Fanatik
17.09.12,16:04
Dobrý deň,
som tu na Porade nový, tak ešte neviem ako to tu chodí, ak porušujem nejaké pravidlá písania príspevkov a podobne, tak ma prosím ospravedlňte.

1.) PREVÁDZKA BARU:
Po štyroch rokoch práce v zahraničí som sa rozhodol vrátiť sa na Slovensko, viacmenej je to aj kvôli tomu, že sa mi naskytla príležitosť prevziať jeden bar, ktorý je celkom zabehnutý a prevziať ho je celkom aj výhodné.
Chcem sa však opýtať jednu vec, nakoľko nemám až také skúsenosti, mám predstavu, že je toho veľa na vybavovanie, prepisovanie, potom na pravidelné papierovačky, mám predstavu o riadení baru, no konkrétne veci ma trápia. Preto by som chcel poradiť, čo všetko musím pri prepisovaní baru podstúpiť, čo všetko prepísať a potom počas prevádzky pod mojim menom, čo dodržiavať (zaujímajú ma tie úradné veci, papierovačky)...
Predáva mi ho za x eur, nájom si platí u majiteľa priestorov (jeho známy), predáva ho kvôli novému podnikaniu, kvôli ktorému nemá čas na bar.

Aby to nevyzeralo tak, že chcem, aby ste mi všetko dali na tácke a ja si všetko urobím podľa toho, tak vás prosím, postačí mi, keď mi dáte iba linky, kde hľadať, nakoľko vôbec neviem kde mám čosi také hľadať, nechcem aby mi tam niečo chýbalo, on bol v týchto papierovačkách lajdák a veľa vecí ignoroval (riskoval)...

2.) OBČIANSKE ZDRUŽENIE:
Keďže som veľký fanúšik futbalu a je v občianskom združení, ktoré číta približne 300 fanúšikov padli nejaké názory a žiadosti, aby som sa stal predsedom, tak som sa začal zaujímať aj o túto tému... Tiež by som chcel poprosiť, akým spôsobom sa dajú dostať peniaze do takéhoto OZ, nejde mi o zárobok, všetky získané peniaze by boli využívané na choreografie pri športových podujatiach, na podporu futbalovej mládeže (kúpa dresov, lôpt atď.). Napadlo ma, či nejaké firmy alebo živnostníci nemôžu pri daňovom priznaní darovať nejakú čiastku na toto OZ, respektíve čo býva darovanie 2% z príjmu na podobné organizácie... Hľadal som na nete chvíľu nejaký zoznam, čo všetko môžem prijať ako OZ alebo niečo o tom, ale neviem, či som nevšímavý, alebo som zle hladal, ale nič som nenašiel...

Za Vaše odpovede vopred ďakujem.
Danielle369
21.09.12,04:49