szivics
26.09.12,10:24
Dobrý deň všetkým,
rada by som sa spýtala ohľadom voľnej živnosti Uskutočňovanie stavieb a ich zmien.V zozname voľných živností pri tejto konkrétnej živnosti je uvedená poznámka - V rámci živnostenského oprávnenia je možné vykonávať aj prípravné práce pre uskutočňovanie stavieb a dokončovacie stavebné práce pri uskutočňovaní exteriérov a interiérov. Živnostenské oprávnenie zahŕňa výlučne dodávku stavieb, na ktoré bolo vydané stavebné povolenie a nie jednotlivé remeselné živnosti. Verejnoprávnu ochranu (kvality) stavby garantuje odborne spôsobilá osoba - stavbyvedúci.

Ide mi o to, či na základe tejto živnosti môžem vykonávať dokončovacie práce aj v rámci iných stavieb, kde sa nedodávala celá stavba. Napr. Ak firma vykoná betonárske práce, stačí len živnosť na uskutočňovanie stavieb a ich zmien (č. 18.2.) alebo treba aj samostatnú živnosť Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérov (č. 18.3.)?

Veľmi pekne ďakujem za pomoc!
Economic
27.09.12,08:46
Ja osobne by som bola za rozšírenie o Dokončovacie práce (pri tej príležitosti by som si dala aj prípravné práce.)
szivics
27.09.12,15:12
asi istota je istota...ďakujem za názor
martin33AA
09.10.12,12:40
Ono tak nejde čo je obsahová nápln - to može aqj byt v v uskutocnovaní stavieb je aj podávanie gulašu, ale prípadná fakturácia - t. j. správne formlulovaná skužba a účtovaná.
Myslím že danováci majú velmi radi slovenčinu - takže ak raz mas len "uskutocnovanie" a v dokaloch sa objaví nejaký obklad - sklo - podlaha tak to nebude moc košer.
Preto majme z toho dôvodu si rozšír predmet činnosti