vivien
23.02.06,13:15
Prosim o radu. Ako mam zauctovat postovne naklady. Suma 1717 Sk. Myslim, ze v penaznom denniku by som to mal mat v polozke " vydavky na dosiahnutie... " aby sa mi to neprejavilo na DPH
Dakujem
ormika
23.02.06,12:21
Prosim o radu. Ako mam zauctovat postovne naklady. Suma 1717 Sk. Myslim, ze v penaznom denniku by som to mal mat v polozke " vydavky na dosiahnutie... " aby sa mi to neprejavilo na DPH
Dakujem
Poštovné je oslobodené od DPH a v JÚ sa účtuje do výdaj ovplyvňujúci základ dane, prevádzková réžia
vivien
23.02.06,12:23
Dakujem. Prajem pekny den.
Zita5
23.02.06,12:25
Prosim o radu. Ako mam zauctovat postovne naklady. Suma 1717 Sk. Myslim, ze v penaznom denniku by som to mal mat v polozke " vydavky na dosiahnutie... " aby sa mi to neprejavilo na DPH
Dakujem


Účtuješ výdavky ovplyvňujúce ZD - prevádzková réžia , s tým že výdavky na poštovné si môžeš sledovať v členení prevádzkovej réžie . Budeš mať super prehľad za celý rok . Poštovné s DPH nemá súvis .
Manual
23.02.06,17:00
Prosim o radu. Ako mam zauctovat postovne naklady. Suma 1717 Sk. Myslim, ze v penaznom denniku by som to mal mat v polozke " vydavky na dosiahnutie... " aby sa mi to neprejavilo na DPH
Dakujem
Ešte doplním príspevky, myslím že sa vivien jedná o to aby jej to nerozúčovalo aj na DPH ale aby to mala spolu. Tam kde máš suma a pod tým sa ti rozpisuje základ, tak klikni šipkou na klávesnici dolu a tam budeš mať základ 0 nula a takto sa ti to zapíše celé ako VOD do réžie v členení aké si zvolíš.:)