Zavrieť

Porady

Požičovňa náradia/lešenia - živnosť alebo...?

Ahojte poradaci.

Premyslam nad zalozenim pozicovne naradia.
Som normalne zamestnany a mam staly prijem.
Moja otazka znie: Je potrebne zalozit zivnost? alebo sa da pozicovna zriadit aj inym sposobom?
Predsa je to dost riziko zakladat zivnost len tak.

P.S.: naradie/lesenie uz mam zakupene.

Dakujem za vsetky navrhy, rady a pripomienky.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    samozrejme, že potrebuješ živnosť - buď na FO (teda budeš SZČO) alebo PO (napr. s.r.o.). V opačnom prípade ide o neoprávnené podnikanie....

    Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

    Ice dive
    dragoboarder Pozri príspevok
    Ahojte poradaci.

    Premyslam nad zalozenim pozicovne naradia.
    Som normalne zamestnany a mam staly prijem.
    Moja otazka znie: Je potrebne zalozit zivnost? alebo sa da pozicovna zriadit aj inym sposobom?
    Predsa je to dost riziko zakladat zivnost len tak.

    P.S.: naradie/lesenie uz mam zakupene.

    Dakujem za vsetky navrhy, rady a pripomienky.
    najlepšie asi začať podnikať na živnosť, keďže sro sa ťažšie ruší... ďalšia vec ak si zamestnaný tak vidím problém v tom, ako chceš to lešenie požičiavať, veď niekto ho musí prebrať, niekomu ho musia odovzdať a spravidla si toto od teba budú požičiavať ľudia počas bežnej pracovnej doby... takže asi budeš potrebovať aj dajakého zamestnanca....
    Dakujem Vam za odpovede.
    V tom by som problem nevidel kedze mam dokonca možnosť pracovať aj doma.
    Skor sa obavam toho uctovnictva, a hlavne toho ze uz potom si budem musiet vsetko robit sam ked doteraz za mna odvadza zamestnavatel a aj danove priznanie robi zamestnavatel.

    Dana 0603 je offline (nepripojený) Dana 0603

    Dana 0603
    dragoboarder Pozri príspevok
    Dakujem Vam za odpovede.
    V tom by som problem nevidel kedze mam dokonca možnosť pracovať aj doma.
    Skor sa obavam toho uctovnictva, a hlavne toho ze uz potom si budem musiet vsetko robit sam ked doteraz za mna odvadza zamestnavatel a aj danove priznanie robi zamestnavatel.
    Ahoj len si daj pozor na príjem, lebo sa ti môže zvýšiť príjem a potom aj odvody do soc a zdrav poist. Možno s.r.o by bola lepšie, lebo tá zodpovedá len vkladom, živnostník všetkým. Môžem pomôcť založiť.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    dragoboarder Pozri príspevok
    Dakujem Vam za odpovede.
    V tom by som problem nevidel kedze mam dokonca možnosť pracovať aj doma.
    Skor sa obavam toho uctovnictva, a hlavne toho ze uz potom si budem musiet vsetko robit sam ked doteraz za mna odvadza zamestnavatel a aj danove priznanie robi zamestnavatel.
    Daňové priznanie už za teba zamestnávatel robiť nebude, musíš si podať sám DP typu B, do ktorého zahrnieš spolu s príjmami z podnikania aj príjmy zo zamestnania.
    Do 8 kal.dní po nadobudnutí živn.oprávnenia je potrebné zaregistrovať sa v zdr.poisťovni ako SZČO. Nežiadaj, aby to za teba urobil ŽU, choď do ZP osobne, nakolko pri súbehu zamestnania a podnikania si do 31.12.2013 môžeš určiť vymeriavací základ nula. Pri kladnom základe dane z podnikania však počítaj s tým, že ti vznikne nedoplatok na zdr.poistení v ročnom zúčt.zdr.poistenia, ktoré za teba bude robiť ZP.

    Odvody do SP minimálne do 30.6.2013 platiť nebudeš. Od 1.7.2013 len za predpokladu, že do konca roka 2012 tvoje tržby presiahnu 12-násobok min. vymer.základu (12*393€)

    Požičovňa náradia/lešenia - živnosť alebo...?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.