Zavrieť

Porady

Problém s miestom podnikania

Dobrý deň,
viete mi prosím Vás poradiť pri týchto otázkach:
- na ktorý živnostenský úrad sa prihlásiť, ak je moje bydlisko odlišné od miesta podnikania /dva rozdielne okresy/
-ak chcem podnikať na adrese trvalého bydliska, ktoré je oslobodené ako novostavba od dane na 15 rokov, zanikne toto oslobodenie?
-ak by som mal súhlas majiteľa bytu v ktorom chcem podnikať bez nájomnej zmluvy, aké povinnosti z toho vyplývajú pre obidve strany?
-potrebujem k predaju výpočtovej techniky registračnú pokladňu?
-aké účtovníctvo mám viesť - jednoduché alebo podvojné?
-môžem ako živnostník vysupovať aj pod iným menom ako je moje meno a priezvisko?
-a nakoniec - docital som sa tu, ze nemusim prvy rok platit ziadne odvody, ale moc sa mi to nezda. Je to pravda?
Za odpovede vopred ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Julča je offline (nepripojený) Julča

    Julča
    Ahoj, ja Ti môžem odpovedať na otázku ohľadom trvalého bydliska. Môj živnostník založil s.r.o. a miesto podnikania má totožné s trvalým bydliskom. Doteraz bol oslobodený od platenia dane za nehnutelnosť. Náklady spojené s podnikaním v byte /elektrina, voda,... / si nedáva do nákladov. Telefón áno, ale len alikvótnu časť, preto si myslím, že je byt aj naďalej oslobodený od platenia dane z nehnutelnosti.
    -ak by som mal súhlas majiteľa bytu v ktorom chcem podnikať bez nájomnej zmluvy, aké povinnosti z toho vyplývajú pre obidve strany?

    Na túto tvoju otázočku /plastelinka/Ti môžem jednoznačne odpovedať, že môžeš podnikať aj bez nájomnej zmluvy, len nemôžeš dať do nákladov rôzne opravy alebo rekonštrukcie na tomto rod. dome. Len v tom prípade ak by to bolo v majetku fyrmy a potom môžeš odpisovať.


    Zatiaľ toľko. Maj sa.
    helenka.hela

    Ľuba je offline (nepripojený) Ľuba

    Ľuba
    plastelinka
    Dobrý deň,
    viete mi prosím Vás poradiť pri týchto otázkach:
    - na ktorý živnostenský úrad sa prihlásiť, ak je moje bydlisko odlišné od miesta podnikania /dva rozdielne okresy/
    V každom prípade musíš ísť na ŽÚ podľa trvalého bydliska. Na prihlásenie prevádzky zas na ŽÚ, podľa miesta prevádzky, kde napr. odo mňa požadovali alebo list vlastníctva, alebo nájomnú zmluvu, alebo aspoň súhlas majiteľa.

    plastelinka
    -potrebujem k predaju výpočtovej techniky registračnú pokladňu?
    Pravdepodobne áno.

    plastelinka
    -aké účtovníctvo mám viesť - jednoduché alebo podvojné?
    Ako živnostník si môžeš vybrať.

    plastelinka
    -môžem ako živnostník vysupovať aj pod iným menom ako je moje meno a priezvisko?
    Toto myslím nie, Tvoje obchodné meno bude meno priezvisko - dodatok,ak nejaký chceš, napr. Jožko Mrkvička - Lampáreň. Toto budeš musieť uvádzať na všetkých dokladoch vrátane bločkov z ERP.

    Problém s miestom podnikania

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.