Valllka
23.10.12,14:32
Dobrý deň,
mala by som nasledovnú otázku. V prípade, ak mám jedného zamestnanca (administratívna práca) môžem ho vyškoliť ohľadom BOZP aj ja, alebo ho musím poslať na "oficiálne školenie". Ďakujem pekne
Mária27
23.10.12,20:25
Tu trochu nižšie to rozoberajú
http://www.porada.sk/t202521-bozp.html
majus1
24.10.12,15:46
v tej diskusii sa rozoberajú oprávnenia z IP , ale pokiaľ máš len jedného zamestnanca, hovorí o tom §22 zákona 124/2006 o BOZP:

(6) Zamestnávateľ, ktorým je fyzická osoba, alebo štatutárny orgán zamestnávateľa, ktorý je právnickou osobou, môže na svojich pracoviskách osobne vykonávať odborné úlohy bezpečnostného technika alebo autorizovaného bezpečnostného technika, ak je na ich plnenie odborne spôsobilý podľa odseku 7 a

a) zamestnáva menej ako päť zamestnancov, ak jeho kód podľa štatistickej klasifikácie ekonomických činností je uvedený v prílohe č. 1,

b) zamestnáva menej ako 19 zamestnancov, ak jeho kód podľa štatistickej klasifikácie ekonomických činností nie je uvedený v prílohe č. 1.

(7) Zamestnávateľ, ktorým je fyzická osoba, alebo štatutárny orgán zamestnávateľa, ktorý je právnickou osobou, je na osobné plnenie odborných úloh bezpečnostného technika alebo autorizovaného bezpečnostného technika na svojich pracoviskách odborne spôsobilý, ak

a) získal odborné vzdelanie v oblasti bezpečnosti a ochrany zdravia pri práci stredoškolským štúdiom alebo vysokoškolským štúdiom, alebo

b) absolvoval špecifickú odbornú prípravu z bezpečnosti a ochrany zdravia pri práci v rozsahu najmenej 16 hodín u osoby oprávnenej na výchovu a vzdelávanie, ktorá je právnickou osobou.


čiže ak spĺňaš tieto podmienky, stačí ti 2dňové školenie a úlohy technika BOZP si môžeš pre svojich zamestancov na pracovisku vykonávať sám, t.j.aj školenia.
erzet
24.10.12,17:35
Dobrý deň,
mala by som nasledovnú otázku. V prípade, ak mám jedného zamestnanca (administratívna práca) môžem ho vyškoliť ohľadom BOZP aj ja, alebo ho musím poslať na "oficiálne školenie". Ďakujem pekne

Pozerajte aj archív, nebudte pohodlný!