Zavrieť

Porady

založenie autodopravy

Dobry den chcel by som si otvorit autodopravu kamionovu, kamion si chcem zobrat do prenajmu,chcel by som sa spytat na par veci, ake veci mi treba vybavit viem ze mi treba europsku licenciu ale kde sa to vybavuje a čo este mi treba aby som mohol jazdit bez problemov a ešte kolko sa bere na 1km som zaregistrovany na Trans,a ešte ake učtovnictvo sa vlastne robi ked sa jazdi mimo SK.dakujem pomože mi každa odpoved.
Naposledy upravil Dav : 16.11.12 at 09:01
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    zalobaba je offline (nepripojený) zalobaba

    baba zalobaba
    len v skratke:

    - potrebuješ zodpovedného zástupcu s príslušným Osvedčením
    - Povolenie príslušného Krajského úradu cestnej dopravy a pozemných komunikácií
    - Licenciu na medzinárodnú dopravu vydanú tiež Krajským úradom cestnej dopravy a pozemných komunikácií
    - na dopravcov sa vzťahuje povinnosť zapísať sa do OR
    - vedieš podvojné účtovníctvo
    zalobaba Pozri príspevok
    len v skratke:

    - potrebuješ zodpovedného zástupcu s príslušným Osvedčením
    - Povolenie príslušného Krajského úradu cestnej dopravy a pozemných komunikácií
    - Licenciu na medzinárodnú dopravu vydanú tiež Krajským úradom cestnej dopravy a pozemných komunikácií
    - na dopravcov sa vzťahuje povinnosť zapísať sa do OR
    - vedieš podvojné účtovníctvo

    podvojné účtovníctvo musím začat viesť aj ked som fyzická osoba ked doteraz mam jednoduche? ved povinnost viest PU ma len s.r.o

    dik za info

    Dav je offline (nepripojený) Dav

    Dav
    Herkules1978 Pozri príspevok
    podvojné účtovníctvo musím začat viesť aj ked som fyzická osoba ked doteraz mam jednoduche? ved povinnost viest PU ma len s.r.o

    dik za info
    PU je povinné aj pre FO zapísané v obchodnom registri
    Ahojte

    viete mi pomoct k pochopeniu tohto noveho zákona?

    neviem či to platí pre všetkých dopravcov čo podnikaju napr 10rokov,alebo iba pre tých ktorí začali od 1.marca 2012


    -----
    Od 1. marca 2012 je účinný zákon č. 56/2012 Z.z. o cestnej doprave. Týmto zákonom bol zrušený zákon č. 168/1996 Z.z. o cestnej doprave v znení neskorších predpisov ako aj vykonávacie predpisy vyhláška č. 311/1996 Z.z. a 363/1996 Z.z.
    Podľa § 5 ods. 3 podnikom cestnej dopravy je fyzická a právnická osoba. To znamená, že prevádzkovateľ cestnej dopravy je povinný sa zapísať do Obchodného registra Slovenskej republiky.
    Táto povinnosť platí pre všetky osoby podnikajúce v cestnej doprave – osobnej, nákladnej a to s platnosťou od 01. marca 2012.


    Dav Pozri príspevok
    PU je povinné aj pre FO zapísané v obchodnom registri

    zalobaba je offline (nepripojený) zalobaba

    baba zalobaba
    Herkules1978 Pozri príspevok
    Ahojte

    viete mi pomoct k pochopeniu tohto noveho zákona?

    neviem či to platí pre všetkých dopravcov čo podnikaju napr 10rokov,alebo iba pre tých ktorí začali od 1.marca 2012


    -----
    Od 1. marca 2012 je účinný zákon č. 56/2012 Z.z. o cestnej doprave. Týmto zákonom bol zrušený zákon č. 168/1996 Z.z. o cestnej doprave v znení neskorších predpisov ako aj vykonávacie predpisy vyhláška č. 311/1996 Z.z. a 363/1996 Z.z.
    Podľa § 5 ods. 3 podnikom cestnej dopravy je fyzická a právnická osoba. To znamená, že prevádzkovateľ cestnej dopravy je povinný sa zapísať do Obchodného registra Slovenskej republiky.
    Táto povinnosť platí pre všetky osoby podnikajúce v cestnej doprave – osobnej, nákladnej a to s platnosťou od 01. marca 2012.

    platí pre všetkých
    diky za odpoved

    už som sa posunul o krok dalej.

    -musím sa zaregistrovat v obchodnom registry mi bolo jasne odpovedane z viacerých zdrojov

    -ale ešte nerozumiem-ked sa uz zaregistrujem do OR ci musím prejsť na podvojné učtovníctvo.som dopravca-fyzická osoba bez zamestnancov s jedným LKW rocný obrat cca 70tis Eur.

    vopred diky za odpoved
    mno dobre,aj tak díky

    paradny zákon,co by nám malým živnostníkom mali administratívu ulahčiť tak to robia uplne naopak..aspon tu registraciu nam mohli dat gratis a aj prispevok na drahsie podvojne učtovnictvo,ked velkym firmam davaju danove prazdniny a rozne finance stimuly,len aby sa nahodou nezbalili a nezdrhli napr do Rumunska..

    bodliak je offline (nepripojený) bodliak

    bodliak
    http://www.porada.sk/t200746-chcem-z...v-doprave.html

    Odvaha nič netušiaceho a gramaticka katastrofa ...
    Naposledy upravil bodliak : 08.11.12 at 17:39

    zalobaba je offline (nepripojený) zalobaba

    baba zalobaba
    Herkules1978 Pozri príspevok
    diky za odpoved

    už som sa posunul o krok dalej.

    -musím sa zaregistrovat v obchodnom registry mi bolo jasne odpovedane z viacerých zdrojov

    -ale ešte nerozumiem-ked sa uz zaregistrujem do OR ci musím prejsť na podvojné učtovníctvo.som dopravca-fyzická osoba bez zamestnancov s jedným LKW rocný obrat cca 70tis Eur.

    vopred diky za odpoved

    ...už ti bolo odpovedané v predošlých príspevkoch, čítaj pozornejšie....každý subjekt (aj FO), ktorý ja zaregistrovaný v OR, je povinný viesť PU....nedokážem to už napísať jasnejšie.

    založenie autodopravy

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.