Zavrieť

Porady

Pošuškajte koľko pýtať

žena - čo viac povedať treba :) ...viac
Hľadala som pod honorármi, sadzbami, fakturáciou... nikde nič na takúto tému. Fakt by som potrebovala poradiť. Mám malú firmu ktorej robím mzdy - výpočet pre pracovníkov v HPP - tu mám aj dohodnutý honorár. Lenže - zamestnávajú aj dohodárov - cca 10-15 mesačne - týmto počítajú mzdu a daň sami. Šefstvo chce šetriť. Lenže ja potom musím počítať úrazové poistenie, dopĺňať ručne výkaz do SP, takisto kvartálny výkaz na DÚ, inak mi všetko robí program, takže je s tým len oštara. Dodnes som im za to nič nefakturovala, stále sľubujú že budú mať na to vlastný program (som veľmi zvedavá, ako to chcú urobiť), ale už by som si rada za to vyhodila nejakú faktúrku. Poradí mi niekto, koľko by za to pýtal?
Usporiadat
Téma je uzavretá.
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

sway: takto mi to urcil sef /rodina/... takze ako tak pozeram tak je to poriadne pod sumu... v podstate moje naklady tam ani niesu, lebo vsetku literaturu vratane pocitaca s programami kupuju nasi. Ja tam vkladam len seba a svoju chut ucit sa. Ale uznavam ze 500 je malo. Este podotykam ze aj to sa okunali a to zarabaju podla mna krasne peniaze.

takze kolko odporucate za taketo "drobucke" prace? ako tak citam tak pod 1500,- urcite nie.
0 0
Erika-ežka Erika-ežka

Erika-ežka je offline (nepripojený) Erika-ežka

Treba zvážiť:
"BUĎ SA NAROBÍŠ, ALEBO ZAROBÍŠ"
0 0
ajobs ajobs

ajobs je offline (nepripojený) ajobs

muž
andreaS
takze kolko odporucate za taketo "drobucke" prace? ako tak citam tak pod 1500,- urcite nie.
A tých 1500 Sk je mesačne, alebo ročne ???
No ale už vážne, naozaj minimálna suma aj za drobné práce (tak, ako píše Ivka v príspevku č.398) je minimálne 3000-5000 Sk, a pod minimálnu hranicu 3000 Sk by som nešiel ani v najchudobnejšom regióne Slovenska, pretože sa tým, podľa mňa degraduje práca účtovníka. Viem, čo hovorím, pretože ja som tiež ten, čo za účtovné práce platí v rámci malej s.r.o., robí mi to dlhoročná priateľka (veľmi skúsená účtovníčka), ale keďže si vážim jej prácu a prikladám jej primeraný význam, platím za tieto činnosti zodpovedajúcu cenu.
Je to len o odvahe vedieť sa oceniť, a povedať druhej strane aj vyššiu sumu ako úplne normálnu vec.
0 0
Pepa Pepa

Pepa je offline (nepripojený) Pepa

ajobs
Je to len o odvahe vedieť sa oceniť, a povedať druhej strane aj vyššiu sumu ako úplne normálnu vec.
No idem zbierať odvahu - bo o chvíľu je "to" tu.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

ajobs
A tých 1500 Sk je mesačne, alebo ročne ???
Nerobím účto na živnosť, teda nedotýka sa ma to takýmto spôsobom,ale to je super, to sa Ti podarilo.:p
0 0
otázka otázka

otázka je offline (nepripojený) otázka

účtovníčka
Dúfam, že som to pochopila správne 3000-5000 Sk od živnostníka s paušálnymi výdajmi? Otočí sa na päte a pôjde inde.
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

sway
Takéto ozaj malinké by som odporučila dohodnúť paušal
Požičala som si túto vetičku. Som za paušál a nielen za malinkaté práce, ale aj dlhodobé. Nie som zamestnancom, "živí" ma živnosť, a to neznamená, že netúžim mať rovnakú istotu mesačného príjmu tak,ako ho má zamestnanec. Dala som sa na boj z vlastnej vôle a nebrala som kšefty typu "za spracovanie kopy nepriehľadných dokladov 500,- mesačne s plnou zodpovednosťou". Počkala som si, až sa mi na prvých spoľahlivých klientov nabalia ich priatelia - pretože som predpokladala, že tí moji prví dobrí klienti mi poposunú len správnych ľudí. Žiadne počítanie položiek, mňa veru nemusí zaujímať, či je dokladov za mesiac 100 alebo 1000, chcem mať mesačnú istotu....moja réžia je tiež mesačná a netúžim sa zadlžovať elektrárňam, plynárňam, tel.operátorovi, mať na splácanie lízingu,mať si za čo kúpiť ceruzku a rožok ( ),mať si za čo kúpiť po čase nový PC, atd......Mám pocit, že sa v tejto téme už zasa opakujem.......pravda je, že sme aj takí, ktorým sa nepríjemne vyjednáva suma, ale s vypočítavcami za 500,- vyššie spomenutými netreba strácať čas. S takými sa dá stratiť nielen čas, ale aj nervy a roky zo života. A čo sa týka sumy, mnohokrát bolo povedané, závisí to aj od možnosti klienta (tú vidíme sami až pri spracovávaní dokladov), od toho, koľko mu zo seba dávame navyše - štúdium,informácie,aplikáciu zákonov, tých,ktoré by on sám v prvom rade mal ovládať a nemusí, pretože to strážime my ..... a vôbec
O sume sa hovoriť nedá nikdy univerzálne, najlepšie je zistiť si ceny v okolí, kde podnikáme a potom svoju požiadavku aktuálne prehodnotiť s tým, koľko nás stojí vlastné živobytie. Do mínusu ísť sa nežiada nikomu.
0 0
ajobs ajobs

ajobs je offline (nepripojený) ajobs

muž
otázka
Dúfam, že som to pochopila správne 3000-5000 Sk od živnostníka s paušálnymi výdajmi? Otočí sa na päte a pôjde inde.
To ako chceš povedať, že 3-5k je veľa pre takého živnostníka ?
A čo, budeš to robiť za 500 Sk a nadávať ? To potom asi nestojí za to robiť.
0 0
susu susu

susu je offline (nepripojený) susu

Ja by som to povedal asi takto. Ak pride "zavislak" s dvomi potvrdeniami o prijme a je ochotny dat tisicku, tak zivnostnik s pausalnymi vydavkami musi dat min. 500 za mesiac + 1000 zavierka s dan.prizn.
Mala pracicka za 4 litre, alebo tam su dvere.
0 0
susu susu

susu je offline (nepripojený) susu

Cennik.

Pisete polozku od 10 do cca 40 Sk.
Kolko tychto poloziek nahodite do SW za hodinu?
50 alebo 100?
Zoberte priemer. Polozka 25 korun a za hodinu ich nahodite cca 70. To je 1750 korun. Odratajte dan, odvody, elektrinu atd co Vam zostane???

Argumentacia pre klienta.
Z 25 korun za plozku mi zostane horko - tazko 5 korun. Zarobil som 350 Sk za hodinu. Je to vela? Je to spracovany mesiac alebo nie? Pokial je, tak je to malo.
A teraz rozlozte kazdu polozku na drobne. Kolko je to policok vo vstupnom formulari 10-15 zalezi od SW.
A takto je to aj u pomocnej evidencie, knihy dopravy a pod. Aj tam je vypisujete 10 - 15 poloziek. Tak preco by mala byt pomocna evidencia lacnejsia ako PDP? Ak si niekto necha vypracovat aj KD a nedoda podklady, tak je to len a len z lenivosti. Za lenivost sa plati.
Aj do prace ci z prace mozete ist peso zadara alebo za prasule taxikom z lenivosti. Aj v tomto pripade sa za lenivost plati.

Polozky su dobra vec len na zorientovanie sa.
Jednoznacne preferujem pausal.
Zavislak 500 - 1000 za rok
SZCO pausal 3000 - 5000 za rok
JU bez DPH od 2000 mesacne
JU s DPH 2500 mesacne
mzdy 300 / osoba
PU nerobim
KD skusal som aj od kilometra a vzdy to skoncilo kdesi na 500 - 800 mesacne
a potom kadejake prehlady nad ramec zmluvy 100 - 500 za spracovanie + tlac
navstevy po uradoch (DU, socialka apod nie odnesenie tlaciv) 200 za navstevu.

Specifikum tvoria ludia z trhovisk, ku ktorym chodim cely rok "nakupovat". To su ti igelitkari a krabickari. Tam je to od 500 mesacne, pretoze obchodna marza pre mna neplati a castokrat by sa aj rozdali.

Potom su to ti 48 hodinovi - 28.3. zavola, ze ci stihnem. Samozrejme, ze stihnem, ale za dvojnasobok ceny.

V posledny den som uz bral tiez jedneho a bol ochotny dat 10 nasobok, ale po tom co priniesol dostal 50% zlavu. Mal 12 faktur, bez pokladne a odvody.

Dalsie specifikum. Mam klienta, ktory ma 4 faktury do roka, odvody a cca 20 blockov do mesiaca. Tri korunove ucty a jeden v euro. Ten mi sam pred tromi rokmi navrhol sumu 3 litre na mesiac. Donesie to ulozene podla mesiacov, vypisane cestaky na kontrolu prebehnu 2 krat mailom hore - dole. Vsetko si hned berie a podklady na tlac dostava vo formate pdf a vsetko si tlaci sam vo farbe.

Takze nebojte sa pytat. Maju prasule a daju ich. Pokial vymyslaju, nech im to robia zeny, svokry, sestry a pod.


Poistenie zodpovednosti za skodu.

Mam ho uzavrete v byvalej Otcine dnes Uniqa. Za trí tisicky na milion rocne.

Blava a okolie.
Naposledy upravil susu : 05.01.06 at 04:10
0 0
otázka otázka

otázka je offline (nepripojený) otázka

účtovníčka
ajobs
To ako chceš povedať, že 3-5k je veľa pre takého živnostníka ?
A čo, budeš to robiť za 500 Sk a nadávať ? To potom asi nestojí za to robiť.
No skúsim zapýtať, dám potom vedieť reakcie.
0 0
Simonab Simonab

Simonab je offline (nepripojený) Simonab

Ja tiež skúsim. Uvidím čo povedia. Veď dohodnúť sa dá vždy. Ja ešte len začínam takže mi to čo tu Susu píše možno pomôže. Ešte mám otázku k tomu poisteniu, od čoho závisí suma poistného, ja som totiž počula, že pýtajú od 12 000,-Sk na rok a vyššie. Mohli by ste mi dať typ ktoré poisťovne poisťujú účtovníkov? Prípadne napísať aj skúsenosti s týmito poisťovňami.
0 0
susu susu

susu je offline (nepripojený) susu

Simonab
... Ešte mám otázku k tomu poisteniu, od čoho závisí suma poistného, ja som totiž počula, že pýtajú od 12 000,-Sk na rok a vyššie. Mohli by ste mi dať typ ktoré poisťovne poisťujú účtovníkov? Prípadne napísať aj skúsenosti s týmito poisťovňami.
Neviem ake su sadzby dnes. Ja som ho uzatvaral pred piatimi rokmi. Spytali sa ma na aku sumu sa chcem poistit a ten milion bola tusim spodna hranica v tom obdobi. Na zaklade tejto sumy im pc vyplul sumu, co ma to bude stat.
Skusenosti nemam ziadne. Zatial som to nevyuzil.
0 0
enad enad

enad je offline (nepripojený) enad

evina
Veď chcela som spomenúť aj tie škatule od topánok, ale už sa mi to zdalo na veľkú depresiu. A to tie bločky z drogérie, koženej galantérie a pod. v tých krabiciach.
a z hypermarketov potravinové nákupy, tak cca 100 bločkov. Čo ked tam nájdem niečo, čo si môže dať do nákladov?
0 0
zuveska zuveska

zuveska je offline (nepripojený) zuveska

Simonab
Ja tiež skúsim. Uvidím čo povedia. Veď dohodnúť sa dá vždy. Ja ešte len začínam takže mi to čo tu Susu píše možno pomôže. Ešte mám otázku k tomu poisteniu, od čoho závisí suma poistného, ja som totiž počula, že pýtajú od 12 000,-Sk na rok a vyššie. Mohli by ste mi dať typ ktoré poisťovne poisťujú účtovníkov? Prípadne napísať aj skúsenosti s týmito poisťovňami.
Poistenie účtovníkov robí napr. Uniqa a Česká poisťovňa. Ja mám v ČP (pre teba je najbližšia v Martine - p. Boďová). Tá poisťuje podľa hrubého obratu. Keďže začínaš, sama si stanovíš na koľko chceš byť poistená a od toho bude závisieť suma poistného. Celá poistka má jeden háčik. V čase poistnej udalosti musíš platiť poistné. To znamená, že aj po zrušení živnosti musíš platiť, ak chceš mať kryté prípadné kontroly. Preto si treba dobre vybrať poisťovňu na začiatku, lebo prípadná zmena je z uvedeného dôvodu dosť finančne náročná. A ešte na záver, prajem Ti veľa zdravia do nového roku a štastia v podnikaní.
0 0
Simonab Simonab

Simonab je offline (nepripojený) Simonab

zuveska
Poistenie účtovníkov robí napr. Uniqa a Česká poisťovňa. Ja mám v ČP (pre teba je najbližšia v Martine - p. Boďová). Tá poisťuje podľa hrubého obratu. Keďže začínaš, sama si stanovíš na koľko chceš byť poistená a od toho bude závisieť suma poistného. Celá poistka má jeden háčik. V čase poistnej udalosti musíš platiť poistné. To znamená, že aj po zrušení živnosti musíš platiť, ak chceš mať kryté prípadné kontroly. Preto si treba dobre vybrať poisťovňu na začiatku, lebo prípadná zmena je z uvedeného dôvodu dosť finančne náročná. A ešte na záver, prajem Ti veľa zdravia do nového roku a štastia v podnikaní.
Díky moc. Som rada, že si sa ozvala práve Ty. Tiež Ti prajem všetko dobré v novom roku.
0 0
pyton pyton

pyton je offline (nepripojený) pyton

Zdôvodnenie ceny alebo "NA ČO NEZABUDNÚŤ PRI KALKULÁCII CENY"
__________________________________________________ _______________


Veľa tu diskutujeme o cene našej práce, tak by som chcela /pre porovnanie/ priložiť zaujímavú obhajobu ceny práce zubára.



Jaký je rozdíl? Posláno : 2005-12-16 22:59:27
Dobrý den,
náhodou jsem narazila na vaší poradnu a přečetla jsem si příspěvky. Téměř všude zdůrazňujete, že plomba "na pojišťovnu" nemůže být dobrá. Mohl byste, prosím, blíže vysvětlit, jak se liší od té, jejíž zhotovení trvá cca 60 minut? Rozdíl v postupu musí být jistě zásadní, ale nedovedu si to představit, abych se mohla rozhodnout, zda změnit zubaře či ne.
Děkuji za odpověď a přeji hezký den.
Renáta
Odpověď na dotaz Od : Dr. Kopecký Posláno : 2005-12-18 21:26:20
Dobrý den, to je skvělá otázka, a rád odpovím.
Zdravotní pojišťovny proplácejí za jednu plombu přibližně 130 Kč, a jenom ten materiál na plombu stojí také 130 Kč. Je tedy zřejmé, že to není úhrada ceny plomby, a přesto je to stav který trvá již víc než 10 let. 130 Kč pokryje cca 6 a půl minuty provozu ordinace, přičemž z toho pět minut se křeslo uklízí desinfikuje a připravuje pro použití pro dalšího pacienta. Zbývající 1,5 minuty zabere čas, kdy si pacient sedá do křesla a zase vstává. To tedy stálo 130 Kč, a zbytek už si musí zaplatit každý sám. U nás ale nelze za plomby dovybírat, takže platí, že buď dostanete tu špatnou, nebo nic. Uvedená cena od pojišťovny vůbec nerespektuje, že si potřebuji na práci svítit, že mi musí pomáhat sestřička, a že si vyplachujete skleničkou vody která taky není zadarmo (pokud navíc nejdete na záchod, nečistíte si zuby a nespláchnete, pak je spotřeba mnohem vyšší). O tom, že sedíte v zubní soupravě, která stojí tolik co luxusní auto, a že mám sedačku i v čekárně a dokonce televizi, které také platím, ani nemluvím. O tom, že by cena respektovala i mé vzdělání, a to že abych uměl udělat tu plombu dokonale, trávím 30 - 50 dní ročně na školeních, která také musím zaplatit (2 - 5tisíc Kč/den), rovněž nemůže být řeč. To je tu tak nějak zvykem. Věc je o to horší, že mám děti, které potřebují botičky a bundy a čepice a penály do školy, a to všechno musím koupit, a sestřička má taky děti a ty také nechtějí chodit naboso. Ať se mi to líbí nebo ne, nestačilo by mi ani kdyby mi ta platba pokryla náklady - musím taky něco vydělat. Myslím že to všichni vědí, a nikdo s tím nechce nic udělat, z jednoho prostého důvodu- kromě toho, že jste pacient, jste především VOLIČ. A pro voliče je důležité, aby měl plombu zadarmo, i když je za 130 Kč a nejspíš Vaše zuby poškodí, protože Vám to zařídila STRANA (libovolně dosaďte kteroukoliv) a Vy jí dáte hlas. Proto nelze zdravotnictví reformovat, vždy by to stálo více a to je politicky nepřípustné. A občané na tu hru ochotně přistupují, i když se dá i selským rozumem přijít na to, že to nemůže fungovat. Pokud se tedy někde dožadujete plomby na pojišťovnu, chcete něco, co nelze vyrobit, a vědomě přistupujete na to, že to bude někde ošizené, nebude dodržen pracovní postup, poškodí Vám to zuby a nejspíš to brzy vypadne. Ale co na tom, vždyť Vám STRANA (libovolně dosaďte kteroukoliv) za půl roku zaplatí ze zdravotního pojištění další plombu, stejně špatnou. Je to stejné, jako kdyby jste si chtěla koupit v obchodě ručník za padesát haléřů. Všude se Vám vysmějí, protože všichni ví, že se třeba dá sehnat ve výprodeji ručník za 20 korun, a že velmi průměrný ručník stojí 80 korun, ale nikde nestojí padesát haléřů. Ale Vy pořád chodíte po obchodech a chcete ten ručník, protože STRANA (libovolně dosaďte kteroukoliv) řekla že stojí padesátník. Všude jinde byste byla za blázna, jen ve zdravotnictví je to naprosto normální. Proto by Vám seriozní zubní lékař neměl plombu na pojišťovnu vůbec nabízet, aby Vás nepoškodil, a seriozní pacient by neměl něco tak chimérického vůbec požadovat. Jsme přece slušní lidé, a měli bychom se k sobě slušně chovat, ať si o tom STRANA (libovolně dosaďte kteroukoliv) myslí co chce.

Snad se Vám bude lépe rozhodovat.

/ http://www.cistezuby.cz/ /
0 0
Mirka D Mirka D

Mirka D je offline (nepripojený) Mirka D

susu
Poistenie zodpovednosti za skodu.

Mam ho uzavrete v byvalej Otcine dnes Uniqa. Za trí tisicky na milion rocne.

Blava a okolie.
Myslíte, že by som sa mala tiež poistiť? Nerobím ale s účtovníctvom, iba mzdy v našej firme (24zamestnancov + dohody).
0 0
enad enad

enad je offline (nepripojený) enad

Ahojte milí poraďáci,

po naštudovaní si celej tejto obsiahlej debaty sa pripájam aj ja. Robím účotvníctvo viacerím drobným živnostníkom a žiaľ odmena je nulová, lebo si každý myslí, že ved to je len naťukanie dokladov do PC.
Teraz nahrávam DF jednému známemu.Schuti som sa pobavila, ked na faktúrach z Orangu má fakturované sumy za hlasovanie v Superstar a on sa čuduje, prečo si to nemôže dať do nákladov. No čo by ste mu na to povedali.
Myslím si, že by niekde napr. v médiach malo byť v nejakej reportáži o účtovníkoch vysvetlené živnostníkom a podnikateľským subjektkom, čo obnáša práca účtovníka a akú akdekvátnu odmenu by mal za to dostať. Inak asi si tu všetci ponadávame a veľmi so zaslúženými odmenami pre nás nič neurobíme. Tak Vám všetkým želám pekný deň a veľa síl v tomto náročnom období.
0 0
Pepa Pepa

Pepa je offline (nepripojený) Pepa

ajobs
ANo ale už vážne, naozaj minimálna suma aj za drobné práce je minimálne 3000-5000 Sk, a pod minimálnu hranicu 3000 Sk by som nešiel..... Je to len o odvahe vedieť sa oceniť, a povedať druhej strane aj vyššiu sumu ako úplne normálnu vec.
Včera som robila DP jednému "paušálnikovi", ktorý bol asi 2x na pokec čo a ako a koľko. No nabrala som odvahu a ohodnotila sa na 3 tisícky. Bez reptania zaplatil /uvidím či príde aj o rok/. Ale keby som nebola "takto podporená" zasa bych ho ľutovala a zinkasovala možno 1500,- Sk /až/
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať