Zavrieť

Porady

Reg. pokladna - povinnosti

Ahojte, mohol by mi niekto strucne popisat, alebo poradit lit. kde by som mohla najst nieco o tom, ake povinnosti mi vyplyvaju z drzby reg. pokladne. Doteraz som totiz nemala ziadne skusenosti s tymto zariadenim. Ide mi predovsetkym o to, ake knihy si mam zakupit, a ake su moje denne,mes. povinnosti. Zatial viem tolko: Treba mi zakupit pokladnicnu knihu, kde kazdy den budem lepit dennu uzavierku. Neviem sice z coho vsetkeho ta denna uzavierka pozostava, myslim sa vytlaci najaka zostava, ale to uz uvidim. Potom mi treba robit aj mesacne uzavierky. Vdaka.
Usporiadat
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
KEJKA
vyšli nové vzory, ako má vyzerať Pokladničná kniha ERP (pribudli stplpce pre dalšiu sadzbu dane). Kde to nájdem? Zaujíma ma
a) možnosť evidovať tržby na voľných listoch podľa vzoru (a ukladať v šanóne)

b) povinnosť mať túto novú ERP knihu, aj ked má tovar iba v jednej sadzbe - a to pod hrozbou pokuty, ak bude používať doterajšie knihy.....
Ďakujem

Tu je link...

http://www.porada.sk/t40888-nove-vyk...-1-1-2007.html
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
ďakujem.... a ako je to s voľne ukladanými listami v ERP?
0 0
Kristina27 Kristina27

Kristina27 je offline (nepripojený) Kristina27

Neviem nikde nájsť znenie novej vyhlášky MF SR č. 679/206 Z.z. o ERP, poradí mi niekto kde to hľadať?
Ďakujem.
0 0
xoxolushka xoxolushka

xoxolushka je offline (nepripojený) xoxolushka

Neviem mi niekto dať info, kde by som našla niečo ohľadne uvádzania názvov tovarov v registračnej pokladnici?? počula som, že je upravené presné poradie podstatné meno , prídavné meno, len neviem, kde by som to našla..ďakujem--
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

klikni http://www.porada.sk/t2400-p2-regist...okladnica.html a pozri príspevok 14
0 0
emily 2 emily 2

emily 2 je offline (nepripojený) emily 2

účtovnik amater
Nechcem zakladať novú tému , tak by som tu zhrnula zopár mojich otázok.


V predajni potrebujeme KNIHU POKLADNICE - tam sa nalepujú denné a mesačné uzávieky - to máme.
1.Je potrebná aj pokladničná kniha vedená ručne ? ( resp. je to oficiálny doklad ) - vklad ( na vydávanie ) , výber - ( nákup tovaru ,výber majiteľa) - to všetko by podľa mňa malo byť zaevidované v ERP ( máme MRP SOFIS, nie klasickú ERP ) - ale predavačka to len eviduje ručne v pokladničnej knihe a tá nesedí so skutočnosťou - na uzávierke.

2.Tržbu som začala účtovať mesačne.
Keď dám vklad do pokladne -predajne - vypíšem VPD a keď vyberieme peniaze na nákup, resp. majiteľ si zoberie z ERP - je to príjem do pokladne účtovníctva ( PNZD ) a teraz som sa doplietla - na konci mesiaca prijmem celú tržbu ( POZD ) - nebudú to 2x prijaté peniaze?

3. Čo treba priložiť k zaúčtovanej tržbe - kopiu mes. uzávierky ?


4. Keď predáme tovar doklad vytlačíme len 1x zákazníkovi. Nemusíme vytlačiť pre nás, stačí že je to v PC ?

Nemám skúsenosti s účtovaním predajne a s ERP ,...

vďaka
emily
0 0
anithocka anithocka

anithocka je offline (nepripojený) anithocka

ahojte, mám otázočku v papiernictve presviedčali moju budúci klientku (ide si otvárať živnosť), že kniha registračnej pokladnice je už iba jedna aj pre platcov aj pre neplatcov DPH tak ako to je? moja budúca klientka bude mať vedené jednoduché účtovníctvo a nebude platcom DPH. je správny postoj papiernictva keĎ jej predali knihu registračnej pokladnice?
0 0
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
áno, poskytli správnu informáciu, neplatcovia DPH si tieto kolonky /sadzby DPH/ nevšímajú
0 0
anithocka anithocka

anithocka je offline (nepripojený) anithocka

no dnes som bola v inom papiernictve sa spytat a tam mi povedali, ze su dve knihy, tak teraz ktorej informacii mam verit? ale spolahnem sa na info od Vas... dakujem Vam velmi pekne
0 0
emily 2 emily 2

emily 2 je offline (nepripojený) emily 2

účtovnik amater
emily 2 Pozri príspevok
Nechcem zakladať novú tému , tak by som tu zhrnula zopár mojich otázok.


V predajni potrebujeme KNIHU POKLADNICE - tam sa nalepujú denné a mesačné uzávieky - to máme.
1.Je potrebná aj pokladničná kniha vedená ručne ? ( resp. je to oficiálny doklad ) - vklad ( na vydávanie ) , výber - ( nákup tovaru ,výber majiteľa) - to všetko by podľa mňa malo byť zaevidované v ERP ( máme MRP SOFIS, nie klasickú ERP ) - ale predavačka to len eviduje ručne v pokladničnej knihe a tá nesedí so skutočnosťou - na uzávierke.

2.Tržbu som začala účtovať mesačne.
Keď dám vklad do pokladne -predajne - vypíšem VPD a keď vyberieme peniaze na nákup, resp. majiteľ si zoberie z ERP - je to príjem do pokladne účtovníctva ( PNZD ) a teraz som sa doplietla - na konci mesiaca prijmem celú tržbu ( POZD ) - nebudú to 2x prijaté peniaze?

3. Čo treba priložiť k zaúčtovanej tržbe - kopiu mes. uzávierky ?


4. Keď predáme tovar doklad vytlačíme len 1x zákazníkovi. Nemusíme vytlačiť pre nás, stačí že je to v PC ?

Nemám skúsenosti s účtovaním predajne a s ERP ,...

vďaka
emily

Musím sa vrátiť k mojim otázkam, lebo stále to nemám uspokojivo doriešené.
Tržby evidujem mesačne ako príjem do pokladne. Výbery z ERP majiteľa evidovať len evidenčne ? Ja vlastne v účtovníctve zaúčtujem skutočné výdaje podľa bločkov a faktúr,ktoré zaplatí... V ERP je taká možnosť - zadať výdaj al. príjem, ktorý keď prejde uzávierkou už sa nedá zmeniť.

Teraz napr. mi nesedí uzávierka za júl . V dokladoch z RP máme 1 doklad zarátaný 2x , prešlo to dennou aj mesačnou uzávierkou.Túto sumu mám aj v účtovníctve a DPH .
Ale v dokladoch z MRP SOFIS( fisk. modul) je započítaný len 1x. Je to možné ? Neviete ako to opraviť ?

vďaka
emily2
0 0
sihl sihl

sihl je offline (nepripojený) sihl

Súhlasím s tebou Zuzka, ja s tým pracujem, som pokladníčka a prijímam aj úhrady VFA. máme 2 typy dokladov - pokladničné, ktoré idú cez RP a faktúry, ktoré sa uhrádzajú cez BÚ, alebo hotovostne - teda u mňa a robím na ne príjm. a výdavkové pokl. doklady, kde do účelu napíšem: úhrada fa. č. ....
0 0
sihl sihl

sihl je offline (nepripojený) sihl

selena Pozri príspevok
Vdaka, este niekto mi vravel, ze si musim kupit nejake blocky, ked nejde prud, tak vydavam tovar tak, ze rucne vypisem tie "prijmove" alebo ake blocky a potom si myslim, ked uz prud je tak to nahodim do pokladne. A ked zacinam tak hned prvy den predaja vlozim do pokladne nejake drobne, aby som vedela vydavat, tie sa nerataju do denneho obratu a na konci prveho dna to vyberiem. Tak to nejak funguje?
Áno, presne. niekto má na to tzv. "paragóny" tie sa používajú v obchodoch s oblečením alebo látkami. ja používam červené príjmové pokl. dokl. keď ti nejde napr. elektrika, alebo samotná RP, je dobré vyrátať aj DPH a daň. základ a vypísať to tam do toho dokladu, je to kôli daňovákom - opatrnosti nikdy nie je dosť, hlavne ak od teba kupuje firma a nie fyz. osoba, lebo firmy si bločky dávajú do účt. a potrebujú vedieť aj dph.
0 0
svedia svedia

svedia je offline (nepripojený) svedia

ahojte, prosím chcela by som sa opýtať..
včera som prvý raz predala cez reg. pokladňu, večer som urobila uzavierku dennú..
Ak dnes náhodou nič nepredám robím tiež uzavierku??

A ešte do kolonky v knihe pokladnice sa vypisuje č. 6 denný obrat s DPH áno? ale neviem keď v sadzbe 10% DPH mám nulovú položke tak sa píše nula alebo - pomlčka???

Ďakujem..
0 0
Aluš Aluš

Aluš je offline (nepripojený) Aluš

Pokiaľ si dnes pokladňu zapla a otvorila si predaj tak dennú uzávierku musíš urobiť.
V knihe pokladnice a tržieb jednoducho kolonku necháš prázdnu nič v nej nevypisuješ.
0 0
TinkiDinki TinkiDinki

TinkiDinki je offline (nepripojený) TinkiDinki

Aluš Pozri príspevok
Pokiaľ si dnes pokladňu zapla a otvorila si predaj tak dennú uzávierku musíš urobiť.
V knihe pokladnice a tržieb jednoducho kolonku necháš prázdnu nič v nej nevypisuješ.
Zákon neprikazuje robiť dennú uzávierku keď za celý deň nebola žiadna tržba. Ale ani nezakazuje. Čiže môžeš robiť nulové ale nemusíš.
Keď tržba bola tak musíš.
Niektoré nové pokladne ti takúto prázdnu dennú uzávierku ani nespravia.

Mesačnú uzávierku musíš robiť vždy aj prázdnu - nulovú
0 0
Aluš Aluš

Aluš je offline (nepripojený) Aluš

Súhlasím s tebou, ale pokiaľ otvoríš pokladńu na predaj tak nejako musíš ukončiť deń- nevypneš ju predsa z elektriny - ukončíš deń dennou uzávierkou.
0 0
svedia svedia

svedia je offline (nepripojený) svedia

Aluš Pozri príspevok
Pokiaľ si dnes pokladňu zapla a otvorila si predaj tak dennú uzávierku musíš urobiť.
V knihe pokladnice a tržieb jednoducho kolonku necháš prázdnu nič v nej nevypisuješ.

Prosím, prepáčte nerozumiem potrebujem trošku po lopate...
to ako "" otvorila pokladňu" ja som včera urobila dennú uzávierku a to bolo všetko. Nechala som ju zapnutú a dnes som zatiaľ nič nepredala a dátum mám dobrý, 03/09/2009. ďakujem
0 0
svedia svedia

svedia je offline (nepripojený) svedia

prosím.. ráno ani nerobím vklad do pokladne, zostáva tam to čo som predala včera, nie?? Ďakujem
0 0
Aluš Aluš

Aluš je offline (nepripojený) Aluš

Pokial máš reg.pokladnu neprepojenú cez sklad tzn., že pracuje samostatne nie je prepojená cez iný program klasická pokladňa- priamo do pokladne si nahrávaš názov tovaru, cenu v takom prípade NEROBÍŠ dennú uzávierku ked nič nepredáš. Dennú uzávierku urobíš iba v ten deń ked predáš aspoń 1 tovar. Uzávierku nebudeš robiť ani vtedy keď budeš nahrávať názov tovaru alebo cenu. Ale pozor mesačnú uzávierku tú musíš urobiť aj keby si celý mesiac nič nepredala.
0 0
svedia svedia

svedia je offline (nepripojený) svedia

Ja mám reg. prepojenú cez PC sklad ALFA, tam si nahadzujem skladové karty atď, potom si to prenášam cez PC do reg.pokladne. Len keď predám tak si urobím dennú uzávierku, priamo na reg. pokladnici == 3 režim a spolu. Takto robím zatiaľ.. ďakujem.. papa
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať