HRACKY
15.08.12,19:54
Kto investuje do maloobchodu s HRACKAMI?
lujza.j
15.08.12,17:56
?:rolleyes: ja nie....
na takúto otázku asi takto....
mattto
15.08.12,17:57
super obsiahle informácie :)
HRACKY
15.08.12,18:05
pytajte sa kto chce co vediet...
mam predajnu hraciek a chcem rozsirit sortiment
HRACKY
15.08.12,18:09
Je tu niekto kto ma peniaze a rozmysla nad investovanim formou ticheho spolocnika?
Mila123
15.08.12,18:10
si FO či PO? predajňa je kde?
mattto
15.08.12,18:11
pytajte sa kto chce co vediet...
mam predajnu hraciek a chcem rozsirit sortiment

ako z chlpatej deky :D to si mohol hneď napísať. Takže mám predajňu s hračkami, beriem od veľkoobchodu a chcem rozšíriť sortiment o? Prečo si nezaplatíš nový tovar z tržieb? Asi tu bude chyba.
HRACKY
15.08.12,18:20
Podnikam na ZL ako FO.
Na otazku preco si nezaplatim z trzieb odpoviem asi toto: myslim ze si mikdy nemal predajnu ,keby ano tak vies ze ked predam napriklad babiku tak zase nakupim babiku a zostane rabat - moja odmena z ktorej zaplatim najom,predavacku,odvody,dan... a to co zostane mozem pouzit na nakup noveho sortimentu,chapes?? ked pisem ze chcem rozsirit sortiment,tak to znamena ze chcem okrem toho co uz predavam predavat aj nieco ine a na to treba vacsi kapital... a ten z cisteho zisku budem zbierat dva roky,preto hladam spolocnika,uz chapes???
HRACKY
15.08.12,18:24
ak chces vediet konkretne veci ako kde je predajna,tak ta poprosim napis mi na : hracky@azet.sk
Mila123
15.08.12,18:25
aká je záruka vrátenia peňazí?
mattto
15.08.12,18:25
Podnikam na ZL ako FO.
Na otazku preco si nezaplatim z trzieb odpoviem asi toto: myslim ze si mikdy nemal predajnu ,keby ano tak vies ze ked predam napriklad babiku tak zase nakupim babiku a zostane rabat - moja odmena z ktorej zaplatim najom,predavacku,odvody,dan... a to co zostane mozem pouzit na nakup noveho sortimentu,chapes?? ked pisem ze chcem rozsirit sortiment,tak to znamena ze chcem okrem toho co uz predavam predavat aj nieco ine a na to treba vacsi kapital... a ten z cisteho zisku budem zbierat dva roky,preto hladam spolocnika,uz chapes???

neber to v zlom, iba som sa pýtal, inak to čo ti ostane je marža, nie rabat. V podstate predávaš, aby si zaplatil náklady, nový tovar a zisk je dosť nízky. Prečo si myslíš, že nový sortiment v tomto bude iný? Aby si nový sortiment nepredával iba preto, aby si zaplatil náklady, nový tovar a investor bude na splatenie investície (nie to ešte na zisk) čakať dlho
HRACKY
15.08.12,18:30
zmluva by sa robila s FO + dalsia FO by bola rucitel + samozrejme tovar v predajni a vybavenie predajne.
a ak by sa jednalo o vysoku investiciu tak sa vieme dohodnut aj na ruceni mojim bytom,ale to by musela byt ozaj taka investicia z ktorej by som vedel otvorit este jeden obchod
HRACKY
15.08.12,18:36
jasne ze to neberiem v zlom,a myslim ze marza a rabat je to iste,ale to je jedno.., Ku tvojej otazke: sortiment ktory je uz teraz v predajni vyprodukuje hruby zisk v takej vyske aby pokryl vsetky naklady,novy sortiment uz nemusi zarabat na naklady....
Dantess
15.08.12,19:13
zmluva by sa robila s FO + dalsia FO by bola rucitel + samozrejme tovar v predajni a vybavenie predajne.
a ak by sa jednalo o vysoku investiciu tak sa vieme dohodnut aj na ruceni mojim bytom,ale to by musela byt ozaj taka investicia z ktorej by som vedel otvorit este jeden obchod

Poriadne si premysli čo robíš. Lebo stať sa bezdomovcom v dnešnom svete je ľahšie, než sa stať milionárom :-)
HRACKY
15.08.12,19:20
Mas samozrejme pravdu... Urcite ze to mam poriadne premyslene,a z vlastnych skusenosti som sa uz poucil,takze uz neriskujem,uz idem len na istotu.
HRACKY
16.08.12,15:15
Nikto nema zaujem ???
misomiso
16.08.12,20:19
Preco chces rozsirit sortiment, ked nevies predat ani to, co momentalne predavas??
HRACKY
16.08.12,20:49
Kto povedal ze neviem predat to co predavam? Niekedy zasnem nad tym ze sa tu vyjadruju ludia k veciam o ktorych vobec nic nevedia a tvaria sa ako majstri sveta,je to smiesne, alebo skor trapne..
misomiso
17.08.12,08:00
Ja o tom viem dost, preto ta chcem uchranit pred problemami a tiez ti vysvetlit, preco nechapes otazky investorov. Ak napisas, ze uz x rokov predavas hracky a chces (na tu istu alebo podobnu cinnost) dalsi kapital, tak by si mal tusit, aky obraz investorovi o sebe vysielas.

Keby si napisal, ze mas franchisingovu zmluvu s LEGO a ze sa chystat otvorit ich prvu znackovu predajnu v strednej Europe a chyba ti kapital - tak by to bolo nieco ine... napriklad.
Indeed
17.08.12,08:03
..lebo u niektorých je optimizmus nekonečný...
Atomer.sk
17.08.12,10:21
Ked chces svojmu tichemu spolocnikovi rucit bytom, tak to rovno si pozicaj peniaze z banky. Po splateni uveru sa banky zbavis. Ticheho spolocnika nie.
HRACKY
17.08.12,11:36
miskomisko - ja nechcem investora na to iste ,este raz pisem ze hladam investora ktory poskytne peniaze na rozsirenie sortimentu, teda na novy druh tovaru do predajne kde uz predavam hracky. Vsak hadam chapes , ze ked mam teraz v predajni hracky napriklad za 15 tisic a chcem tam predavat dalsi sorviment este okrem tych hraciek, tak potrebujem peniaze na nakup toho noveho sortimentu,nie??? A opakujem uz teraz hracky zarobia na celu reziu a vyprodukuju zisk,tak ked sa prida dalsi sortiment ktory bude produkovat dalsi zisk,tak z toho uz netreba platit ziadne naklady... Naviac je to predajna kde su zakaznici uz nauceny nakupovat... Tak jednoznacne urcite ponukam vecsiu istotu ako nejaka nova predajna... A ku Legu, len tolko ze je to dogry doplnkovy sortiment,ale urcite nie nosny, vsak okolo 60% lega sa predava internetovym predajom. Musel by si mat zadarmo obchodne priestory aby to mohlo fungovat,preto take predajne niesu....
HRACKY
17.08.12,16:03
Myslim ze je uplne jasne,ze firma ktora hlada financneho spolocnika ma asi problem dostat uver z banky, nemyslim ze ten kto dostane uver v banke bude hladat financie na tejto stranke... Uz rozumies preco nie v banke?
Dáša_
17.08.12,16:38
Myslim ze je uplne jasne,ze firma ktora hlada financneho spolocnika ma asi problem dostat uver z banky, nemyslim ze ten kto dostane uver v banke bude hladat financie na tejto stranke... Uz rozumies preco nie v banke?


hmmm, ale keď nedá banka úver firme, ktorá podniká už dlhšie a produkuje zisk, tak niekde je problém.

Spracovala som tento rok už niekoľko podkladov pre rôzne banky a keď je firma v poriadku, s úverom nie sú až tak veľké problémy. Dokonca to banky ponúkajú aj samé, môj firemný kontokorent bez problémov navýšili sami. Na sumu celkom podobnú tomu, čo potrebuješ.
HRACKY
17.08.12,17:08
To je vsetko pekne,ale v banke som neuspel, preto hladam spolocnika...
misomiso
18.08.12,18:20
Ked chces svojmu tichemu spolocnikovi rucit bytom, tak to rovno si pozicaj peniaze z banky. Po splateni uveru sa banky zbavis. Ticheho spolocnika nie.

Preco ticheho spolocnika nie? Takyto vztah nezanikne vypletenim pozicky a urokov?
HRACKY
18.08.12,22:49
Preco ticheho spolocnika nie? Takyto vztah nezanikne vypletenim pozicky a urokov?

Konecne nejaka normalna reakcia, uz som myslel ze si tu vsetci myslia, ze ked hladam ticheho spolocnika,tak som idiot...
Pikoška
19.08.12,05:17
Konecne nejaka normalna reakcia, uz som myslel ze si tu vsetci myslia, ze ked hladam ticheho spolocnika,tak som idiot...Nikto si nemyslí, že si idiot, len ja osobne si myslím, že ak po rokoch podnikania banka nepristúpila na poskytnutie úveru, nemáš v Tvojom podnikaní niečo v poriadku. Takže asi by som si prelistovala v Tvojich kalkuláciách, v obrátkovosti zásob, a v inom, a hľadala najskôr možnosť zefektívnenia doterajšieho podnikania. Zatiaľ mi to z toho, čo si napísal, ako efektívne nevyšlo.
HRACKY
19.08.12,05:51
Nikto si nemyslí, že si idiot, len ja osobne si myslím, že ak po rokoch podnikania banka nepristúpila na poskytnutie úveru, nemáš v Tvojom podnikaní niečo v poriadku. Takže asi by som si prelistovala v Tvojich kalkuláciách, v obrátkovosti zásob, a v inom, a hľadala najskôr možnosť zefektívnenia doterajšieho podnikania. Zatiaľ mi to z toho, čo si napísal, ako efektívne nevyšlo.

Vsak,ale to je jasne, ze ked niekto hlada ticheho spolocnika tak ma problem ziskat uver z banky.
Ja neviem naco toto riesis? nemam dovod ti hovorit preco,ale je to iny dovod ako si ty myslis. Tak este raz: HLADAM TICHEHO SPOLOCNIKA - NIE SPROSTREDKOVATELOV POZICIEK.
Negoti
19.08.12,06:45
Dáša_
19.08.12,07:12
No vieš, snažíme sa ti tu povedať, že keď ti banka nedala pôžičku, tak tvoje podnikanie asi nie je zdravé. A do takéhoto podnikania lákaš tichého spoločníka. Preto ani investor, ak má zdravý rozum, sa do toho hrnúť nebude.
Ingrid Ondruskova
19.08.12,07:22
veľm dobrý a poučný článok
HRACKY
19.08.12,08:03
No vieš, snažíme sa ti tu povedať, že keď ti banka nedala pôžičku, tak tvoje podnikanie asi nie je zdravé. A do takéhoto podnikania lákaš tichého spoločníka. Preto ani investor, ak má zdravý rozum, sa do toho hrnúť nebude.

Moja,vsak nic nevies o mojom podnikani a pises tu same negativa,podla tvojich slov vlastne vychadza ze tichy spolocnik by musel byt na hlavu keby investoval do firmy ktorej nedali z banky peniaze,ale to je uplna blbost,lebo potom by neboli ziadne taketo partnerstva,vsak kto si zoberie spolocnika ked moze mat uver,ktory je urcite lacnejsi???????
Uz dodam len tolko,ze je vela dovodov preco nedaju podnikatelskemu subjektu v banke peniaze a priemerne inteligentny clovek to vie...
Paula
19.08.12,08:16
Uz dodam len tolko,ze je vela dovodov preco nedaju podnikatelskemu subjektu v banke peniaze a clovek to priemerne inteligentny vie...


:confused:
Stefan2005
19.08.12,08:26
...Uz dodam len tolko,ze je vela dovodov preco nedaju podnikatelskemu subjektu v banke peniaze a priemerne inteligentny clovek to vie...

... mám dojem, že potom si na nesprávnej adrese; koncentrácia priemerne ba až vyššie ako priemerne inteligentných ľudí je na Porade až nadpriemerná, takže pochybujem, že by subjektom, ktorým nedá úver banka, poskytli svoje vlastné financie...
HRACKY
19.08.12,08:29
... mám dojem, že potom si na nesprávnej adrese; koncentrácia priemerne ba až vyššie ako priemerne inteligentných ľudí je na Porade až nadpriemerná, takže pochybujem, že by subjektom, ktorým nedá úver banka, poskytli svoje vlastné financie...

No ale ty zjavne medzi nich asi nepatris,ked si nepochopil ako to bolo myslene...
misomiso
19.08.12,08:38
Moja,vsak nic nevies o mojom podnikani a pises tu same negativa,podla tvojich slov vlastne vychadza ze tichy spolocnik by musel byt na hlavu keby investoval do firmy ktorej nedali z banky peniaze,ale to je uplna blbost,lebo potom by neboli ziadne taketo partnerstva,vsak kto si zoberie spolocnika ked moze mat uver,ktory je urcite lacnejsi???????
Uz dodam len tolko,ze je vela dovodov preco nedaju podnikatelskemu subjektu v banke peniaze a priemerne inteligentny clovek to vie...

Samozrejme ze chapeme. Ja som som tiez rozbiehal podnikanie aj s vyraznou financou podproru mojich znamych, ktori boli ochotni mi pozicat. Ako prvu pozicku som ale zobral americku hypoteku z banky. Ked zalozis nehnutelnost, tak potom sa inak snazis, aby si bol v podnikani uspesny...

Na druhej strane aj banky su rozne. Z jednej lizingovky ma vyhodili aj s firmou, ktoa mala uz 5 rokov za sebou, v inej mi dali lizing na milion pre cerstvo zalozenu formu bez historie. Takze netreba sa nechar odradit prvym neuspechom v banke.

Ak chces ticheho spolocnika, tu ho po tom, co si napisal nenajdes. Najdes ho ak tak iba medzi svojimi znamymi, ktori ako jedini ta osobne poznaju, vedi ao tvojich kvalitach, cestnosti a pod...
Stefan2005
19.08.12,08:42
No ale ty zjavne medzi nich asi nepatris,ked si nepochopil ako to bolo myslene...

... na základe tu publikovaných tvojich vyjadrení som rád, že nepatrím do tvojej krvnej skupiny.
HRACKY
19.08.12,08:44
Asi tu fakt niesom dobre, myslel som ze tu su aj ludia krory realne chcu investovat...
Pikoška
19.08.12,11:11
Vsak,ale to je jasne, ze ked niekto hlada ticheho spolocnika tak ma problem ziskat uver z banky.
Ja neviem naco toto riesis? nemam dovod ti hovorit preco,ale je to iny dovod ako si ty myslis. Tak este raz: HLADAM TICHEHO SPOLOCNIKA - NIE SPROSTREDKOVATELOV POZICIEK.Ako vieš, čo si ja myslím?:) Prídeš žiadať radu, získať tichého spoločníka, nestojí Ťa žiaden názor ani cent a chováš sa, ako by sme tu boli Tvoji podriadení. Obávam sa, že sa veľmi mýliš, ak si myslíš, že nám tu je potrebné v Tvojom prípade hovoriť prečo, začo, alebo načo. Si jasný a priehľadný. Sú síce podnikatelia, ktorým dáva banka úvery na základe hodnoverných daňových priznaní a iných informácií, sú však aj takí, ktorí žiadajú o úvery na základe tomu prispôsobených daňových priznaní/ kontakty sú dnes dôležité/, takže ak Ti nevyšlo ani jedno, ani druhé, potom je chyba u Teba.;)
P.S. Ty celkom určite nebudeš hodnoverným partnerom pre ochotného investora z Porady.
HRACKY
19.08.12,11:31
Ako vieš, čo si ja myslím?:) Prídeš žiadať radu, získať tichého spoločníka, nestojí Ťa žiaden názor ani cent a chováš sa, ako by sme tu boli Tvoji podriadení. Obávam sa, že sa veľmi mýliš, ak si myslíš, že nám tu je potrebné v Tvojom prípade hovoriť prečo, začo, alebo načo. Si jasný a priehľadný. Sú síce podnikatelia, ktorým dáva banka úvery na základe hodnoverných daňových priznaní a iných informácií, sú však aj takí, ktorí žiadajú o úvery na základe tomu prispôsobených daňových priznaní/ kontakty sú dnes dôležité/, takže ak Ti nevyšlo ani jedno, ani druhé, potom je chyba u Teba.;)
P.S. Ty celkom určite nebudeš hodnoverným partnerom pre ochotného investora z Porady.

Vsak ale ja som zadal jasnu otazku: Kto investuje do maloobchodu ,tak som ocakaval ze tu budu pisat ludia ktory chcu investovat!! hladam investora nie radu. A zatial len vsetci komentujete a hovorite ze mam ist do banky a ze som neseriozny... Este raz zdoraznujem hladam spolocnika, nie rady ako inac mam zhanat kapital. Nezadal som otazku, ze co si myslite o investovani ani nic podobne,jasne som napisal ze hladam investora a nie ze chcem s niekym o tom debatovat ci je to dobre alebo nie... Ked chcete o tom polemizovat, tak si zadajte svoju otazku. Dakujem za pochopenie
misomiso
19.08.12,13:28
Asi tu fakt niesom dobre, myslel som ze tu su aj ludia krory realne chcu investovat...

Urcite tu su. Len som si nie isty, ci poznas vyznam pojmu investicia a ci si to nehodou nemylis s charitou (proti ktorej tiez nic nemam - samozrejme).

Myslim, ze sa upokojis az ked raz pochopis, ze (bez ohladu na to, co ten-ktory clen Porady napise), vztah medzi tymi, co hladaju investora a mezi investormi je uplne rovnaky, ako medzi ktoroukolvek inou dvojicou predavajuci-kupujuci, jednoducho je to o volnom trhu. Samozrejme, ze po Slovensku beha kopec ludi, ktori maju peniaze a maju opacny problem ako ty - nemaju ich kam investovat. Staci pozriet temy hned tu vedla, kam investovat, je ich to dost.

Teda - ak si tu este nenasiel investora, tak ibe preto, ze tvoj zamer nikoho nepresvedcil. Moze to mat dva dovody, bud je zamer zly, alebo ho nevies odprezentovat. Ale takto to na trhu chodi, zbytocne budeme dumat na d tym, ci je to O.K. alebo nie...
HRACKY
19.08.12,14:23
Urcite tu su. Len som si nie isty, ci poznas vyznam pojmu investicia a ci si to nehodou nemylis s charitou (proti ktorej tiez nic nemam - samozrejme).

Myslim, ze sa upokojis az ked raz pochopis, ze (bez ohladu na to, co ten-ktory clen Porady napise), vztah medzi tymi, co hladaju investora a mezi investormi je uplne rovnaky, ako medzi ktoroukolvek inou dvojicou predavajuci-kupujuci, jednoducho je to o volnom trhu. Samozrejme, ze po Slovensku beha kopec ludi, ktori maju peniaze a maju opacny problem ako ty - nemaju ich kam investovat. Staci pozriet temy hned tu vedla, kam investovat, je ich to dost.

Teda - ak si tu este nenasiel investora, tak ibe preto, ze tvoj zamer nikoho nepresvedcil. Moze to mat dva dovody, bud je zamer zly, alebo ho nevies odprezentovat. Ale takto to na trhu chodi, zbytocne budeme dumat na d tym, ci je to O.K. alebo nie...

Ale ja som ziadny zamer este nikomu neprezentoval,ked niekto bude mat seriozny zaumjem,tak nech napise na hracky@azet.sk, doteraz tu nik nenapisal ze by mal zaujem o blizsie informacie,len kazdy mudruje....
RRobchod
31.08.12,18:27
Hladam spolocnika, ktory investuje do maloobchodnej predajne okolo 7.000eur.
Predajna funguje, produkuje zisk, ale ma velky potencial ked sa nakupi viac tovaru.
Vyska investicie by mala byt od 7 do 10 tisic podla dohody, vtedy by Vam prisluchala polovica zisku predajne. Predpokladany realny zisk pre spolocnika za rok je okolo 5000eur. Je mozna dohoda aj investovat len kratkodobo do 31.12.2012, vtedy ponuknem zisk za tieto styri mesiace 40% z investovanej sumy.
Blizsie informacie na: RRobchod@gmail.com