babka - ježibabka
27.08.21,14:18
Pred chvíľou za plotom
misoft
27.08.21,14:41
Máš smolu - už to patrí tej mačke :D:D:D
buchač
29.08.21,09:18
Bol som dnes...nuž žiadna sláva.
Pár bedlí a tri suchohríbky zamatové. Ale čo som rád, tak sa mi po prvý krát podarilo nájsť kučierku jedľovú.
Takže zajtra na obed budú huby...presnejšie, hubové fašírky.
Mikae
01.09.21,22:28
Včerajšie potulky mimo naše teritórium:D,myslím že to bola muchotrávka cisárska, videla som také čosi prvýkrát v živote, tak žiarila do diaľky, fotka to tak nevystihuje, aj za cenu že budem mokrá a zablatená po kolená som sa musela ísť pozrieť čo to tak žiari, najskôr som myslela, že tam niekto zahodil rajčinu, alebo jablko, ale bolo ich tam viac, mali pekný biely golierik, len stále pršalo tak boli také mokré, ale krásná podívaná:)
Žabinka
04.09.21,08:56
dnes budú kuriatkové hody..:D
buchač
06.09.21,17:44
Pár dubáčikov...;)
Terezia13
12.09.21,16:30
Pred chvíľou za plotom
to je strážca?
Mikae
12.09.21,19:25
Včerajší výlet, nešli sme na huby, ale keby sme sa potkli o dubáčiky, určite by sme ich tam nenechali. Ale bohužiaľ... Z toho čo sme stretli, toho moc jedlého nebolo, aspoň pre mňa:)
buchač
13.09.21,05:54
Len tak narýchlo :
1. Prášnica - jedlá
2. Muchotrávka zelená...smrteľne jedovatá, nezbierať, ba ani sa nedotýkať.
3/4. Kozák hrabový - jedlá
5. Nepoznám
6. Masliak - jedlá
7. Muchotrávka červenkastá - jedlá
8/9 Hnojník - jedlá
10. Nepoznám
11. Jelenka - jedlá
12. Suchohríb - jedlá

P.S.:
Za určenie neberiem žiadnu zodpovednosť....vždy platí zásada :
" Všetky huby sú jedlé...no poniektoré iba raz. Prvý a posledný krát. "
Moje pravidlo je jediné. Huby, ktoré nepoznám, neberiem.
Napríklad aj z tejto zmesky by som dal do košíka iba kozák, masliak, suchohríb a jelenku.
Žabinka
13.09.21,07:04
u mňa v BŠ sa to ešte stále nerozbehlo..
Mikae
23.09.21,19:42
Teraz toho moc nerastie, je im asi zima, ale našli sme zopár osikovcov a nejaké kuriatka :)
Terezia13
22.06.22,18:29
Aktuálny
Žabinka
13.10.22,10:17
:)
Terezia13
13.10.22,16:24
:)
Žabuliatko máš moju úprimnú závisť:D
Terezia13
13.10.22,16:27
tiež mám veľa úlovkov, ale to neviem stiahnuť z mobilu a dať to sem pre čistú a nefalšovanú závisť tu kukajúcich:o:)
buchač
13.10.22,18:20
... a môžete závidieť. :D :D :D
lujza.j
13.10.22,18:21
Ja iba revem:---
Terezia13
13.10.22,18:33
... a môžete závidieť. :D :D :D
no oné! idem s pravdou von - na hríby som bola v našom humne a bolo tam: hnojník ligotavý, pečiarka páchnuca, pošvovec obyčajný, muchotrávka hrubá, strmuľka inovaťová, holohlavec končistý, boli 4 krásne modráky a prašnivcov tiež bolo dosť
nebolo mi dopriate ísť do lesa - pasia z hľadania nebola - ale dobrý kamarát nám daroval krabicu 50x50x50cm skoro po vrch dubákov - to je už kamarát, nasušila som 3 veľké poháre, takže do kapustnice bude, ale tá radosť z hľadania nebude, nedoniesla som ani kliešte ani otlaky na nohách neboli:rolleyes::);)
Terezia13
13.10.22,18:34
... a môžete závidieť. :D :D :D
a zabudol si odfotiť bičak aha nezabudol, len som ho nevidela
Terezia13
15.10.22,16:15
toto dalo naše humno - fotila som cez aplikáciu - Kľúč na určovanie húb, preto dalo aj hneď názvy
vicktor
16.10.22,06:34
Cauko, co je to za aplikacia?
Aby som sa nemusel stale radit co nachadzam.
Naposledy toto ... skoro v uplnom tieni medzi dubom, tujou, jablonou a cernicim asi meter za plotom zahrady. :)
Druha fotka bola z vyssej pozicie aby bolo vidno ze to rastie vo velkych trsoch, ale ma cez 3MB a server ju odmietol.
buchač
16.10.22,15:15
Cauko, co je to za aplikacia?
Druha fotka bola z vyssej pozicie aby bolo vidno ze to rastie vo velkych trsoch, ale ma cez 3MB a server ju odmietol.
Jedná sa o túto aplikáciu.
https://play.google.com/store/apps/details?id=bazinac.aplikacenahouby&hl=sk&gl=US
Kto chce, nech ju využíva...ja ju síce mám, ale len tak pre zaujímavosť.
Zbieram totiž huby, ktoré poznám...a keď si nie som istý, tak sa radšej pozriem na
https://www.nahuby.sk/

Občas sa pozriem na FB, kde je viacero skupín ohľadom húb. Sa nestačím čudovať, čo sú schopný poniektorí urvať. Ak by sa mal človek podľa nich orientovať, tak je na prístrojoch oveľa viac konzumentov a zároveň čakateľov na výmenu pečene, ak vôbec.

Čo sa týka fotky...problém zmenšiť ?
buchač
16.10.22,15:25
Dnešný výšľap.
Terezia13
16.10.22,16:39
Cauko, co je to za aplikacia?
Aby som sa nemusel stale radit co nachadzam.
Naposledy toto ... skoro v uplnom tieni medzi dubom, tujou, jablonou a cernicim asi meter za plotom zahrady. :)
Druha fotka bola z vyssej pozicie aby bolo vidno ze to rastie vo velkych trsoch, ale ma cez 3MB a server ju odmietol.
je to aplikácia Na huby - mám ju stiahnutú v mobile, na obrázku je nakreslený dubák a cez jeho obrázok je kľúč, ale POZOR! je tam aj rovno upozornenie, že určenie nie je zaručené a zber je na vlastné riziko, držala by som sa najlepšej rady - zbierať len čo 150% poznám, mne označilo prašivky za vatovec obrovský a to už je nejaký rozdiel, ja som použila túto aplikáciu, lebo v humne nám rastie množstvo húb, ktoré nepoznám - takže len orientačne
vicktor
17.10.22,05:07
Po odoslani mojej otazky som zaguglil a potom stiahol prave tuto apku.
Ibaze tam nevidim "identifikacia hub", je to zmensenina stranky nahuby.sk.
Prihlasit sa mi neda, stale pise "neznama chyba"... :(
Mila123
17.10.22,06:25
Cauko, co je to za aplikacia?
Aby som sa nemusel stale radit co nachadzam.
Naposledy toto ... skoro v uplnom tieni medzi dubom, tujou, jablonou a cernicim asi meter za plotom zahrady. :)
Druha fotka bola z vyssej pozicie aby bolo vidno ze to rastie vo velkych trsoch, ale ma cez 3MB a server ju odmietol.
je to aplikácia Na huby - mám ju stiahnutú v mobile, na obrázku je nakreslený dubák a cez jeho obrázok je kľúč, ale POZOR! je tam aj rovno upozornenie, že určenie nie je zaručené a zber je na vlastné riziko, držala by som sa najlepšej rady - zbierať len čo 150% poznám, mne označilo prašivky za vatovec obrovský a to už je nejaký rozdiel, ja som použila túto aplikáciu, lebo v humne nám rastie množstvo húb, ktoré nepoznám - takže len orientačne
Terezka, nechodím na huby,......niekedy sme ako puberťácke deti chodili s rodičmi na huby , ale doposiaľ som si myslela, že vatovec je slengovým výrazom prašivka........ :D
Terezia13
17.10.22,16:21
Po odoslani mojej otazky som zaguglil a potom stiahol prave tuto apku.
Ibaze tam nevidim "identifikacia hub", je to zmensenina stranky nahuby.sk.
Prihlasit sa mi neda, stale pise "neznama chyba"... :(
skús aplikáciu nainštalovať ešte raz, ale musíš ju inštalovať cez google play
Terezia13
17.10.22,16:22
Cauko, co je to za aplikacia?
Aby som sa nemusel stale radit co nachadzam.
Naposledy toto ... skoro v uplnom tieni medzi dubom, tujou, jablonou a cernicim asi meter za plotom zahrady. :)
Druha fotka bola z vyssej pozicie aby bolo vidno ze to rastie vo velkych trsoch, ale ma cez 3MB a server ju odmietol.
je to aplikácia Na huby - mám ju stiahnutú v mobile, na obrázku je nakreslený dubák a cez jeho obrázok je kľúč, ale POZOR! je tam aj rovno upozornenie, že určenie nie je zaručené a zber je na vlastné riziko, držala by som sa najlepšej rady - zbierať len čo 150% poznám, mne označilo prašivky za vatovec obrovský a to už je nejaký rozdiel, ja som použila túto aplikáciu, lebo v humne nám rastie množstvo húb, ktoré nepoznám - takže len orientačne
Terezka, nechodím na huby,......niekedy sme ako puberťácke deti chodili s rodičmi na huby , ale doposiaľ som si myslela, že vatovec je slengovým výrazom prašivka........ :D
..a už vieš rozdiel?:D:D:D prašivku by som staršiu na tanieriku nerada ale taký vatovec obrovský si viem predstaviť
Terezia13
17.10.22,16:31
no vidím, že tu je diskusia - vatovec obrovský a prášivka je to isté, nie nie je to to isté - prášivky sú malé huby a nenarastú do väčších rozmerov
vatovec narastie aj na niekoľkokilové "rezne"
https://www.nahuby.sk/atlas-hub/Lycoperdon-perlatum/prasnica-bradavicnata/pychavka-obecna/ID517
a
https://sk.wikipedia.org/wiki/Vatovec_obrovsk%C3%BD
Žabinka
18.10.22,05:11
víkendové..
Žabinka
18.10.22,05:15
a ešte k tej aplikácii.. rozhodne by som sa na ňu nespoliehala, často sa riadne sekne, nespozná jedlú hubu, a naopak, nejedlú vyhodnotí ako dobrú.. stiahla som si to na skúšku, ale už je aj odstránená.. no tá víťazná hudba "aleluja" nemá chybu..:)
buchač
18.10.22,17:47
Dnes išla aj košeľa dole...;)
Terezia13
18.10.22,17:57
čistá provokácia:o;:)
buchač
20.10.22,06:03
čistá provokácia:o;:)
...a sere koho ? Lebo mňa nie. :D :D :D
Ideš v statočnom teréne (nie ako okolo Malaciek, kde na tej rovine je to len prechádzka) a nachádzaš pekné kusy.
Samotné čistenie, rezanie a aj sušenie pri takomto množstve je už iný level.
Terezia13
22.10.22,16:37
ďakujem, že ďalej Rastú
buchač
22.10.22,17:37
Mne Rastú ešte aj jahody...ak to tak bude pokračovať, tak budem na Vianoce jak Maruška..:D :D :D
Ale aj huby ešte rastú...síce vysoko a ďaleko, ale predsa. ;)
Terezia13
22.10.22,18:10
dobre, už keď sa chvastáme jeden nad všetkých - mne sa ide figa zblázniť - nestíham sušiť, jesť a rozdávam - kto k nám príde, dostane za krabičku fíg
Žabinka
24.10.22,06:40
a veru, ešte stále rastú..:)
Mikae
29.10.22,17:39
Ten tretí obrázok sú václavky /michalky/?:confused:
Žabinka
29.10.22,19:39
Ten tretí obrázok sú václavky /michalky/?:confused:
Áno, václavky/michalky.
buchač
29.10.22,19:49
Ten tretí obrázok sú václavky /michalky/?:confused:
Áno, václavky/michalky.
Dovoľujem si poopraviť - upresniť.
Václavka je český názov, po slovensky sa táto huba nazýva podpňovka...viď.
https://www.nahuby.sk/atlas-hub-zoznam?pismeno=P
Žabinka
30.10.22,19:02
ešte stále sa dá nájsť.. ale už pomenej..
Terezia13
30.10.22,19:27
nádhera
Žabinka
24.01.23,13:44
januárové pôvabnice dvojfarebné..:)
buchač
13.06.23,14:46
..
Mária27
14.06.23,06:48
Mikae
16.06.23,15:22
..
O mackoch vieme:), ale čo hríby, už rastie niečo? Lebo v našich končinách zatiaľ nič.....
Žabinka
26.06.23,07:51
rastú
Mikae
15.08.23,19:53
:)