jankosvk
07.10.12,11:57
Prenajímam nový byt, ktorý vlastním. Doterajší nájomcovia tam nemali trvalý pobyt.
Mám nového nájomníka - staršieho dôchodcu, ktorý chce byť v tomto byte prihlásený k trvalému pobytu. Predal dom, kde mal trvalý pobyt a potrebuje sa z neho odhlásiť.
Vznikajú mne ako prenajímateľovi z tohto trvalého pobytu nejaké riziká?
Nájomnú zmluvu máme podpísanú na dobu neurčitú s výpovednou lehotou. Trvalý pobyt v nej vôbec nie je spomenutý.
keri5
07.10.12,10:13
keri5
07.10.12,10:14
aj mňa sa to týkalo tak si prečítaj čo mne poradili:-),a ja som trvalý pobyt nepovolila...
Katy a R
07.10.12,10:48
Prenajímam nový byt, ktorý vlastním. Doterajší nájomcovia tam nemali trvalý pobyt.
Mám nového nájomníka - staršieho dôchodcu, ktorý chce byť v tomto byte prihlásený k trvalému pobytu. Predal dom, kde mal trvalý pobyt a potrebuje sa z neho odhlásiť.
Vznikajú mne ako prenajímateľovi z tohto trvalého pobytu nejaké riziká?
Nájomnú zmluvu máme podpísanú na dobu neurčitú s výpovednou lehotou. Trvalý pobyt v nej vôbec nie je spomenutý.

- k ničomu ťa to nezaväzuje - povoliť, alebo zrušiť mu ho môžeš kedykoľvek. :)
Už je to tu veľakrát písané - prihlásenie k TP má len evidenčný charakter - tu je link http://www.porada.sk/t201593-odhlasenie-trvaleho-pobytu.html#post2152540
A v prípade, že máš ty trvalý pobyt v inom meste - to môže byť pre teba dokonca výhodné;). Nebudeš potom musieť platiť poplatky za KO ako majiteľka bytu.