Zavrieť

Porady

Alfa - postovne naklady

Prosim o radu. Ako mam zauctovat postovne naklady. Suma 1717 Sk. Myslim, ze v penaznom denniku by som to mal mat v polozke " vydavky na dosiahnutie... " aby sa mi to neprejavilo na DPH
Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ormika je offline (nepripojený) ormika

    ormika
    vivien
    Prosim o radu. Ako mam zauctovat postovne naklady. Suma 1717 Sk. Myslim, ze v penaznom denniku by som to mal mat v polozke " vydavky na dosiahnutie... " aby sa mi to neprejavilo na DPH
    Dakujem
    Poštovné je oslobodené od DPH a v JÚ sa účtuje do výdaj ovplyvňujúci základ dane, prevádzková réžia

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    vivien
    Prosim o radu. Ako mam zauctovat postovne naklady. Suma 1717 Sk. Myslim, ze v penaznom denniku by som to mal mat v polozke " vydavky na dosiahnutie... " aby sa mi to neprejavilo na DPH
    Dakujem

    Účtuješ výdavky ovplyvňujúce ZD - prevádzková réžia , s tým že výdavky na poštovné si môžeš sledovať v členení prevádzkovej réžie . Budeš mať super prehľad za celý rok . Poštovné s DPH nemá súvis .

    Manual je offline (nepripojený) Manual

    Manual
    vivien
    Prosim o radu. Ako mam zauctovat postovne naklady. Suma 1717 Sk. Myslim, ze v penaznom denniku by som to mal mat v polozke " vydavky na dosiahnutie... " aby sa mi to neprejavilo na DPH
    Dakujem
    Ešte doplním príspevky, myslím že sa vivien jedná o to aby jej to nerozúčovalo aj na DPH ale aby to mala spolu. Tam kde máš suma a pod tým sa ti rozpisuje základ, tak klikni šipkou na klávesnici dolu a tam budeš mať základ 0 nula a takto sa ti to zapíše celé ako VOD do réžie v členení aké si zvolíš.

    Alfa - postovne naklady

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.