1cartman
24.10.12,15:36
zdravim objdenal som si pneu. ale som ich neprevzal pretoze pneumatiky boli vyrobene v inych krajinach co bolo vidiet aj na kvalite...predavajuci sa mi ozval ze mi posle fakturu za prepravne... ked mu v podmienkach pise:
Ak kupujúci odmieta prevziať si objednaný tovar (toto neplatí, ak doručovaný tovar svojou kvalitou, množstvom, alebo druhom nezodpovedá tovaru objednanému), má predávajúci právo žiadať od objednávateľa uhradenie nákladov (ich konkrétnu výšku Vám poskytneme na požiadanie) spojených s doručovaním objednaného tovaru.

ma na to pravo?
ACCNT
24.10.12,15:56
neviem, ale mozno ze ti pomoze, ked si pozries nejake rozhodnutia soi na tejto stranke:
http://www.soi.sk/sk/Pravoplatne-rozhodnutia/Prvostupnove.soi
asi sa ti neoplati citat jedno za druhym, ale mozno by si mal hladat na googli nieco z tohto:


pre porušenie zákazu predávajúceho klamať spotrebiteľa uvádzaním nepravdivých údajov o nákupných podmienkach, nakoľko v časti Vrátenie alebo výmena tovaru bol uvedený nepravdivý údaj o možnosti odstúpiť od zmluvy do 7 dní od dátumu doručenia tovaru v neporušenom stave vrátane obalov a dokladov, čím bol porušený § 5 ods. 1

zákona číslo 250/2007 Z. z. o ochrane spotrebiteľa a o zmene zákona Slovenskej národnej rady číslo 372/1990 Zb. o priestupkoch v znení neskorších predpisov

alebo:
účastník konania porušil zákaz ukladať spotrebiteľovi povinnosť bez právneho dôvodu
...neviem ci tam patri aj neprevzatie.

a mozno pomoze si precitat ten zakon ;)
arizona
24.10.12,16:07
nemusel si temu zadavat duplicitne
1cartman
24.10.12,16:49
vlastne on ani neklamal on dorucil pneu z ktorych ma kazda inu krajinu vyroby a, co som neprevyal a teraz mi che poslat fakturu na uhradenie dopravy...
blavaciko
24.10.12,22:02
posli mu postou dopis odstupenie od zmluvy podla paragrafu 12, zakona 108/2000 Z.z. o ochrane spotrebitela pri podomovom predaji a pri zasielkovom predaji.

Fakturu nech ti kludne posle, nemusis platit vsetko co ti hocikto posle domov.
1cartman
25.10.12,12:23
tiez som si pozeral ten zakon, ze ked mi ju posle tak mu ju poslem naspat s s odvolanim na tento zakon....
1cartman
25.10.12,12:38
a najlepsie asi do vlastnych ruk...
blavaciko
25.10.12,13:49
naco by si mu ju posielal naspat? usetri eura a kup si radsej nieco pre seba ;)
staci ak mu (eshopu) posles, najlepsie doporucene, odstupenie od zmluvy podla daneho zakona.
Dolezite je, ze mas pravo odstupit do 7 dni od dorucenia (prevzatia) tovaru, tento okamzik nenastal, takze v podstate lehota este nezacala plynut. Naklady na VRATENIE znasa spotrebitel, nie na dopravu k nemu. naklady na dorucenie zakaznikovi znasa dodavatel tovaru, je to jedno z rizik pri eshopoch (pre predavajuceho)
1cartman
25.10.12,14:06
takze vlastne je to na mne ci mu poslem odstupenie---nie to ziadne riziko pre mna...?
blavaciko
25.10.12,17:00
po spravnosti by si mu mal poslat odstupenie, v opacnom pripade zmluva uzavreta medzi vami stale plati a ty si/bol si povinny prevziat tovar