Zavrieť

Porady

Pošuškajte koľko pýtať

žena - čo viac povedať treba :) ...viac
Hľadala som pod honorármi, sadzbami, fakturáciou... nikde nič na takúto tému. Fakt by som potrebovala poradiť. Mám malú firmu ktorej robím mzdy - výpočet pre pracovníkov v HPP - tu mám aj dohodnutý honorár. Lenže - zamestnávajú aj dohodárov - cca 10-15 mesačne - týmto počítajú mzdu a daň sami. Šefstvo chce šetriť. Lenže ja potom musím počítať úrazové poistenie, dopĺňať ručne výkaz do SP, takisto kvartálny výkaz na DÚ, inak mi všetko robí program, takže je s tým len oštara. Dodnes som im za to nič nefakturovala, stále sľubujú že budú mať na to vlastný program (som veľmi zvedavá, ako to chcú urobiť), ale už by som si rada za to vyhodila nejakú faktúrku. Poradí mi niekto, koľko by za to pýtal?
Usporiadat
Téma je uzavretá.
STRELEC STRELEC

STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

bepo
S tým zakomponovaním štatistiky do zmluvy by som súhlasil,firma sa do pazúrov Šatistického úradu dostane ako slepé kura k zrnu a je to partnerstvo na veľmi dlho,nakoľko sa jedná o ekonomické ukazovatele tak účtovníčka má k tomu najbližšie.
Na druhej strane sú tu štatistické hlásenia - napr. o preprave, kde sú údaje len iného charakteru ako údaje z účtovníctva. Vyplňuje klient.
Do štat. hlásení, kde sú aj údaje z účtovníctva, resp. miezd a personalistiky - poskytujeme potrebné údaje.
Skúsenosť je taká - FO / PO dostane list zo štatistiky a automaticky ho odstupuje na vyplnenie, bez ohľadu na to, čo sa tam požaduje. V rámci dobrých vzťahov a najmä ak klient nie je administratívny "borec", príslušnú hlásenku jednoducho vyplníme.
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

Braňo
Niektoré sa nesledujú ani v operatívnej evidencii.
Máš pravdu! a o to je ťažšie účtovníčke , najmä externej, aby vyplnila štatistický výkaz, keď nemá ani šajn o požadovanom ukazovateli. Hodia jej nejaké podklady alebo haldy papiera, z ktorých má zistiť výsledok - ale to je práca naviac a samozrejme nezaplatená.
0 0
sklenkova sklenkova

sklenkova je offline (nepripojený) sklenkova

Občas čítam túto tému a nestačím sa čudovať, aké máte problémy s klientmi.
Možno nemám právo sa k tomu vyjadrovať,ale zdá sa mi ako by ste si "nevážili svoje vedomosti,prácu" a práve preto to vela ludí zneužíva. Ak prídete napr. k advokátovi tiež Vám povie svoju cenu a ked sa Vám nepáči môžete ísť o dúm dál,aj kadernik...Myslím,že tí podnikatelia to cítia a preto sa jednajú,prečo si neurčíte cenu a nedodržiavate ju pri všetkých. Mne by sa tiež nepáčilo,keby som sa dopočula,že tú istú prácu ste urobili niekomu o 1000 lacnejšie ako mne Skúste sa na to pozrieť aj z tejto stránky. Vela z Vás mi velakrát pomohla a ja som Vám vdačná,prepáčte,že som sa zastarala do tejto rozpravy
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
sklenkova
Vela z Vás mi velakrát pomohla a ja som Vám vdačná,prepáčte,že som sa zastarala do tejto rozpravy
Zastarala, ale máš a b s o l ú t n u pravdu.Vieš tu s Tebou
súhlasím ,ale pri inkasovaní ??????????????????
Hlavne keď namiesto pozdravu,keď si prídu pre urobenú
prácu začnú: Bože to je hrozné ako nič nejde ..bla,bla,bla
0 0
Zužu Zužu

Zužu je offline (nepripojený) Zužu

Prosím poraďte. Mám nového klienta, ktorý je platcom DPH,JÚ štvrťročne cca 80 dokladov. Chcela by som s ním dohodnúť cenu - platbu štvťročne paušál. Keď vypýtam 2000, - je to veľa? Ďakujem
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Neboj, nie je .
0 0
Zužu Zužu

Zužu je offline (nepripojený) Zužu

Ďakujem, uvidím ako sa bude tváriť, doteraz mu robili účt. za 4000 ročne, nebol platca DPH. Dúfam, že to pochopí.
0 0
martinala martinala

martinala je offline (nepripojený) martinala

vopred sa ospravedlňujem, ale neviem, kam zaradiť moju otázku :
robila som klientovi DP a výkazy - v podvojnom účtovníctve, asi tak 10 dokladov, lebo spoločnosť založil iba v decembri. som v rozpakoch, neviem, čo si za to vypýtať ... poradíte ?
vopred ďakujem
m.
0 0
Braňo Braňo

Braňo je offline (nepripojený) Braňo

Aký má obrat tá firma? Robila si iba pohyby na pokladni, nič viac?
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Myslím, že je veľmi ťažké dať Ti na Tvoju otázku odpoveď. Moja známa ma kedysi naučila, že si musím vedieť ohodnotiť svoju prácu. Skús sa zamyslieť aj Ty nad tým, že koľko práce, úsilia a všetkého si do toho vložila. Pozri sa na to aj z inej strany, či aj naďalej budeš firmu účtovať a ešte čo som si všimla tu na porade bola raz taká téma - pošuškajte, koľko pýtať a tam sa rozoberalo aj to že samozrejme v BA sú tie ceny vyššie, čiže záleží aj na tom odkiaľ si.
0 0
martinala martinala

martinala je offline (nepripojený) martinala

boli to iba pokladničné pohyby, žiadné výnosy. ale koncoročná omáčka v plnej paráde /DP, výkazy, poznámky, interná smernica, zápis z VH, podklady do OR/
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

mysimis
Myslím, že je veľmi ťažké dať Ti na Tvoju otázku odpoveď. Moja známa ma kedysi naučila, že si musím vedieť ohodnotiť svoju prácu. Skús sa zamyslieť aj Ty nad tým, že koľko práce, úsilia a všetkého si do toho vložila. Pozri sa na to aj z inej strany, či aj naďalej budeš firmu účtovať a ešte čo som si všimla tu na porade bola raz taká téma - pošuškajte, koľko pýtať a tam sa rozoberalo aj to že samozrejme v BA sú tie ceny vyššie, čiže záleží aj na tom odkiaľ si.
No práve že sme v téme: "Pošuškajte koľko pýtať...", lenže martinala tento názov upravila na "koľko?"
0 0
realityaz realityaz

realityaz je offline (nepripojený) realityaz

Mne jeden mlady pan povedal, ze mi da robit uctovnictvo ale ze nechce mat kontrolu z danoveho. Teraz mu to nejaka robi a vraj ma zarucene ze nebude mat kontrolu.
0 0
Cila Cila

Cila je offline (nepripojený) Cila

účtovníčka
realityaz
Mne jeden mlady pan povedal, ze mi da robit uctovnictvo ale ze nechce mat kontrolu z danoveho. Teraz mu to nejaka robi a vraj ma zarucene ze nebude mat kontrolu.
No to teda pekne vyzeráme. Zaručiť že nebude mať daňovú kontrolu možno vie len pracovník daňového úradu, ktorý účtuje načierno a v prípade kontroly za nič nezodpovedá, lebo sa nikde nepodpisuje.
Ozaj aký máte názor na takéto podnikanie? Je to tabu téma ale v skutočnosti sa to robí asi všade. Takto sa ľahko podniká a ešte ľahšie sa získavajú klienti, začínajúci keď sa idu registrovať na DU. Som z toho znechutená, keď takýto ľudia prídu potom odkontrolovať našu prácu,
či sú dodržané zákony SR. Vyjadrite sa k tomu prosím Vás , dnes mám aj tak mizerný deň.
Cila
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Cila
dnes mám aj tak mizerný deň.
Cila
ešte stále ho máš mizerný?Aj po týchto
pekných úsmevoch?
0 0
Cila Cila

Cila je offline (nepripojený) Cila

účtovníčka
ďakujem už ma to prešlo, potešila si ma
Cila
0 0
alenad alenad

alenad je offline (nepripojený) alenad

Cila
No to teda pekne vyzeráme. Zaručiť že nebude mať daňovú kontrolu možno vie len pracovník daňového úradu, ktorý účtuje načierno a v prípade kontroly za nič nezodpovedá, lebo sa nikde nepodpisuje.
Ozaj aký máte názor na takéto podnikanie? Je to tabu téma ale v skutočnosti sa to robí asi všade. Takto sa ľahko podniká a ešte ľahšie sa získavajú klienti, začínajúci keď sa idu registrovať na DU. Som z toho znechutená, keď takýto ľudia prídu potom odkontrolovať našu prácu,
či sú dodržané zákony SR. Vyjadrite sa k tomu prosím Vás , dnes mám aj tak mizerný deň.
Cila
Musím Vám oznámiť, že títo pracovníci stále tak podnikajú a najradšej účtujú lekárom, kaderníčkam, mäsiarom .... Nežijú si až tak zle.
0 0
helas helas

helas je offline (nepripojený) helas

No toto? Tak to potom možno stači na konci roka sa plesnúť po bruchu
a vypotiť nejake čísla do DP.Však čo, kontrola nepríde.
A ty poctivec sa tráp.
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
helas
No toto? A ty poctivec sa tráp.
A :p ak sa pri toľkých zmenách zákonov pomýliš
nakoniec nebudeš ani ten poctivec.:p
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
Cila
No to teda pekne vyzeráme. Zaručiť že nebude mať daňovú kontrolu možno vie len pracovník daňového úradu, ktorý účtuje načierno a v prípade kontroly za nič nezodpovedá, lebo sa nikde nepodpisuje.
Ozaj aký máte názor na takéto podnikanie? Je to tabu téma ale v skutočnosti sa to robí asi všade. Takto sa ľahko podniká a ešte ľahšie sa získavajú klienti, začínajúci keď sa idu registrovať na DU. Som z toho znechutená, keď takýto ľudia prídu potom odkontrolovať našu prácu,
či sú dodržané zákony SR. Vyjadrite sa k tomu prosím Vás , dnes mám aj tak mizerný deň.
Cila
nemaj :p

tuším je nás tu takých viac....,
ja asi napíšem do novín - nech dajú účtovníkom pokoj aspoň v marci (možno to práve niekto taký vymyslel) - 2 daňové kontroly sa mi nahlásili v marci... ide ma poraziť...

a s tým podnikaním nezmeníme to - ja si hľadím svojho a radšej takéto veci ani neevidujem, je to hrúza - áno, ale ja aj tak a mám dosť iných nervov.

prajem pekný deň
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať