Zavrieť

Porady

uskutočňovanie stavieb a ich zmien

Dobrý deň všetkým,
rada by som sa spýtala ohľadom voľnej živnosti Uskutočňovanie stavieb a ich zmien.V zozname voľných živností pri tejto konkrétnej živnosti je uvedená poznámka - V rámci živnostenského oprávnenia je možné vykonávať aj prípravné práce pre uskutočňovanie stavieb a dokončovacie stavebné práce pri uskutočňovaní exteriérov a interiérov. Živnostenské oprávnenie zahŕňa výlučne dodávku stavieb, na ktoré bolo vydané stavebné povolenie a nie jednotlivé remeselné živnosti. Verejnoprávnu ochranu (kvality) stavby garantuje odborne spôsobilá osoba - stavbyvedúci.

Ide mi o to, či na základe tejto živnosti môžem vykonávať dokončovacie práce aj v rámci iných stavieb, kde sa nedodávala celá stavba. Napr. Ak firma vykoná betonárske práce, stačí len živnosť na uskutočňovanie stavieb a ich zmien (č. 18.2.) alebo treba aj samostatnú živnosť Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérov (č. 18.3.)?

Veľmi pekne ďakujem za pomoc!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    Ja osobne by som bola za rozšírenie o Dokončovacie práce (pri tej príležitosti by som si dala aj prípravné práce.)

    szivics je offline (nepripojený) szivics

    žena v domácnosti a popri tom pomáham s účtovníctvom ...viac szivics
    asi istota je istota...ďakujem za názor

    martin33AA je offline (nepripojený) martin33AA

    pán martin33AA
    Ono tak nejde čo je obsahová nápln - to može aqj byt v v uskutocnovaní stavieb je aj podávanie gulašu, ale prípadná fakturácia - t. j. správne formlulovaná skužba a účtovaná.
    Myslím že danováci majú velmi radi slovenčinu - takže ak raz mas len "uskutocnovanie" a v dokaloch sa objaví nejaký obklad - sklo - podlaha tak to nebude moc košer.
    Preto majme z toho dôvodu si rozšír predmet činnosti

    uskutočňovanie stavieb a ich zmien

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.