peteriak
01.08.12,23:20
Ahoj,
potreboval by som od Vás radu ohľadom prvého kroku založenia sro( preštudoval som si mnoho článkov a skoro celú poradu podotýkam).....všade sa píše, že ako prvé miesto treba navštíviť notára/matriku a overením spol. zmluvy založiť sro....AK pôjdem na prvé miesto k notárovi/na matriku s potrebnými dokumentmi (spol. zmluva, vyhlás. správcu vkladu atd...), tak nieje potrebné, aby na týchto dokumentoch figurovalo nejaké registračné číslo z obch. registra o firme? alebo také niečo?...alebo len stačí napísať spol. zmluvu a proste to dať na matrike overiť?....

Ďakujem veľmi pekne
riccado
02.08.12,10:48
stačí napísať spol. zmluvu a proste to dať na matrike overiť
peteriak
02.08.12,11:19
Ďakujem, a mám ešte otázku z úplne iného súdka, nechcem novú tému zakladať, ak napríklad niekto pracuje s Photoshopom a inými grafickými programami v rámci sro, je nevyhnutné aby tento program bol originál kúpený že?
riccado
02.08.12,12:02
Ďakujem, a mám ešte otázku z úplne iného súdka, nechcem novú tému zakladať, ak napríklad niekto pracuje s Photoshopom a inými grafickými programami v rámci sro, je nevyhnutné aby tento program bol originál kúpený že?

samozrejme
misoft
02.08.12,12:28
Prípadne použiť Open Source programy rovnakého zamerania a využitia.
Economic
04.08.12,09:13
Ahoj,
potreboval by som od Vás radu ohľadom prvého kroku založenia sro( preštudoval som si mnoho článkov a skoro celú poradu podotýkam).....všade sa píše, že ako prvé miesto treba navštíviť notára/matriku a overením spol. zmluvy založiť sro....AK pôjdem na prvé miesto k notárovi/na matriku s potrebnými dokumentmi (spol. zmluva, vyhlás. správcu vkladu atd...), tak nieje potrebné, aby na týchto dokumentoch figurovalo nejaké registračné číslo z obch. registra o firme? alebo také niečo?...alebo len stačí napísať spol. zmluvu a proste to dať na matrike overiť?....

Ďakujem veľmi pekne

Vyhotoviť dokumenty, na tých, kam treba overiť podpisy. Vybaviť Osvedčenie o živnostenskom oprávnení a následne podať návrh na zápis spoločnosti do OR.
Pri elektronickom podaní sa dá ušetriť na súdnom poplatku (nie však cez JKM)
peteriak
07.08.12,20:18
tento návrh na zápis do obch. registra sa podáva na okresnom súde ako som sa dočítal....ak bude mať firma sídlo v PN, tak treba ísť do PN?...lebo na inej stránke som sa dočítal , že do trnavy musím ísť.
mattto
07.08.12,20:41
tento návrh na zápis do obch. registra sa podáva na okresnom súde ako som sa dočítal....ak bude mať firma sídlo v PN, tak treba ísť do PN?...lebo na inej stránke som sa dočítal , že do trnavy musím ísť.

nie každý okresný súd je registrovým súdom, obchodné registre vedú okresné súdy v sídle kraja, Piešťany patria pod Trnavu, takže všetky veci týkajúce sa obchodného registra budeš smerovať na Okresný súd Trnava http://www.justice.gov.sk/Stranky/Sudy/Okresny-sud-Trnava/SudDetail.aspx
sroservis
08.08.12,14:05
a nemusíte tam ísť osobne, ale podanie môžete podať aj poštou.
Economic
09.08.12,07:53
Alebo podať návrh aj elektronicky cez niekoho, kto vlastní ZEP. Finančná úspora nákladov pri prvozápise je najväčšia. (50 %)