Zavrieť

Porady

kolko stoji vedenie podvojneho uctovnictva?

Mozete mi prosim povedat kolko stoji vedenie podvojneho uctovnictva?
predtym som mal zivnost a robil som si ho sam... ale podvojne neviem...
mam tak 10 vystavenych faktur za rok a zopar nakladov... ani telefon ani auto nemam na firmu.. ani platca DPH nie som.
chcel by som vediet kolko asi stoji ked mi to da niekto dokopy a spravi danove priznanie po konci roka?
nech mam nejaku predstavu...
dakujem
Usporiadat
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

mlaco Pozri príspevok
Uhh, dakujem, zacina mi byt jasno....

Moju povodnu otazku preformulujem: dokument "Valne zhromazdenie" si vypracuje SRO sama, alebo toto urobi uctovnicka, resp. v tomto pomaha?

Valne zhromazdenie nema nic riesit, ide o mini-sro, kedy sa len maju uspokojit tie rezervne fondy, nieco ostane na ucte a zvysok ako odmena pre konnatela.
Je čo riešiť. O dosiahnutom zisku alebo strate treba rozhodnúť ako sa s nimi naloží. Rozhodujú o tom spoločníci (nie účtovníčka). Predtým však treba schváliť účtovnú závierku - tiež spoločníci.
Ak ide o jednoosobovú s.r.o., potom nejde o valné zhromaždenie, ale spoločník spíše záznam "Rozhodnutie jediného spoločníka" - viď Obchodný zákonník.
Kópiu zápisnice dostane účtovníčka a zaúčtuje.
0 0
bepo bepo

bepo je offline (nepripojený) bepo

Veru, treba rozhodnúť či prehŕňať peniaze vidlami bude konateľ alebo účtovníčka Lebo aj to tu už bolo že účtovníčka rozhodovala
0 0
mlaco mlaco

mlaco je offline (nepripojený) mlaco

bepo Pozri príspevok
Veru, treba rozhodnúť či prehŕňať peniaze vidlami bude konateľ alebo účtovníčka Lebo aj to tu už bolo že účtovníčka rozhodovala
Sice som laik, ale verim tomu ze rozhoduje ten, kto zapisnicu z VZ podpise (resp. to Rozhodnutie jedineho spolocnka).

Moja otazka bola myslena v tom zmysle, ze ci je bezne ze v mini-sro si konatel tento dokument "vygoogli" / "vyporaduje", alebo je bezne ze mu v tom pomoze uctovnicka v ramci jej mesacneho pausalu.

Rozumiem ze odpoved je taka "ako si to s nou dohodnes", mna vsak zaujima ci je to "bezna poziadavka", alebo naopak nieco v zmysle "uctovnici sa tym bezne nezaoberaju".
0 0
judy judy

judy je offline (nepripojený) judy

podla mna to nema nic spolocne s uctovnictvom, vacsinou sa uctovnicka "zlutuje" a pripravi ti dokument na podpis
0 0
Ajuška Ajuška

Ajuška je offline (nepripojený) Ajuška

...sama sebou... :o)
judy Pozri príspevok
podla mna to nema nic spolocne s uctovnictvom, vacsinou sa uctovnicka "zlutuje" a pripravi ti dokument na podpis
...v rámci "mesačného paušálu" asi ťažko......
0 0
jessica jessica

jessica je offline (nepripojený) jessica

neznášam keď neviem a nerozumiem... ...viac
Ajuška Pozri príspevok
...v rámci "mesačného paušálu" asi ťažko......
Alebo jedine, ze by pausal bol uz v takej vyske, ze rata aj s takymito nadstandardnymi poziadavkami Dolezite je aby o tom uctovnicka vedela dopredu a dohodla podla toho cenu svojich sluzieb. Realita je vsak zial taka, ze sa na to "pride" az ked uz hori a preto sa potom uctovnicka zlutuje a peniaze za pracu navyse nedostane.
0 0
Ajuška Ajuška

Ajuška je offline (nepripojený) Ajuška

...sama sebou... :o)
mlaco Pozri príspevok
... ze ci je bezne ze v mini-sro si konatel tento dokument "vygoogli" / "vyporaduje", alebo je bezne ze mu v tom pomoze uctovnicka v ramci jej mesacneho pausalu...
...pri takomto prístupe ťažko predpokladať......

jessica Pozri príspevok
... ze by pausal bol uz v takej vyske, ze rata aj s takymito nadstandardnymi poziadavkami ...
Naposledy upravil Ajuška : 11.02.08 at 15:33
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

mlaco Pozri príspevok
Sice som laik, ale verim tomu ze rozhoduje ten, kto zapisnicu z VZ podpise (resp. to Rozhodnutie jedineho spolocnka).

Moja otazka bola myslena v tom zmysle, ze ci je bezne ze v mini-sro si konatel tento dokument "vygoogli" / "vyporaduje", alebo je bezne ze mu v tom pomoze uctovnicka v ramci jej mesacneho pausalu.

Rozumiem ze odpoved je taka "ako si to s nou dohodnes", mna vsak zaujima ci je to "bezna poziadavka", alebo naopak nieco v zmysle "uctovnici sa tym bezne nezaoberaju".
Trocha smiechu cez slzy :

Je to bežná požiadavka všetkých, ktorí si myslia, že účtovník robí všetko od založenia s.r.o. až po rozhodnutie o jej lividácii pokiaľ možno za 3 000 SK mesačne.

Pokiaľ viem na VZ sa neúčtuje, neúčtuje sa ani o zbierke listín. Účtuje sa o hospodárskych operáciách firmy, o ktorých rozhodujú a zabezpečujú ich iní......

Ja svojím klientom pripravím všetky podklady pre "Rozhodnutie jediného spoločníka" u jednoosobovej s.r.o. a následné odoslanie do zbierky listín- ale viem prečo to robím. Samozrejme to nie je povinnosť účtovníčky a keby som už chcela byť presná tak "Rozhodnutie jediného spoločníka"s z VZ by mal mať na starosti právnik
0 0
mlaco mlaco

mlaco je offline (nepripojený) mlaco

Ok, dakujem za info! :-)
0 0
Jana2004 Jana2004

Jana2004 je offline (nepripojený) Jana2004

A žiaľ, z príspevkov "chandlera" je vidieť, ako je ohodnotená naša práca
Naposledy upravil Jana2004 : 11.02.08 at 22:11
0 0
Robina Robina

Robina je offline (nepripojený) Robina

niekedy ani sama neviem
Chcela by som sa opýtať k prísp.29 u jednoosobovej s.r.o., že aké podklady je potrebné pripraviť, aby to bolo komplet a mám si za to zapýtať naviac, keď sme dohodnutí na paušále ?
0 0
elena.martonova elena.martonova

elena.martonova je offline (nepripojený) elena.martonova

HH.Prosim kto mi poradi.ak zakladam novu firmu a potrebujem vytvrit skld v povojnom uctovnictve pricom som tovar nakupovala od neplatcu DPH.Tovar bol nakupeny tymto neolatcom este v rohu 2010,ale ja ho budem zauctovavat az v roku 2013,prosim o radu ako treba v mojom pripade postupovat.Som neolatca DPH
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
elena.martonova Pozri príspevok
HH.Prosim kto mi poradi.ak zakladam novu firmu a potrebujem vytvrit skld v povojnom uctovnictve pricom som tovar nakupovala od neplatcu DPH.Tovar bol nakupeny tymto neolatcom este v rohu 2010,ale ja ho budem zauctovavat az v roku 2013,prosim o radu ako treba v mojom pripade postupovat.Som neolatca DPH
nová firma musí zásoby kúpiť a za čo ich kúpi, za to ich naskladní.
a čo má spoločné tvoje zadanie s témou?
0 0