Yaya
21.09.04,18:52
Ahojte.
Neskoro ale predsa som objavila túto stránku. Je výborná vďaka všetkým, ktorý sa podelia o informácie.
Prosím vás nemá niekto vzor zakladateľskej listiny pre založenie
s.r.o. s jedným spoločníkom. Našla som tu veľa dobrých informácií ale táto sa mi nedarí.
FAA
23.09.04,07:27
Tu je ten vzor, dúfam, že Vám pomôže.
18.1.2005
Pozor zmena
Ospravedlňujem sa za tú zmluvu, tá zmluva prešla cez OR, ale ešte pred novelizáciou OZ.
Keď som ju podával neskôr, stačilo po odmietnutí zápisu opraviť chyby.
po odstránení týchto závad bola sro zapísaná do OR.

Doplňte do zakl.listiny ako ďalšie body :

1.Osoby podieľajúce sa na zakl.sro nemajú z toho žiadne výhody.

2.Náklady sro na založenie sú vo výške 2000,-Sk.
Môžete rozpísať podrobne:
1000.- Sk živ.reg.
1000.- kolky na výpis z trest.reg, overenie podpisov
10000.- kolok na zápis do OR
FAA.
Yaya
23.09.04,15:44
FAA, ďakujem určite pomôže.Yaya.
Katarína STR
12.01.05,04:45
Tu je ten vzor, dúfam, že Vám pomôže.

Tu je tá zakladateľská listina, ktorú sem poskytla FAA.
alena
13.01.05,13:59
Takúto zakladateľskú zmluvu odmietol Okr.súd BA I zapísať do obchodného registra, pretože neobsahovala:
a) výhody poskyntuté osobám podieľajúcim sa na založení spoločností alebo na činnostiach smerujúcich k nadobudnutiu oprávnenia na jej činnosť
b) predpokladané náklady spoločnosti, t.j. ich vyčíslenie,
čo sú podstatné náležitosti zakladateľskej resp. spoločenskej zmluvy podľa § 110 odst. 1 písm. i) a j) Obchodného zákonníka.
To je z citácie odmietnutia zápisu.
Katarína STR
18.01.05,09:23
Takúto zakladateľskú zmluvu odmietol Okr.súd BA I zapísať do obchodného registra, pretože neobsahovala:
a) výhody poskyntuté osobám podieľajúcim sa na založení spoločností alebo na činnostiach smerujúcich k nadobudnutiu oprávnenia na jej činnosť
b) predpokladané náklady spoločnosti, t.j. ich vyčíslenie,
čo sú podstatné náležitosti zakladateľskej resp. spoločenskej zmluvy podľa § 110 odst. 1 písm. i) a j) Obchodného zákonníka.
To je z citácie odmietnutia zápisu.


No ja som zvedaná, či ju aj mne odmietne Okresný súd v Žiline. Už ju mám notársky overenú.


Výhody? To počujem prvý raz.
Predpokladané náklady spoločnosti ? A to mám ako vedieť. To sa mi nezdá, že by to malo byť v zakladateľskej listine.


No som zvedaná ako dopadnem.
vladan
18.01.05,09:52
Katka, predtým ako podáš na Okresný súd návrh s notársky overenou zakladateľskou zmluvou, prosím prečítaj si nasledovné:
- zákon o obchodnom registri, § 7 ods. 3a)
- a následne Obchodný zákonník § 110 ods. 1
Katarína STR
18.01.05,10:01
už som to čítala.

A som z toho...

Zakladateľskú listinu som mala spísanú 5.1.2005- notársky overenú. Žiaľ našli sa tam chyby a musela som ju spísať ešte raz.
A tak som ju podľa vyššie uvedeného vzoru napísala znova 7.1.2005 - notárky overená.
Ak ju mám písať ešte raz a ešte raz platiť za overenie tak už ma porazííííííííííííííí.
Katarína STR
18.01.05,10:04
Má niekto vzor takejto zakladateľskej listiny aj s tými výhodami a aj s predpokladanými nákladmi.

Prosím Vás dajte to sem na plac niekto, kto si založil teraz s.r.o. čku a má všetko za sebou a overené v praci.
vladan
18.01.05,10:16
Katka, nevidím tu ani jednu otázku týkajúcu sa toho, aká stará je priložená zakladateľská listina...
Ak tvoja zakladateľská listina neobsahuje náležitosti podľa § 110 ods. 1, tak mám ten pocit, že ju budeš znova písať a znova ju budeš musieť overovať.
Katka, marí sa mi, že tu na Porade bola už o týchto výhodách a nákladoch reč, skús to pohľadať v starších témach a príspevkoch. Ak niekto viete, kde to hľadať, pripojte link :D
FAA
18.01.05,10:17
Ospravedlňujem sa za tú zmluvu, tá zmluva prešla cez OR, ale ešte pred novelizáciou OZ.
Keď som ju podával neskôr, stačilo po odmietnutí zápisu opraviť chyby.
Stačí tam napísať, že osoby podieľajúce sa na zakl.sro nemajú z toho žiadne výhody.
Náklady sro na založenie sú v takej a takej výške, je to zhruba 12 000- 13 000,-Sk.Môžete rozpísať podrobne:
1000.- Sk živ.reg.
1000-2000.- trest.reg, overenie podpisov, v prípade spol. zmluvy závisí od počtu spoločníkov.
10000.- kolok na zápis do OR
po odstránení týchto závad bola sro zapísaná do OR.
FAA.
Katarína STR
18.01.05,11:05
Nedá sa napísať dodatok k zakladateľskej listine ?

veď sú to len 2 vety a kôli ním by som to musela znova napísať a znova overovať ?
alena
19.01.05,06:01
bohužiaľ, treba to do tej zakladateľskej zmluvy dopísať a dať overiť. Napríklad za bod XIII. doplniť text asi v takomto zneni:
Výhody poskytnuté osobám podieľajúcich sa na založení spoločnosti alebo na činnostiach smerujúcich k nadobudnutiu oprávnenia na jej činnosť sa neposkytujú.
Predpokladané náklady spoločnosti súvisiace so založením a vznikom spoločnosti sú odhadované na 15.000,- Sk.
Všetky náklady súvisiace so založením spoločnosti, ktoré uhradil spoločník do vzniku spoločnosti, nesie spoločnosť ako náklady v prvom obchodnom roku.
Takto sa to doplnilo do zakladateľskej zmluvy. Podala sa námietka proti odmietnutiu vykonania zápisu, doložila sa nová zakladateľská zmluva. Uplynulo už 10 dní od podania námietky, takže čakáme každý deň, či to takto prešlo. Takže ak ešte vydržíš 1-2 dni, potom oznámim, či to tak prešlo.
Katarína STR
19.01.05,06:38
Ďakujem ti
jess
19.01.05,08:21
súhlasím s Alenou

.... tie náklady sa podla mňa napíšu predpokladané, čiže sumu, ktorú predpokladáš, že zaplatíš spolu, pretože dopredu nevieš, koľko Ťa to bude celé stáť. Síce som nepodávala zakladateľskú, ale spoločenskú a tiež som sa takto popálila a ešte som si nevšimla, že musí byť PSČ pri sídle spoločnosti.

.... notársky overené ........ notár overuje len podpisy na zmluve a nie obsah zmluvy. Myslím, že dáva aj razítko na túto listinu s takýmto znením.
Hlinkovx
19.01.05,09:05
a nechcelo by sa Vám niekomu, kto už prerábal tú zakladateľskú listinu, priložiť ju tu nanovo..s dodatkom, že táto nanovo uložená, je už prispôsobená resp. upravená no nové pomery??!!
Katarína STR
19.01.05,10:45
a nechcelo by sa Vám niekomu, kto už prerábal tú zakladateľskú listinu, priložiť ju tu nanovo..s dodatkom, že táto nanovo uložená, je už prispôsobená resp. upravená no nové pomery??!!

Prikladám moju
Hlinkovx
19.01.05,10:47
Prikladám mojuDíky KATKA:)
Katarína STR
19.01.05,10:54
Ja už ju mám takto aj notársky overenú. Dúfam, že už je OK.

Vie mi niekto poradiť ?
Práve som si spísala zmluvu o nájme nebytových priestorov. Ale je to vlastne nebytový priestor, ak je to rodinný dom?

Je povinný majiteľ domu bežať na obecný úrad a nahlásiť, že prenajíma nejakú časť svojho domu firme a teda musí zaplatiť aj väčšiu daň z nehnuteľnosti ?

A čo keď tá zmluva bude bezodpatne? Aj tak to musí nahlásiť ?
vladan
19.01.05,11:00
nebytové = nie je možnosť ubytovania sa v takých priestoroch - najčastejšie kancelárie, sklady, výrobné haly ...
Katarína STR
19.01.05,11:33
nebytové = nie je možnosť ubytovania sa v takých priestoroch - najčastejšie kancelárie, sklady, výrobné haly ...

To ja viem, lenže tú miestnosť, ktorú mi ide svokor akože prenajať je normálna izba, kde sa dá bývať.

Nemala by sa formulovať tá zmluva len ako prenájom priestorov bez slova NEBYTOVÝCH ?
Beata
19.01.05,11:57
Presne tak Kati, myslím si, že slovo "nebytové" by v tej zmluve nemalo figurovať. Nebytové priestory sú výhradne priestory vyňaté z bytového fondu. Povedzme, že by svokor túto miestnosť aj mohol nazvať ako nebytový priestor, ale... ale nebudem sa zamotávať. Jednoducho v zmluve by malo stáť - prenájom priestorov za účelom takým a takým...
Katarína STR
19.01.05,12:40
Len to teraz neviem, ktorý paragraf mám použiť. Lebo § 720, ktorý mám v zmluve ja je Nájom a podnájom nebytových priestorov.

Ale nájom domu, prípadne bytu na podnikateľské účely tu nie je.
babenko1
19.01.05,12:53
už som to čítala.

A som z toho...

Zakladateľskú listinu som mala spísanú 5.1.2005- notársky overenú. Žiaľ našli sa tam chyby a musela som ju spísať ešte raz.
A tak som ju podľa vyššie uvedeného vzoru napísala znova 7.1.2005 - notárky overená.
Ak ju mám písať ešte raz a ešte raz platiť za overenie tak už ma porazííííííííííííííí.Prečo si to nedáš spraviť právnikovi?
Bez behania po všetkých ustanovizniach s výnimkou notára?
Nemusíš si tým zaťažovať hlavičku, ved načo sú právnici a ked niečo dototo, tak to je na jeho náklady...a nie na Tvoje :-) aspoň ja som to tak urobila :-)
Katarína STR
19.01.05,12:55
Myslím, že u notára je to zbytočne drahé.
jess
20.01.05,10:53
Aj ja si myslím, že to nie sú až také siahodlhé a krkolomné papierovačky, takže aj keď nám to raz vrátia aj tak to vyjde lacnejšie ako právnik / a aspoň budeme múdrejšie /. Tiež nejak neovplývam prebytkom financií. Je fakt, že treba toho viac preštudovať. A nabudúce právnika už nebudeme potrebovať a svoje financie radšej použijeme na lepší účel.
Katarína STR
20.01.05,11:11
Súhlas s jess.

Nevšimla som si tú novelu, teda novelu aj áno, ale nie, že pribudli tie, podľa mňa 2 zbytočné body.
alena
20.01.05,11:46
"bohužiaľ, treba to do tej zakladateľskej zmluvy dopísať a dať overiť. Napríklad za bod XIII. doplniť text asi v takomto zneni:
Výhody poskytnuté osobám podieľajúcich sa na založení spoločnosti alebo na činnostiach smerujúcich k nadobudnutiu oprávnenia na jej činnosť sa neposkytujú.
Predpokladané náklady spoločnosti súvisiace so založením a vznikom spoločnosti sú odhadované na 15.000,- Sk.
Všetky náklady súvisiace so založením spoločnosti, ktoré uhradil spoločník do vzniku spoločnosti, nesie spoločnosť ako náklady v prvom obchodnom roku."

Takto opravena zakladatelska zmluva presla a spolocnost bola zapisana do obchodneho registra.
Hlinkovx
20.01.05,11:50
"bohužiaľ, treba to do tej zakladateľskej zmluvy dopísať a dať overiť. Napríklad za bod XIII. doplniť text asi v takomto zneni:
Výhody poskytnuté osobám podieľajúcich sa na založení spoločnosti alebo na činnostiach smerujúcich k nadobudnutiu oprávnenia na jej činnosť sa neposkytujú.
Predpokladané náklady spoločnosti súvisiace so založením a vznikom spoločnosti sú odhadované na 15.000,- Sk.
Všetky náklady súvisiace so založením spoločnosti, ktoré uhradil spoločník do vzniku spoločnosti, nesie spoločnosť ako náklady v prvom obchodnom roku."

Takto opravena zakladatelska zmluva presla a spolocnost bola zapisana do obchodneho registra.Ty máš po ruke...nejakú takú listinu..ktorá už prešla?? ak áno..nemôžeš ju tu vložiť??
Katarína STR
20.01.05,11:58
Ja som si dnes požiadala na živnostenskom úrade o živnostenský list.
Zobrali to a zajtra si mám prísť pre hotový výpis. /doložená hore uvedená zakladateľská listina-opravená/

Hneď s ním pobežím na obchodný register. Do týždňa by mi mali výpis z obchodného registra poslať, ak tam bude chyba, tak do týždňa to budem vedieť a hneď to sem prilepím.
Ale dúfam, že nie.
Prešla som si to v zákone a myslím, že by tam mali byť všetky body, ktoré sú napísané v zákone.
Uvidíme
kori
20.01.05,21:20
tu máte tú zakl.listinu. Je určite aktuálna, samozrejme si tam môžete niečo upraviť podľa vašich potrieb.
jess
21.01.05,06:17
[QUOTE=Katarína STR]Ja som si dnes požiadala na živnostenskom úrade o živnostenský list.
Zobrali to a zajtra si mám prísť pre hotový výpis. ....


Kati, držím Ti palce. Ja teraz čakám už 11. deň na rozsudok ohľadne zmien v s.r.o.. Dúfam, že to dnes príde, že je to OK. Potom dám info.http://www.porada.sk/images/icons/icon12.gif
Katarína STR
21.01.05,06:58
Jedna poznámočka, skúsenosť s obchodným registrom,

ak ti dlho nič nechodí, bude to OK.

Lebo keď sme tam mali niečo zlé do 7 dní nám to vždy prišlo späť.
fasia
21.01.05,07:16
toto mi poslal môj právnik. Neviem či je to ok... ale ak vám to pomôže budem rada:

to Katarinka: čo všetko treba ešte k zakladateľskej listine priložiť? aký je postup na založenie jednoosobovej s.r.o.? Ako je to so splatením vkladu? Môže byť správcom vkladu jediný spoločník? Dikes :)
Katarína STR
21.01.05,07:21
na živnostenský odo mňa chceli :

1. zakladateľskú listinu /ak si jediný spoločník/
2. výpis z registra trestov
3. 1000,- Sk kolok
4. ak budeš podnikať vo svojej budove, tak list vlastníctva
ja budem vo svokrovom dome, tak pýtali nájomnú zmluvu
5. potom tlačivo - žiadosť - prikladám ako prílohu
Hlinkovx
21.01.05,07:21
A máte aj všetky ostatné potvrdenia a vzory..ktoré treba odovzdať??
Ak áno..prosím priložte aj tie..
Ďakujem
fasia
21.01.05,07:38
aj ja by som poprosila :)

Katka: s vkladom si to ako poriešila?
Katarína STR
21.01.05,07:44
na živnostenskom chceli 1.000,-

na obchodnom budú chciet 10.000,- Sk
Katarína STR
21.01.05,07:46
v zakladateľskej listine mám napísané, že vklad ZI bude splatený pred zápisom do OR.
vo vyhlásení správcu vkladu mám napísané, že spoločník splatil v hotovosti do pokladne 100% svojho vkladu

či to tak stačí uvidím
fasia
21.01.05,07:48
Myslela som s vkladom do základného imania. Vkladala si peniažky niekam na účet alebo si bola sama správcvom svojho vkladu?

treba podpisový vzor na register?
Katarína STR
21.01.05,07:53
Myslela som s vkladom do základného imania. Vkladala si peniažky niekam na účet alebo si bola sama správcvom svojho vkladu?

treba podpisový vzor na register?


podpisový vzor mám napísaný
nevkladala som ich zatiaľ nikam, lebo ich nemám - chichi
ja som sama správcom vkladu
fasia
21.01.05,08:02
to mi stačí :))) takže sa to môže tak urobiť. Nebola som si istá :)

Díky moc Katarínka...

ešte mi povedz čo všetko ide na register :)
Katarína STR
21.01.05,09:47
ja dúfam, že nikto po mne nebude chcieť , aby som tie peniažky vložila na účet.

Práve som si vyzdvihla živnostenský list.
Kúpila kolok 10.000,- Sk a bežala na obchodný register.

Teraz už len budem čakať, či je všetko OK a vydajú mi výpis z obchodného registra.

Ja som mala vypísané to tlačivo č. 7 - návrh na zápis spoločnosti s ručením obmedzeným do obchodného registra
+ 10.000,- kolok a + prílohy :

zakladateľská listina - 2x
výpis z registra trestov - 2x
živnostenský list - 2x
nájomná zmluva - 2x
Vyhlásenie správcu vkladu - 2x
vyhlásenie podľa § 112 - 2x
vyhlásenie podľa § 136 - 2x
ustanovenie konateľa do funkcie - 2x

to je všetko
Katarína STR
21.01.05,09:49
To počasie je hrozné.

Zmokla som, rifle mám pokré až ku kolenám, v čižmách vodu.
No hrozné.

Práve sa suším v práci.

A to som behala autom.
Tiborko
23.01.05,20:10
Katka prosím Ťa,ak môzes posli mi vzor zakladatelskej listiny (prispevok od FAA sa neda otvorit) dakujem
Tiborko
Katarína STR
24.01.05,09:57
Katka prosím Ťa,ak môzes posli mi vzor zakladatelskej listiny (prispevok od FAA sa neda otvorit) dakujem
Tiborko


Priložila som ju sem v príspevku č. 17 tejto témy.
Tiborko
25.01.05,20:15
Katarína ani na 17" nejde otvoriť, nemôžeš to poslať ešte raz
Ď
Katarína STR
26.01.05,05:46
Katarína ani na 17" nejde otvoriť, nemôžeš to poslať ešte raz
Ď


Jasné, že môžem, ale problém bude asi u teba, lebo mne sa to dá otvoriť.
fasia
26.01.05,10:29
Kati? toto sú aké vyhlásenia? nechce sa mi to hľadať v obchodnom...

vyhlásenie podľa § 112 - 2x
vyhlásenie podľa § 136 - 2x

Dik.. Monika
Katarína STR
26.01.05,10:35
Kati? toto sú aké vyhlásenia? nechce sa mi to hľadať v obchodnom...

vyhlásenie podľa § 112 - 2x
vyhlásenie podľa § 136 - 2x

Dik.. Monika


prikladám ako prílohu
Katarína STR
26.01.05,10:52
To či to mám dobre a či mi ešte nejaké to vyhlásenie chýba /dúfam, že nie/ tak to sem prilepím. Mala by som to vedieť myslím do 7 dní.
Tiborko
26.01.05,21:25
dakujem uz to ide

dobru noc
Katarína STR
27.01.05,08:28
jess tvoja veta :
Ja teraz čakám už 11. deň na rozsudok ohľadne zmien v s.r.o.. Dúfam, že to dnes príde, že je to OK. Potom dám info.


Tak ako si dopadla ?
jess
27.01.05,13:46
jess tvoja veta :
Ja teraz čakám už 11. deň na rozsudok ohľadne zmien v s.r.o.. Dúfam, že to dnes príde, že je to OK. Potom dám info.


Tak ako si dopadla ?Kati, už ani neviem, kde čo napíšem. Teraz som si mazala aj sled.témy, tak táto mi tam asi zbehla. Táááákže ... v pondelok mi prišla OK správa, že mi zmeny zapísali, tak som strašne rada, že mám aspoň s týmto pokoj. Všetko dôležité a dopodrobna máš v tejto sekcii - Obchodný register (/ príspevok od lary ). Nájdi si a študujem a použi, čo potrebuješ. Ahoj
aladin
27.01.05,14:02
Kedže teraz sme zakladali sro a nemame s tým ktovie kolko skusenosti mal by som jednu otazku :

S.r.o. založena v oktobri vyrobila stratu cca 44 tisic. (iba zriadovacie ) bol zapis z valneho , kde to spoločnici (2) zobrali na vedomie s tým že sa vysporiada v dalsich rokoch ked sa vyrobí zisk v nasledujucich rokoch.
a) musi byť to tam napisane že sa to vysporiada zo zisku dalsieho roka ?
b) v roku 2005 to zauctovat len ako 429 na neuhradenu stratu ?
Katarína STR
28.01.05,12:13
Kati, už ani neviem, kde čo napíšem. Teraz som si mazala aj sled.témy, tak táto mi tam asi zbehla. Táááákže ... v pondelok mi prišla OK správa, že mi zmeny zapísali, tak som strašne rada, že mám aspoň s týmto pokoj. Všetko dôležité a dopodrobna máš v tejto sekcii - Obchodný register (/ príspevok od lary ). Nájdi si a študujem a použi, čo potrebuješ. Ahoj


Ja som dnes volala na OR a moja s.r.o čka už je hotová a bolo to všetko OK.
V pondelok si mám prísť pre rozhodnutie a pre výpis z obchodného registra.
Uf som rada.

V pondelok bežím hneď na DU.
jess
28.01.05,12:36
Ja som dnes volala na OR a moja s.r.o čka už je hotová a bolo to všetko OK.
V pondelok si mám prísť pre rozhodnutie a pre výpis z obchodného registra.
Uf som rada.

V pondelok bežím hneď na DU.Katarínka GRATULUJEM !!!!!!!!!!!!http://www.porada.sk/images/icons/icon14.gif
Katarína STR
28.01.05,12:48
Katarínka GRATULUJEM !!!!!!!!!!!!http://www.porada.sk/images/icons/icon14.gif

Ďakujem ;)
Suzi
30.01.05,10:37
Ahoj Fasia,
vybavujem zalozenie s.r.o., kde jedinym zakladatelom bude zahranicna PO so sidlom na uzemi EU. Bude OR vyzadovat uradne preklady nejakych listin tykajucich sa zakladatela - zahranicnej spolocnosti? Alebo bude stacit len uradny preklad vypisu z registra trestov zahranicneho konatela novovzniknutej slovenskej s.r.o.?
Velmi pekne dakujem za info :-) Zuzana
Katarína STR
01.02.05,11:10
S týmto ti ja asi moc neporadím, ale najlepšie urobíš, ak si zavoláš na OR a tam ti určite poradia.

Možno tu ale je niekto, kto má prípadne mal rovnaký prípad a poradí, rada sa poučím.

Ahoj
Suzi
06.02.05,16:52
Ano, asi budem musiet na OR skocit osobne, je to dost velky problem sa tam dovolat k spravnemu cloveku...

Aj tak dakujem, pekny dnik :)
vladan
06.02.05,17:12
Suzi, prajem ti, aby si na OR stretla takého človeka, čo ti poradí ... mne dali jasnú odpoveď: "my nie sme právnická kancelária!" :eek:
Suzi
07.02.05,14:43
Zial, potvrdzujem, moja dnesna skusenost: "Ja vam neviem poradit, poziadajte o radu pravnika."

A vysvetlite teraz nieco taketo nemeckemu investorovi, ktory si mysli, ze Slovensko robi vsetko pre to, aby sem zahranicne investicie pritiahlo...
fasia
14.02.05,13:55
Katka prosím ťa, nemáš v dátovej forme aj Vyhlásenie správcu vkladu, ustanovenie konateľa do funkcie a podpisový vzor?

Díky

Monika
Yaya
17.02.05,17:30
Katarína, snažím sa umiestniť vzor ale akosi sa mi nedarí. Asi ten súbor nemá tú správnu koncovku. Napíš tvoj e-mail pošlem ti to. A neboj nie je to také zložité ani založenie ani zrušenie.
lenkak
17.02.05,17:36
Posielam podpisový vzor:
podpisový vzor konateľa.

PODPISOVÝ VZOR
Podpísaný .................................., r.č.: ........................., bytom ........................................., vyhlasujem, že ako konateľ obchodnej spoločnosti ....................................., budem v postavení štatutárneho orgánu uvedenej spoločnosti podpisovať tak, že k vyznačenému obchodnému menu spoločnosti pripojím svoj vlastnoručný podpis.

V ........................ , dňa ..................



.....................................
(názov spoločnosti)
(meno a priezvisko)
konateľ
lenkak
17.02.05,17:42
Vzor vyhlásenie správcu vkladu

Vyhlásenie správcu vkladu
Ja, podpísaný ...................., nar. ................, rod. č. ..............., bytom ......................................., trvale bytom ................................................, spoločník spoločnosti ..........................................., so sídlom .................................., poverený podľa čl. ...... spoločenskej zmluvy zo dňa ............. ku správe vkladu,
potvrdzujem,
že spoločníci založenej spoločnosti splatili svoje vklady pred zápisom spoločnosti do obchodného registra takto:
1. .................................. ................. Sk, t.j. ....... % svojho vkladu,

V .................. , dňa ...............

................................
meno
lenkak
17.02.05,17:49
Pozri link - ustanovenie konateľa do funkcie: možno Ti to pomôže
http://www.porada.sk/showthread.php?t=5125
Yaya
17.02.05,18:34
V zmluve treba uviesť:
čl.xx
Výhody poskytnuté zakladateľom a predpokladané náklady súvisiace
so vznikom spoločnosti.
1.Osobám podieľajúcim sa na založení spoločnosti a na činnostiach smerujúcich k nadobudnutiu oprávnení sa neposkytujú žiadne výhody.

2.Predpokladané náklady súvisiace so založením a vznikom spoločnosti sú (napr.)
30 000,Sk (uvedieš slovom).
Katarína STR
08.03.05,06:34
ERVIN

Tu máš všetky prílohy :
Oprava - namiesto § 112 treba písať § 105
Katarína STR
08.03.05,07:02
Ak to všetko chceš vedieť presne:

1. vyžiadala som si výpis z registra trestov na Okresnej prokuratúre - 50,- Sk kolok

2. išla som na živnostenský register - 1.000,- Sk kolok
tu potrebuješ :
zakladateľskú alebo spoločenskú zmluvu originál - 1 ks
výpis z registra trestov - 1 ks
nájomnú zmluvu - 1 ks
kolok vhodnote tých 1.000,- Sk - 1 ks
Na druhý deň som mala hotový živnostenský list, ktorý mi dala 2x, jeden pre mňa a jeden pre obchodný register.

3. v ten deň som išla na obchodný register, kde som si zobrala tlačivo č. 7 - zápis spoločnosti s ručením obmedzeným do obchodného registra
tu potrebuješ :
zakladateľskú alebo spoločenskú zmluvu - 2ks / 1x do zbierky listín/
nájomnú zmluvu - 2ks / 1x do zbierky listín/
živnostenský list - 2ks /1x do zbierky listín/
výpis z registra trestov - 2ks /1x do zbierky listín/
vyhlásenie podľa § 112 - 2ks /1x do zbierky listín/
vyhlásenie podľa § 136 - 2ks /1x do zbierky listín/
vyhlásenie správcu vkladu o splatení ZI - 2ks /1x do zbierky listín/
podpisový vzor konateľa - 2ks /1x do zbierky listín/
kolok v hodnote 10.000,- Sk - 1 ks
okrem tohto vypísať to tlačivo č. 7, kde napíšeš všetky tieto prílohy aj s tým čo som uviedla v zátvorke. Musí byť notársky overený podpis.

Na všetkých listinách okrem nájomnej zmluvy musíš mať notársky overené podpisy.
Všetko si sprav toľkokrát, aby si ešte zo všetkého zostalo po jednom kuse.

Do 3 dní som mala hotový zápis na obchodnom registri. Išla som si preň osobne. Neplatíš nič. Dajú ti potvrdenie o vykonaní zápisu a to budeš potrebovať na DU.
Pridelia ti IČO

4. Išla som na DU, zoberieš tlačivo na zápis SRO ako daňovníka, tlačivo na zápis platcu DPH.
tu potrebuješ :
potvrdenie z obchodného registra o vykonaní zápisu
kópiu z obchodného registra, originál k nahliadnutiu
nájomnú zmluvu /ak budeš podnikať vo svojom trvalom bydlisku nájomnú zmluvu nebudeš potrebovať/
musíš mať už zriadený podnikateľský účet

Do 7 dní ti pošlu kartičky, že si zaregistrovaný ako daňovník - dostaneš DIČ
že si zaregistrovaný ako platca DPH - dostaneš IČ DPH

A to je všetko

Už si len dáš urobiť pečiatku a môžeš podnikataš.

Ahoj
Katarína STR
08.03.05,07:11
ešte jedna príloha ERVIN
Katarína STR
09.03.05,04:45
ERVIN, aby si to dlho nehľadal, tu máš tie vzory.
agi
09.03.05,14:08
Katka veľmi pekne si napísala postup na založenie s.r.o.
chcel by som upresniť dve vyhlásenia
neviem na základe čoho sa prikladajú (sú povinné) vyhlásenia §112 a §136 ?
aj výpis z registra trestov treba povinne! priložiť k návrhu na zápis s.r.o. ?

ďakujem za odpoveď
Katarína STR
10.03.05,05:27
Áno výpis z registra trestov sa prikladá POVINNE. A taktiež aj tie podľa mňa zbytočné vyhlásenia podľa § 112 a § 136 sa tiež musia doložiť.

Môj otec kupoval jednu s.r.o. čku cca pred rokom a robil to všetko cez právnika a ten mu tiež tieto vyhlásenia spravil. Vraj musia byť.

Ahojky
agi
10.03.05,07:52
v §112 OZ sa píše:
§ 112

Návrh na zápis spoločnosti do obchodného registra podávajú a podpisujú všetci konatelia spoločnosti.

vo vyhlásení podľa §112
Ako zakladateľ uvedenej spoločnosti vyhlasujem v zmysle § 112 Obchodného zákonníka, že nie som zakladateľom ani spoločníkom v inej spoločnosti.

ako to súvisí ?

- Návrh na zápis do OR sa robí podľa zákona 530/2003 a podľa vyhlášky 25/2004 a tam Register trestov ako povinnú prílohu neuvádzajú ?!

- keď má s.r.o. viac konateľov každý z nich odovzdáva Vyhlásenie podľa §136 ??

Ahoj
Katarína STR
10.03.05,10:07
neboj, ja som si tiež čítala presne ten paragraf a tiež som rozmýšľala ako to súvisí, ale neprišla som na to.
takže ti neviem povedať, prečo sa to má takto písať

bez toho výpisu z registra trestov ti nevydajú ani živnostenský list a na OR ťa nezapíšu. to viem určite

keď má firma viac konateľom -to neviem
fasia
16.03.05,11:36
Pri vyhlásení podľa § 112 sa píše ak ste spoločníkmi iných spoločníkmi to že ste, a vtedy sa dokladá, že táto spoločnosť nemá žiadne záväzky voči štátnym inštitúciám ani zamestnancom. Bez toho tú novú s.r.o. nezaregistrujú.

BTW: Kati.. skvelý návod ďakujem... mátalo ma čo všetko budem musieť ísť dať overiť ku notárovi, ale vidím že asi všetko :)

o ozik a ešte niečo... živnostenský, register trestov tam stačí doložiť 1 x originál a 1x prefotenú neoverenú kópiu? alebo to treba ísť dať ešte overiť?
Katarína STR
16.03.05,12:08
No ja som si pre istotu všetko dala overiť a dávala som to tak. Nebola by som rada, keby mi to kôli takejto maličkosti zamietli.

Ahojky
Shaman
19.03.05,16:59
Ten výpis z registra trestov pre OR by ma tiež zaujímal.
Dávajú ho spoločníci alebo konatelia? Ak ho dávajú vôbec...
ondrejvla
19.03.05,17:04
Ten výpis z registra trestov pre OR by ma tiež zaujímal.
Dávajú ho spoločníci alebo konatelia? Ak ho dávajú vôbec...
Ja som musela dokladať pre spoločníkov.
Shaman
19.03.05,17:41
Tak som to vykutral. Mozno to pomoze aj otatnym.

Podla zakona 500/2001 Z.z....


V § 112 odsek 2 znie:

"(2) K návrhu na zápis do obchodného registra sa prikladá
a) spoločenská zmluva alebo zakladateľská listina,
b) stanovy, ak boli prijaté,
c) písomné vyhlásenie správcu vkladu podľa § 60 ods. 4,
d) znalecký posudok, ktorým sa preukazuje, že hodnota nepeňažného vkladu zodpovedá hodnote prevzatého vkladu do spoločnosti, ak sa do spoločnosti vložili nepeňažné vklady,
e) oprávnenie na podnikanie v predmete podnikania, ktorý sa navrhuje zapísať, ak je spoločnosť založená na účel podnikania,
f) výpis z registra trestov prvých konateľov,
g) ak spoločnosť založila jedna fyzická osoba, písomné vyhlásenie zakladateľa, že nie je jediným spoločníkom vo viac ako dvoch spoločnostiach s ručením obmedzeným (§ 105a ods. 1),
h) ak spoločnosť založila jedna spoločnosť s ručením obmedzeným, písomné vyhlásenie zakladateľa, že spoločnosť s ručením obmedzeným, ktorá je zakladateľom, má viac spoločníkov (§ 105a ods. 1),
i) ďalšie listiny, ktoré osvedčujú skutočnosti podľa osobitných predpisov na založenie a vznik spoločnosti


Akurat, ze novelizacia 432/2004 pise

§ 112 znie:

§ 112

Návrh na zápis spoločnosti do obchodného registra podávajú a podpisujú všetci konatelia spoločnosti.


A toto chapem tak, ze z § 112 vypadli vsetky ostatne body. Ale vobec sa mi to nezda...
chuda06
21.03.05,14:26
Ahojte,


mam otazku: som pred zalozenim sro-jednoosobova, moja osoba bude vykonavat vsetko. Teda budem aj konatelom. Musim zo sebou uzavriet aj zmluvu o vykone funkcie konatela a prilozit to pri zapise do ORSR?

Dakujem za pomoc.
Majka
22.03.05,06:51
Tieto vyhlasenia su potrebne podat? co ked je spolocniko,konatelom v inej s.r.o. , ked je jedna s.r.o. v ktorej je samokonatel a tu firmu nehava v likvidacii a zaroven si chce zalozit inu,novu s.r.o. na iny druh podnikatel.cinnosti? tiez musi toto vyhlasenie?
chuda06
22.03.05,21:40
Ahojte,

vie mi niekto odpovedat na moju otazku? Potrebujem tu zmluvu o vykone funkcie konatela alebo nie (ak zakladam sam jednoosobovu sro).

Vdaka za odpovede a pomoc.
Shaman
23.03.05,14:31
Ja tiez zakladam jednoosobovu sro a davat to tam nakoniec pre istotu budem. Asi takto:

Ustanovenie konateľa do funkcie

V zmysle článku xxx zakladateľskej listiny o založení spoločnosti xxxx bol do funkcie štatutárnych orgánov – konateľov spoločnosti zvolení
xxxx rod. č.: xxxx, nar. xxx
bytom: xxxx

V mene spoločnosti koná konateľ samostatne. Pri právnych úkonoch vykonaných v písomnej forme pripojí konateľ k obchodnému menu spoločnosti svoj podpis.
Konateľ xxx prehlasuje svoj podpisový vzor nasledovne:

Davam to tam hlavne kvoli podpisoveho vzoru
Shaman
23.03.05,14:34
A k tejto teme este jeden dooost dobry LINK.

http://www.siov.sk/siov/dokhtm/5sccf/dokhtm/novor2004reg.htm
Ervin
28.03.05,15:38
Odkaz na § 112 uz nie je aktualny, ale obsahovo je to v pohode nakolko vyhlaska 25/2004 taketo vyhlasenie vyzdauje.
ludmila362
30.03.05,10:21
Vie teda niekto či sa ten výpis z registra trestov do OR skutočne vyžaduje. Niekde vyššie sa spomína aj nájomná zmluva - vyžaduje sa skutočne ju pri žiadosti do OR doložiť?
Katarína STR
30.03.05,10:26
No pozri nájomná zmluva sa vyžaduje pri zápise do ŽR, bez nej ťa nezaregistrujú a keď ju už máš doložíš ju aj na OR.

A samozrejme bez registra trestov ťa nezapíšu ani na ŽR ani na OR, to mi povedala pani na ŽR jasne.
fasia
07.04.05,15:11
Tak Kati... papiere mám na kope, zajtra to idú dať overiť ku notárovi a zaniesť na obchodný register do žiliny..

Drž prstík nech ich s ničím nevrátia...

A ešte raz dík.. máš u mňa kopec lentiliek!
Katarína STR
11.04.05,08:49
Tak Kati... papiere mám na kope, zajtra to idú dať overiť ku notárovi a zaniesť na obchodný register do žiliny..

Drž prstík nech ich s ničím nevrátia...

A ešte raz dík.. máš u mňa kopec lentiliek!


Strášne moc držím palčeky a ďakujem.

Daj vedieť, ako ste dopadli.

Ahoj
chuda06
13.04.05,14:17
Ahojte,

na Slovensku po Slovensky... Pred 14 dnami sme podali navrh na zapis do OR. Pani v podatelni v Kosiciach bola taka "laskava", ze nam "pomohla" k odmietnutiu zapisu do OR. Uff, nemali sme pri zakladani jednoosobovej sro zapisane vklady spolocnika. I ked bolo uvedene, ze zakladatel splati ZI 200.000 atd...

No co teraz? Je nutne, aby sme opat sli osobne do Kosic alebo mozme tym poverit aj nejaku inu osobu, kedze momentalne sme na cestach...?

Kedze nam prislo vyrozuemnie, ze chyba je v tlacive na zapis, mame to opravit, opat overit podpis a ostatne veci nedokladat? Z toho vyplyva, ze vsetko ostatne je asi ok, ze? Dufam, ze dalsie odmietnutie uz nepride, lebo to niekto neprezije.


Keby sa nam na to pozreli ako na zivnostnenskom, tam by sme usetrili par infarktov, rozculovani a kopec prace... No na niecom musia zarabat.. Na zivnostnenskom boli fakt zlate, vela pomohli.

Ak vie niekto poradit, co dalej s tym odmietnutim, prosim o radu. Mam vzniest namietku proti odmietnutiu? Ako ju napisat?

Vdaka za pomoc a pekny dnicek.
chuda06
15.04.05,09:42
Nik nevie poradit?
ludmila362
19.04.05,18:30
Len pre info:
V Bratislave na OR nepotrebujú ani výpis z registra trestov, ani nájomnú zmluvu, dokonca ani vyhlásenie správcu vkladu nemuselo byť overené.
millo
24.04.05,20:36
Mam otazku ohladom navrhu zapisu do obchodneho registru.

Davam vsetky listiny ktore su prilozene navrhu zapisu do obchodneho registru ?, myslim tym 7/10 splynutie ..., 7/5 prokurista, 7/4 oraganizacna zlozka 7/7 spolocnici pravnicka osoba a 7/8 dozorna rada kedze tieto veci sa mojej sro netykaju jedna sa mi o to ci ich mam dolozit prazdne alebo ich vobec nedat.
Na stranke obchd.registra som to nasiel , ale sa presne nevyjadruju, alebo som to mozno nepochopil.
Vevey
24.04.05,20:58
Mam otazku ohladom navrhu zapisu do obchodneho registru.

Davam vsetky listiny ktore su prilozene navrhu zapisu do obchodneho registru ?, myslim tym 7/10 splynutie ..., 7/5 prokurista, 7/4 oraganizacna zlozka 7/7 spolocnici pravnicka osoba a 7/8 dozorna rada kedze tieto veci sa mojej sro netykaju jedna sa mi o to ci ich mam dolozit prazdne alebo ich vobec nedat.
Na stranke obchd.registra som to nasiel , ale sa presne nevyjadruju, alebo som to mozno nepochopil.
My sme to odovzdali so vsetkymi listami, aj s prazdnymi, zviazane s notarsky overenymi podpismi konatelov. Ale netvrdim, ze to tak musi byt. Nam to vzali, bolo to ok. Aj sa mi zda logickejsie pripojit i nevyplnene, lebo kto by potom komu a ako dokazoval, ci sa to stratilo ...
millo
27.04.05,18:49
Vdaka za rady,dnes som bol podat na OR v Presove navrh zapisu z prilohami a prekvapilo ma za na podatelni mi vratili jednu zmluvu o prenajme a tiez oba vypisy z registra trestov, ze to uz nieje potrene.
Beata
27.04.05,20:41
Mam otazku ohladom navrhu zapisu do obchodneho registru.

Davam vsetky listiny ktore su prilozene navrhu zapisu do obchodneho registru ?, myslim tym 7/10 splynutie ..., 7/5 prokurista, 7/4 oraganizacna zlozka 7/7 spolocnici pravnicka osoba a 7/8 dozorna rada kedze tieto veci sa mojej sro netykaju jedna sa mi o to ci ich mam dolozit prazdne alebo ich vobec nedat.
Na stranke obchd.registra som to nasiel , ale sa presne nevyjadruju, alebo som to mozno nepochopil.Na stránke orsr sa presne vyjadrujú na strane 5, bod 8:

8. V prípade, ak zostane nevyplnený celý list (listy), tento list (listy) sa neodstraňuje, ale zostáva súčasťou tlačiva návrhu na zápis.

Tu je link http://www.justice.gov.sk/kop/or/pokyny.pdf
Vevey
27.04.05,20:52
Vdaka za rady,dnes som bol podat na OR v Presove navrh zapisu z prilohami a prekvapilo ma za na podatelni mi vratili jednu zmluvu o prenajme a tiez oba vypisy z registra trestov, ze to uz nieje potrene.
Ziadne VzRT nie su vo vyhlaske 25/200* spominane. Ale na zivnostenskom ich predsa chceli, no nie?
lubos f
03.06.05,10:12
Dakujem vsetkym a specialna vdaka pre Katarinu STR, ktora to pekne zosumarizovala. Za pomoci tejto temy som bez problemov a zbytocnych nakladov zalozil s.r.o. Iba chcem potvrdit, ze vypis z registra trestov nie je na OR uz potrebny, takze staci jeden pre zivnostensky urad. A pozor na chybajuce pismenka v nadpisoch niektorych dokumentov (napr. ZAKLADTELSKA LISTINA)
Katarína STR
03.06.05,10:49
neni zac, rada som pomohla ;)
inak namiesto § 112 uz by mal byt § 105
Jana Acsová
03.06.05,11:24
Nestrašte už tými §§.
Teda alebo radšej strašte. Dnes som robila prípravu podkladov do OR (zmena v predmete činnosti) a vďaka tomu § 112 som sa dozvedela, že návrh zápisu podpisujú konatelia a nie spoločníci. Po prebehnutí ostatných §§ sa mi javí, že rovnako sa postupuje aj v prípade zmien v zápise.
Takže vďaka, lebo v návrhu na zápis zmeny, ktorý mám z registra sa uvádza len "meno, priezvisko, podpis a osvedčnie podpisu" ale koho tým chcú identifikovať t.j. či spoločníka a konateľa, tak to tam veru nie je.

Ale ak mi to niekto potvrdíte, budem rada (na register idem v pondelok). Dúfam, že som sa zaradila do správnej témy. A ak nie, tak ma veľmi nezvozte.
RenataK
03.06.05,12:12
Určite Návrh na zápis zmeny údajov podpisujú konatelia. My sme robili asi pred 2 týždňami rozšírenie predmetu činnosti. Maj sa krásne. A ešte na www.orsr.sk (http://www.orsr.sk) v časti formuláre nájdeš aj vzory na vyplnenie Návrhu na zmenu ... a modelová situácia.
Jana Acsová
03.06.05,12:23
Ďakujem, potrebovala som si to potvrdiť. Ostatné všetko som si už zistila, zmiatli ma len tí konatelia.

Ale aj tak sa mi zdá "priam hrozné", že všetko pre účely registra podpisujú a predkladajú konatelia. Veď tí vlastne môžu "vysáčkovať" z firmy spoločníkov, keby boli zbehlí v Obch. zákonníku. Pravdaže len podvodom.
Predstavte si, že som sa s tým už v praxi stretla a súdy sa ťahali 2 roky (a nový podvodný spoločník - konateľ) vybrakoval celú firmu. Vtedy som to nevedela pochopiť, ako je to možné. A asi sa mi trochu pootvorili oči.
RenataK
03.06.05,14:19
Ďakujem, potrebovala som si to potvrdiť. Ostatné všetko som si už zistila, zmiatli ma len tí konatelia.


Ale aj tak sa mi zdá "priam hrozné", že všetko pre účely registra podpisujú a predkladajú konatelia. Veď tí vlastne môžu "vysáčkovať" z firmy spoločníkov, keby boli zbehlí v Obch. zákonníku. Pravdaže len podvodom.
Predstavte si, že som sa s tým už v praxi stretla a súdy sa ťahali 2 roky (a nový podvodný spoločník - konateľ) vybrakoval celú firmu. Vtedy som to nevedela pochopiť, ako je to možné. A asi sa mi trochu pootvorili oči.Všetko nie (konatelia), iba návrh na zápis zmeny, predtým samozrejme žiadajú o ŽL tam to podpisujú (ak majú, že koná každý konateľ samostatne - stačí ak o ŽL žiada jeden z ich, pravdaže na základe všetkých dokumentov). Ďalej sú zodpovední za VZ, vyprac. Úplného znenia SZ ale Dodatok k SZ a samotné úplné znenie (ÚZ SZ už nemusia byť overené podpisy spoločníkov) podpisujú spoločníci. Na dodatku sú over. podpisy
jejpi
10.06.05,09:35
Ahojte, viete mi niekto poskytnut aktualnu informaciu ohladom priloh, ktore su potrebne pri zapise jednoosobovej s.r.o. do OR SR Bratislava? Mam v tom pekny hokej. Vdaka. http://www.porada.sk/images/icons/icon14.gif
lubos f
24.06.05,12:47
Ahojte, viete mi niekto poskytnut aktualnu informaciu ohladom priloh, ktore su potrebne pri zapise jednoosobovej s.r.o. do OR SR Bratislava? Mam v tom pekny hokej. Vdaka. http://www.porada.sk/images/icons/icon14.gif
Katarina to popisala v prispevku #71 tejto temy + prisp#101 a #102. V ramci tejto temy su aj vsetky vzory.
jejpi
27.06.05,10:45
Katarina tam popisala aj veci, ktore uz nie su potrebne. Mne stacila:
1) zakladatelska listina
2) zivnostensky list
3) vyhlasenie spravcu vkladu
4) vyhlasenie v zmysle § 11 Vyhlášky č.25/2004 Z.z.
tot vsjo. vdaka.
lubos f
27.06.05,11:05
vypis z registra trestov netreba urcite, najomnu zmluvu neviem, ja som pre istotu dal vyhlasenie majitela (seba) + kopiu listu vlastnictva, neoverene notarom, tak ma to nic nestalo.... ale naozaj netreba podpisovy vzor konatela?
jejpi
28.06.05,09:07
nie, pred notarom sa predsa podpisujes aj na konci prilohy 7 ( konkretne list 7/12), zrejme im to staci
sissi111
04.09.05,15:12
Ahojte, veľmi súrne by som potrebovala vzor tlačiva vyhlásenie správcu vkladu na založenie s.r.o. Díky moc
sissi111
04.09.05,16:14
Prosím prosím - uz do zajtra potrebujem to vyhlásenie správcu vkladu - pomôžte ak môžte......
lenkak
04.09.05,17:30
Vzor vyhlásenia správca vkladu

Vyhlásenie správca vkladu
Ja, podpísaný ...................., nar. ................, rod. č. ..............., bytom ......................................., spoločník spoločnosti ..........................................., so sídlom .................................., poverený podľa čl. ...... spoločenskej zmluvy zo dňa ............. k správe vkladu,
potvrdzujem,
že spoločníci založenej spoločnosti splatili svoje vklady pred zápisom spoločnosti do obchodného registra takto:
1. .................................. ................. Sk, t.j. ....... % svojho vkladu,

V .................. , dňa ...............

................................
meno
sissi111
04.09.05,18:54
Dakujem krasne-plati to aj na zakladateľskú listinu ak tam nemam spoločníkov?....DIK
liba2
04.09.05,20:15
Dakujem krasne-plati to aj na zakladateľskú listinu ak tam nemam spoločníkov?....DIKMôžeš to použiť s tým, že upravíš text; uvedieš pozíciu správcu vkladu.
sissi111
05.09.05,09:35
Diky moc---a mám dalsi problém---idem robiť jazykové kurzy a neviem či to musím mať ako viazanú živnosť alebo voľnú----a či musím zamestnávať na každý jazyk niekoho iného či mi nestačí ako garant---ak ho zamestnám budem musieť zaňho platiť odvody....Neviem či to niekto pochopil...Poradíte?.....
lenkak
05.09.05,16:46
Viazaná živnosť - Skupina 214-Ostatné
20 - Vyučovanie v odbore cudzích jazykov - dokončené štúdium príslušných jazykov na VŠ alebo vysvedčenie o zložení štátnej jazykovej skúšky, alebo preukázanie aspoň 10 ročného pobytu v štáte s úradnym jazykom ktorý sa má vyučovať.


Voľné živnosti
103. Doučovanie jazykov

– doučovanie jazykov

– poriadanie kurzov, týkajúcich sa zdokonalenia v posunkovej reči

V tejto skupine pôjde o činnosti spojené s doučovaním jazykov, nezahrnuté do reglementovanej živnosti, resp. činnosti, ktoré sa netýkajú jazykového vzdelávania v školách, predškolských a školských zariadeniach, zaradených do siete škôl, a na vysokých školách. Do tejto skupiny možno zaradiť kurzy, týkajúce sa zdokonalenia tlmočenia v posunkovej reči.

104. Poriadanie odborných kurzov, školení a iných vzdelávacích akcií vrátane lektorskej činnosti (okrem činností spadajúcich do režimu viazaných živností)

– poriadanie kurzov (je žiaduce upresniť oblasť)

– poriadanie seminárov a školení (je žiaduce bližšie upresniť oblasť)

Ide o poriadanie špecializovaných kurzov v rôznych oblastiach (napr. výpočtovej techniky, varenia, pestovania rastlín). Môže ísť o organizačné zabezpečenie takýchto kurzov, zabezpečenie lektorov, zabezpečenie priestorov a technického vybavenia pre poriadanie podobných aktivít, pričom nemá ísť o kombináciu ďalších služieb v právnom rámci zákona č. 281/2001 Z. z.

Medzi tieto činnosti nepatrí vykonávanie vzdelávacích aktivít podľa osobitných predpisov (napr. výchova a vzdelávanie v oblasti ochrany práce,*) odborná príprava na úseku ochrany pred požiarmi,**) príprava na vykonávanie špecializovaných činností v oblasti telesnej kultúry), vykonávanie odbornej prípravy na úseku prevencie závažných priemyselných havárií,***) teda činnosti, ktoré je možné vykonávať v režime viazaných živností.
sissi111
06.09.05,16:50
Dakujem krásne tebe Lenka aj všetkým poradcom--zajtra to letím dať do Prešova dúfam že mi to schvália----normálne závidím tým rozbehnutým.....
STRELEC
06.09.05,17:26
Diky moc---a mám dalsi problém---idem robiť jazykové kurzy a neviem či to musím mať ako viazanú živnosť alebo voľnú----a či musím zamestnávať na každý jazyk niekoho iného či mi nestačí ako garant---ak ho zamestnám budem musieť zaňho platiť odvody....Neviem či to niekto pochopil...Poradíte?.....Len pre doplnenie ohľadom odvodov: zodpovedný zástupca ("garant") podľa živn. zákona má byť v pracovno-právnom vzťahu (s výkladom = pracovná zmluva). Pre tieto účely zákon nehovorí o rozsahu pracovného úväzku zodpovedného zástupcu. Živn. zákonu vyhovuje aj "veľmi čiastočný úväzok". Využité - bez problémov.

§11 Živn. zákona
Vael
07.10.05,12:14
Pripájam sa k tejto téme, lebo je príbuzná môjmu problému a to - súrne hľadám vzor zakladateľskej listiny pre založenie družstva. Toto potrebuje syn ako študent - začiatočník. Poraďte mi, prosím, kde by sa niečo dalo nájsť, alebo ak máte niekto takýto vzor, pripojte ho. Už vopred veľmi pekne ďakujem.
Twill
11.10.05,12:57
Ahojte.

Rad by som sa opytal. Chcem zalozit sr.o. kde ja budem konatel a budem mat este dvoch spolocnikov, iba ja budem konatel, oni iba spolocnici.

V navode od Katky su tieto body:
__________________________________________________ ______________

1. vyžiadala som si výpis z registra trestov na Okresnej prokuratúre - 50,- Sk kolok

1) Je potrebne to mat pre vsetkych troch vo vseovbecnosti? Alebo iba pre konatelov?

2. išla som na živnostenský register - 1.000,- Sk kolok
tu potrebuješ :
zakladateľskú alebo spoločenskú zmluvu originál - 1 ks

2) Videl niekto ten vzor spol. zmluvy, ktory sa da kupit na stranke Trendu? Je to aktualne a plne zhodne so vsetkymi poziadavkami zakona? Alebo je tu na fore niekde link na aktualne spravnu a platnu spolocensku zmluvu?

výpis z registra trestov - 1 ks

3) Znova, ak vsetkych troch, tak tuto to treba prilozit?

nájomnú zmluvu - 1 ks
kolok vhodnote tých 1.000,- Sk - 1 ks

4) Tieto vsetky potrebne dokumenty iba nahliadnu a vratia alebo si ich ponechaju? Od toho zavisi finalny pocet, coho kolko kopii potrebujem.

Na druhý deň som mala hotový živnostenský list, ktorý mi dala 2x, jeden pre mňa a jeden pre obchodný register.

5) Som uz v tejto chvili SZCO - fyzicka osoba, mam zivnostensky list, nekoliduje to s tymto s.r.o.-ckovym zivnostenskym listom nejako?

3. v ten deň som išla na obchodný register, kde som si zobrala tlačivo č. 7 - zápis spoločnosti s ručením obmedzeným do obchodného registra
tu potrebuješ :
zakladateľskú alebo spoločenskú zmluvu - 2ks / 1x do zbierky listín/

6) Kde sa nachadza zbierka listin, na OR SR alebo u mna "vo firme v sufliku"? Ked sa pise 2 x - znamena ze jedno pre nich a jedno pre mna?

nájomnú zmluvu - 2ks / 1x do zbierky listín/

7) Ako mozem urobit najomnu zmluvu ked este neexistuje spolocnost, ktora bude najomnikom?

8)Staci na najomnej zmluve podpis konatela?

živnostenský list - 2ks /1x do zbierky listín/
výpis z registra trestov - 2ks /1x do zbierky listín/
vyhlásenie podľa § 112 - 2ks /1x do zbierky listín/
vyhlásenie podľa § 136 - 2ks /1x do zbierky listín/
vyhlásenie správcu vkladu o splatení ZI - 2ks /1x do zbierky listín/
podpisový vzor konateľa - 2ks /1x do zbierky listín/
kolok v hodnote 10.000,- Sk - 1 ks
okrem tohto vypísať to tlačivo č. 7, kde napíšeš všetky tieto prílohy aj s tým čo som uviedla v zátvorke. Musí byť notársky overený podpis.

Na všetkých listinách okrem nájomnej zmluvy musíš mať notársky overené podpisy.

9) Je to teda tento zoznam s potrebnym notarskym overenim?

Spolocenska zmluva
vyhlásenie podľa § 112
vyhlásenie podľa § 136
vyhlásenie správcu vkladu o splatení ZI
podpisový vzor konateľa
nevidim zmysel v overovani podpisu na vypise z registra trestov ani zivnostenskeho listu.

Všetko si sprav toľkokrát, aby si ešte zo všetkého zostalo po jednom kuse.

Do 3 dní som mala hotový zápis na obchodnom registri. Išla som si preň osobne. Neplatíš nič. Dajú ti potvrdenie o vykonaní zápisu a to budeš potrebovať na DU.
Pridelia ti IČO

4. Išla som na DU, zoberieš tlačivo na zápis SRO ako daňovníka, tlačivo na zápis platcu DPH.
tu potrebuješ :
potvrdenie z obchodného registra o vykonaní zápisu
kópiu z obchodného registra, originál k nahliadnutiu

10) Mysli sa tu kopia tohoto potvrdenia? Musi byt notarsky overena?

nájomnú zmluvu /ak budeš podnikať vo svojom trvalom bydlisku nájomnú zmluvu nebudeš potrebovať/
musíš mať už zriadený podnikateľský účet

Do 7 dní ti pošlu kartičky, že si zaregistrovaný ako daňovník - dostaneš DIČ
že si zaregistrovaný ako platca DPH - dostaneš IČ DPH

11) co v tomto Katkinom navode je uz neakutalne? Pribudlo pripadne nieco nove?

Prosim vas, ked budete odpovedat, aby ste uviedli pre dobru orientaciu cislo otazky, ktorej sa odpoved tyka.

Vdaka :)
bepo
11.10.05,13:20
Čo už raz odovzdáš štátnemu molochovi tak to už nevráti späť takže všetky počty kusov sú pre úrady ktoré to nevrátia,niekde kde sa píše kópia+originál k nahliadnutiu tak tam sa ti podarí uchrániť originál.
Nájomnú zmluva-bez nej ťa nezapíšu lebo nemajú podľa čoho vedieť kde bude sídlo, ak SRO ešte neexistuje treba to dokladovať nejakou dohodou o budúcej zmluve.
Výpis z registra trestov sa robí pre konateľa.
Tvoj živnostenský list nekoliduje so ZL pre SRo.
Zbierka listín sa nachádza na Obchodnom registri,nie " vo firme v šuflíku ".
ajobs
11.10.05,13:33
K bodu 1. - stačí výpis z RT iba pre konateľa, prípadne ak firma bude mať zodpovedného zástupcu (pri koncesovaných,viazaných a remeselných živnostiach) tak aj u tohto. Stačí 1x pre živnostenský úrad,

K bodu 4. - všetky dokumenty pre živnostenský register tam zostanú, nič ti nevrátia, živnostenský list vydávajú len v 1 origináli, daj si urobiť aspoň 3 notársky overené kópie,

K bodu 5. - ŽL ako SZČO nekoliduje so zápisom právnickej osoby (s.r.o.) do živnostenského registra, lebo ide len o ohlásenie živnosti pre právnickú osobu. Právnická osoba môže mať v predmete podnikania aj činnosti, ktoré nie sú živnosťami, ale vyžazuje sa na nich osobitné povolenie,

K bodu 6. - zbierka listín sa nachádza na OR, to znamená, že potrebné dokumenty musíš podať 2x,

K bodu 7. - načo chceš robiť nájomnú zmluvu ? Na podnikateľské priestory (kanceláriu) alebo na výrobné priestory (prevádzkáreň) ? K návrhu na vydanie ŽL ani na zápis do OR nepotrebuješ žiadnu nájomnú zmluvu. Ak nemáš sídlo spoločnosti vo vlastnom dome alebo byte, musíš mať pre živnostenský úrad súhlas vlastníka na umiestnenie sídla - bez overeného podpisu,

Nikde nevidím poplatok 10.000 Sk pre obchodný register, ktorý musíš zaplatiť buď kolkami alebo vkladom hotovosti do pokladne registrového súdu.


K bodu 10. - na DÚ potrebuješ kópiu výpisu z OR (originál dostaneš pri registrácii bezplatne) - nemusí byť notársky overená, a taktiež uznesenie o vykonaní zápisu do OR (originál dostaneš pri registrácii bezplatne) - taktiež nemusí byť notírsky overené.
hopeco
20.10.05,16:53
Super porada. Nevie mi prosim niekto poskytnut vzor zakladatelskej zmluvy, kt. by mal prejist v dnesnej dobe t.j. Oktober 2005?

Dakujem vopred.

Mozte poslat na hopeco@stonline.sk.
ajobs
20.10.05,18:13
Super porada. Nevie mi prosim niekto poskytnut vzor zakladatelskej zmluvy, kt. by mal prejist v dnesnej dobe t.j. Oktober 2005?

Dakujem vopred.

Mozte poslat na hopeco@stonline.sk.
Chceš vzor zakladateľskej listiny pri s.r.o. s jediným spoločníkom ?
asarm
30.10.05,11:09
Neviete mi prosím niekto poradiť, kde nájdem presne popísané predmety činnosti pri zakladaní živnosti ?
lenkak
30.10.05,12:12
Príloha č. 1 k zákonu č. 455/1991 Zb. v znení neskorších predpisov: Remeselné živnosti
Príloha č. 2 k zákonu č. 455/1991 Zb. v znení neskorších predpisov: Viazané živnosti
Príloha č. 3 k zákonu č. 455/1991 Zb. v znení neskorších predpisov: Koncesované živnosti
Príloha č. 4 k zákonu č. 455/1991 Zb. v znení neskorších predpisov: Živnosti,ktoré môžu vykonávať iba osoby s osobitnou odbornou spôsobilosťou
Príloha č. 5 k zákonu č. 455/1991 Zb. v znení neskorších predpisov: Zoznam preberaných právnych aktov európskych spoločenstiev a európskej únie
asarm
30.10.05,13:31
Rada by som sa ešte spýtala, či existuje aj konkrétny zoznam k volnym živnostiam:

Voľné živnosti (z § 25)
(1) Voľné živnosti sú živnosti, ktoré nie sú uvedené v prílohách č. 1 až 3 k zákonu.
(2) Na prevádzkovanie týchto živností musia byť splnené všeobecné podmienky. Preukazovanie odbornej ani inej spôsobilosti sa nevyžaduje.

Tisíckrát vďaka.

A,
ajobs
30.10.05,21:25
Rada by som sa ešte spýtala, či existuje aj konkrétny zoznam k volnym živnostiam:

Voľné živnosti (z § 25)
(1) Voľné živnosti sú živnosti, ktoré nie sú uvedené v prílohách č. 1 až 3 k zákonu.
(2) Na prevádzkovanie týchto živností musia byť splnené všeobecné podmienky. Preukazovanie odbornej ani inej spôsobilosti sa nevyžaduje.

Tisíckrát vďaka.

A,
Taký zoznam neexistuje, ale niektoré príklady sú uvedené v živnostenskom zákone, a ostatné si tam doplníš také, ktoré ti budú vyhovovať. Ale pozor, niektoré možno nebudú vyhovovať živnostenskému úradu....;)
spitfire
09.11.05,22:46
to bol omyl jasne ze nesuhlasim...
dnes xcel odo mna pravnik za zakladatelsku listinu 20.000,-SK.....
NO COMMENT

na eTrend som nasiel niektore vzory zmluv, ale tuto nie a cena je prijatelna 600,- resp. za balicek 1.200,- SK a da sa platit aj online, ale som nasiel tu co som potreboval ....inak ak by si niekto rozbehol takyto online business a poskytoval by to za rozumnu cenu pravnici mozu pobalit svoje "vydieracske" poplatky
skatja
14.12.05,20:53
Poradí mi dobrá duša, čo nám treba vložiť do OR ?
V našej SRO spoločník prevádza obch.podiel druhému spoločníkovi.Ostane 1.
Treba zmeniť spol.zmluvu na zakladateľskú? Stačí návrh na výmaz a zápis?
Vďaka
ajobs
14.12.05,21:08
Poradí mi dobrá duša, čo nám treba vložiť do OR ?
V našej SRO spoločník prevádza obch.podiel druhému spoločníkovi.Ostane 1.
Treba zmeniť spol.zmluvu na zakladateľskú? Stačí návrh na výmaz a zápis?
Vďaka

1. Spoločenská zmluva sa nemení automaticky na zakladateľskú listinu, mení sa v časti spoločníci a výška vkladu,
2. Musí existovať zmluva o prevode obchodného podielu, ktorá (ak to spoločenská zmluva vyžaduje) musí byť ex ante, alebo ex post schválená valným zhromaždením spoločnosti,
3. Musí existovať zápis z valného zhromaždenia s.r.o., ktoré odsúhlasilo predaj obchodného podielu druhému spoločníkovi,
4. Je potrebné vyhotoviť na predpísanom tlačive zmenový formulár na zápis do OR, vypísať ho podľa predtlače ( zmenia sa ustanovenia v časti Zápis a Výmaz spoločníkov a výška ZI ), priložiť k tomuto 2x úplné znenie spoločenskej zmluvy, ktorá rešpektuje uvedené zmeny (tento dokument podpisuje iba konateľ a jeho podpis sa overuje), 2x zápis z VZ, 2x zmluva o prevode obchodného podielu (overené podpisy)+1500 Sk kolok (platí ešte v tomto roku).
Tu je link na formulár do OR http://www.justice.gov.sk/h.aspx?pg=r1&htm=http://www.justice.gov.sk/or/or.htm
Čembo
25.12.05,15:28
Chcel by som niekoho poprosiť, či by mi vedel poskytnúť aktuálnu zakladateľskú listinu ( 25.12.2005) pre 1 osobu, ktorá obsahuje všetky náležitosti na adresu:
kacka@stonline.sk
Čembo
25.12.05,15:46
Chcel by som niekoho ochotného poprosiť o aktuálnu zakladateľskú listinu jednoosobovú, pretože už je na stránkach Porady viac možností. A keby priložil i aktuálny postup vybavenia s.r.o., tak by som mal druhé Vianoce. Keby to malo ostatných účastníkov otravovať, tak prosím na adresu:
kacka@stonline.sk
ajobs
25.12.05,17:22
Chcel by som niekoho ochotného poprosiť o aktuálnu zakladateľskú listinu jednoosobovú, pretože už je na stránkach Porady viac možností. A keby priložil i aktuálny postup vybavenia s.r.o., tak by som mal druhé Vianoce. Keby to malo ostatných účastníkov otravovať, tak prosím na adresu:
kacka@stonline.sk

Musíš pohľadať na stránkach Porady, sú tu aj aktuálne zakladateľské zmluvy a presný postup na založenie s.r.o. - pozri moje príspevky v novembra 2005.
Čembo
27.12.05,17:15
Chcem požiadať ešte o jednu radu. Podal som dnes(27.12.2005) žiadosť na ŽU o vydanie živnostenského listu. Zo 7 predmetov podnikania my vyhodili:
prenájom nehnuteľností a nebytových priestorov
sprostredkovateľské služby( zmenili na sprostredkovateľské služby v rozsahu voľnej živnosti)
Avšak v Zakladateľskej listine ich mám uvedené v pôvodnom znení. Môže to byť dôvod na zamietnutie registrácie súdom. Keď áno, čo sa dá ešte s tým robiť. ŽL dostanem za týždeň. Potom by som mal požiadať o registráciu jednoosobovej s.r.o. na súde. Dajú sa ešte robiť zmeny v zakladateľskej listine, aj po overení u notára.
Milan Benka
27.12.05,17:54
Urýchlene si daj do poriadku znenie zakl. listiny so ŽL. Ak to nebude sedieť, OR Ti odmietne vykonať zápis.
Podľa mňa si urobil chybu v tom, že si najprv overil podpis na ZL a až potom šiel na žvnostak. Ja som si najprv overil znenia jednotl. živností na živnosťáku, až potom som podpisoval u notára.
ajobs
27.12.05,22:01
Chcem požiadať ešte o jednu radu. Podal som dnes(27.12.2005) žiadosť na ŽU o vydanie živnostenského listu. Zo 7 predmetov podnikania my vyhodili:
prenájom nehnuteľností a nebytových priestorov
sprostredkovateľské služby( zmenili na sprostredkovateľské služby v rozsahu voľnej živnosti)
Avšak v Zakladateľskej listine ich mám uvedené v pôvodnom znení. Môže to byť dôvod na zamietnutie registrácie súdom. Keď áno, čo sa dá ešte s tým robiť. ŽL dostanem za týždeň. Potom by som mal požiadať o registráciu jednoosobovej s.r.o. na súde. Dajú sa ešte robiť zmeny v zakladateľskej listine, aj po overení u notára.

Dodávam len k tomu, že prenájom nehnuteľností a nebytových priestorov nie je živnosťou (preto ti to vyhodili zo ŽL), a sprostredkovateľské služby musia mať dôvetok "v rozsahu voľných živností", aby nedošlo k zámene s nejakou viazanou alebo koncesovanou živnosťou.
Ostatné je tak, ako píše benka, najprv si treba preveriť, čo a v akom rozsahu zapíše ObÚ-ŽO do ŽL, a až potom ísť overovať podpisy na spoločenskú zmluvu alebo zakladateľskú listinu. V opačnom prípade to registrový súd odmietne zapísať, a nič s tým neurobíš - máš na to ovšem 15-dňovú lehotu, aby si to opravil do perfektnej podoby a potom to zapíšu.
Roman80
29.12.05,07:11
Zdravim,
zakladam jedoosobovu s.r.o., nasiel som tu skoro vsetko co som potreboval az na to, ze v predmete cinnosti mam aj nakladnu autodopravu, a k tomu je potrebne rucenie vo vyske 9000 EUR za jedno nakladne auto, budem to riesit formou navysenia zakl. imania a to tak ze vlozim do toho samotne nakladne auto, ktoreho hodnota pokryje aj minimalne ZI aj pozadovane rucenie a moja otazka je:
1) ako to mam zakomponovat do zakladacej listiny? a
2) ako do formulara "ohlasanie živnosti" a k tomu pod-otazka: do tohto formulara sa znovu prepisuju vsetky predmety cinnosti zo zakladtelskej listiny?

Vopred dik
ajobs
29.12.05,07:40
Zdravim,
zakladam jedoosobovu s.r.o., nasiel som tu skoro vsetko co som potreboval az na to, ze v predmete cinnosti mam aj nakladnu autodopravu, a k tomu je potrebne rucenie vo vyske 9000 EUR za jedno nakladne auto, budem to riesit formou navysenia zakl. imania a to tak ze vlozim do toho samotne nakladne auto, ktoreho hodnota pokryje aj minimalne ZI aj pozadovane rucenie a moja otazka je:
1) ako to mam zakomponovat do zakladacej listiny? a
2) ako do formulara "ohlasanie živnosti" a k tomu pod-otazka: do tohto formulara sa znovu prepisuju vsetky predmety cinnosti zo zakladtelskej listiny?

Vopred dik

Musíš začať od konca - najprv vypíš formulár "ohlásenie živnosti", kde uvedieš všetky predmety činnosti - dovtedy neoveruj podpisy na zakladateľskej listine - pretože keď ti z toho niečo ObÚ-ŽO vyhodí, budeš musieť prepisovať odznova celú zakladateľskú listinu a nanovo overovať podpisy. Ak máš nákladnú autodopravu, neviem, či nejde o koncesovanú živnosť - pozri v zozname živností, napr. tu http://www.obcan.sk/Default.aspx?catID=13&eventID=310

Do zakladateľskej listiny musíš zakomponovať vloženie nepeňažného vkladu, ktorý musí byť ocenený v peňažnom ekvivalente. Ak sám zakladáš s.r.o., ZI musíš splatiť v celom rozsahu pred zápisom do OR.
Roman80
29.12.05,09:54
Dik za radu, este by som mal nieco s cim by som potrebobal poradit:

je to koncesovana zivnost, odborna sposobilost nieje problem, tam sa postupuje nejak inak?

ked mam cinnosti viac ako je sest, tak to mam v tom formulari pisat na dalsi papier, alebo pokracovat na konci v dalsom cislovani?

najomna zmluva ma byt podla obchodneho ci obcianskeho zakonnika? a dal by sa dat nejaky vzor do eteru?
ajobs
29.12.05,12:14
Dik za radu, este by som mal nieco s cim by som potrebobal poradit:

je to koncesovana zivnost, odborna sposobilost nieje problem, tam sa postupuje nejak inak?

ked mam cinnosti viac ako je sest, tak to mam v tom formulari pisat na dalsi papier, alebo pokracovat na konci v dalsom cislovani?

najomna zmluva ma byt podla obchodneho ci obcianskeho zakonnika? a dal by sa dat nejaky vzor do eteru?

1. pri koncesovanej živnosti musíš mať príslušné oprávnenie, ak ho máš alebo máš odborného zástupcu na tento predmet činnosti, potom je to OK. Koncesovaná živnosť sa podáva s kolkom 2000 Sk,

2. priložil som vzor formulára, kde je to napísané za sebou a keď máš viac predmetov činnosti (schválne som tam nejaké ako vzor nechal), potom ich píšeš na ďalšiu stranu. Tento formulár je na voľné živnosti, ak budeš mať koncesované, uprav si hlavičku formulára,

3. nájomná zmluva bude s kým ? Ak s podnikateľom, potom musí byť podľa obchodného zákonníka, ak bude so súkromnou osobou, mohla by byť aj podľa občianskeho práva (ale aj podľa OZ). Tu máš na výber.
Čembo
20.01.06,10:04
Chcem sa poďakovať všetkým diskutujúcim, pretože sa mi podarilo na základe príspevkov založiť s.r.o. Nakoniec tá nezrovnalosť okolo rozdielnosti predmetu činnosti v zakladacej listine a živnostenskom liste sa dala vyriešiť tak, že v návrhu na zápis spoločnosti do obchodného registra je nutné zľadiť predmety činnosti s predmetmi činnosti uvedenými v Živnostenskom liste a potom ten v zakladateľskej listine uvádzaný prenájom nehnuteľností a nebytových priestorov nebol prekážkou a neberie sa do úvahy. Totiž v čase založenia spoločnosti, prostredníctvom zakladateľskej listina bolo možné s týmto predmetom činnosti uvažovaťˇpri podnikaní, aj keď sa nevyužije. Problémom by bol predmet činnosti, ktorý by bol uvedený v Živnostenskom liste a naopak chýbal by v zakladateľskej listine.
Takže ešte raz ďakujem.
Žofa
22.03.06,19:20
Zdravím všetkých,
mala by som otázku k výpisom z registra trestov. Na vydanie ŽL potrebujem jeden výpis z registra trestov. Na obchodný register 2 kusy, môžem urobiť iba kópie z výpisu registra trestov alebo musia byť aj overené notárom?
Ďakujem
ajobs
22.03.06,21:53
Zdravím všetkých,
mala by som otázku k výpisom z registra trestov. Na vydanie ŽL potrebujem jeden výpis z registra trestov. Na obchodný register 2 kusy, môžem urobiť iba kópie z výpisu registra trestov alebo musia byť aj overené notárom?
Ďakujem

Výpis z registra trestov potrebuješ iba pri ohlásení živnosti na živnostenskom úrade, pri zápise spoločnosti do OR už výpis z RT nepotrebuješ.
Žofa
23.03.06,09:45
Ďakujem veľmi pekne,
nakoľko však nemám úplne jasno, rada by som si ešte overila, či budem mať všetko správne nachystané na OR.
1. kolok-10000,-Sk
2. overený ŽL - 2ks
3. overené vyhlásenie správcu vkladu - 2ks
4. overené podpisové vzory konateľov - 2ks
5. overenú spoločenskú znluvu - 2ks
6. overené vyhlásenie § 112 - 2ks
7. overené vyhlásenie § 136 - 2ks (že nebudú vo vlastnom mene uzatvárať obchody....)
8. overené tlačivo č.7 - 1ks
Keď budeme mať troch spoločníkov a zároveň konateľov, bude vystavený ŽL iba jeden na s.r.o., ako na právnickú osobu?
Formulácia vo vyhlásení § 112 -ako zakladateľ uvedenej spoločnosti vyhlasujem v zmysle §112 od.2 c) OZ, že nie som zakladateľom ani spoločníkom v inej spoločnosti, je správne?(od 3 spoločníkov)
ajobs
23.03.06,21:24
Ďakujem veľmi pekne,
nakoľko však nemám úplne jasno, rada by som si ešte overila, či budem mať všetko správne nachystané na OR.
1. kolok-10000,-Sk
2. overený ŽL - 2ks
3. overené vyhlásenie správcu vkladu - 2ks
4. overené podpisové vzory konateľov - 2ks
5. overenú spoločenskú znluvu - 2ks
6. overené vyhlásenie § 112 - 2ks
7. overené vyhlásenie § 136 - 2ks (že nebudú vo vlastnom mene uzatvárať obchody....)
8. overené tlačivo č.7 - 1ks
Keď budeme mať troch spoločníkov a zároveň konateľov, bude vystavený ŽL iba jeden na s.r.o., ako na právnickú osobu?
Formulácia vo vyhlásení § 112 -ako zakladateľ uvedenej spoločnosti vyhlasujem v zmysle §112 od.2 c) OZ, že nie som zakladateľom ani spoločníkom v inej spoločnosti, je správne?(od 3 spoločníkov)

Body 1-8.- fajn, kompletné,
ŽL budeš mať iba na ohlásenie jednej s.r.o. bez ohľadu na počet spoločníkov, formulácia v § 112 je tiež v poriadku. Už len ísť podať !:)
Žofa
24.03.06,06:10
Vďaka za odobrenie.
Neviem, či táto otázka patrí do tejto témy ale kde by som zistila, aké všetky predpisy, resp. smernice musí mať s.r.o. vypracované pri založení?
Prajem pekný slnečný víkend.
zuzanar
29.03.06,07:06
Prosím Vás o radu - v tlačive Návrh na zápis s.r.o. do obchodného registra je dátum údaje obsiahnuté v tomto návrhu navrhujem zapísať k ... Aký dátum tam môže byť? Je to najako ohraničené?
Vďaka.
zdendo
29.03.06,07:40
Ahojte.
Mal by som tri otazky.
1* Musi byt pri zakladani novej s.r.o rezervny fond, alebo sa moze vytvorit az z cisteho zisku vykazaneho v riadnej uctovnej zavierke v ktorom sa zisk vytvoril?
2* Mozu byt pri zakladani novej s.r.o. uvedeny v spolocenskej zmluve dvaja konatelia?
3* Jeden zo spolocnikov je aj ako zivnostnik a ma predajnu ktora obchoduje s tovarom s akym bude obchodovat aj s.r.o.
je mozne aby bol tento spolocnik aj konatelom v s.r.o a taktiez bude prevadzkovat svoju predajnu? Viem ze je nieco take ako zakaz konkurencie, ale ked sa mi dohodneme nemusel by byt problem.
lenkak
29.03.06,07:42
Ahojte.
Mal by som tri otazky.
1* Musi byt pri zakladani novej s.r.o rezervny fond, alebo sa moze vytvorit az z cisteho zisku vykazaneho v riadnej uctovnej zavierke v ktorom sa zisk vytvoril?stačí zo zisku
2* Mozu byt pri zakladani novej s.r.o. uvedeny v spolocenskej zmluve dvaja konatelia?áno
3* Jeden zo spolocnikov je aj ako zivnostnik a ma predajnu ktora obchoduje s tovarom s akym bude obchodovat aj s.r.o.
je mozne aby bol tento spolocnik aj konatelom v s.r.o a taktiez bude prevadzkovat svoju predajnu? Viem ze je nieco take ako zakaz konkurencie, ale ked sa mi dohodneme nemusel by byt problem.

Odpovede sú zvýraznené
zuzanar
29.03.06,07:45
Prosím Vás o radu - v tlačive Návrh na zápis s.r.o. do obchodného registra je dátum údaje obsiahnuté v tomto návrhu navrhujem zapísať k ... Aký dátum tam môže byť? Je to najako ohraničené?
Vďaka.

Pekne prosím..
ajobs
29.03.06,10:39
Pekne prosím..

Zuzka, uvedieš tam dátum, ku ktorému chceš zapísať spoločnosť do OR, nie však skôr ako 5 pracovných dní po podaní návrhu na zápis do OR.
Prakticky dnes je 29.3.2006 a ideš podať kompletný návrh na zápis do OR, potom najskorší deň zápisu by mal byť 5.4.2006. Môže však byť aj ľubovoľný neskorší dátum, napr. k 1.5.2006.
zuzanar
30.03.06,04:54
Ďakujem pekne. Pomohlo.
zdendo
30.03.06,06:41
Dakujem vam pekne, uz budem mat coskloro tu spolocenksu zmluvu kompletnu.
Dik a prajem pekny slnecny den.
Dnes vidim z Devinskej az do Viedne
zdendo
30.03.06,09:51
Ahojte.
Neviete ako je to ked si dam sidlo s.r.o. doma v byte.
Jasne ze si za to nebudem platit.
Ide mi o to, ze ked budem chciet byt predat musim to nejako zdanit len pre to ze som tam mal sidlo s.r.o.?

Dik
ajobs
30.03.06,19:55
Ahojte.
Neviete ako je to ked si dam sidlo s.r.o. doma v byte.
Jasne ze si za to nebudem platit.
Ide mi o to, ze ked budem chciet byt predat musim to nejako zdanit len pre to ze som tam mal sidlo s.r.o.?

Dik

Nie, nebudeš.
gray
31.03.06,11:10
3* Jeden zo spolocnikov je aj ako zivnostnik a ma predajnu ktora obchoduje s tovarom s akym bude obchodovat aj s.r.o.
je mozne aby bol tento spolocnik aj konatelom v s.r.o a taktiez bude prevadzkovat svoju predajnu? Viem ze je nieco take ako zakaz konkurencie, ale ked sa mi dohodneme nemusel by byt problem.



Aj v mojom prípade je to aktuálne, s malou zmenou: ide o podnikanie v oblasti IT.
Mam živnosť, a idem si založiť sro kde budem jediným spoločníkom a konateľom.
Kolízne predmety podnikania napríklad: Poradenstvo v oblasti výpočtovej techniky, Systémová údržba software a podobne...

Môžu mi preto odmietnuť registráciu sro na ŽR alebo na OR ?

Môžem potom ako konateľ sro uzatvárať obchody so sebou - živnostníkom?

Dik.
draha24
03.04.06,14:08
Dnes som podľa PORADY dala dokopy papiere na založenie s.r.o., zajtra to skúsim podať na OR, držte mi prosím palce , nech to dobre dopadne.Našla som tu všetky potrebné vzory a linky. Ozvem sa o týždeň, či som všetko dobre pochopila a či mi to schválili. Zatial všetkým ďakujem.
ajobs
03.04.06,17:31
Dnes som podľa PORADY dala dokopy papiere na založenie s.r.o., zajtra to skúsim podať na OR, držte mi prosím palce , nech to dobre dopadne.Našla som tu všetky potrebné vzory a linky. Ozvem sa o týždeň, či som všetko dobre pochopila a či mi to schválili. Zatial všetkým ďakujem.

Držíme ti palce.
zdendo
05.04.06,08:14
Ahojte.
Momentalne zakladam jednoosobovu s.r.o. a asi o mesiac by sme chceli zalozit s kamaratom dvojosobovu s.r.o.
Mozem byt v oboch konatelom? Jedna aj duha spolocnost budu mat v papieroch niektore cinnosti rovnake, ale skutocne nebudu podnikat v tom istom.
Je to takto mozne?
Katarína STR
05.04.06,08:21
Áno môžeš byť konateľom v oboch s.r.o.
simonka
06.04.06,12:11
Je potrebné doložiť na OR pri založení jednoosobovej sro vyhlásenie správcu vkladu?
Daska
06.04.06,13:14
Ano je .
draha24
13.04.06,13:32
Dobrý deň, dnes mi prišlo z OR zamietnutie z dôvodu :.....spoločenská zmluva musí obsahovať výšku do ktorej je spoločnosť povinná rezervný fond dopĺňat a a spôsob dopĺnania. Nechápem to, lebo tu je úryvok z našej zmluvy :

Rezervný fond spoločnosti a ostatné fondy



1./ Spoločnosť vytvára rezervný fond z čistého zisku vykázaného v riadnej účtovnej závierke vo výške 5% z dosiahnutého čistého zisku spoločnosti a to do celkovej výšky 10% základného imania. Pri založení a vzniku spoločnosti rezervný fond spoločnosť nevyvára.
2./ Rezervný fond nebude vedený na osobitnom účte v banke, len účtovne.
3./ Spoločnosť bude vytvárať vlastné fondy podľa potreby na základe rozhodnutia valnej hromady. Môžte mi niekto fundovaný odpísať kde je chyba? Ďakujem
ajobs
13.04.06,18:47
Dobrý deň, dnes mi prišlo z OR zamietnutie z dôvodu :.....spoločenská zmluva musí obsahovať výšku do ktorej je spoločnosť povinná rezervný fond dopĺňat a a spôsob dopĺnania. Nechápem to, lebo tu je úryvok z našej zmluvy :

Rezervný fond spoločnosti a ostatné fondy



1./ Spoločnosť vytvára rezervný fond z čistého zisku vykázaného v riadnej účtovnej závierke vo výške 5% z dosiahnutého čistého zisku spoločnosti a to do celkovej výšky 10% základného imania. Pri založení a vzniku spoločnosti rezervný fond spoločnosť nevyvára.
2./ Rezervný fond nebude vedený na osobitnom účte v banke, len účtovne.
3./ Spoločnosť bude vytvárať vlastné fondy podľa potreby na základe rozhodnutia valnej hromady. Môžte mi niekto fundovaný odpísať kde je chyba? Ďakujem


Ahoj draha24, daj to takto
Na krytie strát spoločnosti zriaďujú spoločníci touto zmluvou rezervný fond. Spoločnosť vytvára rezervný fond z čistého zisku vykázaného v riadnej účtovnej závierke za rok, v ktorom zisk prvýkrát vytvorí, a to vo výške 5 % z čistého zisku, nie však viac ako 10% z hodnoty základného imania. Rezervný fond sa každoročne dopĺňa o sumu 5 % z čistého zisku vykázaného v ročnej účtovnej závierke, až do dosiahnutia výšky 10 % základného imania.

Dôležitá je posledná veta.
draha24
13.04.06,20:00
Ahoj draha24, daj to takto
Na krytie strát spoločnosti zriaďujú spoločníci touto zmluvou rezervný fond. Spoločnosť vytvára rezervný fond z čistého zisku vykázaného v riadnej účtovnej závierke za rok, v ktorom zisk prvýkrát vytvorí, a to vo výške 5 % z čistého zisku, nie však viac ako 10% z hodnoty základného imania. Rezervný fond sa každoročne dopĺňa o sumu 5 % z čistého zisku vykázaného v ročnej účtovnej závierke, až do dosiahnutia výšky 10 % základného imania.

Dôležitá je posledná veta.
Ďakujem, skúsim to takto, napíšem dodatok a novú zmluvu so zmeneným bodom RF, každé dvakrát, nechám overiť podpisy a zanesiem to zasa na podateľnu. Ešte písali, že si musia preveriť okrem skutočností podla paragrafu 6 a 7 aj to či listiny obsahují náležitosti podla osobitného zákona. To si mám vysvetliť ako? Môžu mi nájsť ďalšie takéto chyby?
draha24
28.04.06,03:19
Dobrý deň, chcem sa paďakovať všetkým za rady ohladne založenia sro.Vďaka tejto stránke sa nám podarilo založiť sro.Ešte raz veľká vďaka!!!!!
zdendo
28.05.06,19:40
Ahojte. Idem zalozit jednoosobovu s.r.o.
Kto moze byt ako spravca vlkadu?
ajobs
28.05.06,20:44
Ahojte. Idem zalozit jednoosobovu s.r.o.
Kto moze byt ako spravca vlkadu?

Jediný zakladateľ a (možno aj) konateľ tejto s.r.o.:)
zdendo
30.05.06,06:53
dik:-)
To mozem byt akoze aj ja spravca vkladu?
Chcem tie peniaze vlozit na ucet do banky. Ked je spravca banka neviete ci chce za to nejake poplatky?
liba2
30.05.06,07:03
dik:-)
To mozem byt akoze aj ja spravca vkladu?
Chcem tie peniaze vlozit na ucet do banky. Ked je spravca banka neviete ci chce za to nejake poplatky?.......veď si spravuj svoje vlastné peniaze sám .:)
zdendo
30.05.06,07:16
BOL SOM V TOM ZE SPRAVCA VKLADU JE TEN KTO DA PREHLASENIE O TOM ZE VKLAD BOL SKUTOCNE SPLATENY A RUCI ZA PTRAVDIVOST PREHLASENIA :-)
Katarína STR
30.05.06,07:20
No a to môžeš byť aj ty, ak si jediný konateľ a spoločník vo firme.
Nikto iný ti predsa nemôže dať takéto prehlásenie, keď vo firme nikto iný nie je okrem teba.
zdendo
30.05.06,07:31
VDAKA VAM DIEVCATA :-)
ajobs
30.05.06,14:09
VDAKA VAM DIEVCATA :-)

Keď ďakuješ aj mne, ja som chlapec :eek: :D :D
Eulalia
30.05.06,15:45
To sa mi páči, to sa podarilo! Čo sa týka toho účtu, kľudne ten vklad vlož na účet, pretože ho budeš pri podnikaní (teda myslím Ty - ako s.r.o.) potrebovať. Za vedenie účtu platíš banke obvyklé bankové poplatky. Dúfam, že vieš, že keď si jednoosobová s.r.o., musíš mať splatené základné imanie pred podaním návrhu na zápis do registra. Ale jediný doklad, ktorý register vyžaduje, je to vyhlásenie správcu.
ayya
30.05.06,16:00
BOL SOM V TOM ZE SPRAVCA VKLADU JE TEN KTO DA PREHLASENIE O TOM ZE VKLAD BOL SKUTOCNE SPLATENY A RUCI ZA PTRAVDIVOST PREHLASENIA :-)

to mas pravdu - ani ho nemusis vkladat do banky, mozes ten vklad opatrovat az do vzniku firmy (to je den zapisu do orsr) a potom ho kludne mozes vlozit do pokladne tej novej firmy :)
a ako spravca rucis nielen za "ptravdivost" prehlasenia, ale aj za pravdivost

na vysvetlenie - mame tu na porade aj temu o preklepoch, tebe sa tiez mily preklep podaril, tusim by ho bolo treba zachytit aj v tej nasej specialnej teme, ak by si sa neurazil ;)
europa
30.05.06,20:28
Prosím Vás o radu

- zakladám jednoosobovú s.r.o., ktorej miesto podnikania je miesto môjho trvalého bydliska (môj rodinný dom). na živnostenskom úrade chcú odo mňa list vlastníctva a nájomnú zmluvu. Na porade som sa dočítal, že nájomnú zmluvu nepotrebujem, kde je teda pravda? Môžem Vás poprosiť prípadne o nejaký vzor nájomnej zmluvy? Dakujem

Europa
zdendo
31.05.06,08:01
Ospravedlnujem sa teda vsetkym chlapcom ze som napisal len dievcata :-)
Ten "ptreklep" kludne daj kam chces :-)
To s tou najomnou zmluvou by zaujimalo aj mna..
Nenasiel by sa niekto kto by mi pozrel zakladatelsku listinu ci to tam mam vsetko ok, aby to preslo na prvy krat??
ayya
31.05.06,11:50
Ospravedlnujem sa teda vsetkym chlapcom ze som napisal len dievcata :-)
Ten "ptreklep" kludne daj kam chces :-)
To s tou najomnou zmluvou by zaujimalo aj mna..
Nenasiel by sa niekto kto by mi pozrel zakladatelsku listinu ci to tam mam vsetko ok, aby to preslo na prvy krat??

:)
najdes vela aj tu u nas na porade (vyhladavanie :)), ale pre istotu si pozri tuto stranku (http://www.justice.gov.sk/h.aspx?pg=r1&htm=http://www.justice.gov.sk/or/or.htm) a dolu na nej mas aj nejake "modelove situacie" ...

podla mna sa treba venovat zalozeniu firmy so vsetkou vaznostou, lebo to bude doklad na dlhu dobu, castokrat pouzivany ... dobry pravnik pracuje tak, ze sa ta povypytuje, aby zistil tvoje poziadavky na firmu a potom ti navrhne nieco ako koncept, ktory sa obycajne viackrat doplna aby sa doladil v sulade s predpismi a so zamermi podnikatela.
U teba - kedze budes mat "jednoosobovu" sro to sice nie je az tak dolezite, ako keby vas spolocnikov bolo viac - ale myslim, ze ani vtedy nie je treba tieto podklady podcenovat - prepac za to "kazanie" :) ale vychadzam z viacrocnych skusenosti nielen mojich ale aj od mnohych podnikatelov ;)
ayya
31.05.06,11:57
Prosím Vás o radu

- zakladám jednoosobovú s.r.o., ktorej miesto podnikania je miesto môjho trvalého bydliska (môj rodinný dom). na živnostenskom úrade chcú odo mňa list vlastníctva a nájomnú zmluvu. Na porade som sa dočítal, že nájomnú zmluvu nepotrebujem, kde je teda pravda? Môžem Vás poprosiť prípadne o nejaký vzor nájomnej zmluvy? Dakujem

Europa

prosim - prever to este raz, co si sa docital... neslo nahodou o podnikatela "fyzicku osobu" ?... lebo ty zakladas novu "pravnicku osobu", subjekt prava - ktora bude mat "nezavisly" zivot od teba ako zakladatela a pripadne aj konatela. Lahsie sa to da uvedomit, ked si povieme, ze ty mozes predat svoj podiel v tej novej sro niekomu uplne inemu. Takze je vlastne iba "nahoda" ze v tomto momente si ty jediny zakladatal, jediny spolocnik, jediny konatel ... (neviem, ci sa vyjadrujem zrozumitelne) :o
Ty vlastnis dom ako "obyvatel" ... a pravnicka osoba musi mat sidlo, ku ktoremu ma nejaky "vztah" ... bud vlastnicky, alebo najomny ... Ten dom nepatri tej novozakladanej "pravnickej osobe" tak musi mat najomnu zmluvu s vlastnikom tej budovy ...
tak asi - ale nie som pravnik - napisala som iba to, ako tomu rozumiem, ok? ;)
Katarína STR
31.05.06,12:22
Ak ti to pomôže, pridávam jeden vzor nájomnej zmluvy.
ajacik
01.06.06,18:51
Veľmi pekne dakujem všetkým prispievateľom tejto témy. Všetko mám pripravené až na jednu "drobnosť".

Ide o vyhlásenie zakladateľa, že nie je zakladateľom ani spoločníkom v inej spoločnosti.
- je to vyhlásenie podľa §112, alebo podľa §105?

veľmi pekne dakujem
Hlinkovx
01.06.06,19:06
112 by to malo byť
ajacik
01.06.06,19:10
dakujem, tak to mím zatiaľ aj ja. mýli ma to slovíčko "malo by" a tento príspevok od katky
http://www.porada.sk/showpost.php?p=52724&postcount=70
Katarína STR
02.06.06,04:30
Presnejšie by to mal byť § 105a.
Znie - Spoločnosť s jedným spoločníkom nemôže byť jediným zakladateľom alebo jediným spoločníkom inej spoločnosti. Fyzická osoba môže byť jediným spoločníkom najviac v troch spoločnostiach.

§112 - už je o niečo inom. V obchodnom zákonníku sa to zmenilo.
Znie - Návrh na zápis spoločnosti do obchodného registra podávajú a podpisujú všetci konatelia spoločne.
ajacik
02.06.06,04:43
Presnejšie by to mal byť § 105a.
Znie - Spoločnosť s jedným spoločníkom nemôže byť jediným zakladateľom alebo jediným spoločníkom inej spoločnosti. Fyzická osoba môže byť jediným spoločníkom najviac v troch spoločnostiach.

§112 - už je o niečo inom. V obchodnom zákonníku sa to zmenilo.
Znie - Návrh na zápis spoločnosti do obchodného registra podávajú a podpisujú všetci konatelia spoločne.

Dakujem ti.
Ved prave ten §112 ma pomýll, že as tam píše o iečom inom ako vo vyhlásení.
Takže to bude Vyhlásenie podľa § 105a .

ešte raz dakujem a prajem krásny den
Hlinkovx
02.06.06,05:02
tak potom sorry....
nebola som si istá...či sa to nezmenilo...zato som tam napísla "malo by"....
Katarína STR
02.06.06,05:16
Neni zač.
Ja som sa tiež pomýlila pred rokom a pol. Tiež som uviedla § 112, ale v pohode to obchodný register akceptoval.
Ale pre istotu už na to upozorňujem.
weben
13.06.06,07:40
Chcel by som teda niekoho poprosit kto si teraz jun 2006 zapisoval sro samoosoba do registra keby dal doc, alebo pdf vzoru na stranku dakujem.
majamka
19.06.06,13:40
Ahojte, prosim nema niekto vzor zakladateľskej listiny./aktuálnu pre toto obdobie aj so všetkými zmenami./ Prosim priložte ju. Ja som už asi prečitala všetko okolo založenia s.r.o, čo bolo uverejnené na porade a už mam s toho riadny mix, že ktorá je ta správna a aktuálna zakladateľská listina pre toto obdobie. Ďakujem veľmi pekne.:confused:
fina
19.06.06,14:08
skus si otvoriť prílohu je to podľa posledných zmien.
ejo17
19.06.06,15:51
najde sa dobra dusa, ktora sem hodi aktualny vzor zakladatelskej listiny sro s dvoma spolocnikmi?...velka vdaka
fina
20.06.06,08:17
pre dvoch spoločníkom už potrebuješ spoločenskú zmluvu a nie zakladateľskú listinu
fina
20.06.06,08:25
počet spločníkov si upravíš podľa potreby, minimálne dvaja. Prípadne sa ešte pozri do znenia zákona a niečo môžeš pridať prípadne vypustiť tak aby ti ro čo najviac vyhovovalo
majamka
20.06.06,13:16
ďakujem veľmi pekne za zakladateľskú listinu, ale teraz tam už netreba tie formulky: "predpokladané náklady súvisiace zo vznikom spoločnosti..... a to, že zakladateľom neboli poskytnuté žiadne výhodody..." ? Prosím dajte vedieť.
ďakujem:D
ajobs
20.06.06,13:37
ďakujem veľmi pekne za zakladateľskú listinu, ale teraz tam už netreba tie formulky: "predpokladané náklady súvisiace zo vznikom spoločnosti..... a to, že zakladateľom neboli poskytnuté žiadne výhodody..." ? Prosím dajte vedieť.
ďakujem:D

Tie formulky stále treba. Bez toho ti firmu nezapíšu.
majamka
20.06.06,14:25
Náhodou nemá niekto novú základateľskú listinu aj s tými formulkami, no proste zo všetkým čo treba aby s.r.o zapisali do OR bez problémov?
Prosím...;)
majamka
22.06.06,13:09
Náhodou nemá niekto novú základateľskú listinu aj s tými formulkami, no proste zo všetkým čo treba aby s.r.o zapisali do OR bez problémov?
Prosím...;)
ejo17
23.06.06,08:32
počet spločníkov si upravíš podľa potreby, minimálne dvaja. Prípadne sa ešte pozri do znenia zákona a niečo môžeš pridať prípadne vypustiť tak aby ti ro čo najviac vyhovovalo

veľká vďaka
debee
03.07.06,08:43
Mam otazku tykajucu sa dorucenia rozhodnutia o zapise s.r.o.? Kam ho primarne zasiela Obchodny sud? Na adresu firmy alebo na adresu spolocnika (jedneho) ak su rozdielne?
Milan Benka
03.07.06,08:56
Ak sa nemýlim, tak na adresu navrhovateľa, čo v prípade prvozápisu je poverený spoločník.
tsatsiki
03.07.06,09:17
nech sa paci ten vzor
ajobs
03.07.06,19:45
Ak sa nemýlim, tak na adresu navrhovateľa, čo v prípade prvozápisu je poverený spoločník.

Áno, je to tak, ale dá sa vyzdvihnúť aj osobne.
zdendo
04.07.06,08:03
tsatsiki... ty si osobne pouzil/a tuto ZL, kedy a ci ti presla na sude.
machuľa
13.07.06,06:12
prosím ak mi môžete poradiť kde by som prišla na :
- písomné vyhlásenie zakladateľ, že nie je jediným spoločníkom vo viac ako dvoch spoločnostiach s ručením obmedzením - je na to nejaký vzor?
- podpisový vzor konateľa - malo by to byť nejaké tlačivo, kde sa k tomu dostanem?

Už vopred ďakujem

PS: Ináč suprová stránka, ďakujem všetkým tvorcom
ajobs
13.07.06,12:16
prosím ak mi môžete poradiť kde by som prišla na :
- písomné vyhlásenie zakladateľ, že nie je jediným spoločníkom vo viac ako dvoch spoločnostiach s ručením obmedzením - je na to nejaký vzor?
- podpisový vzor konateľa - malo by to byť nejaké tlačivo, kde sa k tomu dostanem?

Už vopred ďakujem

PS: Ináč suprová stránka, ďakujem všetkým tvorcom

Nie sú na to tlačivá, vytvoríš si ich napr. vo Worde na PC a uvedieš tam všetko potrebné. Podpisový vzor konateľa prikladám.
myt
14.07.06,13:17
Dobry den,

vie mi niekto prosim poradit, ako ma z formalnej stranky vyzerat priloha k navrhu na zapis sro do orsr (hlavicka, specialne cislovanie stran podla navrhu na zapis, a pod.)? Nezmestili sa mi do nej vsetky predmety podnikania.

Vdaka
machuľa
14.07.06,17:01
:D si super, veľmi pekne ďakujem!!!!!

Pa

Nie sú na to tlačivá, vytvoríš si ich napr. vo Worde na PC a uvedieš tam všetko potrebné. Podpisový vzor konateľa prikladám.
elPi
14.07.06,18:34
Dobry den,

vie mi niekto prosim poradit, ako ma z formalnej stranky vyzerat priloha k navrhu na zapis sro do orsr (hlavicka, specialne cislovanie stran podla navrhu na zapis, a pod.)? Nezmestili sa mi do nej vsetky predmety podnikania.

Vdaka

Myslím, že v pokynoch na vyplňovanie je, že ak sa niečo nezmestí, tak treba tú stranu pridať - skopírovať, konkrétne v tomto prípade stranu P7/2, pričom v pravom hornom rohu je okienko na jej očíslovanie - teda prvá bude mať cca č. 1 a druhá potom asi 2.
V tomto teple nie som si istý či dobre rátam . . . :D
Wes
24.07.06,17:55
Kto vie nech pomoze vdaka

Nie je mi jasny ten paragraf 112 vyhlasenie ze niesom zakladatelom inej s.r.o. a v pripade ked chcem zalozit este jednu sro tak ake davam vyhlasenie asi toto uz nie :D pls help

Vdaka
Evanka
24.07.06,19:37
Kto vie nech pomoze vdaka

Nie je mi jasny ten paragraf 112 vyhlasenie ze niesom zakladatelom inej s.r.o. a v pripade ked chcem zalozit este jednu sro tak ake davam vyhlasenie asi toto uz nie :D pls help

Vdaka
Pravdepodobne hovoríš o OZ pred doplnením a zmenami. Teraz je to § 105 a znie
(1) Spoločnosť s jedným spoločníkom nemôže byť jediným zakladateľom alebo jediným spoločníkom inej spoločnosti. Fyzická osoba môže byť jediným spoločníkom najviac v troch spoločnostiach.

Neviem, či som presne pochopiula o čo ti ide.
Jednoosobová spoločnosť nemože byť jediným spoločníkom inej spoločnosti. FO môže byť jediným spoločníkom najviac v 3 spoločnostiach.

Toto je potrebné dodržať pri zakladaní s.r.o. pre potreby zápisu do OR a podľa toho aj napíšeš čestné prehlásenie.
Wes
25.07.06,10:47
Dakujem pekne Evanka za odpoved ale aj tak mi to nieje jasne :)

Mam to pochopit tak ze ten spolocnik je konatel alebo to sa vstahuje len na spolocnikov ak vlozi nejaky vklad 30 000 ci kolko je minimum.

Mne proste ide o to ze ak chcem si zalozit viac jednoosobovych sro ci je to mozne alebo to je podmienene nejakym paragrafom ale ak toto vyhlasenie sa sa tyka spolocnika a nie konatela tak potom by to malo by ok.

Chcem si zalozit dve srocky a podla toho co pises uz sa nedava vyhlasenie 112 ale 105?
ludmyl
08.08.06,12:56
Chcem sa opytat, kde presne sa ma vlozit depozit pri zakladani spolocnosti? Je na to presne urceny ucet, alebo si ho zaklada spolocnost sama?
Ako je to s tymi zahranicnymi investormi?
ajobs
08.08.06,20:29
Chcem sa opytat, kde presne sa ma vlozit depozit pri zakladani spolocnosti? Je na to presne urceny ucet, alebo si ho zaklada spolocnost sama?
Ako je to s tymi zahranicnymi investormi?

Určuje si to spoločnosť sama.
dejna
11.08.06,09:48
prosim - prever to este raz, co si sa docital... neslo nahodou o podnikatela "fyzicku osobu" ?... lebo ty zakladas novu "pravnicku osobu", subjekt prava - ktora bude mat "nezavisly" zivot od teba ako zakladatela a pripadne aj konatela. Lahsie sa to da uvedomit, ked si povieme, ze ty mozes predat svoj podiel v tej novej sro niekomu uplne inemu. Takze je vlastne iba "nahoda" ze v tomto momente si ty jediny zakladatal, jediny spolocnik, jediny konatel ... (neviem, ci sa vyjadrujem zrozumitelne) :o
Ty vlastnis dom ako "obyvatel" ... a pravnicka osoba musi mat sidlo, ku ktoremu ma nejaky "vztah" ... bud vlastnicky, alebo najomny ... Ten dom nepatri tej novozakladanej "pravnickej osobe" tak musi mat najomnu zmluvu s vlastnikom tej budovy ...
tak asi - ale nie som pravnik - napisala som iba to, ako tomu rozumiem, ok? ;)

takze konatel aj spolocnik aj vsetko som ja.
firmu chcem napisat na adresu kde mam trvale bydlisko (u rodicov).
naco budem predkladat na ZL list vlastnictva (v liste vls.su uvedeni moji rodicia nie ja). mam spisat s rodicmi najomnu zmluvu? podpisy maju byt overene. budem to potrebovat aj do OR.
dakujem.
ajobs
11.08.06,09:51
takze konatel aj spolocnik aj vsetko som ja.
firmu chcem napisat na adresu kde mam trvale bydlisko (u rodicov).
naco budem predkladat na ZL list vlastnictva (v liste vls.su uvedeni moji rodicia nie ja). mam spisat s rodicmi najomnu zmluvu? podpisy maju byt overene. budem to potrebovat aj do OR.
dakujem.

Nemusíš mať nájomnú zmluvu, stačí tam dať súhlas rodičov na zriadenie sídla. Toto musíš mať pri zápise PO do živnostenského registra, do OR ti to už netreba.
dejna
11.08.06,09:56
Nemusíš mať nájomnú zmluvu, stačí tam dať súhlas rodičov na zriadenie sídla. Toto musíš mať pri zápise PO do živnostenského registra, do OR ti to už netreba.

suhlas rodicov. to akoze maju ist so mnou alebo mam napisat nejaky list v zmysle : ze janka bankova a janko banik davaju suhlasime s tym, aby sidlo spolocnosti bolo janikova 9, Banikovce?
a ich podpisy maju byt overene (lebo idem notarovi tak ci treba.?
ajobs
11.08.06,09:59
suhlas rodicov. to akoze maju ist so mnou alebo mam napisat nejaky list v zmysle : ze janka bankova a janko banik davaju suhlasime s tym, aby sidlo spolocnosti bolo janikova 9, Banikovce?
a ich podpisy maju byt overene (lebo idem notarovi tak ci treba.?

Stačí list, podpisy nemusia byť overené. Treba priložiť kópiu listu vlastníctva - neoverenú, že rodičia sú vlastníci bytu - nehnuteľnosti.
dejna
11.08.06,10:05
Stačí list, podpisy nemusia byť overené. Treba priložiť kópiu listu vlastníctva - neoverenú, že rodičia sú vlastníci bytu - nehnuteľnosti.


ok dakujem. takze napisem ten list, dam im ho podpisat a na katastri vypytam list vlastnictva ten neovereny na ktorom je napisane ze nie je pouzitelny pre pravne ucely, dobre?
ajobs
11.08.06,10:30
ok dakujem. takze napisem ten list, dam im ho podpisat a na katastri vypytam list vlastnictva ten neovereny na ktorom je napisane ze nie je pouzitelny pre pravne ucely, dobre?

Ak máš doma nejaký LV staršieho dáta, tak ho kľudne použi, na tom sa veľmi nebazíruje.
dejna
11.08.06,10:36
Ak máš doma nejaký LV staršieho dáta, tak ho kľudne použi, na tom sa veľmi nebazíruje.

dakujem si mila.
ajobs
11.08.06,10:45
dakujem si mila.

Som síce muž, ale ďakujem. :)
A môžeš stlačiť aj tlačítko Oceňujem, to sa poteším ešte viac.:D :D
dejna
11.08.06,10:52
Ak máš doma nejaký LV staršieho dáta, tak ho kľudne použi, na tom sa veľmi nebazíruje.

ESTE JEDNU OTAZKU MOZEM MAT NA ZAKL.LISTINE,VYHLASENI O SPRAVCOVI VKLADU,USTANOVENI KONATELA DO FUNKCIE A VYHLASENIA PODLA PARAG.136 A 105A ROVNAKE DATUMY?
TERAZ SI VYPLNAM OHLASENIE ZIADOST O VYDANIE ZL-TAM MOZE BYT TEN ISTY DATUM?
brute
11.08.06,11:38
noo takze, takto som to robil ja:

Zivnostensky list:
1. zakladatelska listina, datum 31.7. (1x original, stacil s overenym podpisom, nepotreboval som mat ju previazanu notarom)
2. vypis z registra trestov nie starsi ako 3 mesiace (original, 100 Sk)
3. ziadost o vydanie ZL na PO, datum 31.7.
4. kopia vypisu z listu vlastnictva s pisomnym suhlasom majitelov objektu (priamo napisane na kopii s podpismi) z 30.12.2005. Kopia nemusi byt overena, ale pozor, musis mat so sebou aj original vypisu z listu vlastnictva k nahliadnutiu (kvoli tomu som sa otacal :-))
5. nezabudni sa pred napisanim zakladatelskej listiny alebo spolocenskej zmluvy poradit o predmetoch podnikania. ja som mal smolu, v piatok som sa bol radit a v pondelok sa zmenil nazov predmetu v ktorom budem podnikat takze zase otocka :-)))

Zivnostensky list mi bol udeleny 4.8.2006

OR:
1. 2x Prehlasenie spravcu vkladu 31.7. (not. overene)
2. 2x Podpisovy vzor konatela 4.8. (not. overene)
3. 1x Prehlasenie ze nie som vo viac ako dvoch sro 4.8. (not. overene.)
4. 2x zakladatelska listina 31.7. (not. overene + previazane notarom)
5. 2x kopia ZL 4.8. (not. overena)
6. 1x ziadost o zapis do OR 4.8. (not. overene + previazane)

v pondelok uvidime ci mi to preslo :-)
brute
11.08.06,11:43
Este jedna dolezita vec! Zakladatelsku listinu musis mat notarsky overenu pre OR skor ako zaziadas o ZL (alebo v ten isty den ako ja). Takze najprv poradit sa s precovnickami na zivnostenskom (mam len dobru skusenost), potom doplnit do zakl. listiny predmenty podnikania, spravit 4 kopie (1x ZR, 2x OR, 1x pre vlastnu potrebu) a co najskor na zivnostensky urad nech sa nezmeni nazov predmetu podnikania :-)
dejna
11.08.06,12:25
noo takze, takto som to robil ja:

Zivnostensky list:
1. zakladatelska listina, datum 31.7. (1x original, stacil s overenym podpisom, nepotreboval som mat ju previazanu notarom)
2. vypis z registra trestov nie starsi ako 3 mesiace (original, 100 Sk)
3. ziadost o vydanie ZL na PO, datum 31.7.
4. kopia vypisu z listu vlastnictva s pisomnym suhlasom majitelov objektu (priamo napisane na kopii s podpismi) z 30.12.2005. Kopia nemusi byt overena, ale pozor, musis mat so sebou aj original vypisu z listu vlastnictva k nahliadnutiu (kvoli tomu som sa otacal :-))
5. nezabudni sa pred napisanim zakladatelskej listiny alebo spolocenskej zmluvy poradit o predmetoch podnikania. ja som mal smolu, v piatok som sa bol radit a v pondelok sa zmenil nazov predmetu v ktorom budem podnikat takze zase otocka :-)))

Zivnostensky list mi bol udeleny 4.8.2006

OR:
1. 2x Prehlasenie spravcu vkladu 7.8. (not. overene)
2. 2x Podpisovy vzor konatela 7.8. (not. overene)
3. 1x Prehlasenie ze nie som vo viac ako 3 sro 31.7. (not. overene.)
4. 2x zakladatelska listina 31.7. (not. overene + previazane notarom)
5. 2x kopia ZL 4.8. (not. overena)
6. 1x ziadost o zapis 7.8. (not. overene + previazane)

v pondelok uvidime ci mi to preslo :-)

dakujem mam zopar otazok:

to kde si bol na ziv.urade ze ti to tak rychle vybavili ?

OR
3. preco len jeden kus? toto si nezakladaju do zbierky listin? a preco je datum ako na zakl.listine, to by potom aj pod.vzor konatela mohol byt z toho datumu nie?

inak prajem vela stastia,predmet podnikania mam uz porieseny
dejna
11.08.06,12:28
Este jedna dolezita vec! Zakladatelsku listinu musis mat notarsky overenu pre OR skor ako zaziadas o ZL (alebo v ten isty den ako ja). Takze najprv poradit sa s precovnickami na zivnostenskom (mam len dobru skusenost), potom doplnit do zakl. listiny predmenty podnikania, spravit 4 kopie (1x ZR, 2x OR, 1x pre vlastnu potrebu) a co najskor na zivnostensky urad nech sa nezmeni nazov predmetu podnikania :-)

ostatne doklady mi netreba pre vlastnu potrebu overene?
tu Zakl.list. co si nechavas mas previazanu tiez.
ja mam predmet iba maloobchod ,velkoobchod v ramci volnej ziv.a sprostredk.obch.v rozhsahu volnej ziv.
idem si dnes overit tiez zakl.list. tak preto sa pytam na datumy ci sa neda dat k tomu istemu datumu aj vsetky ostatne veci ,ktore sa nesu az na OR.
dejna
11.08.06,12:32
noo takze, takto som to robil ja:

Zivnostensky list:
1. zakladatelska listina, datum 31.7. (1x original, stacil s overenym podpisom, nepotreboval som mat ju previazanu notarom)
2. vypis z registra trestov nie starsi ako 3 mesiace (original, 100 Sk)
3. ziadost o vydanie ZL na PO, datum 31.7.
4. kopia vypisu z listu vlastnictva s pisomnym suhlasom majitelov objektu (priamo napisane na kopii s podpismi) z 30.12.2005. Kopia nemusi byt overena, ale pozor, musis mat so sebou aj original vypisu z listu vlastnictva k nahliadnutiu (kvoli tomu som sa otacal :-))
5. nezabudni sa pred napisanim zakladatelskej listiny alebo spolocenskej zmluvy poradit o predmetoch podnikania. ja som mal smolu, v piatok som sa bol radit a v pondelok sa zmenil nazov predmetu v ktorom budem podnikat takze zase otocka :-)))

Zivnostensky list mi bol udeleny 4.8.2006

OR:
1. 2x Prehlasenie spravcu vkladu 7.8. (not. overene)
2. 2x Podpisovy vzor konatela 7.8. (not. overene)
3. 1x Prehlasenie ze nie som vo viac ako 3 sro 31.7. (not. overene.)
4. 2x zakladatelska listina 31.7. (not. overene + previazane notarom)
5. 2x kopia ZL 4.8. (not. overena)
6. 1x ziadost o zapis 7.8. (not. overene + previazane)

v pondelok uvidime ci mi to preslo :-)

a vyhlasenie podla paragrafu 136 tam nie je potrebne (na OR)
je to nieco v tomto zmysle:
Ako konateľ uvedenej spoločnosti vyhlasujem, že nebudem :

a) vo vlastnom mene alebo na vlastný účet uzavierať obchody, ktoré súvisia s podnikateľskou činnosťou spoločnosti,
b) sprostredkúvať pre iné osoby obchody spoločnosti,
c) zúčastňovať sa na podnikaní inej spoločnosti ako spoločník s neobmedzeným ručením,
d) vykonávať činnosť ako štatutárny orgán alebo člen štatutárneho orgánu alebo iného orgánu inej právnickej osoby s podobným predmetom podnikania, ibaže pôjde o právnickú osobu, na ktorej podnikaní sa bude zúčastňovať spoločnosť
brute
11.08.06,12:59
a vyhlasenie podla paragrafu 136 tam nie je potrebne (na OR)
je to nieco v tomto zmysle:
Ako konateľ uvedenej spoločnosti vyhlasujem, že nebudem :

a) vo vlastnom mene alebo na vlastný účet uzavierať obchody, ktoré súvisia s podnikateľskou činnosťou spoločnosti,
b) sprostredkúvať pre iné osoby obchody spoločnosti,
c) zúčastňovať sa na podnikaní inej spoločnosti ako spoločník s neobmedzeným ručením,
d) vykonávať činnosť ako štatutárny orgán alebo člen štatutárneho orgánu alebo iného orgánu inej právnickej osoby s podobným predmetom podnikania, ibaže pôjde o právnickú osobu, na ktorej podnikaní sa bude zúčastňovať spoločnosť

Podla mna nie. Tym, ze prijmes statut konatela musis tieto podmienky splnat bez ohladu na to ci to vyhlasenie spises alebo nie. Takze je zbytocne. Ale na 100% ti to poviem az v utorok ked zistim ci ma zapisali :)
dejna
11.08.06,13:03
ostatne doklady mi netreba pre vlastnu potrebu overene?
tu Zakl.list. co si nechavas mas previazanu tiez.
ja mam predmet iba maloobchod ,velkoobchod v ramci volnej ziv.a sprostredk.obch.v rozhsahu volnej ziv.
idem si dnes overit tiez zakl.list. tak preto sa pytam na datumy ci sa neda dat k tomu istemu datumu aj vsetky ostatne veci ,ktore sa nesu az na OR.

a ktym predtym otazkam ?
dejna
11.08.06,13:19
Podla mna nie. Tym, ze prijmes statut konatela musis tieto podmienky splnat bez ohladu na to ci to vyhlasenie spises alebo nie. Takze je zbytocne. Ale na 100% ti to poviem az v utorok ked zistim ci ma zapisali :)

o nejak som to tu doplietla. preco podpis.vzor musi mat datum az po vydani ZListu?
a tiez spravca vkladu datum az po vydani ZL.a preco z tohoto len 1kopiu
brute
11.08.06,14:21
dakujem mam zopar otazok:

to kde si bol na ziv.urade ze ti to tak rychle vybavili ?

OR
3. preco len jeden kus? toto si nezakladaju do zbierky listin? a preco je datum ako na zakl.listine, to by potom aj pod.vzor konatela mohol byt z toho datumu nie?

inak prajem vela stastia,predmet podnikania mam uz porieseny

Ziv. urad ma zakonnu lehotu 7 dni na vydanie/nevydanie opravnenia. Ja som sa siel spytat po 5 a bolo.. Bolo to v BA.

Nemyslim si ze prehlasenie treba zakladat do zbierky listin. Niako to totiz nesuvisi so spolocnostou ako takou. Proste som nikde nenasiel zmienku o tom, ze by to bolo potrebne.

Ano aj podpisovy vzor konatela moze byt z daumu zalozenia spolocnosti. Avsak ja som s tym tlacivom isiel k notarovi az neskor, to ze ho potrebujem som sa dozvedel az dodatocne.
brute
11.08.06,14:27
ostatne doklady mi netreba pre vlastnu potrebu overene?
tu Zakl.list. co si nechavas mas previazanu tiez.
ja mam predmet iba maloobchod ,velkoobchod v ramci volnej ziv.a sprostredk.obch.v rozhsahu volnej ziv.
idem si dnes overit tiez zakl.list. tak preto sa pytam na datumy ci sa neda dat k tomu istemu datumu aj vsetky ostatne veci ,ktore sa nesu az na OR.

Zakladatelsku listinu by som urcite nechal previazat aj pre vlastnu potrebu. Nikdy totiz nevies kedy sa moze zist a take drahe to zase nie je :)

Mozes dat vsetko k jednemu datumu, len prehlasenie, ze nie si jedinym spolocnikom vo viac ako dvoch sro by som odlozil az k datumu zapisu do OR (len pre istotu). K notarovi musis ist aj tak 2x, druhy krat po tom co bude vydany zivnostensky list, nechat si overit kopiu a podpisat ziadost o zapis do OR.
brute
11.08.06,14:35
Pridavam link na uzitocny clanok na eTrend

http://www.etrend.sk/34469/podnikanie/firemne-pravo/zalozenie-a-vznik-spolocnosti-s-rucenim-obmedzenym

Dolezite z toho je najma:

Čo treba k žiadosti o vydanie živnostenského oprávnenia pre s.r.o.

Kópia spoločenskej zmluvy či zakladateľskej listiny, ktorú pracovníci odboru živnostenského podnikania príslušného obvodného úradu porovnajú s originálom
Dokumenty dokladujúce odbornú spôsobilosť v prípade, že to pre zvolený predmet činnosti vyžaduje živnostenský zákon (napr. vysokoškolský diplom alebo výučný list)
Negatívny výpis z registra trestov každého budúceho konateľa (nie starší ako 3 mesiace)
Kolková známku za 1 000 Sk ako správny poplatok za vydanie živnostenského listu, respektíve 2 000 Sk v prípade koncesnej listiny
Doklad o sídle spoločnosti, napríklad nájomná zmluva, či list vlastníctva, ak sa sídlo s.r.o. zhoduje s bydliskom konateľaČo treba na podanie návrhu na zápis s.r.o. do obchodného registra

Formulár návrhu na zápis spoločnosti s ručením obmedzeným do obchodného registra (Príloha č. 7 k Vyhláške č. 25/2004 Z.z.) s notárskym osvedčením pravosti podpisov všetkých konateľov
Dve vyhotovenia spoločenskej zmluvy s úradne overenými podpismi spoločníkov, respektíve zakladateľskej listiny pri jednoosobovej s.r.o. (jeden rovnopis do Zbierky listín)
Dve notárom overené kópie živnostenského listu alebo koncesnej listiny (jedna kópia do Zbierky listín)
Vyhlásenie správcu vkladu o rozsahu splatenia vkladov spoločníkov s úradne overeným podpisom (v dvoch vyhotoveniach, jedno do Zbierky listín)
Notársky osvedčený podpisový vzor budúcich konateľov
V prípade jednoosobovej s.r.o. notársky overené vyhlásenie, že podnikateľ nie je jediným spoločníkom vo viac ako dvoch s.r.o.
Kolkové známky za 10 000 Sk (súdny poplatok za zápis do obchodného registra)
ajobs
11.08.06,19:25
Podla mna nie. Tym, ze prijmes statut konatela musis tieto podmienky splnat bez ohladu na to ci to vyhlasenie spises alebo nie. Takze je zbytocne. Ale na 100% ti to poviem az v utorok ked zistim ci ma zapisali :)

Nie je potrebné.
dejna
25.08.06,15:00
Pridavam link na uzitocny clanok na eTrend

http://www.etrend.sk/34469/podnikanie/firemne-pravo/zalozenie-a-vznik-spolocnosti-s-rucenim-obmedzenym

Dolezite z toho je najma:

Čo treba k žiadosti o vydanie živnostenského oprávnenia pre s.r.o.

Kópia spoločenskej zmluvy či zakladateľskej listiny, ktorú pracovníci odboru živnostenského podnikania príslušného obvodného úradu porovnajú s originálom
Dokumenty dokladujúce odbornú spôsobilosť v prípade, že to pre zvolený predmet činnosti vyžaduje živnostenský zákon (napr. vysokoškolský diplom alebo výučný list)
Negatívny výpis z registra trestov každého budúceho konateľa (nie starší ako 3 mesiace)
Kolková známku za 1 000 Sk ako správny poplatok za vydanie živnostenského listu, respektíve 2 000 Sk v prípade koncesnej listiny
Doklad o sídle spoločnosti, napríklad nájomná zmluva, či list vlastníctva, ak sa sídlo s.r.o. zhoduje s bydliskom konateľaČo treba na podanie návrhu na zápis s.r.o. do obchodného registra

Formulár návrhu na zápis spoločnosti s ručením obmedzeným do obchodného registra (Príloha č. 7 k Vyhláške č. 25/2004 Z.z.) s notárskym osvedčením pravosti podpisov všetkých konateľov
Dve vyhotovenia spoločenskej zmluvy s úradne overenými podpismi spoločníkov, respektíve zakladateľskej listiny pri jednoosobovej s.r.o. (jeden rovnopis do Zbierky listín)
Dve notárom overené kópie živnostenského listu alebo koncesnej listiny (jedna kópia do Zbierky listín)
Vyhlásenie správcu vkladu o rozsahu splatenia vkladov spoločníkov s úradne overeným podpisom (v dvoch vyhotoveniach, jedno do Zbierky listín)
Notársky osvedčený podpisový vzor budúcich konateľov
V prípade jednoosobovej s.r.o. notársky overené vyhlásenie, že podnikateľ nie je jediným spoločníkom vo viac ako dvoch s.r.o.
Kolkové známky za 10 000 Sk (súdny poplatok za zápis do obchodného registra)

brute uz to mas spat z OR?
dejna
28.08.06,11:09
[quote=brute]Pridavam link na uzitocny clanok na eTrend

http://www.etrend.sk/34469/podnikanie/firemne-pravo/zalozenie-a-vznik-spolocnosti-s-rucenim-obmedzenym

Dolezite z toho je najma:

Čo treba k žiadosti o vydanie živnostenského oprávnenia pre s.r.o.

Kópia spoločenskej zmluvy či zakladateľskej listiny, ktorú pracovníci odboru živnostenského podnikania príslušného obvodného úradu porovnajú s originálom
Dokumenty dokladujúce odbornú spôsobilosť v prípade, že to pre zvolený predmet činnosti vyžaduje živnostenský zákon (napr. vysokoškolský diplom alebo výučný list)
Negatívny výpis z registra trestov každého budúceho konateľa (nie starší ako 3 mesiace)
Kolková známku za 1 000 Sk ako správny poplatok za vydanie živnostenského listu, respektíve 2 000 Sk v prípade koncesnej listiny
Doklad o sídle spoločnosti, napríklad nájomná zmluva, či list vlastníctva, ak sa sídlo s.r.o. zhoduje s bydliskom konateľaČo treba na podanie návrhu na zápis s.r.o. do obchodného registra

Formulár návrhu na zápis spoločnosti s ručením obmedzeným do obchodného registra (Príloha č. 7 k Vyhláške č. 25/2004 Z.z.) s notárskym osvedčením pravosti podpisov všetkých konateľov
Dve vyhotovenia spoločenskej zmluvy s úradne overenými podpismi spoločníkov, respektíve zakladateľskej listiny pri jednoosobovej s.r.o. (jeden rovnopis do Zbierky listín)
Dve notárom overené kópie živnostenského listu alebo koncesnej listiny (jedna kópia do Zbierky listín)
Vyhlásenie správcu vkladu o rozsahu splatenia vkladov spoločníkov s úradne overeným podpisom (v dvoch vyhotoveniach, jedno do Zbierky listín)
Notársky osvedčený podpisový vzor budúcich konateľov
V prípade jednoosobovej s.r.o. notársky overené vyhlásenie, že podnikateľ nie je jediným spoločníkom vo viac ako dvoch s.r.o.
Kolkové známky za 10 000 Sk (súdny poplatok za zápis do obchodného registra)caute je tu niekto kto by pomohol s vyplnenim navrhu na zapis spol.s.r.o. do obch.reg.
nie je mi jasne co mam napisat do kolonky:
sposob konania stat.organu v mene spolocnosti: to akoze tam mam napisat osobne? alebo ze v plnom rozsahu, alebo co sa tam pise?
Spolocnici: tam mam vyplnit zase to iste ako pri konatelovi (jedna sa o jednoosobvu s.r.o.)
a v bode rozsah splatenia vkladu- tam napisem sumu alebo ze vsetko naraz?
a vkolonke zakl.imanie staci len suma 2000000alebo aj nieco ine tam treba pisat a zase je tam ten rozsah splatenia.

Pomozte mi niekto,pani na OR bola velmi neochotna a neprijemna.
elPi
28.08.06,11:16
otvor si napr. www.orsr.sk (http://www.orsr.sk), vyhladaj hocijakú sro - alebo aj viac a pozri a porovnaj si tam tie formulácie
Tiež tam nájdeš vzor vypläovania formulárov
dejna
28.08.06,11:28
otvor si napr. www.orsr.sk (http://www.orsr.sk), vyhladaj hocijakú sro - alebo aj viac a pozri a porovnaj si tam tie formulácie
Tiež tam nájdeš vzor vypläovania formulárov

ja som tam vzory nenasla. no moc mi to nepomohlo.
dejna
28.08.06,12:19
otvor si napr. www.orsr.sk (http://www.orsr.sk), vyhladaj hocijakú sro - alebo aj viac a pozri a porovnaj si tam tie formulácie
Tiež tam nájdeš vzor vypläovania formulárov


som slepa uz som to nasla, aky mam dat predpokladany datum zapisu do Or.
ma or nej.lehotu na zapisanie?
ajobs
28.08.06,18:32
som slepa uz som to nasla, aky mam dat predpokladany datum zapisu do Or.
ma or nej.lehotu na zapisanie?

Lehota na zápis s.r.o. do OR je 5 pracovných dní od podania návrhu. Ak sa tam uvedie neskorší termín, registrový súd vykoná zápis k tomuto dňu ( § 8, ods.1 zákona č.530/2003 Z.z.
Petra79
06.09.06,20:45
ahojte ja mam vsetko pripravene na zapis do OR ale zistila som ze namiesto § 105 mam §112.
nemohol by mi niekto pomoct a zaslat vyhlasenie §105...budem mu velmi vdacna...velmi
dakujem;)
Evanka
06.09.06,23:40
ahojte ja mam vsetko pripravene na zapis do OR ale zistila som ze namiesto § 105 mam §112.
nemohol by mi niekto pomoct a zaslat vyhlasenie §105...budem mu velmi vdacna...velmi
dakujem;)
Pozri link
http://www.porada.sk/t16766-obchodny-zakonnik.html#105
nikulik
07.09.06,03:23
Ahojte, mám otázočku: Zakladateľská listina je to isté ako spoločenská zmluva?:confused:
sta
07.09.06,06:41
Ahojte, chcela by som Vás poprosiť o odpovede na pár otázok. Klient (SZČO) si chce od októbra 2006 otvoriť prevádzku, kde by zamestnával cca 6 ľudí, do prevádzky chce nakúpiť všetko zariadenie nové, čiže zo svojej živnosti tam neprenesie nič. Na toto si chce zobrať úver. Zároveň sa chce stať aj platcom DPH a prejsť na podvojné účtovníctvo. Spoločne sme dospeli k tomu, že by preňho bolo asi najlepšie založiť si s.r.o. a všetko zariadenie, ktoré bude teraz nakupovať nakúpiť už ako s.r.o. (len neviem či to do toho októbra všetko stihne) aj zamestnancov prijať ako s.r.o.
1. Neviem či je to problém, ale uzatvoril už Budúcu zmluvu o nájomnej zmluve na túto novú prevádzku ako SZČO, myslíte, že je probém v tej zmluve len prepísať jeho údaje na s.r.o. (keď už ňou bude), alebo sa spraví nejaký dodatok kde by sa to upresnilo?

2. Tak isto, ak by si zobral úver ako SZČO s tým už sa nedá asi nič robiť, musel by ho splácať ako SZČO? Alebo sa dá spraviť nejaká zmluva o "pôžičke", kde by ako SZČO požičal peniaze z tohto úveru S.R.O. a táto by mu ju splácala?

3. Živnosť si chce ponechať na niektoré jeho osobné aktivity. Ak som to správne pochopila pre s.r.o. si musí dať vystaviť nový Živnostenský list? A nedostane sa do nejakého konfliktu, ak tá jeho s.r.o. bude podnikať v rovnakých predmetoch, ako on ako živnostník?

4. A môže si nahlásiť sídlo spoločnosti na adrese, kde nemá trvalé bydlisko? On má totiž bydlisko aj sídlo SZČO nahlásené na jednej adrese, ale teraz si kúpil byt, ktorý je písaný na neho, môže si udať ako sídlo spoločnosti s.r.o. túto adresu? alebo to musí byť tam, kde má trvalé bydlisko?

Ešte nikdy som s.r.o. nezakladala, tak Vás prosím o pomoc :confused:
sta
07.09.06,06:49
Ahojte, mám otázočku: Zakladateľská listina je to isté ako spoločenská zmluva?:confused:

Zakladateľská listina sa spisuje, ak s.r.o. zakladá jeden človek a Spoločenskú zmluvu, keď tých zakladateľov je viac. :rolleyes:
nikulik
07.09.06,07:07
Ano, dakujem, uz som si to zistila.