Zavrieť

Porady

Pošuškajte koľko pýtať

žena - čo viac povedať treba :) ...viac
Hľadala som pod honorármi, sadzbami, fakturáciou... nikde nič na takúto tému. Fakt by som potrebovala poradiť. Mám malú firmu ktorej robím mzdy - výpočet pre pracovníkov v HPP - tu mám aj dohodnutý honorár. Lenže - zamestnávajú aj dohodárov - cca 10-15 mesačne - týmto počítajú mzdu a daň sami. Šefstvo chce šetriť. Lenže ja potom musím počítať úrazové poistenie, dopĺňať ručne výkaz do SP, takisto kvartálny výkaz na DÚ, inak mi všetko robí program, takže je s tým len oštara. Dodnes som im za to nič nefakturovala, stále sľubujú že budú mať na to vlastný program (som veľmi zvedavá, ako to chcú urobiť), ale už by som si rada za to vyhodila nejakú faktúrku. Poradí mi niekto, koľko by za to pýtal?
Usporiadat
Téma je uzavretá.
alzbetka4 alzbetka4

alzbetka4 je offline (nepripojený) alzbetka4

Melnick
Alžbetka ,urob si priemer z tej mojej sumy a 15,5 tis.
dakujem za rady, rady starších a skúsenejších si beriem k srdcu!
Rozumiem Tvojej situácii a nemožnosti alebo "ťažkosti" zvýšiť cenu...ja som tiež svojím spôsobom samaritán, ale viem, že sa tak nikam nedostanem a nič nedosiahnem a veľa ľudí hovorí, že treba vedieť oceniť sám seba a svoju prácu...
Ospravedlňujem sa, že som si zmýlila pohlavie
0 0
bepo bepo

bepo je offline (nepripojený) bepo

Včera v Reportéroch bola téma o ochrane značky,právnik jednej firmy dal predbežný návrh aby druhá firma nepoužívala značku prvej firmy,ona to nerešpektovala a preto mal podať trestné oznámenie kvôli používaniu značky.Vyfakturoval si len za podanie trestného oznámenia 4 hod á 2500 Sk čiže celkovo 10 000 SK bez dph čo sa mi zdá tak laickým pohľadom dosť. Nakoniec ho aj tak nepodal ale zaplatené dostal
0 0
Viera123 Viera123

Viera123 je offline (nepripojený) Viera123

bepo
Včera v Reportéroch bola téma o ochrane značky,právnik jednej firmy dal predbežný návrh aby druhá firma nepoužívala značku prvej firmy,ona to nerešpektovala a preto mal podať trestné oznámenie kvôli používaniu značky.Vyfakturoval si len za podanie trestného oznámenia 4 hod á 2500 Sk čiže celkovo 10 000 SK bez dph čo sa mi zdá tak laickým pohľadom dosť. Nakoniec ho aj tak nepodal ale zaplatené dostal
Čo z toho vyplýva? Že sme sa minuli povolaniu.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
nie, vyplýva z toho, že si treba vedieť oceniť vlastnú prácu.
0 0
apsgroup apsgroup

apsgroup je offline (nepripojený) apsgroup

JU, Q.platca DPH, 160 faktúr spolu, asi 60 pokl.dokladov, zápočty,bankové výpisy. Cena práce 4000,-Sk za kvartál. Čo vy nato???
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Podľa mňa je to málo. Koľko je pohybov na b.účte? A prinesie to v igelitke alebo upratané?
0 0
apsgroup apsgroup

apsgroup je offline (nepripojený) apsgroup

Prinesie faktúry založené v sanone, bločky niektoré vypísané iné nie. Niektoré založené v pokladni /dátumy ako príde, musím preliepat/, prijmové väčsinou pri faktúrach, prijmy z banky do pokladne doplnam ja. Bankový výpis 1x mesačne asi trojstranový, sú tam viac menej úhrady faktúr,výbery z bankomatu. Začala som mu to robit vlani, vtedy mal prvýkrát asi 20 faktúr,dohodla som sa na 1500,-Sk kvartál. Ďalsí mal viac faktúr ale zasa doniesol len 1500,-Sk. Teraz som mu povedala, že za tolko to robit nebudem, ale myslím si, že 4000,-sk za kvartál nie je stále moc.
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

4 sú málo. Skús to prepočítať inak. Podľa toho, čo som v tejto téme čítala, cena za položku v JÚ je 10-15 Sk (so silným regionálny vplyvom). Prepočítaj si , koľko by to vyšlo pri takomto spôsobe platby ...
0 0
apsgroup apsgroup

apsgroup je offline (nepripojený) apsgroup

V denníku mám asi 200 položiek, nie všetky faktúry sú už zaplatené. Plus som nahrávala tých 160 faktúr + danové priznanie DPH. Ked si dám 200 X 20,-Sk je 4000,-sk. Preto tá cena a neviem či je primeraná.
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

apsgroup
V denníku mám asi 200 položiek, nie všetky faktúry sú už zaplatené. Plus som nahrávala tých 160 faktúr + danové priznanie DPH. Ked si dám 200 X 20,-Sk je 4000,-sk. Preto tá cena a neviem či je primeraná.
Čo sa vlastne považuje za položku ???? napr. pri zaúčtovaní DF do KZ, jej úhrada do PD, rozúčtovanie do DPH ?
0 0
apsgroup apsgroup

apsgroup je offline (nepripojený) apsgroup

Neviem, ja mám 200 zápisov v PD, v jednom riadku je samozrejme náklad + DPH. Nahratie faktúry do KZ je ešte zvlášt a to do položiek nerátam. Mala by som?
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

apsgroup
Neviem, ja mám 200 zápisov v PD, v jednom riadku je samozrejme náklad + DPH. Nahratie faktúry do KZ je ešte zvlášt a to do položiek nerátam. Mala by som?
Niekto zastáva názor, že každý zápis sa považuje za položku.
Skús prebehnúť túto tému a určite sa tam k niečomu dopátraš.
0 0
apsgroup apsgroup

apsgroup je offline (nepripojený) apsgroup

Ja som ju už prebehla, viem že názory sú rôzne. Len som chcela poznat váš názor, lebo pri takomto počte faktúr a do denníka sa prakticky premietnu len zaplatené sa mi to aj pri 20,-Sk za položku v denníku nezdá vela .A to keby som mala pýtat 10,-15,-sk za položku len z denníka sa mi zdá úplne málo.
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

apsgroup
Ja som ju už prebehla, viem že názory sú rôzne. Len som chcela poznat váš názor, lebo pri takomto počte faktúr a do denníka sa prakticky premietnu len zaplatené sa mi to aj pri 20,-Sk za položku v denníku nezdá vela .A to keby som mala pýtat 10,-15,-sk za položku len z denníka sa mi zdá úplne málo.
Nespravíš zle ak by si si pýtala 2000,- za mesiac, a určite chce ešte kde aké rady a to je akože..... ??? za čo ,???
Ak Ti záleží na ňom ako na klientovi, že sa s ním moc "nenarobíš" tak zvažuj, ale 4.000,- je za Q ták spodná hranica
Pekný večer...
0 0
dogicka dogicka

dogicka je offline (nepripojený) dogicka

apsgroup
Ja som ju už prebehla, viem že názory sú rôzne. Len som chcela poznat váš názor, lebo pri takomto počte faktúr a do denníka sa prakticky premietnu len zaplatené sa mi to aj pri 20,-Sk za položku v denníku nezdá vela .A to keby som mala pýtat 10,-15,-sk za položku len z denníka sa mi zdá úplne málo.
Ja do počtu položiek počítam aj faktúry, v tvojom prípade ich je dosť. Hlavne keď ide o platcu DPH tak dokladom pre výpočet DPH je faktúra tak si myslím, že určite treba počítať do počtu položiek aj faktúry. Mne by to vychádzalo 200 + 160 = 360 položiek x 20 = 7200,- Sk za štvrťrok. Toľko by som zobrala ja, ale ja už potom neberiem nič za daňové priznania (DPH, ani DP dane z príjmov).
0 0
aladin aladin

aladin je offline (nepripojený) aladin

apsgroup
JU, Q.platca DPH, 160 faktúr spolu, asi 60 pokl.dokladov, zápočty,bankové výpisy. Cena práce 4000,-Sk za kvartál. Čo vy nato???
myslim si ze malo ale ked z toho vyzijes , stihat platit popl za benzin , softver, poistenia.. tak si dobry.
0 0
aladin aladin

aladin je offline (nepripojený) aladin

vanlenka
ja som asi potom z inej planéty. Keď vám napíšem koľko som zobrala za vedenie JÚ - neplatca dph asi tak do 150 zápisov tak sa mi vysmejete a ešte pridáte zopár poznámok na moju skromnú osobu. Takže 1 položka som si dala 8 - 10 Sk a celkovo zo všetkým som zobrala 1900,- Sk.
Som riadne sprostá !!! Ale pýtaj od známeho viac, keď vidíš aké príjmy mal za rok !!! Čo Vy na to ????? A vediem účtovníctvo len známym - som ja ale nešťastnica
mam tiez znamych povedal som nespracujem im uctovnitvo ale ked xce pomozem im , poradim.. len aby si s rodinou clovek nezacinal...
0 0
aladin aladin

aladin je offline (nepripojený) aladin

wicolka
mne sa to zda ohromne malo...ja beriem 13.500,-mes.+ 10.000,- za DP.
Je to s.r.o. s jednym zamestnancom
no neviem neveril by som ze tu [poviem niekomu ze je to vela... ale to j asi vela , jasne... nieje tu rozpisane nakolko je velka ta sro cka.
0 0
lydinka lydinka

lydinka je offline (nepripojený) lydinka

Melnick
Vieš všetko závisí tak trochu aj od regiónu,v ktorom
pracuješ. RBK má pomerne veľkú nezamestnanosť-18%
Ale ja som Ti povedala,koľko by platil u mňa ,čím nechcem
povedať,že toľko si máš vypýtať Ty. Chybou u mňa myslím
si bolo,že som začínala / som totižto žena ,môj nick Ťa pomýlil/
s účtom priateľom a známym a potom sa už cena ťažšie
dvíha. Možnože aj to ,že som mala iný príjem.
Ale páči sa mi, keď si vie niekto zapýtať. V tomto smere
sa rada budem učiť od Vás mladých.
Moja dcéra sa ma aj teraz pýtala: Tak čo Matka Tereza
zasa si robila pre pekné oči?/ A skutočne aj robila,niekedy
aj do 5 rána ,ale sumu Ti radšej neprezradím,naozaj niekedy
symbolická,hlavne keď to boli ľudia ,ktorí zatvárajú svoje
prevádzky pre presýtený trh supermarketmi. A tu v RBK
ich máme pomaly viac ako v Londýne!!!
Stava sa mi napr. to, ze robim ucto znamemu a ked si pride po papiere, donesie cokoladu a povie dakujem / dobry pripad.
Naposledy som pri >vyrovnavani sa> pocula. OK, si mi dlzna frtana.
0 0
Orim Orim

Orim je offline (nepripojený) Orim

lydinka
Stava sa mi napr. to, ze robim ucto znamemu a ked si pride po papiere, donesie cokoladu a povie dakujem / dobry pripad.
Naposledy som pri >vyrovnavani sa> pocula. OK, si mi dlzna frtana.
Nabudúce mu nalej frťana a vyjde ťa to lacnejšie.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať