baratona
13.08.12,18:20
Dobrý deň,
chcel by som si otvoriť obchod s cezpultovým predajom alkoholu. Zatial sa snažím zhromažďovať informácie ako na to a čo všetko potrebujem na spustenie a prevádzkovanie predajne. Ide to ťažko a pomaly a väčšinu informácií čo mám, čerpám z netu. Chcel by som poprosiť niekoho, kto má relevantné informácie, príp. takýto obchod prevádzkuje, aby mi pomohol radami ako na to a aké povolenia potrebujem. Ďakujem,
Stano
mattto
13.08.12,18:40
stačí ti povolenie na predaj spotrebiteľského balenia liehu, živnosť - maloobchod

dobre si rozmysli, či sa ti to oplatí, porovnaj si ceny veľkoobchodu (ak nebudeš brať priamo od výrobcov) a reťazcov. Bežný človek si alkohol kúpi v rámci obyčajného nákupu a nepôjde do špecializovaného obchodu s alkoholom, pokiaľ nebudeš zameraný na prémiový alkohol ako napr. predajňa Pálffy http://www.vinotekasvurbana.sk/palffy.html
nikula
29.10.12,07:47
Mám podobný problém. My ako s. r. o. chceme otvoriť prevádzku na spôsob večierky, kde sa okrem potravín bude predávať aj alkohol. Chcem sa opýtať, či je potrebné ohľadom predaja alkoholu niečo ohlasovať a či potom máme aj nejaké povinnosti ako hlásenia a pod.. Skúste poradiť.
Danielle369
29.10.12,08:02
Žiadosť o vydanie povolenia na predaj spotrebiteľského balenia liehu v daňovom voľnom obehu s.r.o. , a.s.

http://www.colnica.sk/index.php?page=na_stiahnutie
nikula
29.10.12,08:45
Potom sa podáva daňové priznanie mesačne? Ešte niečo je potrebné hlásiť?
Danielle369
29.10.12,10:00
za alkohol sa nepodáva DP mesačne, robí sa inventúra.....tu si prečítaj, je to tu na porade

http://www.porada.sk/t152922-p6-predaj-alkoholu-od-1-1-2011-a.html
nikula
31.10.12,12:59
Len pre uistenie, prečítala som si celú tému z toho mi vyplýva, že nič nepodávam, len vediem dennú evidenciu alkoholu. Takže nemusím podávať žiadne oznámenia na colnicu a ani žiadne daňové priznania(typu spotrebnej dane), iba DPH a z príjmu.
nikula
02.11.12,10:23
???
Danielle369
02.11.12,16:56
Na colnicu pošleš žiadosť o vydanie povolenia na predaj spotrebiteľského balenia liehu v daňovom voľnom obehu ,počkáš kým ti pridelia evidenčné číslo...potom nahlásiš evidenčné čísla svojich dodávatelov na colnicu...potom začneš predávať a viesť si evidenciu alkoholu ( máš to v tom linku hore ). To je všetko
moniko123
14.11.12,07:47
Prosím o info - ako fyzická osoba mám reklamnú agentúru, potrebujem pre klienta nakúpiť darčekové balenie slivovice, ktoré chce darovať ku koncu roku svojim zákazníkom. Na fľašu im budeme robiť dotlač loga. Ide o jednorazový nákup a predaj. Aké mi z toho vyplývajú povinnosti?. Ďakujem.
Danielle369
14.11.12,09:38
S účinnosťou od 1. januára 2011 zákon č. 105/2004 Z. z. v znení neskorších predpisov rozdelil podnikateľské subjekty, ktoré sa zaoberajú predajom spotrebiteľského balenia liehu (ďalej len „SBL“), na dve skupiny. Prvú skupinu tvoria podnikateľské subjekty, ktoré sa zaoberajú kúpou SBL na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod), vrátane podnikateľských subjektov prevádzkujúcich pohostinskú činnosť. Tieto sú povinné mať povolenie na predaj SBL v daňovom voľnom obehu. Druhú skupinu tvoria podnikateľské subjekty, ktoré sa zaoberajú kúpou SBL na účely jeho predaja iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod). Tieto sú povinné mať oprávnenie na distribúciu SBL v daňovom voľnom obehu.
Excise Duty
14.11.12,11:42
Ľudia, zabudnite už na zákon č. 105/2004 Z. z., v súčasnosti už platí ustanovenie § 54 zákona č. 530/2011 Z. z. o spotrebnej dani z alkoholických nápojov.