Zavrieť

Porady

Pošuškajte koľko pýtať

žena - čo viac povedať treba :) ...viac
Hľadala som pod honorármi, sadzbami, fakturáciou... nikde nič na takúto tému. Fakt by som potrebovala poradiť. Mám malú firmu ktorej robím mzdy - výpočet pre pracovníkov v HPP - tu mám aj dohodnutý honorár. Lenže - zamestnávajú aj dohodárov - cca 10-15 mesačne - týmto počítajú mzdu a daň sami. Šefstvo chce šetriť. Lenže ja potom musím počítať úrazové poistenie, dopĺňať ručne výkaz do SP, takisto kvartálny výkaz na DÚ, inak mi všetko robí program, takže je s tým len oštara. Dodnes som im za to nič nefakturovala, stále sľubujú že budú mať na to vlastný program (som veľmi zvedavá, ako to chcú urobiť), ale už by som si rada za to vyhodila nejakú faktúrku. Poradí mi niekto, koľko by za to pýtal?
Téma je uzavretá.
m.lujza m.lujza

m.lujza je offline (nepripojený) m.lujza

účtovník - živnostník pre podnikateľov a obchodné spoločnosti ...viac
ja osobne som hodinovú sadzbu využila u nedisciplinovaných klientov, ked z titulu nepriebežne dodávaných dokladov bez označovania účelu, chýbajúcich dokladov, sa práca spomaľovala, musela som nanovo preúčtovávať mnohé doklady, dohľadávať chýbajúce u obch.partnerov, vyvolávať klientovi lebo nemal čas so mnou prebrať jednotlivé doklady a pod. A tak som prešla zo sadzba za doklady na hodinovú sadzbu. Písala som si do diára vždy presný začiatok a koniec práce na minúty, takže som za mesiac vedela vypočítať presný počet odpracovaných hodín. Čo sa týka kontroly odpracovaného času, holt musel mi klient veriť. Hodinová sadzba má opodstatnenie aj tam, kde sa robí aj množstvo mimoúčtovníckych činností. Inak sadzba 6,- Eur na hodinu je pre živnostníka určite veľmi nízka. Za mesiac to je 19 prac dní (2 dni akože dovolenka) to je 152 hodín, čo je brutto príjem 912,- Eur, odpočítajú sa odvody, náklady a zdaní sa to, a ostane čistý mesačný príjem max. 500 eur. Ja osobne som používala sadzbu 9,- Eur za hodinu práce, ale svoju sadzbu si musí každý stanoviť podľa veľkosti a špecifík klienta. Ha a regiónu kde funguje.
Naposledy upravil m.lujza : 24.08.11 at 10:24
0 0
kimart kimart

kimart je offline (nepripojený) kimart

ono je to pod dohľadom a vzhľadom ktomu, že tam spracovávam viac firiem (jeden konateľ) je to práca na niekoľko-hodín každodenne, takže kľudne by som mohla byť u neho zamestnaná, lenže vzhľadom ktomu, že sa jedná o viac firiem, je to riešené týmto spôsobom...ťažko by som ho usmernila na tých 15-20€, ale ďakujem za vaše názory, pomohli mi
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
ja som tých 15-20 EUR prehnala, je to moja taxa - zastrešovanie účtovníctva. Účtovníčka, ktorá nahadzuje doklady, resp. rieši rutinné veci má max. 8 EUR, plus odmeny pri uzávierkových prácach plus odmeny za mimoriadne nadpráce, ktoré dokáže urobiť miesto mňa /odmena za iniciatívu/
0 0
saminka6 saminka6

saminka6 je offline (nepripojený) saminka6

Dobrý deň,
mala by som od 1.10.2011 viesť účtovníctvo novovzniknutej neziskovej organizácie + mzdy pre 3 DVP.
Neviem koľko za to pytať. Pošuškajte :-)
Naposledy upravil saminka6 : 16.09.11 at 17:16
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

kimart Pozri príspevok
ono je to pod dohľadom a vzhľadom ktomu, že tam spracovávam viac firiem (jeden konateľ) je to práca na niekoľko-hodín každodenne, takže kľudne by som mohla byť u neho zamestnaná, lenže vzhľadom ktomu, že sa jedná o viac firiem, je to riešené týmto spôsobom...ťažko by som ho usmernila na tých 15-20€, ale ďakujem za vaše názory, pomohli mi
Poviem to otvorene:
Zneužíva Ťa a Tvoje schopnosti riešiť veci rýchlo a spoľahlivo . A bez breptania. Samozrejme nechcem tým povedať, ž je sviňa alebo niečo podobné Len sa snaží zo situácie vyťažiť pre seba svoje firmy maximum, je to prirodzené. Ale Ty sa nedaj.

Keby mal záujem Ťa ohodnotiť adekvátne, aj pri spracovaní viacerých firiem by sa to dalo. V jednej jeho firme by si mala trvalý PP na plný úväzok na slušný základný plat (slušný vymeriavací základ na odvody) a ostatné firmy by sa dali riešiť kľudne na Dohodu. Alebo sa dohodnúť na sume v jedenj firme, ktorá by však pokrývala aj tvoju odmenu za ostatné firmy. Ked sa priamo u jedného klienta spracováva viacero jeho vlastných firiem súčasne, vždy je to o tom, že sa snaží maximálne ušetriť. A my sme takí dobrosrdeční a žiaľ aj skromní, že si nenecháme platiť za 2,3 či 4 firmy, ale spravíme to za cenu 1 a 1/2 resp. za cenu jednej lepšej. Ja hodinovú sadzbu nemám, idem cez položky alebo paušál. Avšak pri ich stanovení vychádzam aj z prepočtu na hodiny, ale systémom, kolko na ktorú firmu mesačne venujem plus mínus a od toho si prepočítam po odrátaní odvodov a daní a mojich nákladov, kolko by mi zostalo, a či je to pre mňa ešte prijateľná suma. Čiže napr. Ak robím nielen rutinné nahadzovanie, ale aj uzávierkové operácie, spracovávam výkazy, mzdy, rôzne dane, štatistiky....vždy ide o fundovanú odbornú prácu, nie o rutinu. Samozrejme často sa robia aj kadejaké administratívne a "prípravné" práce. Takže ak to nejako spriemerujem s tými rutinnými prácami na podobnom poste v primeranej firme ako zamestnanec, tak od platu tohto zamestnanca sa viem odpichnúť. Dnes viem, že pokial mi hodinová sadzba v hrubom nevychádza na aspoň 9-10 Eur, tak po zohladnení mojich nákladov a odvodov + daní sa do práce ani nepustím. A podotýkam, že nedochádzam ku klientov (len výnimočne), ale doklady mi nosí. Pravdou však je, že na úrady chodím ja a aj ja vyvolávam a mailujem.

Samozrejme zohladni aj to, že na rozdiel od zamestnanca nemáš nárok na bežnú dovolenku, stravné lístky alebo náhradu počas PN z Tvojho VZ, ktorý by bol zo zamestnania určite a bezpochyby vyšší. Plusom je ale zase Tvoja časová flexibilita a to je tiež nezanedbateľné. Teda za podmienky, že Ti to nediktuje ON. Ak áno, tak je už ozaj namieste dotlačiť ho k PP alebo sa radšej obzrieť inde. Nuž, ale viacej firiem je viacej firiem a každý klient sa dnes rára, že? Keby to bolo také jednoduché.....
PS: ešte pripomeniem, že na rozdiel od zamestnania máš ako SZČO sťažený prístup napr. k úveru, lízingu, hypotéke.....no rozhodnúť sa musíš sama.
Naposledy upravil Betina2 : 21.09.11 at 12:43
2 0
panslav panslav

panslav je offline (nepripojený) panslav

dobry den. neviete poradit kolka pytat za umiestnenie reklamy na zadne sklo auta? auto beha po meste ako taxik a cez den moze parkovat pri obchodnom centre (lebo blizko byvam). dakujem
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

panslav Pozri príspevok
dobry den. neviete poradit kolka pytat za umiestnenie reklamy na zadne sklo auta? auto beha po meste ako taxik a cez den moze parkovat pri obchodnom centre (lebo blizko byvam). dakujem
pansval, skúste vyhladať pomocou vyhladávača inú tému, tu ste na nesprávnej adrese. Tu sa asi neozve nikto, tu sa bavíme o cenách za účtovníctvo, nie za vozenie reklamy. Ale možno niekto vie, tak potom nech Vám pošle formou súkromnej správy info.
Prípadne si info vygooglujte vyhladávačom priamo v googli.
0 0
ali8 ali8

ali8 je offline (nepripojený) ali8

Dobry den poradili by ste mi kolko pytat za uctovnictvo? mam v PD 385 riadkov, ztoho 308 riadkov boli neplatci DPH a 65 riadkov to uz boli platcami dph. je tam 15 vystavenych faktur a 45 prijatych faktur. robila som aj to stvrtrocne dph ked sa stali platcami, v PD su zapocitane aj 4xcestovny prikaz, sukromne auto na sluzobne ucely mesacne cize 9x), a robene su este 2x odpisy
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

ali8 Pozri príspevok
Dobry den poradili by ste mi kolko pytat za uctovnictvo? mam v PD 385 riadkov, ztoho 308 riadkov boli neplatci DPH a 65 riadkov to uz boli platcami dph. je tam 15 vystavenych faktur a 45 prijatych faktur. robila som aj to stvrtrocne dph ked sa stali platcami, v PD su zapocitane aj 4xcestovny prikaz, sukromne auto na sluzobne ucely mesacne cize 9x), a robene su este 2x odpisy
mzdy nie sú?
cestovné príkazy vyplnate sama ? iba ich kontrolujete? a ešte podstatná je lokalita .....program kto vlastní ? a práca sa vykonáva u nich , či u Vás?
0 0
ali8 ali8

ali8 je offline (nepripojený) ali8

Mila123 Pozri príspevok
mzdy nie sú?
cestovné príkazy vyplnate sama ? iba ich kontrolujete? a ešte podstatná je lokalita .....program kto vlastní ? a práca sa vykonáva u nich , či u Vás?
cestovne prikazy robim sama, vychod, program je moj, praca u mna
0 0
ali8 ali8

ali8 je offline (nepripojený) ali8

a este bol ktomu pocitany obrat na danovy urad pred tym nez sastali platcami dph.
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

ali8 Pozri príspevok
a este bol ktomu pocitany obrat na danovy urad pred tym nez sastali platcami dph.
a čo mzdy ?koľko zamestnancov?
0 0
ali8 ali8

ali8 je offline (nepripojený) ali8

Mila123 Pozri príspevok
a čo mzdy ?koľko zamestnancov?
zatial niesu zamestnanci
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

ali8 Pozri príspevok
zatial niesu zamestnanci
u nás je cena asi za toľko dokladov koľko ste spomínali /pod V. Tatrami) cena mesačne 100€ + do 5 zamestnancov.....
0 0
ali8 ali8

ali8 je offline (nepripojený) ali8

Mila123 Pozri príspevok
u nás je cena asi za toľko dokladov koľko ste spomínali /pod V. Tatrami) cena mesačne 100€ + do 5 zamestnancov.....
to je 385€ ? tak ste to mysleli?
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

ali8 Pozri príspevok
to je 385€ ? tak ste to mysleli?
netuším ako ste prišli na 385€ , ale je to tak, že naša firma pýta za také účto so mzdami do 5 zamestnancov mesačne 100€ bez DPH.....(JU)
0 0
ali8 ali8

ali8 je offline (nepripojený) ali8

no mne sa zda malo 100€ zatoto vsetko,tak neviem
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

ali8 Pozri príspevok
no mne sa zda malo 100€ zatoto vsetko,tak neviem
naša šéfka oslovila tento týžden konateľa, že mu neupravovala fakturáciu za posledných 6 rokov , stále má 100 €mesačne, je to stomatolog. ambulanica, a chcela upraviť fakt. na 150 €, čo sa stalo? nesúhlasil, preto sa chcela či nechcela musela sa dohodnúť na tom, že do konca roka bude mať stále 100 a on si to rozmyslí, či nám dá dalej spracuvávať PU.....žiadne iné poplatky u nás vo firme neplatia, všetko je dohodnuté v mesačnom paušály......
ak Vám dajú viac, držím palce pri vyjednávaní.....
0 0
ali8 ali8

ali8 je offline (nepripojený) ali8

no ja som sa nato pytal znameho a on berie euro za jednu polozku v PD ,takze tolko sa mizdalo vela pytat.
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

ali8 Pozri príspevok
no ja som sa nato pytal znameho a on berie euro za jednu polozku v PD ,takze tolko sa mizdalo vela pytat.
ak by sme pýtali za jednu operáciu v PD, nedoplatili by sa.....dá sa naúčtovať tak podrobne, až strach......vygoogluj si nejaké cenníky, ale prispôsob si aj lokalite, konkurenciu, Vašim referenciám, kt. tam máte......
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať