Zavrieť

Porady

Pošuškajte koľko pýtať

žena - čo viac povedať treba :) ...viac
Hľadala som pod honorármi, sadzbami, fakturáciou... nikde nič na takúto tému. Fakt by som potrebovala poradiť. Mám malú firmu ktorej robím mzdy - výpočet pre pracovníkov v HPP - tu mám aj dohodnutý honorár. Lenže - zamestnávajú aj dohodárov - cca 10-15 mesačne - týmto počítajú mzdu a daň sami. Šefstvo chce šetriť. Lenže ja potom musím počítať úrazové poistenie, dopĺňať ručne výkaz do SP, takisto kvartálny výkaz na DÚ, inak mi všetko robí program, takže je s tým len oštara. Dodnes som im za to nič nefakturovala, stále sľubujú že budú mať na to vlastný program (som veľmi zvedavá, ako to chcú urobiť), ale už by som si rada za to vyhodila nejakú faktúrku. Poradí mi niekto, koľko by za to pýtal?
Usporiadat
Téma je uzavretá.
bobotova bobotova

bobotova je offline (nepripojený) bobotova

pridám svoj názor, dnes som sa strašne rozčúlila, skoro ma kleplo.
Robím účto kamarátke, a to je asi ten najväčší problém, má dve firmy, v jednej jednoduché a v druhej pdvojné, jedná sa o kaviarne, zamestnáva za rok asi 8 na trvalý PP a v priebehu roka asi okolo 50 dohodárov. platí mi 5500 za to podvojné + 200,-Sk za mzdy za zamestnanca .Takže jej to niekedy spolu vyjde okolo 8 000,- Sk mesačne, podľa toho koľko má dohodárov. A zrovna dnes mi volala, že ak si budem takto dvíhať ceny, že bude musieť zmeniť účtovníčku!! ZA to jednoduché neberiem nič! A to jej robím mesačne na obidve firmy alkohol, DPH, jazdy...( a ešte som jej pomáhala aj tie firmy založiť, lebo ona nevedela vôbec nič, bola zdravotná sestra a o obchode nevedela nič) ..no skrátka všetko ona mi len raz za mesiac vysype na stôl kufrík s bločkami a ide preč, Tak som sa s ňou dnes pohádala a som si povedala, že radšej oželiem tie peniaze, ale budem mať more času, veď kto robíte kaviarne , tak si viete predstaviť koľko je tam bločkov....A som sa zapovedala, že NIKDY nebudem robiť účto kamrátke!!!
0 0
vieroslava vieroslava

vieroslava je offline (nepripojený) vieroslava

bobotova Pozri príspevok
pridám svoj názor, dnes som sa strašne rozčúlila, skoro ma kleplo.
Robím účto kamarátke, a to je asi ten najväčší problém, má dve firmy, v jednej jednoduché a v druhej pdvojné, jedná sa o kaviarne, zamestnáva za rok asi 8 na trvalý PP a v priebehu roka asi okolo 50 dohodárov. platí mi 5500 za to podvojné + 200,-Sk za mzdy za zamestnanca .Takže jej to niekedy spolu vyjde okolo 8 000,- Sk mesačne, podľa toho koľko má dohodárov. A zrovna dnes mi volala, že ak si budem takto dvíhať ceny, že bude musieť zmeniť účtovníčku!! ZA to jednoduché neberiem nič! A to jej robím mesačne na obidve firmy alkohol, DPH, jazdy...( a ešte som jej pomáhala aj tie firmy založiť, lebo ona nevedela vôbec nič, bola zdravotná sestra a o obchode nevedela nič) ..no skrátka všetko ona mi len raz za mesiac vysype na stôl kufrík s bločkami a ide preč, Tak som sa s ňou dnes pohádala a som si povedala, že radšej oželiem tie peniaze, ale budem mať more času, veď kto robíte kaviarne , tak si viete predstaviť koľko je tam bločkov....A som sa zapovedala, že NIKDY nebudem robiť účto kamrátke!!!
A načo si sa s ňou pohádala? Veď keď Ti platí málo, mala si s úsmevom uvítať jej "snahu" prejsť k niekomu inému.
Za ten čas, čo ušetríš, keď nebudeš pre ňu robiť, môžeš robiť dvom subjektom a každému za tú cenu, čo si účtovala jej.
0 0
Aldan Aldan

Aldan je offline (nepripojený) Aldan

JA som z Trenčína a beriem 130 za pracovníka či je na dohodu alebo HPP. Je to pravda, že nahodiť sa to musí tak či tak. Ale u vačších firiem sa im to zdá veľa, keď si to zrátajú koľko majú platiť. Mám jednu malú firmičku, nemajú tam žiadne PH, odmeny stále ten istý mesačný paušál a tam sa mi zdá že nie je s tým veľa roboty. Len odkliknem mesiac, výpočet a všetko vrátane výkazov mi vytlačí. Asi sa musí posudzovať každý prípad individuálne.
0 0
Arava Arava

Arava je offline (nepripojený) Arava

Aldan Pozri príspevok
JA som z Trenčína a beriem 130 za pracovníka či je na dohodu alebo HPP. Je to pravda, že nahodiť sa to musí tak či tak. Ale u vačších firiem sa im to zdá veľa, keď si to zrátajú koľko majú platiť. Mám jednu malú firmičku, nemajú tam žiadne PH, odmeny stále ten istý mesačný paušál a tam sa mi zdá že nie je s tým veľa roboty. Len odkliknem mesiac, výpočet a všetko vrátane výkazov mi vytlačí. Asi sa musí posudzovať každý prípad individuálne.
Veď práve máme rôzne zložky mzdy, príplatky, zahraničných zamestnancov, robím niečo aj z personalistky, vykonávam zamestnancom zrážky zo mzdy(sporenie, poistky,pôžičky..) ročné zúčtovanie dane, ročné zúčtovanie zdravotného poistenie, všetko čo súvisí zo mzdami zamestnacov, rozpisy miezd pre ďalšie účtovníctvo... takže mám sa čo obracať.( moje čerpanie dovolenky, prípadne PN neprichádza do úvahy, zastupiteľnosť žiadna )
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

Arava Pozri príspevok
Veď práve máme rôzne zložky mzdy, príplatky, zahraničných zamestnancov, robím niečo aj z personalistky, vykonávam zamestnancom zrážky zo mzdy(sporenie, poistky,pôžičky..) ročné zúčtovanie dane, ročné zúčtovanie zdravotného poistenie, všetko čo súvisí zo mzdami zamestnacov, rozpisy miezd pre ďalšie účtovníctvo... takže mám sa čo obracať.( moje čerpanie dovolenky, prípadne PN neprichádza do úvahy, zastupiteľnosť žiadna )
Ale je rozdiel, či to niekto robí doma, na vlastnom PC a s vlastným programom a režijnými nákladmi, sám si hradí RD, PN rovnako nemysliteľná, alebo v práci. Neviem aký plat máš, koľkých zamestnacov robíš, takže naozaj k tomu treba pristupovať individuálne. Zamestnanec má možnosť poobzerať sa po lepšie platenej práci. Často to pomáha, aby sa otvorili zamestnávateľovi oči a potom možno aj pridá.
0 0
Alex74 Alex74

Alex74 je offline (nepripojený) Alex74

Tatiana, kadernik spada do remeselnych zivnosti, kde je mozne uplatnit 60 % pausalne vydavky z dosiahnutych prijmov a k tomu poistne (to urcite poznas). Tak by som sa s tym neparala, ale urobitla to tymto sposobom. Oplati sa to urcite aj za cenu upravy zakladu dane za predchadzajuci rok.
0 0
Ajuška Ajuška

Ajuška je offline (nepripojený) Ajuška

...sama sebou... :o)
Iwett Pozri príspevok
chcem sa pridať k tejto diskusii, lebo som presviedčala jedného živnostníka, že keď budem pracovať na jeho pc, s jeho programom, tak to musí byť závislá činnosť....a on mi povedal, že aj to sa dá vyriešiť, že pc a program si prenajmem od neho a môžem robiť na živnosť. Zdá sa mi to čudné...nemá s tým niekto skúsenosť????
...obávam sa, že to bude v rozpore s licenčnými podmienkami softvéru......
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Aldan Pozri príspevok
JA som z Trenčína a beriem 130 za pracovníka či je na dohodu alebo HPP. Je to pravda, že nahodiť sa to musí tak či tak. Ale u vačších firiem sa im to zdá veľa, keď si to zrátajú koľko majú platiť. Mám jednu malú firmičku, nemajú tam žiadne PH, odmeny stále ten istý mesačný paušál a tam sa mi zdá že nie je s tým veľa roboty. Len odkliknem mesiac, výpočet a všetko vrátane výkazov mi vytlačí. Asi sa musí posudzovať každý prípad individuálne.
Na to, aby si mohol "odklikať", musíš mať do čoho klikať ( predpoklad SW, ktorý nie je zadarmo), rýchlosť klikania závisí od Tvojho vzdelávania ( predpoklad nákladov na školenia, čas venovaný na vzdelávanie) , atď.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Ajuška Pozri príspevok
...obávam sa, že to bude v rozpore s licenčnými podmienkami softvéru......
Určite je to porušenie licenčných podmienok, a autorského práva.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Aldan Pozri príspevok
JA som z Trenčína a beriem 130 za pracovníka či je na dohodu alebo HPP. Je to pravda, že nahodiť sa to musí tak či tak. Ale u vačších firiem sa im to zdá veľa, keď si to zrátajú koľko majú platiť. Mám jednu malú firmičku, nemajú tam žiadne PH, odmeny stále ten istý mesačný paušál a tam sa mi zdá že nie je s tým veľa roboty. Len odkliknem mesiac, výpočet a všetko vrátane výkazov mi vytlačí. Asi sa musí posudzovať každý prípad individuálne.
To znamená, že keď sa mi zdá veľa platiť za chlieb nebudem jesť?
Tu zas dávaš do pozornosti názor, že my iba sedíme, klikáme, občas tu niečo napíšeme, takže ta minimálna mzda nám prináleží.
0 0
Iwett Iwett

Iwett je offline (nepripojený) Iwett

Ajuška Pozri príspevok
...obávam sa, že to bude v rozpore s licenčnými podmienkami softvéru......
presne toto som mu povedala....tak to mám aspoň overené......ďakujem
0 0
Kathryn Kathryn

Kathryn je offline (nepripojený) Kathryn

evina Pozri príspevok
To znamená, že keď sa mi zdá veľa platiť za chlieb nebudem jesť?
Tu zas dávaš do pozornosti názor, že my iba sedíme, klikáme, občas tu niečo napíšeme, takže ta minimálna mzda nám prináleží.
Máte môj súhlas, je to naozaj pravda, ako si sami vážime svoju prácu a aj ako ju prezentujeme. Keď budem tvrdiť, že spracovanie miezd, alebo vedenie účtovníctva je len klikanie do počítača, tak neznalí veci tomu tak aj uveria. Naozaj len ten, kto spracúva účtovníctvo vie, koľko času je nutné stráviť študovaním nových zákonov, zadaním tých správnych údajov do počítača, a nielen to. Koľko vecí sme museli naštudovať, kým sme vôbec mohli začať účtovať. A to všetko musí byť finančne ohodnotené. Účtovníctvo nie je maličkosť. Kto ho chce robiť, musí byť skutočne odborník v oblasti ekonomiky, daní, práva, ... Preto sa nebojme prezentovať skutočnosť, že účtovníctvo je veľmi náročné, aby zákazníci pochopili, že vynaložené financie sú opodstatnené.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Kathryn Pozri príspevok
Máte môj súhlas, je to naozaj pravda, ako si sami vážime svoju prácu a aj ako ju prezentujeme. Keď budem tvrdiť, že spracovanie miezd, alebo vedenie účtovníctva je len klikanie do počítača, tak neznalí veci tomu tak aj uveria. Naozaj len ten, kto spracúva účtovníctvo vie, koľko času je nutné stráviť študovaním nových zákonov, zadaním tých správnych údajov do počítača, a nielen to. Koľko vecí sme museli naštudovať, kým sme vôbec mohli začať účtovať. A to všetko musí byť finančne ohodnotené. Účtovníctvo nie je maličkosť. Kto ho chce robiť, musí byť skutočne odborník v oblasti ekonomiky, daní, práva, ... Preto sa nebojme prezentovať skutočnosť, že účtovníctvo je veľmi náročné, aby zákazníci pochopili, že vynaložené financie sú opodstatnené.
A k horeuvedeným musím pridať, že niekedy účtovník pripadá ako upratovačka, keď robíme poriadky medzi dokladmi.
0 0
petovsan petovsan

petovsan je offline (nepripojený) petovsan

Aldan Pozri príspevok
JA som z Trenčína a beriem 130 za pracovníka či je na dohodu alebo HPP. Je to pravda, že nahodiť sa to musí tak či tak. Ale u vačších firiem sa im to zdá veľa, keď si to zrátajú koľko majú platiť. Mám jednu malú firmičku, nemajú tam žiadne PH, odmeny stále ten istý mesačný paušál a tam sa mi zdá že nie je s tým veľa roboty. Len odkliknem mesiac, výpočet a všetko vrátane výkazov mi vytlačí. Asi sa musí posudzovať každý prípad individuálne.
Tiež mi nedá nezareagovať: ak by som mala robiť mzdy "malej firmičke" s jedným jediným zamestnancom a zoberiem za to 130,- Sk/mesiac, pretože je to veľmi jednoduché, časovo nenáročné, odklikám to raz dva, t.z., že to musíš robiť na nejakom softe ... ak zoberiem do úvahy, že i ten najjednoduchší soft na mzdy stojí min. 2 - 3 tis. Sk + ročná údržba programu počas ďalších rokov, tak mi z toho vychádza, že prvé dva roky budeš tie mzdy robiť určite gráááááááááátis a tie ďalšie skoro grátis. Nuž, niekto pracuje a podniká za účelom dosiahnutia zisku, a niekto len tak, z dlhého času ...
0 0
Zužu Zužu

Zužu je offline (nepripojený) Zužu

Aj ja sa pripojím, ale potrebujem troška poradiť. szčo zakladal s.r.o., účtujem mu ďalej aj jednoduché a pribudla teraz s.r.o.. chcem sa poradiť akou sumou , myslím že to bude paušálne mesačne by som mu mala pýtať za podv. účtov. ? zatiaľ neviem koľko dokkladov mesačne bude, odhadujem obrat ca 5 mil. ročne podľa zostaveného . podnik. zámeru. Po zhodnotení prác, ktoré sa budú vykonávať by som paušálne pýtala 4 tisíc na mesiac. Nie je to prehnané za podv. účto.? S tým že tam má zahrnuté všetko aj sklad , uzávierky mesačne, je platcom DPH a všetko čo sa týka spracovania účtovn. ďakujem za vaše pripomienky a reakcie
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Zužu Pozri príspevok
Aj ja sa pripojím, ale potrebujem troška poradiť. szčo zakladal s.r.o., účtujem mu ďalej aj jednoduché a pribudla teraz s.r.o.. chcem sa poradiť akou sumou , myslím že to bude paušálne mesačne by som mu mala pýtať za podv. účtov. ? zatiaľ neviem koľko dokkladov mesačne bude, odhadujem obrat ca 5 mil. ročne podľa zostaveného . podnik. zámeru. Po zhodnotení prác, ktoré sa budú vykonávať by som paušálne pýtala 4 tisíc na mesiac. Nie je to prehnané za podv. účto.? S tým že tam má zahrnuté všetko aj sklad , uzávierky mesačne, je platcom DPH a všetko čo sa týka spracovania účtovn. ďakujem za vaše pripomienky a reakcie
Ja PÚ nerobím nikdy pod hranicu 6 000 SK.

Pýtaš sa, či je to prehnané - vypočítaj si koľko je to v čistom....Píšeš o sklade platiteľovi DPH - mne sa t zdá prehnané - ale smerom dole, teda prehnane málo...
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Ak účtujem spoločnosť, ktorá má skladové zásoby, teda nákup a predaj tovaru alebo materiálu, to zásadne nerobím externým spôsobom. To si musí účt.jednotka vyriešiť interne.
0 0
Zužu Zužu

Zužu je offline (nepripojený) Zužu

Pri sklade robím inventúru raz mesačne , je to taká činnosť , že sklad sa robí na základe vydaných faktúr a tam ma materiál nepustí vydať viac al. menej, má firma stanovené tabuľky spotr. materiálu. s.r.o. bude vykonávať činnosť, ktorú už živnostník nebude robiť. takže viem do čoho idem. Ani ja som nerobila PU pod 6 mes.,ale už mi odišla firma z dôvodu, že som drahá a teraz jej to robí dotyčná pani účt. za 3 tisíc. Už som si veľa krát povedala že nie som sociálny pracovník , len niektorí aby mali robotu robia aj grátis len aby bolo čo, /čítali sme to aj v predch. príspevkoch ohľadne miezd/. Asi záleží aj od regiónu , uvidím ako sa dohodnem s konateľom, ale potrebovala som orientačne cenu. ďakujem veľmi pekne za príspevky.
0 0
ajobs ajobs

ajobs je offline (nepripojený) ajobs

muž
Zužu Pozri príspevok
Pri sklade robím inventúru raz mesačne , je to taká činnosť , že sklad sa robí na základe vydaných faktúr a tam ma materiál nepustí vydať viac al. menej, má firma stanovené tabuľky spotr. materiálu. s.r.o. bude vykonávať činnosť, ktorú už živnostník nebude robiť. takže viem do čoho idem. Ani ja som nerobila PU pod 6 mes.,ale už mi odišla firma z dôvodu, že som drahá a teraz jej to robí dotyčná pani účt. za 3 tisíc. Už som si veľa krát povedala že nie som sociálny pracovník , len niektorí aby mali robotu robia aj grátis len aby bolo čo, /čítali sme to aj v predch. príspevkoch ohľadne miezd/. Asi záleží aj od regiónu , uvidím ako sa dohodnem s konateľom, ale potrebovala som orientačne cenu. ďakujem veľmi pekne za príspevky.
Nie som účtovník - teda som ten, čo za účto platí, ale pod 5 tisíc mesačne by som nešiel.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
ajobs Pozri príspevok
Nie som účtovník - teda som ten, čo za účto platí, ale pod 5 tisíc mesačne by som nešiel.
Tento príspevok by zaslúžil aj bodíka. Zato, že ako klient účtovnej kancelárie sám priznávaš, že uvedená cena je prinízka.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať