Lukasss152
08.11.12,18:27
Dobry den chcel by som si otvorit autodopravu kamionovu, kamion si chcem zobrat do prenajmu,chcel by som sa spytat na par veci, ake veci mi treba vybavit viem ze mi treba europsku licenciu ale kde sa to vybavuje a čo este mi treba aby som mohol jazdit bez problemov a ešte kolko sa bere na 1km som zaregistrovany na Trans,a ešte ake učtovnictvo sa vlastne robi ked sa jazdi mimo SK.dakujem pomože mi každa odpoved.
bodliak
08.11.12,17:35
http://www.porada.sk/t200746-chcem-zacat-podnikat-v-doprave.html

Odvaha nič netušiaceho a gramaticka katastrofa ...
zalobaba
08.11.12,17:37
len v skratke:

- potrebuješ zodpovedného zástupcu s príslušným Osvedčením
- Povolenie príslušného Krajského úradu cestnej dopravy a pozemných komunikácií
- Licenciu na medzinárodnú dopravu vydanú tiež Krajským úradom cestnej dopravy a pozemných komunikácií
- na dopravcov sa vzťahuje povinnosť zapísať sa do OR
- vedieš podvojné účtovníctvo
Herkules1978
16.11.12,08:53
len v skratke:

- potrebuješ zodpovedného zástupcu s príslušným Osvedčením
- Povolenie príslušného Krajského úradu cestnej dopravy a pozemných komunikácií
- Licenciu na medzinárodnú dopravu vydanú tiež Krajským úradom cestnej dopravy a pozemných komunikácií
- na dopravcov sa vzťahuje povinnosť zapísať sa do OR
- vedieš podvojné účtovníctvo


podvojné účtovníctvo musím začat viesť aj ked som fyzická osoba ked doteraz mam jednoduche? ved povinnost viest PU ma len s.r.o

dik za info
Dav
16.11.12,09:02
podvojné účtovníctvo musím začat viesť aj ked som fyzická osoba ked doteraz mam jednoduche? ved povinnost viest PU ma len s.r.o

dik za info
PU je povinné aj pre FO zapísané v obchodnom registri
Herkules1978
24.11.12,19:58
Ahojte

viete mi pomoct k pochopeniu tohto noveho zákona?

neviem či to platí pre všetkých dopravcov čo podnikaju napr 10rokov,alebo iba pre tých ktorí začali od 1.marca 2012


-----
Od 1. marca 2012 je účinný zákon č. 56/2012 Z.z. o cestnej doprave. Týmto zákonom bol zrušený zákon č. 168/1996 Z.z. o cestnej doprave v znení neskorších predpisov ako aj vykonávacie predpisy vyhláška č. 311/1996 Z.z. a 363/1996 Z.z.
Podľa § 5 ods. 3 podnikom cestnej dopravy je fyzická a právnická osoba. To znamená, že prevádzkovateľ cestnej dopravy je povinný sa zapísať do Obchodného registra Slovenskej republiky.
Táto povinnosť platí pre všetky osoby podnikajúce v cestnej doprave – osobnej, nákladnej a to s platnosťou od 01. marca 2012.



PU je povinné aj pre FO zapísané v obchodnom registri
zalobaba
24.11.12,20:25
Ahojte

viete mi pomoct k pochopeniu tohto noveho zákona?

neviem či to platí pre všetkých dopravcov čo podnikaju napr 10rokov,alebo iba pre tých ktorí začali od 1.marca 2012


-----
Od 1. marca 2012 je účinný zákon č. 56/2012 Z.z. o cestnej doprave. Týmto zákonom bol zrušený zákon č. 168/1996 Z.z. o cestnej doprave v znení neskorších predpisov ako aj vykonávacie predpisy vyhláška č. 311/1996 Z.z. a 363/1996 Z.z.
Podľa § 5 ods. 3 podnikom cestnej dopravy je fyzická a právnická osoba. To znamená, že prevádzkovateľ cestnej dopravy je povinný sa zapísať do Obchodného registra Slovenskej republiky.
Táto povinnosť platí pre všetky osoby podnikajúce v cestnej doprave – osobnej, nákladnej a to s platnosťou od 01. marca 2012.




platí pre všetkých
Herkules1978
29.11.12,19:59
diky za odpoved :)

už som sa posunul o krok dalej.

-musím sa zaregistrovat v obchodnom registry mi bolo jasne odpovedane z viacerých zdrojov

-ale ešte nerozumiem-ked sa uz zaregistrujem do OR ci musím prejsť na podvojné učtovníctvo.som dopravca-fyzická osoba bez zamestnancov s jedným LKW rocný obrat cca 70tis Eur.

vopred diky za odpoved
zalobaba
29.11.12,20:49
diky za odpoved :)

už som sa posunul o krok dalej.

-musím sa zaregistrovat v obchodnom registry mi bolo jasne odpovedane z viacerých zdrojov

-ale ešte nerozumiem-ked sa uz zaregistrujem do OR ci musím prejsť na podvojné učtovníctvo.som dopravca-fyzická osoba bez zamestnancov s jedným LKW rocný obrat cca 70tis Eur.

vopred diky za odpoved


...už ti bolo odpovedané v predošlých príspevkoch, čítaj pozornejšie....každý subjekt (aj FO), ktorý ja zaregistrovaný v OR, je povinný viesť PU....nedokážem to už napísať jasnejšie.
Herkules1978
30.11.12,09:18
mno dobre,aj tak díky

paradny zákon,co by nám malým živnostníkom mali administratívu ulahčiť tak to robia uplne naopak..aspon tu registraciu nam mohli dat gratis a aj prispevok na drahsie podvojne učtovnictvo,ked velkym firmam davaju danove prazdniny a rozne finance stimuly,len aby sa nahodou nezbalili a nezdrhli napr do Rumunska..