Zavrieť

Porady

Pošuškajte koľko pýtať

žena - čo viac povedať treba :) ...viac
Hľadala som pod honorármi, sadzbami, fakturáciou... nikde nič na takúto tému. Fakt by som potrebovala poradiť. Mám malú firmu ktorej robím mzdy - výpočet pre pracovníkov v HPP - tu mám aj dohodnutý honorár. Lenže - zamestnávajú aj dohodárov - cca 10-15 mesačne - týmto počítajú mzdu a daň sami. Šefstvo chce šetriť. Lenže ja potom musím počítať úrazové poistenie, dopĺňať ručne výkaz do SP, takisto kvartálny výkaz na DÚ, inak mi všetko robí program, takže je s tým len oštara. Dodnes som im za to nič nefakturovala, stále sľubujú že budú mať na to vlastný program (som veľmi zvedavá, ako to chcú urobiť), ale už by som si rada za to vyhodila nejakú faktúrku. Poradí mi niekto, koľko by za to pýtal?
Usporiadat
Téma je uzavretá.
henam henam

henam je offline (nepripojený) henam

vždy len začiatočník
Chcem poďakovať všetkým účtovníkom za ich prácu na porade aj mimo nej. Vďaka Vašim skúsenostiam a radám som si vyriešila niekoľko problémov. Vďaka a pekný deň
0 0
mlaco mlaco

mlaco je offline (nepripojený) mlaco

Vytvorenie vykazov do zbierky listin pre SROcku: tuto zalezitost v praxi robi (externy) uctovnik, alebo si to sro robieva sama?

Chcem si spravit nazor na to, ci (ako) by v tomto uctovnicka mala pomahat. (ide o cca 18 faktur/mes, bez zamestnancov a brigadnikov, vedenie uctovnictva pod 4000 sk/mes, ba)

Dik za info!
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
mlaco Pozri príspevok
Vytvorenie vykazov do zbierky listin pre SROcku: tuto zalezitost v praxi robi (externy) uctovnik, alebo si to sro robieva sama?

Chcem si spravit nazor na to, ci (ako) by v tomto uctovnicka mala pomahat. (ide o cca 18 faktur/mes, bez zamestnancov a brigadnikov, vedenie uctovnictva pod 4000 sk/mes, ba)

Dik za info!
Výkazy do zbiekry listín sú totožné s výkazmi, ktoré sú povinnou prílohou DP. Takže ide vlastne o kópie DP, Súvahy, Výkazu ziskov a strát a Poznámky. Takže konec koncov to robí účtovník.
Naposledy upravil Zoltán Kovács : 11.02.08 at 17:02
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

mlaco Pozri príspevok
Vytvorenie vykazov do zbierky listin pre SROcku: tuto zalezitost v praxi robi (externy) uctovnik, alebo si to sro robieva sama?

Chcem si spravit nazor na to, ci (ako) by v tomto uctovnicka mala pomahat. (ide o cca 18 faktur/mes, bez zamestnancov a brigadnikov, vedenie uctovnictva pod 4000 sk/mes, ba)

Dik za info!
Duplicitná otázka http://www.porada.sk/t63832-p2-kolko...tovnictva.html
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

mlaco Pozri príspevok
Vytvorenie vykazov do zbierky listin pre SROcku: tuto zalezitost v praxi robi (externy) uctovnik, alebo si to sro robieva sama?

Chcem si spravit nazor na to, ci (ako) by v tomto uctovnicka mala pomahat. (ide o cca 18 faktur/mes, bez zamestnancov a brigadnikov, vedenie uctovnictva pod 4000 sk/mes, ba)

Dik za info!
Neviem, či nespájaš pojem výkon účtovníctva, účtovnú závierku a zaslanie závierky do zbierky listín.

Účtovníčka vykonáva účtovníctvo, t.j. spracuje tých 18 faktúr a iné - pokladňu, bankové výpisy, majetok a pod.
Výsledkom účtovníctva je závierka prenesená do Výkazov a Poznámok, ktoré sa potom už len zasielajú po schválení VZ do OR - zbierky listín.
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

Iwett Pozri príspevok
chcem sa pridať k tejto diskusii, lebo som presviedčala jedného živnostníka, že keď budem pracovať na jeho pc, s jeho programom, tak to musí byť závislá činnosť....a on mi povedal, že aj to sa dá vyriešiť, že pc a program si prenajmem od neho a môžem robiť na živnosť. Zdá sa mi to čudné...nemá s tým niekto skúsenosť????
A prečo to musí byť závislá činnosť? Ja tiež pracujem v s.r.o. na ich PC a s ich programom. Jedná sa o veľké množstvo dokladov, preto nenosím doklady domov, ale chodím nahadzovať doklady k nim do firmy. Aj keď doma mám program, ktorý používam na účtovanie iných firiem - menších, nechcela som kupovať program aj pre túto firmu (musela by som rozšíriť program na omnoho viac funkcii a pri tých malých firmách by som ich ani nevyužila a zbytočne by sa mi to predražilo a zároveň ho oni už mali zakúpený a používali - takže som sa správala ekonomicky a to nie je v rozpore so zákonom ). Do práce chodím podľa vlastného uváženia, v čase kedy to vyhovuje mne, školenia, literatúru a pod. si hradím sama. Vôbec sa to nedá nazvať závisou činnosťou.
Naposledy upravil JAJA11 : 11.02.08 at 08:29 Dôvod: oprava chyby
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
Baby, prosím Vás, potrebujem nejaké splnomocnenie, aby som mohla vybavovať veci telefonicky (prípadne osobne), podpisovať výkazy za klienta, ktorý je z iného mesta. Mohli by ste mi tu taký dokument priložiť ? V splnomocnení budem ja ako osoba alebo s.r.o., ktorá účto robí ( v ktorej som ja zamestnaná) ?

A ešte mám otázočku : zmluva o vedení účta je uzatvorená medzi klientom a XXX, s.r.o......na výkazy sa podpisujem ako "výkaz vyhotovil" XXX, s.r.o. alebo ja ako konkrétne osoba ?
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
posúvam ...
0 0
Kathryn Kathryn

Kathryn je offline (nepripojený) Kathryn

jess Pozri príspevok
Baby, prosím Vás, potrebujem nejaké splnomocnenie, aby som mohla vybavovať veci telefonicky (prípadne osobne), podpisovať výkazy za klienta, ktorý je z iného mesta. Mohli by ste mi tu taký dokument priložiť ? V splnomocnení budem ja ako osoba alebo s.r.o., ktorá účto robí ( v ktorej som ja zamestnaná) ?

A ešte mám otázočku : zmluva o vedení účta je uzatvorená medzi klientom a XXX, s.r.o......na výkazy sa podpisujem ako "výkaz vyhotovil" XXX, s.r.o. alebo ja ako konkrétne osoba ?
Pokiaľ mám s klientom uzavretú zmluvu o vedení účtovníctva, tak podpisujem bežne mesačné výkazy do zdravotných poisťovní. Nemám na to špeciálne splnomocnenie. Iné je to s tlačivami na daňový úrad - daňové priznania, hlásenia, prehľady akákoľvek korešpondencia - tak tú vždy podpisuje daňový subjekt.

Som síce živnostníčka, ale aj keby som mala s.r.o. a viedla by som účtovníctvo, tak by som sa tam podpisovala ako konkrétna osoba. Veď ten výkaz vyhotovil človek a nie s.r.o.
Opravte ma ak sa mýlim, tiež mi to pomôže.
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

jess Pozri príspevok
......A ešte mám otázočku : zmluva o vedení účta je uzatvorená medzi klientom a XXX, s.r.o...... na výkazy sa podpisujem ako "výkaz vyhotovil" XXX, s.r.o. alebo ja ako konkrétne osoba ?
Ja podpisujem len výnimočne, nechávam to na klienta, ale podpíšem sa svojim menom , aj v styku s DU.
0 0
kristín kristín

kristín je offline (nepripojený) kristín

Mám otázočku, na tému "koľko pýtať" no trošku z iného pohľadu na účtovníctvo. Koľko by ste si vypýtali za hodinu doučovania, resp. učenia účtovníctva, tých klasických stredoškolských základov. Mám prehľad o jazykoch, matematike či slovenčine, ale potrebovala by som niečo "súce" vedieť aj o účtovníctve. Viem, že je to minimálne zrovnateľné už so spomenutými predmetmi, ale aj tak chcem poznať viac názorov. Vďaka
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Mňa by zaujímalo koľko by stálo vyhotovenie DP typu A - 2 zahraniční zamestnávatelia?
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

mysimis Pozri príspevok
Mňa by zaujímalo koľko by stálo vyhotovenie DP typu A - 2 zahraniční zamestnávatelia?
1500,- Sk
0 0
balunka balunka

balunka je offline (nepripojený) balunka

už ste zverejnili cenník?
nemôžem ho nikde nájsť
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
balunka Pozri príspevok
už ste zverejnili cenník?
nemôžem ho nikde nájsť
Zajtra...
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
kristín Pozri príspevok
Mám otázočku, na tému "koľko pýtať" no trošku z iného pohľadu na účtovníctvo. Koľko by ste si vypýtali za hodinu doučovania, resp. učenia účtovníctva, tých klasických stredoškolských základov. Mám prehľad o jazykoch, matematike či slovenčine, ale potrebovala by som niečo "súce" vedieť aj o účtovníctve. Viem, že je to minimálne zrovnateľné už so spomenutými predmetmi, ale aj tak chcem poznať viac názorov. Vďaka
Stretla si sa už s klasickými stredoškolskými základmi účtovníctva? Poskytni mi o tomto fenoméne Tvoju predstavu a ja ti poskytnem moju predstavu o tej cene.
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
smith Pozri príspevok
Zajtra...

Už sa tešíme.....
0 0
kristín kristín

kristín je offline (nepripojený) kristín

Danila Pozri príspevok
Stretla si sa už s klasickými stredoškolskými základmi účtovníctva? Poskytni mi o tomto fenoméne Tvoju predstavu a ja ti poskytnem moju predstavu o tej cene.
Vzhľadom k tomu, že som stredoškolská učiteľka, ktorá učí účtovníctvo na škole a tie učebnice sa volajú "Základy podvojného účtovníctva" preto som použila takýto názov "fenomému".......
0 0
acmilan acmilan

acmilan je offline (nepripojený) acmilan

mas moje sympatie eva. Vy uctovníci ste poriadni zdieraci :0]
yda sa Ty si vynimka. Jeden zamestnanec netrva dlhšie ako 10
minut. Volakedy som si robil vsetko sam, viem čo zaberie kolko času v mrpcku, alebo v inom programe. Teraz ked na tieto veci nemam cas, uctovnici ma zdierajú. Budem musieť nejakú úctovnicku zbaliť, na tu by sa cas nasiel
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
acmilan Pozri príspevok
mas moje sympatie eva. Vy uctovníci ste poriadni zdieraci :0]
yda sa Ty si vynimka. Jeden zamestnanec netrva dlhšie ako 10
minut. Volakedy som si robil vsetko sam, viem čo zaberie kolko času v mrpcku, alebo v inom programe. Teraz ked na tieto veci nemam cas, uctovnici ma zdierajú. Budem musieť nejakú úctovnicku zbaliť, na tu by sa cas nasiel
Musím reagovať. Vidím, že si podnikateľ, tak sa ťa spýtam. Svoje produkty, tovar, služby si ochotný predávať pod cenu, zo stratou?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať