Zavrieť

Porady

Pošuškajte koľko pýtať

žena - čo viac povedať treba :) ...viac
Hľadala som pod honorármi, sadzbami, fakturáciou... nikde nič na takúto tému. Fakt by som potrebovala poradiť. Mám malú firmu ktorej robím mzdy - výpočet pre pracovníkov v HPP - tu mám aj dohodnutý honorár. Lenže - zamestnávajú aj dohodárov - cca 10-15 mesačne - týmto počítajú mzdu a daň sami. Šefstvo chce šetriť. Lenže ja potom musím počítať úrazové poistenie, dopĺňať ručne výkaz do SP, takisto kvartálny výkaz na DÚ, inak mi všetko robí program, takže je s tým len oštara. Dodnes som im za to nič nefakturovala, stále sľubujú že budú mať na to vlastný program (som veľmi zvedavá, ako to chcú urobiť), ale už by som si rada za to vyhodila nejakú faktúrku. Poradí mi niekto, koľko by za to pýtal?
Téma je uzavretá.
biba1970 biba1970

biba1970 je offline (nepripojený) biba1970

určite sú iné ceny na východe slovenska a iné v BA. východniari poraďte koľko za DP B ? /asi 10 fa, telefóny, ZP SP, ku tomu prislúchajúca pokladňa a bankové výpisy + RZZP
0 0
Maya1 Maya1

Maya1 je offline (nepripojený) Maya1

100 - 150 eur
0 0
DANIELA VRABELOVA DANIELA VRABELOVA
Prosím Vás povedzte koľko by ste si vypýtali za tento prípad ?
SZCO / neplatca DPH / - má za celý rok - 30 vydaných faktúr, 14 prijatých faktúr, 12 ostatných záväzkov, 132 zápisov do peňažného denníka. Čiže spolu je to 188 zápisov. Daňové priznanie + výkazy. Robím to jednorazovo - za celý rok. Chcem si Vašu cenu porovnať s tou mojou. Veľmi pekne ďakujem za odpoveď.
Naposledy upravil DANIELA VRABELOVA : 17.02.11 at 13:32
0 0
denisamka denisamka

denisamka je offline (nepripojený) denisamka

ked som robila este vo firme sekretarku, nasa uctovnicka si pytala mesacne 12000sk a to "len" nahadzovala MD/D. Pokladna- doklady nalepene, vyplnene VPD a PPD, ocislovane, VF a DF pozakladane, ocislovane. Danove priznanie som robila ja, na zaklade udajov z pc a informacii z PORADY Ja som zato nedostala ani fuka
bolo to pred 9 rokmi
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

denisamka Pozri príspevok
ked som robila este vo firme sekretarku, nasa uctovnicka si pytala mesacne 12000sk a to "len" nahadzovala MD/D. Pokladna- doklady nalepene, vyplnene VPD a PPD, ocislovane, VF a DF pozakladane, ocislovane. Danove priznanie som robila ja, na zaklade udajov z pc a informacii z PORADY Ja som zato nedostala ani fuka
bolo to pred 9 rokmi
Veď si to mala "len" nahadzovať Ty na stranu MD/DAL. Nepíšeš, či robila účtovníctvo externe alebo bola zamestnanec danej firmy. Nepíšeš, či robila aj mzdy, zmluvy, všetko okolo presonalistiky, či to robila na vlastnom SW, na vlastnopm PC, či využívala Vaše....Ak to robil zamestnanec, tak aj tak lacno. Ak to robila externe, tak závisí od rôznych okolností. Okrem iného aj od množstva a náročnosti. A za to DP si si mala aspoň nejaké odmeny vyžiadať....po 9 rokoch Ti ich žial už nikto neprizná
No ale zase si sa kopec vecí naučila, čo môžeš teraz aspoň trochu zúžitkovať
Inak osobne, podklady takto pripravené by som aj ja brala s radosťou
0 0
DANIELA VRABELOVA DANIELA VRABELOVA
DANIELA VRABELOVA Pozri príspevok
Prosím Vás povedzte koľko by ste si vypýtali za tento prípad ?
SZCO / neplatca DPH / - má za celý rok - 30 vydaných faktúr, 14 prijatých faktúr, 12 ostatných záväzkov, 132 zápisov do peňažného denníka. Čiže spolu je to 188 zápisov. Daňové priznanie + výkazy. Robím to jednorazovo - za celý rok. Chcem si Vašu cenu porovnať s tou mojou. Veľmi pekne ďakujem za odpoveď.
Prosim poradte mi, veľmi mi na tom záleží
0 0
dogicka dogicka

dogicka je offline (nepripojený) dogicka

DANIELA VRABELOVA Pozri príspevok
Prosim poradte mi, veľmi mi na tom záleží
120-130,-Eur
0 0
Dana7 Dana7

Dana7 je offline (nepripojený) Dana7

"kancelárska sivá myš" ...viac
Prosím vás koľko mám pýtať za DP cez paušálne výdavky. Príjmy z reg. pokladnice, spočítam odvody na socku a zdravotku + vypočítam paušál + RZZP. Prípadne úpravy v DP o pohľadávky a zásoby, ak nejaké vôbec budú.

Ďakujem
0 0
dogicka dogicka

dogicka je offline (nepripojený) dogicka

Dana7 Pozri príspevok
Prosím vás koľko mám pýtať za DP cez paušálne výdavky. Príjmy z reg. pokladnice, spočítam odvody na socku a zdravotku + vypočítam paušál + RZZP. Prípadne úpravy v DP o pohľadávky a zásoby, ak nejaké vôbec budú.

Ďakujem
50,- za DP, 13,- za RZZP
0 0
denisamka denisamka

denisamka je offline (nepripojený) denisamka

Betina2 Pozri príspevok
Veď si to mala "len" nahadzovať Ty na stranu MD/DAL. Nepíšeš, či robila účtovníctvo externe alebo bola zamestnanec danej firmy. Nepíšeš, či robila aj mzdy, zmluvy, všetko okolo presonalistiky, či to robila na vlastnom SW, na vlastnopm PC, či využívala Vaše....Ak to robil zamestnanec, tak aj tak lacno. Ak to robila externe, tak závisí od rôznych okolností. Okrem iného aj od množstva a náročnosti. A za to DP si si mala aspoň nejaké odmeny vyžiadať....po 9 rokoch Ti ich žial už nikto neprizná
No ale zase si sa kopec vecí naučila, čo môžeš teraz aspoň trochu zúžitkovať
Inak osobne, podklady takto pripravené by som aj ja brala s radosťou
Ja som to len dala do uvodzoviek nashcval. Viem, ze to nie je jednoduche. Ja som tim chcela len naznacit, ze ona okolo toho nic neurobila nahodila do sw MD/D. Mzdy robila ina aj personalistiku. Robila to na nasom PC. A robila to na niekolko dohod. Ja som si ziadala, ale nepochodila

Hlavne som to pisala na margo toho, ze mnohe tu robite pre"taskovych" klientov, ze musite sa s tym babrat od piky a dostanete za to omnoho menej.
0 0
Liptáčik Liptáčik

Liptáčik je offline (nepripojený) Liptáčik

Mám otázku: DP pre dôchodcov - vrátenie dane z úrokov robím pre kamarátov za vatikánsku menu. Ale čo s ostatnými? Rozmýšľam nad 10 Eurami. Je to veľa? Aké skúsenosti s tými máte Vy?
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

denisamka Pozri príspevok
Ja som to len dala do uvodzoviek nashcval. Viem, ze to nie je jednoduche. Ja som tim chcela len naznacit, ze ona okolo toho nic neurobila nahodila do sw MD/D. Mzdy robila ina aj personalistiku. Robila to na nasom PC. A robila to na niekolko dohod. Ja som si ziadala, ale nepochodila

Hlavne som to pisala na margo toho, ze mnohe tu robite pre"taskovych" klientov, ze musite sa s tym babrat od piky a dostanete za to omnoho menej.
Ved ja som Ťa nechcela uraziť, ani mňa to neurazilo . Ja len že někdo to umí....musíme si vedieť vypýtať....nevieš, aké boli medzi nou a šéfstvom vzťahy....čo všetko sa za tým schovávalo možno cez ňu preliali peniaze za niečo celkom iné
Bolo to aj tak už dávno, teraz treba pozerať dopredu A keďže Tebe nevyhoveli na žiadosť, tak tam dúfam už nerobíš
0 0
akynka akynka

akynka je offline (nepripojený) akynka

Anička :o)
Myslím, že keď raz má človek na to živnosť, mal by sa na nej uživiť nie? Ale tak aby aj našiel klientelu :-)

Mám skúsenosť s niekoľkými účtovníčkami (sama ňou bohužiaľ / našťastie niesom).

V 1. firme (13-zamestnancov, cca 100 vyslyh + doslych fa) sme mali účto firmu mzdy + uctovnictvo a najprv brali 790 €. tak nejak.. (s DPH) teraz presli na 590 a nezávidim im lebo dokladov je teraz do bludu i kus :-D ale niesme taskova firma ako som to tu citala, im to vsetko pripravujem pekne do sanonikov

V 2. firme tam bolo 5 zamestnancov + doklady (cca 30 fa doslych + vyslych) brala kvartalne 450 € a s nou boli a furt budu problemy...

Braskovi robila ucto ako zivnostnikovi jedna baba "ze kamaratka", davala mu pausalne vydavky, namiesto 60 dala 40 a ked som jej volala ze to tak nema byt hadala sa, ze na danovom povedali, tak som pocuvla... ťava.. on zobrala 50 €

Minuly rok dal brasko ucto firme a ta za rovnake DP dala mu uz 60% vydavky a zobrala 30 € :-)


hej otazka, neda sa podat dva roky dozadu opravne danove? :-D

inak viac cennikov nepoznam... ja viem ze som DP robila za pekny usmev :-)
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
Máte účtovníci vlastný softvér na účtovanie PÚ, JÚ, miezd? Či účtujete skôr v softe firiem? Ďakujem
0 0
Maya1 Maya1

Maya1 je offline (nepripojený) Maya1

ja mám vlastné.
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
Maya1 Pozri príspevok
ja mám vlastné.
A môžem vedieť v akom softe pracujete?
0 0
Maya1 Maya1

Maya1 je offline (nepripojený) Maya1

krosácke a mrp - mzdy
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

akynka Pozri príspevok
Myslím, že keď raz má človek na to živnosť, mal by sa na nej uživiť nie? Ale tak aby aj našiel klientelu :-)

Mám skúsenosť s niekoľkými účtovníčkami (sama ňou bohužiaľ / našťastie niesom).

V 1. firme (13-zamestnancov, cca 100 vyslyh + doslych fa) sme mali účto firmu mzdy + uctovnictvo a najprv brali 790 €. tak nejak.. (s DPH) teraz presli na 590 a nezávidim im lebo dokladov je teraz do bludu i kus :-D ale niesme taskova firma ako som to tu citala, im to vsetko pripravujem pekne do sanonikov

V 2. firme tam bolo 5 zamestnancov + doklady (cca 30 fa doslych + vyslych) brala kvartalne 450 € a s nou boli a furt budu problemy...

Braskovi robila ucto ako zivnostnikovi jedna baba "ze kamaratka", davala mu pausalne vydavky, namiesto 60 dala 40 a ked som jej volala ze to tak nema byt hadala sa, ze na danovom povedali, tak som pocuvla... ťava.. on zobrala 50 €

Minuly rok dal brasko ucto firme a ta za rovnake DP dala mu uz 60% vydavky a zobrala 30 € :-)


hej otazka, neda sa podat dva roky dozadu opravne danove? :-D

inak viac cennikov nepoznam... ja viem ze som DP robila za pekny usmev :-)
Môžeš podať dodatočné DP, opravné sa dá len do termínu na podanie riadneho, čiže u Vás už len DODATOČNÉ DP, pokial si už na toto obdobie a daň nemala doručené oznámenie o konaní kontroly....ale inak áno, môžeš a ja by som aj doporučovala, len si fakt v zákone over, či mal za to obdobie ozaj nárok na tých 60%. Musíš si nalistovať Zákon o dani z príjmov platný pre daný rok.
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

ZuzanaP Pozri príspevok
A môžem vedieť v akom softe pracujete?
vlastný = mám zakúpenú licenciu na svoju firmu, meno

t.zn., že náklady na soft znášam ja, nie môj odberateľ služieb a ani nevyužívam skutočnosť, že môj odberateľ služby by bol ochotný poskytnúť mi pre prácu svoj (rozumej kúpený na jeho firmu) SW.

Ale ako všetko ostatné, aj tu sú výnimky a závisí od dohody zúčastnených strán....väčšina však využíva naozaj svoj zkúpený SW, lebo sa v ňom vyzná a vie čo sa s ním dá robiť, aké má možnosti.....ak by sme mali aj soft ako odberateľ niekomu požičať, tak potom by sme ho asi skôr na Dohodu alebo na PP zamestnali ako účtovníka....
ale sú aj firmz, ktoré radšej pustia externého účtovníka do svojich priestorov a všetko mu poskytnú, ale nedovolia mu odnášať a prinášať doklady....takže ako kde.
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

ZuzanaP Pozri príspevok
A môžem vedieť v akom softe pracujete?
Každý má ten svoj obľúbený, je ich veľa, ale častejšie sa opakujú od Krosu - Alfa, Omega, Olymp, ďalej MRP, Pohoda, Softip, Sunsoft, sem tam Helios, Cíglerove Money S3, Proluc, z mzdových sem tam ešte Human alebo Somi Trenčín....programov je veľa, závisí od toho, čo od neho očakávaš a aké požiadavky mal splnať a koľko mieniš investovať, teda či sa Ti oplatí investovať viac, alebo pri Tvojom objeme prác Ti stačí aj niečo lacnejšie....
Ak si pozrieš aj tu na Porade jednotlivé Sekcie na hlavnej stránke, tak sú tu aj Účtovné programy.
Každý SW má svoje + aj - ako aj všetko ostatné
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať