DaliLM
03.08.12,21:41
Dobry den

Chcem Vas poprosit o radu ohladom exekucie. Prednedavnom mi prisiel list z okresneho sudu ze moja exekucia bola zastavena z dovodu ze exekutor a pravnik v minulosti porusili zakon a terajsi exekutor to dal na sud. Bolo tam napisane ze sa exekucia zastavuje ale ked som volal exekutorovi tak mi pracovnicka povedala aby som pockal na rozhodnutie sudu ci je ten rozsudok pravoplatny a nemam nic platit , nieje zaplatena ani istina tak sa chcem niejak dopracovat k pomoci ci tu istinu a trovy ktore su tam napisane zaplatil alebo nie. Jednoducho co mam v tejto situacii robit ... pracovnicka exekutora mi povedala ze dana firma pohotovost sa stale odvolava. tiez chcem vediet ci rastu uroky dalej alebo stoja pokial sud nerozhodne.

Dakujem vopred za odpovede
mattto
03.08.12,20:08
podstatou sporu je, že Pohotovosť niektoré zmluvy pozmenila tak, že zmluvy mala uzavrieť so živnostníkmi, účelom úveru malo byť podnikanie atď., čím nejde o spotrebiteľské úvery, na ktoré sa o.i. vzťahuje zákaz zabezpečovacieho prevodu práva k nehnuteľnosti + mala kopec ďalších neprijateľných podmienok ako výber advokáta, ktorý mal zastupovať dlžníka a v jeho mene podpisovať notárske zápisnice a pod. nezmysly. Súd predbežným opatrením zakázal Pohotovosti výkon zabezpečovacieho prevodu práva k nehnuteľnosti a k zákazu výkonu záložného práva. Pohotovosť postúpila pohľadávky na inú spoločnosť (Platiť sa oplatí)

neviem, kedy si uzatvárala zmluvu o pôžičke a aké ustanovenia zmluvy si mala ty, nepíšeš, čo je exekučným titulom pre vedenie exekúcie - či notárska zápisnica alebo rozhodnutie súdu.

pre teba je podstatné, že exekučný titul existuje, otázka je iba spôsob výkonu exekúcie. Istinu v každom prípade zaplať, úroky z omeškania nie - existuje možnosť, že úver bude bezúročný, resp. že sa úroky znížia.

Obráť sa však na Asociáciu užívateľov služieb, (http://www.asu.sk/) ktorá návrh na vydanie predbežného opatrenia podala, oni ti určite povedia, ako ďalej v tvojom prípade postupovať.
DaliLM
04.08.12,19:10
Pozicka ak si dobre spominam bola normalna pre fyzicke osoby... a bola ako mi povedala pracovnicka exekucneho uradu v roku 2006 zalozena ... ja som si o tej pozicke myslel ze je zaplatena ale vdaka jednej osobe ktora mi postu skryvala a preberala som obdrzal iba list z okresneho sudu... ked som sa prestahoval na prechodny pobyt.. takze budem kontaktovat exekutora a ziadat splatkovy kalendat pretoze istina predstavuje okolo 600 eur ktore momentalne nemam ako nahrabat. Vdaka za radu budem kontaktovat Asociáciu užívateľov služieb

este raz vdaka