dragoboarder
12.11.12,20:29
Ahojte poradaci.

Premyslam nad zalozenim pozicovne naradia.
Som normalne zamestnany a mam staly prijem.
Moja otazka znie: Je potrebne zalozit zivnost? alebo sa da pozicovna zriadit aj inym sposobom?
Predsa je to dost riziko zakladat zivnost len tak.

P.S.: naradie/lesenie uz mam zakupene.

Dakujem za vsetky navrhy, rady a pripomienky.
tictac7
12.11.12,19:33
samozrejme, že potrebuješ živnosť - buď na FO (teda budeš SZČO) alebo PO (napr. s.r.o.). V opačnom prípade ide o neoprávnené podnikanie....
Ice dive
12.11.12,19:35
Ahojte poradaci.

Premyslam nad zalozenim pozicovne naradia.
Som normalne zamestnany a mam staly prijem.
Moja otazka znie: Je potrebne zalozit zivnost? alebo sa da pozicovna zriadit aj inym sposobom?
Predsa je to dost riziko zakladat zivnost len tak.

P.S.: naradie/lesenie uz mam zakupene.

Dakujem za vsetky navrhy, rady a pripomienky.

najlepšie asi začať podnikať na živnosť, keďže sro sa ťažšie ruší... ďalšia vec ak si zamestnaný tak vidím problém v tom, ako chceš to lešenie požičiavať, veď niekto ho musí prebrať, niekomu ho musia odovzdať a spravidla si toto od teba budú požičiavať ľudia počas bežnej pracovnej doby... takže asi budeš potrebovať aj dajakého zamestnanca....
dragoboarder
12.11.12,19:52
Dakujem Vam za odpovede.
V tom by som problem nevidel kedze mam dokonca možnosť pracovať aj doma.
Skor sa obavam toho uctovnictva, a hlavne toho ze uz potom si budem musiet vsetko robit sam ked doteraz za mna odvadza zamestnavatel a aj danove priznanie robi zamestnavatel.
Dana 0603
15.11.12,06:15
Dakujem Vam za odpovede.
V tom by som problem nevidel kedze mam dokonca možnosť pracovať aj doma.
Skor sa obavam toho uctovnictva, a hlavne toho ze uz potom si budem musiet vsetko robit sam ked doteraz za mna odvadza zamestnavatel a aj danove priznanie robi zamestnavatel.

Ahoj len si daj pozor na príjem, lebo sa ti môže zvýšiť príjem a potom aj odvody do soc a zdrav poist. Možno s.r.o by bola lepšie, lebo tá zodpovedá len vkladom, živnostník všetkým. Môžem pomôcť založiť.
veronikasad
15.11.12,06:44
Dakujem Vam za odpovede.
V tom by som problem nevidel kedze mam dokonca možnosť pracovať aj doma.
Skor sa obavam toho uctovnictva, a hlavne toho ze uz potom si budem musiet vsetko robit sam ked doteraz za mna odvadza zamestnavatel a aj danove priznanie robi zamestnavatel.
Daňové priznanie už za teba zamestnávatel robiť nebude, musíš si podať sám DP typu B, do ktorého zahrnieš spolu s príjmami z podnikania aj príjmy zo zamestnania.
Do 8 kal.dní po nadobudnutí živn.oprávnenia je potrebné zaregistrovať sa v zdr.poisťovni ako SZČO. Nežiadaj, aby to za teba urobil ŽU, choď do ZP osobne, nakolko pri súbehu zamestnania a podnikania si do 31.12.2013 môžeš určiť vymeriavací základ nula. Pri kladnom základe dane z podnikania však počítaj s tým, že ti vznikne nedoplatok na zdr.poistení v ročnom zúčt.zdr.poistenia, ktoré za teba bude robiť ZP.

Odvody do SP minimálne do 30.6.2013 platiť nebudeš. Od 1.7.2013 len za predpokladu, že do konca roka 2012 tvoje tržby presiahnu 12-násobok min. vymer.základu (12*393€)