Zavrieť

Porady

problem s eshopom

zdravim objdenal som si pneu. ale som ich neprevzal pretoze pneumatiky boli vyrobene v inych krajinach co bolo vidiet aj na kvalite...predavajuci sa mi ozval ze mi posle fakturu za prepravne... ked mu v podmienkach pise:
Ak kupujúci odmieta prevziať si objednaný tovar (toto neplatí, ak doručovaný tovar svojou kvalitou, množstvom, alebo druhom nezodpovedá tovaru objednanému), má predávajúci právo žiadať od objednávateľa uhradenie nákladov (ich konkrétnu výšku Vám poskytneme na požiadanie) spojených s doručovaním objednaného tovaru.

ma na to pravo?
arizona nemusel si temu zadavat duplicitne
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ACCNT je offline (nepripojený) ACCNT

    ACCNT
    neviem, ale mozno ze ti pomoze, ked si pozries nejake rozhodnutia soi na tejto stranke:
    http://www.soi.sk/sk/Pravoplatne-roz...vostupnove.soi
    asi sa ti neoplati citat jedno za druhym, ale mozno by si mal hladat na googli nieco z tohto:

    • pre porušenie zákazu predávajúceho klamať spotrebiteľa uvádzaním nepravdivých údajov o nákupných podmienkach, nakoľko v časti Vrátenie alebo výmena tovaru bol uvedený nepravdivý údaj o možnosti odstúpiť od zmluvy do 7 dní od dátumu doručenia tovaru v neporušenom stave vrátane obalov a dokladov, čím bol porušený § 5 ods. 1

    zákona číslo 250/2007 Z. z. o ochrane spotrebiteľa a o zmene zákona Slovenskej národnej rady číslo 372/1990 Zb. o priestupkoch v znení neskorších predpisov

    alebo:
    účastník konania porušil zákaz ukladať spotrebiteľovi povinnosť bez právneho dôvodu
    ...neviem ci tam patri aj neprevzatie.

    a mozno pomoze si precitat ten zakon

    1cartman je offline (nepripojený) 1cartman

    1cartman
    vlastne on ani neklamal on dorucil pneu z ktorych ma kazda inu krajinu vyroby a, co som neprevyal a teraz mi che poslat fakturu na uhradenie dopravy...

    blavaciko je offline (nepripojený) blavaciko

    blavaciko
    posli mu postou dopis odstupenie od zmluvy podla paragrafu 12, zakona 108/2000 Z.z. o ochrane spotrebitela pri podomovom predaji a pri zasielkovom predaji.

    Fakturu nech ti kludne posle, nemusis platit vsetko co ti hocikto posle domov.

    1cartman je offline (nepripojený) 1cartman

    1cartman
    tiez som si pozeral ten zakon, ze ked mi ju posle tak mu ju poslem naspat s s odvolanim na tento zakon....

    blavaciko je offline (nepripojený) blavaciko

    blavaciko
    naco by si mu ju posielal naspat? usetri eura a kup si radsej nieco pre seba
    staci ak mu (eshopu) posles, najlepsie doporucene, odstupenie od zmluvy podla daneho zakona.
    Dolezite je, ze mas pravo odstupit do 7 dni od dorucenia (prevzatia) tovaru, tento okamzik nenastal, takze v podstate lehota este nezacala plynut. Naklady na VRATENIE znasa spotrebitel, nie na dopravu k nemu. naklady na dorucenie zakaznikovi znasa dodavatel tovaru, je to jedno z rizik pri eshopoch (pre predavajuceho)

    blavaciko je offline (nepripojený) blavaciko

    blavaciko
    po spravnosti by si mu mal poslat odstupenie, v opacnom pripade zmluva uzavreta medzi vami stale plati a ty si/bol si povinny prevziat tovar

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.