Zavrieť

Porady

Pošuškajte koľko pýtať

žena - čo viac povedať treba :) ...viac
Hľadala som pod honorármi, sadzbami, fakturáciou... nikde nič na takúto tému. Fakt by som potrebovala poradiť. Mám malú firmu ktorej robím mzdy - výpočet pre pracovníkov v HPP - tu mám aj dohodnutý honorár. Lenže - zamestnávajú aj dohodárov - cca 10-15 mesačne - týmto počítajú mzdu a daň sami. Šefstvo chce šetriť. Lenže ja potom musím počítať úrazové poistenie, dopĺňať ručne výkaz do SP, takisto kvartálny výkaz na DÚ, inak mi všetko robí program, takže je s tým len oštara. Dodnes som im za to nič nefakturovala, stále sľubujú že budú mať na to vlastný program (som veľmi zvedavá, ako to chcú urobiť), ale už by som si rada za to vyhodila nejakú faktúrku. Poradí mi niekto, koľko by za to pýtal?
Téma je uzavretá.
romanpp romanpp

romanpp je offline (nepripojený) romanpp

JarkaL Pozri príspevok
Mne sa to zdá veľa, ja by som pýtala cca 30  /mes.
Pýtal by som si asi viacej než 30,- €/mesiac, ale 100,- €/mesiac je skutočne dosť veľa za 4 zamestnancov.
0 0
dogicka dogicka

dogicka je offline (nepripojený) dogicka

martina0203 Pozri príspevok
Potrebovala by som počuť Váš názor, koľko by si mala účtovníčka vypýtať za mzdy. Mzdy robí mesačne jednej firme, ktorá má 2 zamestnancov na trvalý pracovný pomer a 2 zamestnancov na dohodu. Jej práca zahŕňa výpočet mzdy pomocou programu a odovzdanie výkazov zamestnávateľovi. Okrem toho spraví raz ročne zúčtovanie. Koľko by ste si pýtali? Ona si vypýtala 100 eur/mesiac v čistom. Aký je Váš názor? Jej práca pri počítači v programe trvá asi 30 minút mesačne v kľude, vytlačenie pár listov z tlačiarne a odovzdanie výkazov zamestnávateľovi, ktorý ich odovzdá kde treba a spraví úhrady.
Aj podľa mňa je 100,-Eur veľa. Ja by som si pýtala cca 30-40 Eur. Ale zamysli sa nad tým, čo som vyznačila červeným. Neviem čomu sa venuješ ty, ale páčilo by sa ti, keby niekto, kto tvojej práci takmer vôbec nerozumie, povedal niečo také o tebe? Najjednoduchšie je podceňovať prácu iných.
0 0
martina0203 martina0203

martina0203 je offline (nepripojený) martina0203

dogicka Pozri príspevok
Aj podľa mňa je 100,-Eur veľa. Ja by som si pýtala cca 30-40 Eur. Ale zamysli sa nad tým, čo som vyznačila červeným. Neviem čomu sa venuješ ty, ale páčilo by sa ti, keby niekto, kto tvojej práci takmer vôbec nerozumie, povedal niečo také o tebe? Najjednoduchšie je podceňovať prácu iných.

Prepáč ak som to zle napísala a nejako sa ťa to dotklo, no viem, čo jej práca zahŕňa, pretože som to minulý rok robila ja a viem presne, čo musí spraviť, ešte jej chodím aj pomáhať s programom, lebo sa v nom nevyzná. Fakt jej to trvá nejakých 30 minút. Sorry...

Program samozrejme platí zamestnávateľ... aj aktualizáciu... aj papiere ...
Naposledy upravil martina0203 : 15.03.11 at 07:27
0 0
dogicka dogicka

dogicka je offline (nepripojený) dogicka

martina0203 Pozri príspevok
Prepáč ak som to zle napísala a nejako sa ťa to dotklo, no viem, čo jej práca zahŕňa, pretože som to minulý rok robila ja a viem presne, čo musí spraviť, ešte jej chodím aj pomáhať s programom, lebo sa v nom nevyzná. Fakt jej to trvá nejakých 30 minút. Sorry...

Program samozrejme platí zamestnávateľ... aj aktualizáciu... aj papiere ...
Neboj, mňa sa to vôbec nedotklo, ja som to myslela vo všeobecnosti, že by sme si mali vážiť prácu tých druhých
Ale teraz nerozumiem, prečo to teraz už nerobíš ty?
0 0
martina0203 martina0203

martina0203 je offline (nepripojený) martina0203

Ja si prácu druhých vážim, samozrejme aj jej, ale zaujímalo ma, či si nevypýtala veľkú sumu, lebo kebyže som to ja robila za peniaze, tak asi by som si vypýtala menej.
Ono je to tak, že tá firma je môj otec a ja som to začala robiť spolu aj s podvojným účtovníctvom. Podvojné účtovníctvo robím aj doteraz, aj ma to baví, má mi s tým kto pomôcť, no mzdy som vedela robiť len tak trochu. Nejak ma neohúrili a problém je v tom, že musíš sledovať aj zákony. Ale sledovať všetko sa nedá, tak sme sa rozhodli, že ja si ponechám podvojné účtovníctvo a na mzdy niekoho nájdeme, kto sa tomu viac rozumie. Robila som totižto aj v škôlke (teraz materská), aj podvojné účtovníctvo, aj mzdy, tak som toho mala trochu priveľa.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

martina0203 Pozri príspevok
Ja si prácu druhých vážim, samozrejme aj jej, ale zaujímalo ma, či si nevypýtala veľkú sumu, lebo kebyže som to ja robila za peniaze, tak asi by som si vypýtala menej.
Ono je to tak, že tá firma je môj otec a ja som to začala robiť spolu aj s podvojným účtovníctvom. Podvojné účtovníctvo robím aj doteraz, aj ma to baví, má mi s tým kto pomôcť, no mzdy som vedela robiť len tak trochu. Nejak ma neohúrili a problém je v tom, že musíš sledovať aj zákony. Ale sledovať všetko sa nedá, tak sme sa rozhodli, že ja si ponechám podvojné účtovníctvo a na mzdy niekoho nájdeme, kto sa tomu viac rozumie. Robila som totižto aj v škôlke (teraz materská), aj podvojné účtovníctvo, aj mzdy, tak som toho mala trochu priveľa.
Martinka, neodpoviem ti na otázku, či je to veľa alebo málo.
V zvýraznenej vete máš odpoveď, že mzdy nie sú len "nahodenie" výplaty do PC.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

... a kontrol na správnosť výpočtu miezd a odvodov z rôznych inštitúcii je predsa len podstatne viac ako daňová kontrola z DU na podvojné účtovníctvo...
0 0
martina0203 martina0203

martina0203 je offline (nepripojený) martina0203

veronikasad Pozri príspevok
... a kontrol na správnosť výpočtu miezd a odvodov z rôznych inštitúcii je predsa len podstatne viac ako daňová kontrola z DU na podvojné účtovníctvo...
To som ani nevedela, na podvojné účtovníctvo som mala, aj na DPH, ale na mzdy chvalabohu nie.... to by dopadlo...
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Martinka, ak sa ti cena zdá vysoká, skús si hladať inú mzdárku (vyžiadaj si cenové ponuky). Ale nikdy nehodnoť prácu mzdárky tak, ako si to napísala - to by si si musela naplno vyskúšať stresy, ktoré mzdárky pri kontrolách zažívajú.
Zákony sa menia niekolkokrát do roka a ceny školení a odbornej literatúry sú z roka na rok vyššie.
0 0
martina0203 martina0203

martina0203 je offline (nepripojený) martina0203

Ďakujem...
0 0
Maya1 Maya1

Maya1 je offline (nepripojený) Maya1

ja by som snáď k tejto debate prispela tým, že chodím do jednej firmy účtovať mzdy pre 4 zam-cov HPP a za toto fakturujem 50 e. A to sa mi zdá primeraná cena. Tiež majú vlastný sw.
0 0
via via

via je offline (nepripojený) via

ahojte, tiez by som rada pocula vas nazor:
SZCO, cca 200 poloziek v denniku, vystavovala som mu faktury 18ks, prijmove, vydavkove doklady, cestaky - len diety, evidenciu majetku, DP "B", a RZZP. Jedna pani mi povedala ze 200,- EUR. Som zo Ziliny, a teda oproti mojej predstave je to podstatne vyssia suma. Poradil by niekto?
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

Vôbec to nie je veľa. Ja by som ešte pridala. Len položky denníka vychádzajú okolo 160-170 Eur, k tomu si prirátaj RZZP a DP aspoň vo výške min. 50-80 Eur a plus všetky tie ostatné veci . vystav,FA, PPD, VPD, cesťáky. Mýslím, že by to kludne pokrylo aj 300 a viac Eur.
0 0
via via

via je offline (nepripojený) via

precitala som si viac prispevkov a tusim som trupka riadna )) ach ani nejdem hovorit kolko som mu chcela povedat cenu a to som mala malu dusicku ako sa bude tvarit ... chce to zmenu pristupu

dakujem za odpoved
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

nie si trúbka , ja mávam rovnaký problém, ked ide o cenu a nechcem prísť o klienta.....ale treba si stáť za svojím, v najhoršom prípade si nájde na ďalší rok niekoho iného....a aj Ty si isto nájdeš... Inak neplánujete vrátiť ŽL, ak vláda schváli to, čo navrhuje? Lebo potom si už fakt budem pripadať ako chudák, čo žobroní....ved ako môžu tak nechutne zavádzať informáciami, čo zverejňujú v telke, že zamestnanec dáva zo svojho príjmu na odovody 44 %, kým živnostník "len" 18 % ! Také nejaké čísla som zaregistrovala....zabudli ale pripomenúť, že tých 44 % pokrýva zhruba 35%, čo odvádza zamestnávateľ za zamestnanca a teda to nie je záťažou toho daného zamestnanca, nehovoriac o ostatných nevýhodách voči zamestnaniu - spomeniem len stravné lístky, preplatenú dovolenku........no proste opime ludí rožkom, kedže je tu u nás taká politická a ekonomická negramotnosť, tak prečo nie? Osobne uvažujem, že si rýchlo zriadim s.r.o. čku a živnosť odložím bokom, lebo ak nám aj odpočítateľné položky a daňové bonusy vezmú, tak lepšie bude prihlásiť sa na úrad práce a podporovať čiernu prácu (ani sa nečudujem, že mnohí to tak robia) A pritom živnostníkov by mali podporiť....takto podporia len oficiálnu nezamestnanosť. A ešte to vyzdvihovanie, že ako sa zvýšil počet voľných pracovných miest pre dohodárov a živnostníkov, to čo už je za blud.....ved živnostník nie je zamestnancom a ani sa neriadi zákonníkom práce a po druhé, ak má živnosť platnú, nesmie sa evidovať na UP ako nezamestnaný, ani podporu nedostane. A po druhé dohodári tiež nie sú riadni zamestnanci....tu je vidno, ako naše média skreslujú z ešte viac skreslených údajov zo štatistického úradu. Ved nech niekto skúsi ísť robiť na dohodu a potom si pýtať náhradu za dovolenku alebo PNku, hlavne že ho vyradia z evidencie a znížia oficiálny počet nezamestnaných....No comment
Alebo že by som sa dala na politiku? Od stola mimo reality sa lahko vyskakuje.
Sorry nechala som sa uniesť tu, asi to malo ísť do inej témy....
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

betina: suhlas... preto behom mesiaca idem na svoju sro... radsej sa v nej zamestnam na skrateny pracovny pomer, za par supov a bude ma to stat menej ako tieto trafene odvody... to cloveka prestava bavit tato praca...

inak ja prvy rok pocitujem uplnu nechut k spracovaniu danovych priznani... asi to bude tym, ze sa vecne vsetci vyhovaraju na krizu... a maju milion vyhovoriek preco chcu znizovat cenu, resp. niet penazi na uhradu fa... akoze uctovnicke, ktora im vidi do cisiel... dobra absurdita... takze mam dva tyzdne do limitu (zo dve firmy maju odklad...) a ja vobec nestresujem, vobec ma netrapi, ze este 80% DP nemam hotovych... a tento moj vnutorny postoj ma zacina stresovat
0 0
kimart kimart

kimart je offline (nepripojený) kimart

Ak ťa to odstresuje, tak nie si natom takto sama. Tiež pociťujem akúsi nechuť, no na rozdiel rozmýšľam nad zvýšením cien oneskorencom.
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Ja niektorych klientov v tomto obdobi normalne neznasam
0 0
7monika5 7monika5

7monika5 je offline (nepripojený) 7monika5

[QUOTE=Betina2;1690938]....tu je vidno, ako naše média skreslujú z ešte viac skreslených údajov zo štatistického úradu. Ved nech niekto skúsi ísť robiť na dohodu a potom si pýtať náhradu za dovolenku alebo PNku, hlavne že ho vyradia z evidencie a znížia oficiálny počet nezamestnaných....No comment


absolútne súhlasím. V médiách sa rozhodli podporiť zámer našej vlády - zlikvidovať malých živnostníkov!
Skresľujú, oblbujú...povedia A ale nepovedia B
Veď aj tie informácie v TV správach ale aj v tlačených novinách RADIA niektorým živnostníkom, ako si urobiť Daňové priznanie zadarmo - t.j.sami s ich návodom...
Dokola podporujú to, čo si mnohí TIEŽPODNIKATELIA myslia: " Veď tí účtovníci už nevedia čo by si za svoje služby pýtali "
0 0
kimart kimart

kimart je offline (nepripojený) kimart

Aj mňa toto poburuje, ako by sa im páčilo, keby sa im niekto miešal do remesla? Dnes napr. v HN má výjsť príloha ako vyplniť DP, vraj s vysvetlivkami čo na ktorý riadok uviesť. S obavami čakám telefonát, pretože mám klientku, ktorej musím všetko vysvetľovať... odôvodňovať, že prečo je niečo tam, kde som to uviedla. Neviem, ale hrozne ma to vyčerpáva. Načo som si robila školu, chodím na školenia, keď je to predsa také jednoduché
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať