Zavrieť

Porady

prvy krok...overenie spol. zmluvy u notara komplet???

Ahoj,
potreboval by som od Vás radu ohľadom prvého kroku založenia sro( preštudoval som si mnoho článkov a skoro celú poradu podotýkam).....všade sa píše, že ako prvé miesto treba navštíviť notára/matriku a overením spol. zmluvy založiť sro....AK pôjdem na prvé miesto k notárovi/na matriku s potrebnými dokumentmi (spol. zmluva, vyhlás. správcu vkladu atd...), tak nieje potrebné, aby na týchto dokumentoch figurovalo nejaké registračné číslo z obch. registra o firme? alebo také niečo?...alebo len stačí napísať spol. zmluvu a proste to dať na matrike overiť?....

Ďakujem veľmi pekne
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    peteriak je offline (nepripojený) peteriak

    peteriak
    Ďakujem, a mám ešte otázku z úplne iného súdka, nechcem novú tému zakladať, ak napríklad niekto pracuje s Photoshopom a inými grafickými programami v rámci sro, je nevyhnutné aby tento program bol originál kúpený že?

    riccado je offline (nepripojený) riccado

    riccado
    peteriak Pozri príspevok
    Ďakujem, a mám ešte otázku z úplne iného súdka, nechcem novú tému zakladať, ak napríklad niekto pracuje s Photoshopom a inými grafickými programami v rámci sro, je nevyhnutné aby tento program bol originál kúpený že?
    samozrejme
    misoft Prípadne použiť Open Source programy rovnakého zamerania a využitia.

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    peteriak Pozri príspevok
    Ahoj,
    potreboval by som od Vás radu ohľadom prvého kroku založenia sro( preštudoval som si mnoho článkov a skoro celú poradu podotýkam).....všade sa píše, že ako prvé miesto treba navštíviť notára/matriku a overením spol. zmluvy založiť sro....AK pôjdem na prvé miesto k notárovi/na matriku s potrebnými dokumentmi (spol. zmluva, vyhlás. správcu vkladu atd...), tak nieje potrebné, aby na týchto dokumentoch figurovalo nejaké registračné číslo z obch. registra o firme? alebo také niečo?...alebo len stačí napísať spol. zmluvu a proste to dať na matrike overiť?....

    Ďakujem veľmi pekne
    Vyhotoviť dokumenty, na tých, kam treba overiť podpisy. Vybaviť Osvedčenie o živnostenskom oprávnení a následne podať návrh na zápis spoločnosti do OR.
    Pri elektronickom podaní sa dá ušetriť na súdnom poplatku (nie však cez JKM)

    peteriak je offline (nepripojený) peteriak

    peteriak
    tento návrh na zápis do obch. registra sa podáva na okresnom súde ako som sa dočítal....ak bude mať firma sídlo v PN, tak treba ísť do PN?...lebo na inej stránke som sa dočítal , že do trnavy musím ísť.

    mattto je offline (nepripojený) mattto

    mattto
    peteriak Pozri príspevok
    tento návrh na zápis do obch. registra sa podáva na okresnom súde ako som sa dočítal....ak bude mať firma sídlo v PN, tak treba ísť do PN?...lebo na inej stránke som sa dočítal , že do trnavy musím ísť.
    nie každý okresný súd je registrovým súdom, obchodné registre vedú okresné súdy v sídle kraja, Piešťany patria pod Trnavu, takže všetky veci týkajúce sa obchodného registra budeš smerovať na Okresný súd Trnava http://www.justice.gov.sk/Stranky/Su...SudDetail.aspx

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    Alebo podať návrh aj elektronicky cez niekoho, kto vlastní ZEP. Finančná úspora nákladov pri prvozápise je najväčšia. (50 %)

    prvy krok...overenie spol. zmluvy u notara komplet???

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.