patricio
21.02.06,22:36
Dobry den.

Sice som si precital v jednej porade co ma obsahovat hlavicka na blocku z ERP ale chcel by som Vas poprosit o radu - mam pokladnu Euro 2000T a ta ma na hlavicku 6 riadkov. Ale ako to tam mam vsetko stesnat? :) Mam tam nazov prevadzky, moje meno, adresu (a to taktiez neviem, ci tam musi byt moja adresa ako zivnostnika alebo len adresa prevadzkarne, alebo oboje...), ICO, Dic... A vraj tam ma byt este aj Danovy kod pokladne ale ved ten je skoro totozny s DICom. Musi to tam byt?

Vopred dakujem za pomoc
patricio
21.02.06,22:05
A este nieco: ked si robim uzavierky cez kabel do pocitaca, musim ich aj tlacit na blocky? nestaci to mat niekde v compe a v pripade potreby "vediet" vytlacit? :) teda malo by to inu formu ako paska z ERP tak neviem. :confused:
Monika Kováčová
25.02.06,07:08
A vraj tam ma byt este aj Danovy kod pokladne ale ved ten je skoro totozny s DICom. Musi to tam byt?

Vopred dakujem za pomoc

Daňový kód pokladne je najdôležitejší údaj na hlavičke bločku z ERP. Prideľuje ho DÚ a spravidla ho programuje servisný technik. Ten následne vydá potvrdenie o uvedení pokladne do prevádzky do tzv. servisnej knižky alebo do Knihy pokladnice.
Kniha pokladnice musí byť číslovaná a zviazaná, uzávierky sa tam musia lepiť v časovom a číselnom poradí. Toľko k uchovávaniu na PC.
jess
25.02.06,07:31
Dobry den.

Sice som si precital v jednej porade co ma obsahovat hlavicka na blocku z ERP ale chcel by som Vas poprosit o radu - mam pokladnu Euro 2000T a ta ma na hlavicku 6 riadkov. Ale ako to tam mam vsetko stesnat? :) Mam tam nazov prevadzky, moje meno, adresu (a to taktiez neviem, ci tam musi byt moja adresa ako zivnostnika alebo len adresa prevadzkarne, alebo oboje...), ICO, Dic... A vraj tam ma byt este aj Danovy kod pokladne ale ved ten je skoro totozny s DICom. Musi to tam byt?

Vopred dakujem za pomoc

1. tvoje obchodné meno (napr. Janko Mrkvička - PROFIT)
adresa sídla firmy, čiže tvoja domáca, ak sa zmestí
2. názov predajne
3. adresa predajne (prevádzky), aby zákazník vedel, kde má ísť reklamovať tovar
4. IČO
5. IČ DPH (alebo DIČ) - podľa toho, či si alebo nie si platiteľ dane
6. DKP - daňový kód pokladnice - pridelí DÚ


lepia sa všetky urobené uzávierky
Zita5
25.02.06,07:49
Ja len doplním , pokiaľ takýto blok z RP nesplňa všetky náležitosti , je možné pri náhodnej kontrole dostať aj pokutu.:)
abel
25.02.06,08:31
Ešte doplním, že prvá kniha pokladne-tá kde je razítko DÚ - musí byť vždy na prevádzke - aj o 5 rokov, spolu s aktuálnou knihou pokladne.
patricio
07.03.06,23:31
Este by som sa chcel opytat, ale to je mozno uz do inej temy:

Ked som s pokladnou zacinal pracovat tak som sa s nou troska "hral" a bohuzial neprehodil som ju do "treningoveho modu". takze v GTckach mam nejakych par stovak naviac... Co s tym? da sa to nejak? bolo to asi pred mesiacom, takze asi uz ani neda... No ale, mohol by som teraz celu pokladnu vyresetovat? PLUcka mam nahodene cez comp, mam od vsetkeho zalohu, takze by to nebol problem, len by sa vymazali tie GTcka. Dalo by sa to? ako to treba dokladovo osetrit?
Dakujem
lenkak
08.03.06,17:32