Zavrieť

Porady

Pošuškajte koľko pýtať

žena - čo viac povedať treba :) ...viac
Hľadala som pod honorármi, sadzbami, fakturáciou... nikde nič na takúto tému. Fakt by som potrebovala poradiť. Mám malú firmu ktorej robím mzdy - výpočet pre pracovníkov v HPP - tu mám aj dohodnutý honorár. Lenže - zamestnávajú aj dohodárov - cca 10-15 mesačne - týmto počítajú mzdu a daň sami. Šefstvo chce šetriť. Lenže ja potom musím počítať úrazové poistenie, dopĺňať ručne výkaz do SP, takisto kvartálny výkaz na DÚ, inak mi všetko robí program, takže je s tým len oštara. Dodnes som im za to nič nefakturovala, stále sľubujú že budú mať na to vlastný program (som veľmi zvedavá, ako to chcú urobiť), ale už by som si rada za to vyhodila nejakú faktúrku. Poradí mi niekto, koľko by za to pýtal?
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Držte ma ......
0 0
Aljok Aljok

Aljok je offline (nepripojený) Aljok

Nedajte sa vyprovokovať! Keď sa mu nepáči, nech si účtuje sám..
0 0
cloe cloe

cloe je offline (nepripojený) cloe

Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac
Včera mi tiež prišiel jeden, čo si tri roky robil sám a že už na to nemá čas. Tak som si vypýtala Výkaz o majetku a záv. k 31.12.2007 a tam mal na pohľadávkách sumu cez 10 mil. Sk. Tak sa ho pýtam- tebe odberatelia toľko dlžia? /Ide o malého živnostníka/. A on na to, že nie, že má všetko poplatené. Tak sa ho pýtam, kde sa mu tam zobrala taká suma. Vyjavene hľadel na to nechápajúc čo vlastne znamenajú pohľadávky vo výkaze.
Ževraj to len vytlačil z počítača a nečítal, čo tam je. Načo. Veď počítač to všetko urobí sám Tak to aj odovzdal na DU. Samozrejme som ho tam poslala znovu s opravným DP. Takže asi aj takto si to poniektorí vedú sami...
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

acmilan Pozri príspevok
mas moje sympatie eva. Vy uctovníci ste poriadni zdieraci :0]
yda sa Ty si vynimka. Jeden zamestnanec netrva dlhšie ako 10
minut. Volakedy som si robil vsetko sam, viem čo zaberie kolko času v mrpcku, alebo v inom programe. Teraz ked na tieto veci nemam cas, a prezraď, čo také robíš, keď nemáš čas - nebodaj zarábaš peniaze? Určite svojou prácou niekoho zdieraš.
uctovnici ma zdierajú - no, niekedy sa to nepodarí a potom si musíme ísť peniaze na chlieb obrať na strome, nie všetci sme podnikatelia - konatelia Budem musieť nejakú úctovnicku zbaliť, na tu by sa cas nasiel
Hlavne nech pozná čísla od 0 po 9, to jej pre účtovníctvo úplne stačí, vhodnou kombináciou týchto čísel máte všetko hotové do 2 minút, čo by si chcel robiť až 10 minút pri jednom zamestnancovi?
0 0
tinaM tinaM

tinaM je offline (nepripojený) tinaM

acmilan Pozri príspevok
mas moje sympatie eva. Vy uctovníci ste poriadni zdieraci :0]
yda sa Ty si vynimka. Jeden zamestnanec netrva dlhšie ako 10
minut. Volakedy som si robil vsetko sam, viem čo zaberie kolko času v mrpcku, alebo v inom programe. Teraz ked na tieto veci nemam cas, uctovnici ma zdierajú. Budem musieť nejakú úctovnicku zbaliť, na tu by sa cas nasiel
To nemáš čas ani 10 minút, aby si si to účtovníctvo urobil sám?
Radšej by si zdieral svoju priateľku-účtovníčku?
0 0
petovsan petovsan

petovsan je offline (nepripojený) petovsan

cloe Pozri príspevok
Včera mi tiež prišiel jeden, čo si tri roky robil sám a že už na to nemá čas. Tak som si vypýtala Výkaz o majetku a záv. k 31.12.2007 a tam mal na pohľadávkách sumu cez 10 mil. Sk. Tak sa ho pýtam- tebe odberatelia toľko dlžia? /Ide o malého živnostníka/. A on na to, že nie, že má všetko poplatené. Tak sa ho pýtam, kde sa mu tam zobrala taká suma. Vyjavene hľadel na to nechápajúc čo vlastne znamenajú pohľadávky vo výkaze.
Ževraj to len vytlačil z počítača a nečítal, čo tam je. Načo. Veď počítač to všetko urobí sám Tak to aj odovzdal na DU. Samozrejme som ho tam poslala znovu s opravným DP. Takže asi aj takto si to poniektorí vedú sami...
... no nie "asi iba poniektorí", ale povedala by som, že snáď "poviacerí" podnikatelia, ktorí nemajú ekonomické chápanie, alebo vzdelanie a chcú ušetriť tam, kde sa im to vôbec nemusí vyplatiť, si to vedú takto podobne ... nechcem byť škodoradostná, ale škoda, že nekončil s podnikaním a neupravoval si základ dane ... to by sa možno pri kontrole aspoň trošku vystrašil, ak by zistil, čo by mu chceli dorubiť z titulu povinnej úpravy základu dane ... veď to je to, že mnohí si myslia, mám program, viem účtovať ... osobne som sa stretla už aj s takým účtovníctvom, kde boli vo VOZD a POZD zaúčtované aj PRIEBEŽNÉ POLOŽKY ... vraj je to tiež výdavok, tak kde je problém?

...ešte dodám, že už som počula aj také názory podnikateľov, že sa im neoplatí platiť si účtovníčku, pretože počítajú s tým, že ich finančný postih pri prípadnej kontrole by mal byť vždy menší, ako keď si spočítajú náklady na účtovné služby za 5-ročné, príp. 10-ročné obdobie, ak im vôbec tá kontrola z DÚ príde ... no vidíte? aj tomu sa môže hovoriť efektívne znižovanie nákladov na prevádzkovú réžiu !!!
Naposledy upravil petovsan : 22.02.08 at 23:16 Dôvod: doplnenie témy
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

acmilan Pozri príspevok
mas moje sympatie eva. Vy uctovníci ste poriadni zdieraci :0]
yda sa Ty si vynimka. Jeden zamestnanec netrva dlhšie ako 10
minut. Volakedy som si robil vsetko sam, viem čo zaberie kolko času v mrpcku, alebo v inom programe. Teraz ked na tieto veci nemam cas, uctovnici ma zdierajú. Budem musieť nejakú úctovnicku zbaliť, na tu by sa cas nasiel
To koľko máš zamestnancov, keď to nestíhaš. Jeden zamestnanec sa dá spraviť aj za kratší čas, keď je dobrý program. Lenže treba mať ten program, sledovať zákony, vlastniť PC, platiť energiu, literatúru a pod. Ty tiež svoje výrobky alebo služby neponúkaš podľa času ich výroby. Pripočítaš si všetky prevádzové náklady. Potom aj ty zdieraš. A vlastne prečo si to dávaš robiť tým účtovníkom, keď ti to trvalo tak krátko, ak máš 6 zamestnacov a trvá ti to 10 minút, tak za hodinu získaš cca 1500 až 2000 Sk. To je slušná suma, neviem či toľko zarobíš na svojich obchodoch.
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

Som síce trochu mimo témy, nie som autorom tohoto príspevku, ale každý rok je aktuálny, tak ho rada posuniem - pre všetkých zdieračov aj Pánov Podnikateľov.
Milanko, ak by si zbalil tú účtovníčku a bola by nebodaj tvojou manželkou, želám ti pevné nervy, keď štvrťrok bude v stresoch chodiť vyčerpaná a prinesie ti za to modré z neba...
0 0
momaria momaria

momaria je offline (nepripojený) momaria

Chcem sa Vás spýtať na Váš názor. Je ťažké stanoviť cenu za prácu, preto som zvolila túto cestu a poprosím názor viacerých.
Akú mesačnú cenu by ste stanovili za vedenie PU v s.r.o.? Ide o autoservis. Za mesiac január je tam zhruba došlých FA 58, vyšlých FA 13, VPD 61 – no tých bude isto viac, pretože som tam nevidela nikde úhrady faktúr, ani v banke, ani hotovosťou. Keďže sa tento rok iba rozbiehajú, majú aj v banke málo pohybov .Tých je cca 13. VPD,PPD- žiadne nevypisujú. Chcú aby som im robila cesťaky na jedno auto. Majú troch zamestnancov. Sú štvrťročnými platcami DPH. Okrem toho, že opravujú autá, majú i predajňu na autosúčiastky.
Vopred ďakujem všetkým.
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

Ja by som to odhadla na minimálne 15.000 Sk - ak to budeš robiť kompletne na vlastné náklady.
0 0
momaria momaria

momaria je offline (nepripojený) momaria

Ďakujem za reakciu..Ja som si to skúšala zhruba porátať na položky , čiže 1 došlú FA som rátala za dve položky. Vyšla mi približná cena cca 12-13 tis..No a to si myslím, že padnú na zadok, ke*ď im zahlásim takú cenu..No myslím, že lacnejšie by im to nik nerobil.
0 0
momaria momaria

momaria je offline (nepripojený) momaria

Poprosím ešte ďalších na názor.Chcem podotknúť, že sa jedná o stredoslovenský región.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
momaria Pozri príspevok
Ďakujem za reakciu..Ja som si to skúšala zhruba porátať na položky , čiže 1 došlú FA som rátala za dve položky. Vyšla mi približná cena cca 12-13 tis..No a to si myslím, že padnú na zadok, ke*ď im zahlásim takú cenu..No myslím, že lacnejšie by im to nik nerobil.
Treba povedať vždy vyššiu cenu, akú chceš dostať, aby si mohla zjednávať.
0 0
momaria momaria

momaria je offline (nepripojený) momaria

smith Pozri príspevok
Treba povedať vždy vyššiu cenu, akú chceš dostať, aby si mohla zjednávať.
To sa musím ešte naučiť. Práve čítam aj tému " Cenník účtovných prác na rok: 2008".
Bol to super nápad založiť ju.
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

momaria Pozri príspevok
Ďakujem za reakciu..Ja som si to skúšala zhruba porátať na položky , čiže 1 došlú FA som rátala za dve položky. Vyšla mi približná cena cca 12-13 tis..No a to si myslím, že padnú na zadok, ke*ď im zahlásim takú cenu..No myslím, že lacnejšie by im to nik nerobil.
Je dôležité ako sa stanoví táto prvá cena, tie ďalšie sa budú od nej odrážať.
Treba vziať do úvahy najmä fakt, že sú "na začiatku" , teda aj doklady budú pribúdať a určite aj problematika, zamestnanci, lízing a v službách sú to často platby v hotovori eurom, takže možno aj devízový účet. Do konca roka je ďaleko a tak skoro sa o novej cene baviť nebudete.
0 0
momaria momaria

momaria je offline (nepripojený) momaria

liba2 Pozri príspevok
Je dôležité ako sa stanoví táto prvá cena, tie ďalšie sa budú od nej odrážať.
Treba vziať do úvahy najmä fakt, že sú "na začiatku" , teda aj doklady budú pribúdať a určite aj problematika, zamestnanci, lízing a v službách sú to často platby v hotovori eurom, takže možno aj devízový účet. Do konca roka je ďaleko a tak skoro sa o novej cene baviť nebudete.
Oni vlastne fungujú už cca 10 rokov, ale na SZČO.Teraz idú dať všetko na s.r.o...Chcú ale naďalej pokračovať aj vo vedení JU na SZČO, pretože tam brali úver na HIM, ktorý budú odpisovať a prenajímať s.r.o. Na SZČO majú aj leasing na auto, budú naďalej aj platcami DPH . Takže tam bude cena zvlášť, ktorú samozrejme tiež neviem určiť.
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

To že budú súčasne s.r.o. a súčasne SZČO, to je pre teba len mínus. Lebo im sa budú doklady miešať medzi firmami, a najčastejšie platby faktúr, no bude to pre teba náročnejšie ustrážiť to.
0 0
momaria momaria

momaria je offline (nepripojený) momaria

liba2 Pozri príspevok
To že budú súčasne s.r.o. a súčasne SZČO, to je pre teba len mínus. Lebo im sa budú doklady miešať medzi firmami, a najčastejšie platby faktúr, no bude to pre teba náročnejšie ustrážiť to.
Tá SZČO bude vlastne iba žiť kvôli úveru, takže tam nebudú ani nakupovať, ani predávať.
0 0
momaria momaria

momaria je offline (nepripojený) momaria

momaria Pozri príspevok
Chcem sa Vás spýtať na Váš názor. Je ťažké stanoviť cenu za prácu, preto som zvolila túto cestu a poprosím názor viacerých.
Akú mesačnú cenu by ste stanovili za vedenie PU v s.r.o.? Ide o autoservis. Za mesiac január je tam zhruba došlých FA 58, vyšlých FA 13, VPD 61 – no tých bude isto viac, pretože som tam nevidela nikde úhrady faktúr, ani v banke, ani hotovosťou. Keďže sa tento rok iba rozbiehajú, majú aj v banke málo pohybov .Tých je cca 13. VPD,PPD- žiadne nevypisujú. Chcú aby som im robila cesťaky na jedno auto. Majú troch zamestnancov. Sú štvrťročnými platcami DPH. Okrem toho, že opravujú autá, majú i predajňu na autosúčiastky.
Vopred ďakujem všetkým.
Prosím pozrite sa mi ešte niekto na to. Chcela by som počuť viac názorov . Niekto zo stredného Slovenska
Dik
0 0
zuhl zuhl

zuhl je offline (nepripojený) zuhl

Som na nervy. Účtujem jednu firmu, prvýkrát mi priniesli doklady minulý rok, tak som im povedala svoju taxu, že v Bratislave by im za takúto firmu zobrali 5.OOO, tak sme sa dohodli, že 6.OOO, lebo sú to dobrí známi. Tento rok majú plnú "prdel" dokladov a ešte mi nosia a mne to už pomaly vychádza 9.OOO. Tak čo mám robiť, keď oni si myslia, že ja to robím len tak a že si hádam "škrabkám".
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať