Zavrieť

Porady

Pošuškajte koľko pýtať

žena - čo viac povedať treba :) ...viac
Hľadala som pod honorármi, sadzbami, fakturáciou... nikde nič na takúto tému. Fakt by som potrebovala poradiť. Mám malú firmu ktorej robím mzdy - výpočet pre pracovníkov v HPP - tu mám aj dohodnutý honorár. Lenže - zamestnávajú aj dohodárov - cca 10-15 mesačne - týmto počítajú mzdu a daň sami. Šefstvo chce šetriť. Lenže ja potom musím počítať úrazové poistenie, dopĺňať ručne výkaz do SP, takisto kvartálny výkaz na DÚ, inak mi všetko robí program, takže je s tým len oštara. Dodnes som im za to nič nefakturovala, stále sľubujú že budú mať na to vlastný program (som veľmi zvedavá, ako to chcú urobiť), ale už by som si rada za to vyhodila nejakú faktúrku. Poradí mi niekto, koľko by za to pýtal?
Usporiadat
Téma je uzavretá.
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

JAJA11 Pozri príspevok
Aj mne moja dcéra občas vypomáha, o účtovníctve nemá ani paru, to je nahadzovanie. Nechcela som sa dotknúť nikoho a sama si myslím, že tých jedenásť je málo pri tých firmách, ale z otázky nevieme čo všetko musí byť za tých jedenásť spravené, či je to v čistom alebo hrubom. Ak nie som spokojná v zamestnaní mám možnosť ozvať sa, prekonzultovať so zamestnávateľom mzdu a ak sa s ním neviem dohodnúť, tak odísť.
Ja som to nemierila osobne na Teba Chcela som, aby si aj podnikatelia vedeli predstaviť čo je to nahadzovanie

Ja teraz práve rozmýšľam, že podaktorí, ak čítajú moje príspevky v tejto téme si myslia, že zarábam ako firma na Pereši. Samozrejme opak je pravdou, bojujem s týmito istými problémami, o ktorých tu veľa ľudí píše, a preto sa búrim, navyše keď viem, že najmä z nás živnostníkov nikto pre klienta vlastne nevykonáva prácu účtovníčky ale ekonóma.. Najmä keď viem, že nepoznám kedy je sobota alebo nedeľa, aj keď je pravda, že si tú nedeľu urobím niekedy v pondelok. Najmä ak viem, že dnes môže robiť účtovníctvo každý, kto chce. Najmä ak viem, že ľudia nerozlišujú medzi slovami účtovník, ekonóm a považujú vo väčšine prípadov našu prácu za obťažovanie ich samých, najmä ak viem, že vykonávame kumulovane funkciu účtovníka, ekonóma, psychológa, právnika, personalistu, archivára a čo ja viem čo ešte......
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
evina Pozri príspevok
Ja som to nemierila osobne na Teba Chcela som, aby si aj podnikatelia vedeli predstaviť čo je to nahadzovanie

Ja teraz práve rozmýšľam, že podaktorí, ak čítajú moje príspevky v tejto téme si myslia, že zarábam ako firma na Pereši. Samozrejme opak je pravdou, bojujem s týmito istými problémami, o ktorých tu veľa ľudí píše, a preto sa búrim, navyše keď viem, že najmä z nás živnostníkov nikto pre klienta vlastne nevykonáva prácu účtovníčky ale ekonóma.. Najmä keď viem, že nepoznám kedy je sobota alebo nedeľa, aj keď je pravda, že si tú nedeľu urobím niekedy v pondelok. Najmä ak viem, že dnes môže robiť účtovníctvo každý, kto chce. Najmä ak viem, že ľudia nerozlišujú medzi slovami účtovník, ekonóm a považujú vo väčšine prípadov našu prácu za obťažovanie ich samých, najmä ak viem, že vykonávame kumulovane funkciu účtovníka, ekonóma, psychológa, právnika, personalistu, archivára a čo ja viem čo ešte......
Vynechala si daňového poradcu, poštárku (posielanie mes.výkazov do ZP,SP), asistenta riaditeľa, a veru niekedy aj spovedníka (koľko krát som počúval súkromné problémy majiteľov firiem).
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

A najmä ak viem, že sme tak úžasní všetci na Porade, že sme sa ochotní nezištne podeliť so svojím know-how. Pravdepodobne sme tu založili tú pravú komoru účtovníkov
0 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
smith Pozri príspevok
...koľko krát som počúval súkromné problémy majiteľov firiem.
... zaujímavé, že zakaždým, ak náhodou pripomenieš, že Ti ešte neuhradil faktúru za účto... (našťastie sú v menšine).
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
evina Pozri príspevok
A najmä ak viem, že sme tak úžasní všetci na Porade, že sme sa ochotní nezištne podeliť so svojím know-how. Pravdepodobne sme tu založili tú pravú komoru účtovníkov
Virtuálny bodík máš u mňa.
0 0
ata111 ata111

ata111 je offline (nepripojený) ata111

... a keď vyčíslim daň, mám pocit, že by som ju mala aj uhradiť.
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Veru, najradšej by boli, keby sme za nich dane poplatili, keď sme to tak blbo vypočítali .
Mala som arabsky hovoriaceho klienta, ktorý vedel trošička po slovensky. Podávala som mu príkaz na úhradu poistného so slovami : " Ty zaplatíš ...". A on celý rád : " Ty zaplatíš? To dobre, že Ty, že ja nezaplatím."
0 0
AlkaS AlkaS

AlkaS je offline (nepripojený) AlkaS

mamina 7 ročnej dcérky
Ahojkajte.

Ja podnikám mám doma svoje firmy a ešte chodím vlastne počas mesiaca účtovať tieto firmy ako som písala. Robím všetko okrem lepenia bločkov. Ja viem koľko si pýtajú pre jednotlivé firmy a už som aj šéfke hovorila aby im pozvyšovala lebo berie málo a papierov majú veľa. Na začiatku sme sa dohodli, že mi bude dávať 15.000,- za 12 firem , len 2 firmy skončili, tak mi to ponížili o 4.000,- dole. Mne sa to zdá málo na toľko roboty, ale bojím sa im povedať, aby mi dali viac. Dobre si rozumieme a nechcem pokaziť ten vzťah medzi nami. Skúsim si o niečo viac vypýtať a uvidím ako sa prejaví charakter. Držte palce. Potom sa ozvem. Aspoň približne by som chcela aj tak vedieť koľko si mám pýtať. Pa. AlkaS
0 0
Petra29 Petra29

Petra29 je offline (nepripojený) Petra29

Alka, som v šoku, držím všetky palce, aby ti to dvihli!
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

AlkaS Pozri príspevok
Ahojkajte.

Ja podnikám mám doma svoje firmy a ešte chodím vlastne počas mesiaca účtovať tieto firmy ako som písala. Robím všetko okrem lepenia bločkov. Ja viem koľko si pýtajú pre jednotlivé firmy a už som aj šéfke hovorila aby im pozvyšovala lebo berie málo a papierov majú veľa. Na začiatku sme sa dohodli, že mi bude dávať 15.000,- za 12 firem , len 2 firmy skončili, tak mi to ponížili o 4.000,- dole. Mne sa to zdá málo na toľko roboty, ale bojím sa im povedať, aby mi dali viac. Dobre si rozumieme a nechcem pokaziť ten vzťah medzi nami. Skúsim si o niečo viac vypýtať a uvidím ako sa prejaví charakter. Držte palce. Potom sa ozvem. Aspoň približne by som chcela aj tak vedieť koľko si mám pýtať. Pa. AlkaS
Píšeš, že tie firmy majú veľa dokladov - ťažko povedať - pre niekoho je veľa 50, pre niekoho 500. Principiálne píšeš, že štyri firmy z toho sú PO a v JÚ sú mesační platitelia ,ťažko povedať, či obrat robia dve faktúry alebo 700 bločkov a či pod komplet myslíš aj uzávierku, daňové invwentarizáciu.... Tú sumu sa Ti bojím aj napísať, ale už som tu raz tú informáciu napísala- v tomto neľahkom ocenení našej práce som si povedala, že žiadne PÚ nikdy nebudem /a ani nerobím/ pod 6000 SK.

Musiš si zvážiť, či si nebudeš kaziť vzťahy s tými, ktorí majú Tvoju prácu ocenenú pod kritické minimum, alebo ...
Musím povedať, že ja osobne by som 10 firiem /ak sú naozaj roberné komplet až po DP/plus ešte firmy doma /neviem koľko, ale asi jedna nie, keď píšeš v množnom čísle/ v rámci podnikania nezvládla a neviem si to vôbec predstaviť, či by som vôbec išla niekedy spať...
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
AlkaS Pozri príspevok
Ahojkajte.

Ja podnikám mám doma svoje firmy a ešte chodím vlastne počas mesiaca účtovať tieto firmy ako som písala. Robím všetko okrem lepenia bločkov. Ja viem koľko si pýtajú pre jednotlivé firmy a už som aj šéfke hovorila aby im pozvyšovala lebo berie málo a papierov majú veľa. Na začiatku sme sa dohodli, že mi bude dávať 15.000,- za 12 firem , len 2 firmy skončili, tak mi to ponížili o 4.000,- dole. Mne sa to zdá málo na toľko roboty, ale bojím sa im povedať, aby mi dali viac. Dobre si rozumieme a nechcem pokaziť ten vzťah medzi nami. Skúsim si o niečo viac vypýtať a uvidím ako sa prejaví charakter. Držte palce. Potom sa ozvem. Aspoň približne by som chcela aj tak vedieť koľko si mám pýtať. Pa. AlkaS
To je podľa teba adekvátne ohodnetenie?
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

Johanka Pozri príspevok
Veru, najradšej by boli, keby sme za nich dane poplatili, keď sme to tak blbo vypočítali .
Mala som arabsky hovoriaceho klienta, ktorý vedel trošička po slovensky. Podávala som mu príkaz na úhradu poistného so slovami : " Ty zaplatíš ...". A on celý rád : " Ty zaplatíš? To dobre, že Ty, že ja nezaplatím."
0 0
M3G M3G

M3G je offline (nepripojený) M3G

smith Pozri príspevok
........... (koľko krát som počúval súkromné problémy majiteľov firiem).
Ja mám tiež takú malú účtovno-psychologickú poradňu pre podnikateľov.
0 0
Laura1 Laura1

Laura1 je offline (nepripojený) Laura1

žena v "najlepšom veku" čerstvá stará mama ...viac
Neviem, ako sa mám hodnotiť, som zamestnaná ako účtovníčka v eseročke, ktorá za rok v účtovnom denníku cca 7tis zápisov, 4 autá, z toho 2 na lízing, 3 zamestnancov, je Q platcom DPH, má extra jedno stredisko, pre ktorú všetko zvlášť účtujem, 4 bankové účty, 3 pokladne. Okrem účtovania robím poštu, skenujem všetky doklady a ukladám ich do registra v ďalšom programe, kontrolujem pravopis v zmluvách, robím rôzne zmluvy podľa želania ....dievča pre všetko.
Ďalej účtujem pre nich ďalšiu eseročku neplatcu DPH, vediem evidenciu pre dotáciu – píšem žiadosti na UPSVaR, všetko nosím osobne na príslušné úrady.
Hádajte, aký mám plat.
0 0
ata111 ata111

ata111 je offline (nepripojený) ata111

25-30 tis. btto podľa regiónu...
0 0
STRELEC STRELEC

STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

Laura1 Pozri príspevok
..... Hádajte, aký mám plat.
Nuž veru vôbec necítiť z Tvojho príspevku spokojnosť s primeraným (či ako-tak primeraným) ocenením práce .... tak tipujem .... 18 brutto.

PS: Stíhaš dosť !!!
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

Veľa sa tu toho popísalo aj o paušalistoch... A tak porovnám. Jeden paušalista má 3 vystavené fa za rok + odvody a druhý paušalista má 100 vystavených fa + odvody... Pošuškajte, prosím, koľko pýtať za ktorého.
0 0
Laura1 Laura1

Laura1 je offline (nepripojený) Laura1

žena v "najlepšom veku" čerstvá stará mama ...viac
STRELEC Pozri príspevok
Nuž veru vôbec necítiť z Tvojho príspevku spokojnosť s primeraným (či ako-tak primeraným) ocenením práce .... tak tipujem .... 18 brutto.

PS: Stíhaš dosť !!!
je to o niečo menej, v hrubom 11, + občas niečo na ruku, /len to sa mi žiaľ nepočíta do dôchodku/.Dokopy asi toľko, ako keby som mala v hrubom 16 tis.
Chcela som iba vedieť, aký je Váš názor, nie som nejako veľmi nespokojná, časom sa to má zlepšiť, samozrejme mi pribudne aj robota.
0 0
ata111 ata111

ata111 je offline (nepripojený) ata111

Laura, si na všetko sama od "a" po "z" /teda po daňové p/? Tvoj plat by mi pasoval len v tom prípade, ak by sa operácie sústavne opakovali /napr.taký notár, obchod a pod./, kde je preto veľa dokladov, ale zmluvy, či obchodné prípady dostávaš hotové. Aj tak je to málo na HPP. Toť môj názor.
0 0
fabianko fabianko

fabianko je offline (nepripojený) fabianko

kolko by som si mala vypytať za vedenie jednoducheho učtovníctva živnostníkovi,ktory nie je platcom dph /paušálny výdaj/ročne plus DP som z východného slovenska
Naposledy upravil fabianko : 24.01.08 at 20:03
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať