zaso07
13.10.12,14:21
Pripájam prílohu v textovom dokumente . Samozrejme neprezrádza nápad samotný ale jeho možnosti a možný zárobok.
zaso07
13.10.12,12:56
Pripájam prílohu v textovom dokumente . Samozrejme neprezrádza nápad samotný ale jeho možnosti a možný zárobok.

skúste mi niekto poradiť či je dobrá ta ponuka alebo by ste to vypracovali lepšie ak áno poraďte je to seriózna vec na ktorej sa dá veľmi veľa zarobiť .
blavaciko
13.10.12,13:50
odhliadnuc od toho, ze nikto nevie co je to za produkt a preto zatial vo vsetkom musi "verit" tebe tak len nasledovne:
1) odstranit gramaticke a stylisticke chyby
2) vyrobna cena je irelevantna pokial je vypocitana sposobom aky pises ty
3) naklady nie su len vyrobna cena
4) marketing ustnym podanim nebude trvat 3 mesiace
5) Neuvadzaj "vypocty pre ulahcenie" ale realne cisla (realne projekcie)
6) vypracuj kvalitnejsi podnikatelsky plan
7) navrhni co vlastne hladas a co za to ponukas
zaso07
13.10.12,14:18
odhliadnuc od toho, ze nikto nevie co je to za produkt a preto zatial vo vsetkom musi "verit" tebe tak len nasledovne:
1) odstranit gramaticke a stylisticke chyby
2) vyrobna cena je irelevantna pokial je vypocitana sposobom aky pises ty
3) naklady nie su len vyrobna cena
4) marketing ustnym podanim nebude trvat 3 mesiace
5) Neuvadzaj "vypocty pre ulahcenie" ale realne cisla (realne projekcie)
6) vypracuj kvalitnejsi podnikatelsky plan
7) navrhni co vlastne hladas a co za to ponukas

1 gramaticke a stylisticke chyby to beriem
2 vyrobna cena nieje irelevantna ako ja mozem vediet napr za aku cenu to vyrobi japonec alebo cinan ja som tam ratal z najvyssou vyrobnou cenou prototypu uz je na tom kdo to bude chciet robit za aku cenu si zozenie material tou cenou a vypoctom dávam len najavo že sa to bude dat vyrábať o dosť lacnejšie .
3 náklady su aj platy zamestnancov a ruozne iné položky ktoré sa nedajú vyrátať bez iných faktorov .
4 toto je irelevantne nikdy nevies ako dlho to bude trvat predal som uz vela ale malích vecí vychádzal som z mojich predošlích úspechov
5 tak nad touto pripomienkou sa musim zasmiat pri 15% percentnej úspešnosti to vychádza každy 249 občan ( poobný výmisel len výzorom neplní žiadnu funkciu má cenu 10 e predajnú a úspešnosť každý 29 človek to vlastní ) tak pri tomto sa reálne čísla tažko pocitaju ale samozrejme na môj osobný zdravotný stav a mojich susedov a ankety by bol percentualne o to aj 80 % záujem je to už len na každom ako sa rozhodne
6 beriem spisal som to za 2 hodky len ci by mal volakto záujem o vysoobrátkový tovar
7 hladám záujemcu predám nápad a chcem podiel zo zisku a to je bagatel oproti zárobkom nechcem sa zaoberat výrobou a distribúciou . ale nebudem o tom uvádzať nič bližšie aby som neuškodil sám sebe a aby ma nikto neobehol a neokopíroval nepripravím sa o možný zisk . Konkrétnu vec prezradím až na osobnom stretnutí zo záujemcom a poskitnem celú dokumentáciu a prototip ktomu po podpísaní určitých dokumentov o mlčanlivosti.
blavaciko
13.10.12,20:44
1 gramaticke a stylisticke chyby to beriem
2 vyrobna cena nieje irelevantna ako ja mozem vediet napr za aku cenu to vyrobi japonec alebo cinan ja som tam ratal z najvyssou vyrobnou cenou prototypu uz je na tom kdo to bude chciet robit za aku cenu si zozenie material tou cenou a vypoctom dávam len najavo že sa to bude dat vyrábať o dosť lacnejšie .
3 náklady su aj platy zamestnancov a ruozne iné položky ktoré sa nedajú vyrátať bez iných faktorov .
4 toto je irelevantne nikdy nevies ako dlho to bude trvat predal som uz vela ale malích vecí vychádzal som z mojich predošlích úspechov
5 tak nad touto pripomienkou sa musim zasmiat pri 15% percentnej úspešnosti to vychádza každy 249 občan ( poobný výmisel len výzorom neplní žiadnu funkciu má cenu 10 e predajnú a úspešnosť každý 29 človek to vlastní ) tak pri tomto sa reálne čísla tažko pocitaju ale samozrejme na môj osobný zdravotný stav a mojich susedov a ankety by bol percentualne o to aj 80 % záujem je to už len na každom ako sa rozhodne
6 beriem spisal som to za 2 hodky len ci by mal volakto záujem o vysoobrátkový tovar
7 hladám záujemcu predám nápad a chcem podiel zo zisku a to je bagatel oproti zárobkom nechcem sa zaoberat výrobou a distribúciou . ale nebudem o tom uvádzať nič bližšie aby som neuškodil sám sebe a aby ma nikto neobehol a neokopíroval nepripravím sa o možný zisk . Konkrétnu vec prezradím až na osobnom stretnutí zo záujemcom a poskitnem celú dokumentáciu a prototip ktomu po podpísaní určitých dokumentov o mlčanlivosti.

neber to prosim v zlom, len ako konstruktivnu kritiku, ja zelam aby ti to vyslo, mam rad ludi, ktori sa rozhodnu nieco robit a nie len nadavat ako im je zle... ale k veci :)

poznamkou o marketingu ustnym podanim som mal na mysli, ze jeho intenzitu ani dlzku nedokazes vobec ovplyvnit, marketing ustnym podanim sa mozes pokusit akurat posilnit (inym marketingom), ale urcite nestaci pri zavadzani vyrobku (hoci by to bol uplny prevrat vo svete - je to novinka, ludia tomu neveria len preto lebo to vidia v regali)... mas dve moznosti, bud rozpracujes navrh marketingoveho planu, kompletny, alebo nechas tuto polozku na vyrobcovi/investorovi/distributorovi a marketing ustnym podanim vypustis z dokumentacie

vsetky fixne aj variabilne naklady sa sice nedaju vypocitat a exaktne urcit, ale daju sa naprojektovat (tak ako si naprojektoval predajnost, tiez nie je zarucena)

pri vyrobnej cene by si sa mal snazit zistit lacnejsiu cestu, pochop ze pri kalkulacii zo spotrebitelskych cien to nikoho nezaujme

pokial chces relevantne udaje o tom, ci je o vyrobok zaujem, nepytaj sa susedov a rodiny, urob si komplexnejsi marketingovy prieskum

priamo do dokumentacie napis a navrhni sposob buducej spoluprace, co ocakavas od cloveka, ktoreho oslovujes (peniaze? vyrobu? riadenie? distribuciu?) a co mu za to ponukas (podiel v spolocnosti? fixny zisk? produkty zadarmo? prestiz?)

pokus sa do svojej dokumentacie zahrnut co najviac informacii, tak aby sa ta osoba pripadne mohla rozhodnut a aby ju to zaujalo, vo forme, v akej si to sem nahral to nikoho moc nezaujme (solidneho), ale vidno ze nad tym aspon premyslas a venoval si sa tomu :)

drzim palce urcite dalej a v pripade updatov kludne informuj ;)
profesional
14.10.12,07:38
Takych napadov mam denne tak 2-3. Vies kolko je to napadov za rok? Za napad ti nikto nic neda.
Obzvlast pri tak vseobecnom popise ako si tu zavesil. Americania tomu hovoria presne - je to bullshitovanie.
Ak si myslis, ze ti to niekto ukradne, tak sa mylis. Muselo by ist o uplne prevratnu zalezitost, ktora na vyhlad zarabat aspon stovky milionov Eur. Inak kazdy na taketo napady kasle. Lebo ma dostatok svojich..
zaso07
14.10.12,09:11
Takych napadov mam denne tak 2-3. Vies kolko je to napadov za rok? Za napad ti nikto nic neda.
Obzvlast pri tak vseobecnom popise ako si tu zavesil. Americania tomu hovoria presne - je to bullshitovanie.
Ak si myslis, ze ti to niekto ukradne, tak sa mylis. Muselo by ist o uplne prevratnu zalezitost, ktora na vyhlad zarabat aspon stovky milionov Eur. Inak kazdy na taketo napady kasle. Lebo ma dostatok svojich..
Áno mas pravdu ale môj výpocet bol rocny priebezny a len zo slovenska a veselo mozem tvrdit ze je to prevratné keby nebol celoeurópsky patent taky drahý uz by som ho patentoval a veselo ho tu celýrozkecal a kludne pustil aj technickú dokumentáciu . Vies kolko takychto nazorov som uz pocul a presne pre takýchto ludi ako si ty sa kopu len pozerá na peniaze ktoré by mohly mat nebudem tu urázat pána kyiosakiho ale je to blbost každy ma svoj rozum svoju hlavu ale polozim ti otázku " V obchode si kupuješ do bytu dekorácie samozrejme ktomu patria aj kvetiny obrazy sošky vázy zhruba sa takýto tovar pohybuje tak 5 - 15 eur keby ti niekto povedal ze existuje výrobok ktorý môže vyzerat ako čokolvek stoho nemá to obmedzenia vo výzore anivo velkosti ale bude to mat neakú funkciu pomôže to starým chorým pri upratovaní kto už má dnes len rád upratovanie "
zaso07
14.10.12,09:36
Tak potom asi poprosím o pomoc som síce bývalí obchodný zástupca ale asi sa mi to nepodarí tak napísať som skôr vynálezca a nie predavač. Len jedná sa o to keď človek vidí ľudí ako bezhlavo nakupujú u číňanov podobné veci ktoré nerobia nič a ja viem ponúknuť nieco nad čím ešte nik nerozmíšlal zrejme podla patentového úradu nič podobné v európe nevymislel dnes som pozeral jeden dokument ako čínan vyvezie do európy ročne 15 000 000 kusov takejto výroby ked si človek len premislí že výrpba v číne by mohla byť 3,- na kus a predaj za 12,99 po odrátaní všetkých nákladov keby ostalo len 4, eura z kusu tak už máš 60 mega len z eu je chcen niekoho kto si zoberie bude si to vyrábat distribuovat ja chcem len percenta zo zisku a nič viac nech si stím robý čokolvek ale úspech to má zaručený dnes som dal svojím kamarátom a známim prototipi a uz po dvoch hodinách mi volaly ze či by som vedel zabezpečiť dalších 20 ks nie nevedel nemám na to dielnu a prostriedky na výrobu.
Tento krát ste ma vašou odpoveďou skôr potešili ako nahnevali ale v živote ma už toľko ľudí oklamalo že sa bojím dať to niekomu vypracovať a len mu veriť za ma neokradne neoklame alebo nevysmeje ako pán v nižšom riadku.
martin33AA
14.10.12,12:46
Mne to pripadá ako "reklamný leták" a to čo "výrobok" prinaša "dajne exponcialne pre majiteľa. No jo další pokus kapitalistického nenasytného trhu fungujúceho na viere "neustaleho dopytu a rastu po niečom". Ano možno ten výrobok niečo prinesie ale čo ? to bideny konzument v tom neanšiel - aha ulahčenie nejakých úkonov. Je to patnet na nič v lbzkej buducnosti bude doba ked nebudeme mat nábytok - teda nebude tretinu životaa venovat upratovaniu. V japonsku domacnosti maju minum nabytku a tento trend sa presunie i na zapad. takže prebudzame sa, menej fetujeme, a nespime v uzavretej miestnosti , potom sa naozaj snívajú aj takéto grafy o nekonečnosti a jedinečnosti dopytu po nejakom výrobku
zaso07
14.10.12,13:43
martin veľmi dobra otázka je to reklamný leták ktorý má slúžiť pre niekoho kto by to vyrábal snažil som sa to vyrobiť pre ľudí z nižšími platmi pre ľudí ktorý to potrebujú ale aj tak ti musím protirečiť a asi aj niečo o tom prezradím aj keď bude minimum nábytku aj keď bude doba úplne iná aj tak tu bude jeden faktor jedna vec ktorej sa nikdy nezbavíš. Nie nejde tu o vieru je to o tom aby som pomohol ľudom z nižších vrstiev, nemám na pláne ťahať z ľudí ich poctivo zarobené peniaze pre niečo zbytočné čomu by mali iba veriť nejde mi o japoncov aby to používali ale o to aby to vyrábali a exportovali to do európy kdo už dnes vymyslel ničo na čom nechcel zarobiť. Nebudz sebec a zamysli sa nad staršími ľuďmi a nad ľuďmi ktorý niesu sebestačný. V našej rodine raz pradedko povedal robte veci ktoré ľuďom pomôžu uľahčite im životy jasne nebude to len môj patent bude ich milióny ale verím v to a to je dôležité ja musím veriť nie tí ľudia , tí ľudia s toho musia mať osoh úžitok inač by to nespĺňalo to o čo mi ide. Keby to mám patentované tak už by som sa pítal iba na názor na daný produkt ako ho vylepšiť ale asi plačem na nesprávnom hrobe tu asi nájdem ťažko niekoho kto by sa o tom chcel dozvedieť viac a pomôcť to dostať do výroby a mať stoho tiež neaký ten finančný podiel.
blavaciko
14.10.12,18:23
pointou je, ze aj na porade sa daju najst seriozni ludia, investori alebo partneri do buducnosti, ale ty poskytujes primalo informacii, aby to zaujalo
zaso07
14.10.12,20:06
pointou je, ze aj na porade sa daju najst seriozni ludia, investori alebo partneri do buducnosti, ale ty poskytujes primalo informacii, aby to zaujalo
ja viem ale nemozem si dovolit riskovat takto verejne
profesional
15.10.12,06:30
Da sa napisat ja viac a to bey toho, abz si uviedol detaily. Napr. ak chces predavat auto, tak nemusis napisat aky klukovy hriadel y kolko krat kalenej ocele bude mat prevodovka. Staci ak aspon napisas, ye je to auto, co ma diyajn, ktorz vdaka aerodznamike usetri 20 percent paliva a ma yivotnost o 1/3 vyssiu ako ine prostriedky.

Pochop jednu vec - na biznis sa dnes nehladi podla kalkulacii potencialnych vynosov a nakladov. Hladi sa na to co presne a exaktne to prinesie zakaznikovi. Ak nedokazes zabezpecit nejaky jednoznacne vycislitelny, meratelny a zmysluplny benefit, tak do vynosovych kalkulacii sa uz ani nemusis pustat.

To co si napisal ty je v podstate iba ze mas NIECO co NEJAKO zlepsi COSI. Tj. macku vo vreci.

Nikoho tu nezaujimaju vynosove fantasmagorie...
Lebo zisk sa v skutocnom biznise neda poriadne predpovedat. Taketo kalkulacie su cistou teoriou a vysledkom prace cloveka, ktory o biznise nic nevie.

Pamataj si jednu vec: ZISK nedokayes predpovedat na zaklade zopar jednoduchych udajov ako si popisal ty. Ide o podstatne zlozitejsie vypocty, na ktore sa pouziva veeeeeeelmi drahy a sofistikovany system. A aj ten ma este stale pomerne znacnu mieru chybovosti.

Ani len netusis aky bude skutocny dopyt, netutit nis o adaptabilnosti konkurencie z krajin, kde sa nerespektuju autorske prava, na jednej strane chces vyrabat v Ayii, ale akosi si yabudol pocitat s DPH a clom na vstupe tovaru do EU.
Uplne si zanedbal rezijne naklady, naklady marketingu, atd..

Uz lahsie predas patent na hrablicky na peniaze...
zaso07
15.10.12,09:47
Da sa napisat ja viac a to bey toho, abz si uviedol detaily. Napr. ak chces predavat auto, tak nemusis napisat aky klukovy hriadel y kolko krat kalenej ocele bude mat prevodovka. Staci ak aspon napisas, ye je to auto, co ma diyajn, ktorz vdaka aerodznamike usetri 20 percent paliva a ma yivotnost o 1/3 vyssiu ako ine prostriedky.

Pochop jednu vec - na biznis sa dnes nehladi podla kalkulacii potencialnych vynosov a nakladov. Hladi sa na to co presne a exaktne to prinesie zakaznikovi. Ak nedokazes zabezpecit nejaky jednoznacne vycislitelny, meratelny a zmysluplny benefit, tak do vynosovych kalkulacii sa uz ani nemusis pustat.

To co si napisal ty je v podstate iba ze mas NIECO co NEJAKO zlepsi COSI. Tj. macku vo vreci.

Nikoho tu nezaujimaju vynosove fantasmagorie...
Lebo zisk sa v skutocnom biznise neda poriadne predpovedat. Taketo kalkulacie su cistou teoriou a vysledkom prace cloveka, ktory o biznise nic nevie.

Pamataj si jednu vec: ZISK nedokayes predpovedat na zaklade zopar jednoduchych udajov ako si popisal ty. Ide o podstatne zlozitejsie vypocty, na ktore sa pouziva veeeeeeelmi drahy a sofistikovany system. A aj ten ma este stale pomerne znacnu mieru chybovosti.

Ani len netusis aky bude skutocny dopyt, netutit nis o adaptabilnosti konkurencie z krajin, kde sa nerespektuju autorske prava, na jednej strane chces vyrabat v Ayii, ale akosi si yabudol pocitat s DPH a clom na vstupe tovaru do EU.
Uplne si zanedbal rezijne naklady, naklady marketingu, atd..

Uz lahsie predas patent na hrablicky na peniaze...

ano to mas pravdu neviem ako to môže dopadnúť ale viem isto potvrdiť že sa dá na to vela zarobit a neviem ako ano nemusim to obkecavat ako auto ale je tam jeden háčik ono to v podstate ma jadro a obal obal moze vyzerat ako cokolvek co v domácnosti slúži ako doplnok ci uz váza, soška, kvetina jedná sa o to jadro cenu som sa snazil postavit na takú úroveň ako su bežné doplny do domácností a stim ze to ma aj neaký úžitok v dnesnej dobe vsetci vymislaju ako odpudzovat od veci prach ale v konecnom dôsledku ten prach niekam dosadnuť musi a ak nie tak sa stále výry vo vzduchu cize to znamená výtaj alergia alebo astma. ja som vymislel nieco co ten prach pohlcuje neni to ziadny dejonyzér vzduchu ani zvhlčovač a roby to sám čiže žiadne utieranie a ani nic podobné. to zatial musí stačiť mislim si za by to aj moho postačiť na priblízenie o co sa jedná
Braňo
15.10.12,09:58
Predaj 153 tisíc ks po roku? Takýto predaj nemajú ani značky, ktoré pôsobia na trhu a sú známe, Tvoja štúdia nie je reálna ani keby som ju predelil troma. Nehovoríš o nákladoch na odbyt, reklame a províziach z predaja. Zároveň platíš nejaké priestory, ľudí a zrejme dane a odvody.
zaso07
15.10.12,12:08
Predaj 153 tisíc ks po roku? Takýto predaj nemajú ani značky, ktoré pôsobia na trhu a sú známe, Tvoja štúdia nie je reálna ani keby som ju predelil troma. Nehovoríš o nákladoch na odbyt, reklame a províziach z predaja. Zároveň platíš nejaké priestory, ľudí a zrejme dane a odvody.
každý mesiac kupuješprípravky na utieranie prachu a kupujú ich vsetci tak si mislim ze to je dost silný argument
drobeceva
15.10.12,12:10
každý mesiac kupuješprípravky na utieranie prachu a kupujú ich vsetci tak si mislim ze to je dost silný argument

bez komentára
Braňo
15.10.12,12:35
každý mesiac kupuješprípravky na utieranie prachu a kupujú ich vsetci tak si mislim ze to je dost silný argument


Práve naopak, kupujem také prípravky, aby mi stačili na 3-4 mesiace a viac. Ak je v Tvojej štúdii uvažuješ s predajom 157 tisíc prípravkov za 12 EUR za kus, tak to považujem iba za dobrý poobedný vtip, nič viac.
Podpriemerne zarábajúci človek uvažuje maximálne nad Prontom za 3 EURá.
bromid
15.10.12,12:49
nerozumiem, preco ked to je take spica bomba, to nerozbehnes sam, banka ti da penaze a potom uz len zarabas a valas si sunky? :D
Braňo
15.10.12,12:56
nerozumiem, preco ked to je take spica bomba, to nerozbehnes sam, banka ti da penaze a potom uz len zarabas a valas si sunky? :D

lebo ani v banke nie sú blbí, aby na toto dali peniaze.
xtriadax
15.10.12,14:37
:D:D:D
Dáša_
15.10.12,14:46
každý mesiac kupuješprípravky na utieranie prachu a kupujú ich vsetci tak si mislim ze to je dost silný argument

No, nechcem ťa sklamať, ale jedniný prípravok na utieranie prachu, ktorý kupujeme, je ten na monitory. Inak utierame iba po starom, handrami. A takých ľudí poznám dosť veľa.

Mueím povedať, že okrem potravín a phm nie je nič, čo by som kupovala pravidelne mesačne a dala za to tuším 12€, čo spomínaš. Ani v drogérii také nie.
wagner
15.10.12,14:51
nerozumiem, preco ked to je take spica bomba, to nerozbehnes sam, banka ti da penaze a potom uz len zarabas a valas si sunky? :D
Kto bude peniaze splácať? hááááááá. V dnešnej dobe by som do takých blbostí neinvestovala. Zdá sa mi, že si ešte mladý, neskúsený a ešte si si neotrepal o banku, úver a podnikanie hubu. Lebo takých mudrlantov tu bolo a dnes plačú za rohom.
wagner
15.10.12,14:59
Ja kupujem iba jar do vody na riady, raz za rok prípravok na umývanie laminátovej podlahy a vosk na podlahu. Na nábytok tak akurát renovu a na okná raz za rok okenu. Handry nekupujem mám ich doma dosť. A napr. zo mňa by si chcel mať podnikateľský zisk?:confused: Veď rozmýšlaj. Tak ako robím ja, tak robí 99 % Slovákov. Tak ako si tu počítal zisk to sme robili kedysi v druhom ročníku VŠ, ale vtedy sme o trhovom hosdpodárstve ešte nesnívali.
zaso07
15.10.12,19:57
Práve naopak, kupujem také prípravky, aby mi stačili na 3-4 mesiace a viac. Ak je v Tvojej štúdii uvažuješ s predajom 157 tisíc prípravkov za 12 EUR za kus, tak to považujem iba za dobrý poobedný vtip, nič viac.
Podpriemerne zarábajúci človek uvažuje maximálne nad Prontom za 3 EURá.
dobre tak si to zrátajme 3-4 mesiace takze cca teda to pronto 3 e verzus môj vynález dajme tomu z životnosťou min 2,5 roka 12 deleno 4 mesiace sa rovna 4 x 3eura sa rovna 12eur krát 2,5 roka sa rovná 30 eur náklady na čistenie za 2,5 roka :) prave si si odpovedal na svoju stupiditu a ukázal ako uvažuje 50 % populácie
zaso07
15.10.12,20:06
lebo ani v banke nie sú blbí, aby na toto dali peniaze.
v banke niesu blbý to máš pravdu ale nechcem to tak riešiť bol to môj prvý nápad ale obnášalo to strašne vela ryzík ktoré niesom ochotný podstúpit tak preto hladám nieko iného na to kto uz má firmu a chcel by to skúsiť. Riaditel čsob v mojom meste tím bol nadšený ale neposkitne mi úver nakolko mu to nemám čím ručiť.
zaso07
15.10.12,20:08
No, nechcem ťa sklamať, ale jedniný prípravok na utieranie prachu, ktorý kupujeme, je ten na monitory. Inak utierame iba po starom, handrami. A takých ľudí poznám dosť veľa.

Mueím povedať, že okrem potravín a phm nie je nič, čo by som kupovala pravidelne mesačne a dala za to tuším 12€, čo spomínaš. Ani v drogérii také nie.
nikto nehovoryl ze to máš kúpiť každý mesiac graf hovorí o tom ako by sa mohol zvyšovať predaj
zaso07
15.10.12,20:13
Kto bude peniaze splácať? hááááááá. V dnešnej dobe by som do takých blbostí neinvestovala. Zdá sa mi, že si ešte mladý, neskúsený a ešte si si neotrepal o banku, úver a podnikanie hubu. Lebo takých mudrlantov tu bolo a dnes plačú za rohom.
na naco by som si aj otrepával beriem si ponaucenie z ludi ktory to uz spravili
a hladám ich chyby aby som ich nespravil aj ja
a za posledné aspon nesedím doma a nelamentujem nad tím aký je tento štát krutý a necakám na to minimum ktore mozno dostanem robím aspon nieco naviac
zaso07
15.10.12,21:01
Ešte raz a naposledy a asi vymažem tému každý len hľadá ako by to nešlo.
Je to vysokoobrátkový tovar. Slúži na čistenie nie manuálne. Pre neandertálcov podotýkam nekupuje sa to každý mesiac . Predajnosť sa ráta na 15% ľudí za mesiac čiže prvý mesiac najmenší počet ľudí a to by ste neverili čo ľudia dokážu kúpiť by to predstavovalo každý zárobkovo činný občan keď si to človek zo zdravím rozumom dokáže vyrátať tak pochopí že tých 3 400 000:100 x 15 = 15% - 510 000 kusov v obehu. Istá nemenovaná Kórejská firma predala len ozdobných predmetov 37% = 1 258 000 ks v cene 10 - 15 eur v Slovenskej republike. Z tohoto som vychádzal že predajnosť by bola určite aspoň 15% úspešná. A aby ste boli v obraze po konzultácii z čínskym developérom to má aj väčšiu cenu ako 12 eur a predajnosť predurčil tak na 40 % ale bohužiaľ už majú zákazku na 2 roky a bol ochotný spísať predkúpno predajnú zmluvu takže buď mám počkať alebo hľadať ďalej.

Dal by som sem obrázky na posúdenie a porovnanie ale nechce mi ich sem načítať .
Braňo
16.10.12,05:43
zaso v Tvojom prípade by som určite začal s preopakovaním vybraných slov.
srska
16.10.12,05:47
ako nič v zlom, prajem ti - ale obyčajní ľudia v sk dnes obracajú 5x každý cent kým niečo v potravinách kúpia
Oliwa
16.10.12,06:16
každý mesiac kupuješprípravky na utieranie prachu a kupujú ich vsetci tak si mislim ze to je dost silný argument
Nekupujem. A ani iní nekupujú každý mesiac prípravky na utieranie prachu. Na to si ako prišiel?
Ako často upratuješ Ty a v akom veľkom dome/byte bývaš, resp. máš tak veľa nábytku, že každý mesiac spotrebuješ jedno cca +-750 ml balenie?
Nepoznám vo svojom okolí človeka, čo má takú spotrebu, ja osobne tiež nie.
Dáša_
16.10.12,06:28
mimotemy sranda, v poslednom týždni som dva krát dostala neužitočné, keď som dvoch rôznych nádejných "zarábajúchich veľké peniaze" upozornila na trhliny v ich plánoch. Jedna téma už bola vymazaná :cool:

v svojich výpočtoch zabúdaš počítať s jednou obrovskou neznámou - a to je správanie potencionálneho zákazníka. Ak niečo vidíš na okruhu svojich známych, ešte to neznamená, že sa tak bude správať aj nejaká iná skupina.
buchač
16.10.12,06:31
a veselo ho tu celýrozkecal
...
pri upratovaní kto už má dnes len rád upratovanie "

bývalí obchodný zástupca ale asi sa mi to nepodarí tak napísať som skôr vynálezca a nie predavač.
...chlape jeden , kecáš jak obchoďák a nie vynálezca ...

Skús sa vrátiť na pôvodnú pozíciu a ukecávať managerov alebo majiteľov tých prevádzok - drogérií ...samozrejme aj igelitky plných prachoviek ako bonus ponúkni .....


Kua ... že si nedáš poradiť od skúsenejších ( mňa narátaj - ale viď vyšiee ) a nie im drbať akože neužitočné ....
Indeed
16.10.12,06:40
Ja nie.
Dáša_
18.10.12,18:15
Tak, predsa som si len spomenula na produkt z drogerie, ktory kupujeme pravidelne mesačne a možno sa to aj blíži k 12 € - toaletný papier :)
Braňo
19.10.12,07:19
Neverím, že minieš na toaletný papier 12 EUR mesačne, v Metre stojí kotúčik 14 centov pri balení 16 ks, to by si musela minúť 85 kotúčikov mesačne.
Indeed
19.10.12,07:21
je blbosť kupovať TP za 14 centov , TENTO-maxi je dobrá voľba
Braňo
22.10.12,13:16
veď ten stojí toľko
Akvnita
23.10.12,10:18
čitam tu od viacerých ako sa čo nedá ako toto musiš ake všetky problemy existujú, áno existuju problemy ale nato sa on nepýta .treba rozmyšlat ako sa čo da a čo treba preto spravit a to už je tažšie napisat alebo poradit.. povedat neikomu ako bude mat okolo toho problemopv je to najednoduchsie ale poradit a podporit a povedat ako sa treba dotoho pustit to vyždauje vacsii skill ako len lacne lenive ubohe neda sa..tak premýšla asi vacsina slovakov co je na skodu lebo mame fantastickych sikovnych ludi..dakujem a rada nedajte sa nikdy znechutit boli raz žabky ktore sa šplhali hore kominom a zdola nanych kricali ako padnu,ako su strasne vysoko, ako to nedokazu, ako je to tažke,postupne vsetky žabky zacali padat stale tie iste reci zdola dookola ich presviedcali, ale jedna žabka stale napredovala stupala a stupala až nakoniec bola na vrchole ked zliezla dole sa jej spytali ako to dokazala,a ona vysvetlila že nepocuje bola hlucha jak pen :D

rozmyslajte ako ano nie ako nie pozitivne ..dakujem
xeros
17.11.12,18:11
uz to mas petentovane?? ako si na to s odbytom? splnili sa tvoje sny ako bolo napisane o nekonecnom dopyte?
Indeed
17.11.12,18:59
myšlienka o nekonečnom dopyte je genialna, na tom je založený napr. pekárenský biznis

len nechápem ako by ma niekto donútil aby som kupoval chlieb od nejakého toho istého pekára,ked mne

chutí chlieb od iného pekára.....