qkx
06.11.12,13:17
Pred pol rokom som dostal prispevok na podnikanie. Biznis som si rozbehal, dokazem sa nim ako-tak uzivit, ale ako to uz byva, niektore veci pridu ked sa to najmenej hodi - pred tyzdnom som dostal vynikajucu ponuku na klasicky pracovny pomer (nie zivnost) nad ktorou velmi uvazujem - ale teraz mam v tom zmatok - keby pracujem ako klasicky zamestnanec a nadalej prevadzkujem zivnost popri zamestnani, je to porusenie pravidiel a musel by som vratit alikvotnu cast prispevku? Zivnost nechcem predcasne rusit, jednak by som musel vratit alikvotnu cast prispevku a okrem toho by som bol hlupy, kedze mi zaraba...

Dakujem za informacie, zrejme ze to je napisane dakde v zakonoch ale ja som to fakt nevedel najst...
Katy a R
06.11.12,12:21
Treba sa držať dohody - ktorú si uzavrel s UPSVaR. Ak je tam napísané, že sa nesmieš zamestnať - tak v tom prípade by si porušil podmienky - a musel by si vrátiť príslušnú časť dotácie. (ale myslím si, že nič také tam nemáš;))
- vo viacerých témach je tu na Porade o tom písané - treba používať vyhľadávač:)
Braňo
06.11.12,12:35
žiadne obmedzenie práce na pracovný pomer tam nie je
qkx
06.11.12,12:37
dakujem vam obom, to som chcel vediet. Ospravedlnujem sa, ze som sa dobre nepozrel predtym ako som temu zadal, podobne odpovede som nasiel aj v inych temach ;)
tokoska
07.11.12,16:31
Podmienkou na získanie príspevku je vykonávať dva roky živnosť (okrem iného), v opačnom prípade by sa poskytnutý príspevok musel vrátiť. Súčasne môže byť poberateľ príspevku aj zamestnaný.