Mefistofeles666
21.11.12,20:57
Dobrý deň na budúci týždeň som predvolaný na políciu k vysvetleniu nasledovnej situácie:

Môj otec má brata, no a oni keď boli ešte mladý tak bývali spolu so svojim otcom (mojim dedom). No a otcov brat býval agresívny na svojho otca a často ho aj bíjaval. No a on zomrel ((teda ten dedo) ale nie kvôli tomu že ho bíjaval).
U nás na dedine to všetci vedia, že ho takto bíjaval.

Problém je v tom, že minulí týždeň som sa s ním hádal a spomenul som mu to, že čo si ti za človeka keď si bíjaval vlastného otca.

NO A ON MA KVôLI TOMU UDAL NA POLICIí.....

Ako by som sa mal obhajovať? .......... on by mal dokázať že ho nebíjaval ak to nieje pravda ----TA NE?:mee::mee::mee:
Retuska
21.11.12,20:13
myslim,ze tam budu svedkovia,ktori opotvrdia tvoju teoriu
arizona
21.11.12,20:20
Mefistofeles666,hoci neviem podla tvojich prispevkov posudit, ci si zena a ci chlap, tvoje prispevky a otazky ma vzdy dostanu " do kolien"...bez teba by bola na Porade poriadna nuda ...:cool::---
Mila123
21.11.12,20:30
Mefistofeles666,hoci neviem podla tvojich prispevkov posudit, ci si zena a ci chlap, tvoje prispevky a otazky ma vzdy dostanu " do kolien"...bez teba by bola na Porade poriadna nuda ...:cool::---

toto som prepásla........:D
http://www.porada.sk/t193306-p11-sex-na-dvore.html
Mefistofeles666
21.11.12,20:30
sestra ja potrebujem seriózne poradiť... podla mňa jediní kto môže povedať že či ho dakto bíjaval je dedo ale ten je mrtvy............ ta co s tím?
taiko
21.11.12,20:35
ty kokso tak ta tema stoji za to. To si pani z nas asi dela soufky, ci? :-)
srska
21.11.12,20:42
sestra ja potrebujem seriózne poradiť... podla mňa jediní kto môže povedať že či ho dakto bíjaval je dedo ale ten je mrtvy............ ta co s tím?nenechal v závete správičku o vydedení strýka pretože ho otĺkal?
taiko
21.11.12,20:43
sestra ja potrebujem seriózne poradiť... podla mňa jediní kto môže povedať že či ho dakto bíjaval je dedo ale ten je mrtvy............ ta co s tím?
Dovolim si zaspasovat, aj ked to vyzera ze sa jedna o vaznejsiu temu.
Ja by som navrhoval, vyhrabat na pojde stale dedove okuliare a fajku. (nech mu je zem lahka) a chodit s nimi po dedine. ten kto ich spozna, je dedkovo prevtelenie. (takymto sposobom sa hlada novy dalajlama).No a potom sa dotycneho prevteleneho dedka mozeme opytat, kto ho teda bil. Len obavam sa ci takto ziskane svedectvo obstoji na sude.
marjankaj
21.11.12,20:57
Dovolim si zaspasovat, aj ked to vyzera ze sa jedna o vaznejsiu temu.
Ja by som navrhoval, vyhrabat na pojde stale dedove okuliare a fajku. (nech mu je zem lahka) a chodit s nimi po dedine. ten kto ich spozna, je dedkovo prevtelenie. (takymto sposobom sa hlada novy dalajlama).No a potom sa dotycneho prevteleneho dedka mozeme opytat, kto ho teda bil. Len obavam sa ci takto ziskane svedectvo obstoji na sude.
Čo strašíš so súdom. Veď nie je isté či sa stal nejaký trestný čin. Zatiaľ ho nikto neobvinil.
Na políci sa vyjadrí a podľa toho sa bude postupovať ďalej.
taiko
21.11.12,21:00
pomoooc, ved to som cele myslel zo zartu :-)
Mefistofeles666
21.11.12,21:03
No veď to ....... že ja newem či to mám poprieť, že som to vravel........ alebo mám tvrdiť, že to mám od otca bo on to často krát videl jak ho otĺkaval.......... neexistuje dáky zákon o nepreukázateľnej skutočnosti alebo dačo takého?
Bo tento rok idem na polícii kvôli strýcovi už 7dmi krát.......... a už mám riadny prievan v peňaženke
Petra Nová
21.11.12,21:08
sestra ja potrebujem seriózne poradiť... podla mňa jediní kto môže povedať že či ho dakto bíjaval je dedo ale ten je mrtvy............ ta co s tím?

Bratu a kvôli čomu ťa udal na polícii? Že býjal otca a ti si to vyhlásil na námestí v dedyne? Ty tvrdýš, ti dokazuješ! Ako vieš, že ťa udal?


Bo tento rok idem na polícii kvôli strýcovi už 7dmi krát.......... a už mám riadny prievan v peňaženke
Bratu a nehojdáš nás tak trochu? Ak nie, tak potom viem, prečo dosiaľ nevyšetrili Gorilu.

Keď je brat taký bitkár, že chudáka dedka ..., tak je čudné, že aj tebe zopár "neusušil", potom by si ho ty udal, nie on teba.
marjankaj
21.11.12,21:09
No veď to ....... že ja newem či to mám poprieť, že som to vravel........ alebo mám tvrdiť, že to mám od otca bo on to často krát videl jak ho otĺkaval.......... neexistuje dáky zákon o nepreukázateľnej skutočnosti alebo dačo takého?
Bo tento rok idem na polícii kvôli strýcovi už 7dmi krát.......... a už mám riadny prievan v peňaženkeAký prievan? To tam chodíš helikoptérou na tú políciu?:eek:

A ak si mu to povedal, tak teraz chceš klamať? Že si ti nepovedal? Bolo to pred svedkami?
Mefistofeles666
21.11.12,21:14
Bratia a sestry prišlo mi predvolanie na 27.11.2012 o 9.00 za to že som mu doma na dvore bez svedkov povedal že co si ty za človeka keď si bíjaval vlastného tatka...........
Mefistofeles666
21.11.12,21:17
Keď je brat taký bitkár, že chudáka dedka ..., tak je čudné, že aj tebe zopár "neusušil", potom by si ho ty udal, nie on teba.
ved hej on minulý rok udrem moju mamu a to mu bolo aj dokázané (po tri a pol hodinovom prejednávaní priestupku)
marjankaj
21.11.12,21:19
No tak buď budeš klamať, a povieš, že si mu nič také nepovedal a on bude musieť dokazovať opak.
Alebo to potvrdíš a povieš, že si to videl na vlastné oči.
Petra Nová
21.11.12,21:20
Bratia a sestry prišlo mi predvolanie na 27.11.2012 o 9.00 za to že som mu doma na dvore bez svedkov povedal že co si ty za človeka keď si bíjaval vlastného tatka...........
Neboj, Veľký Jehova všetko vie, počul a videl = nedopustí, aby ťa potrestali.
Vieš, že treba hovoriť len pravdu.
sito
21.11.12,21:24
Mefisto, že ti niečo chýba? Alebo máš naviac, niečo?
Petra Nová
21.11.12,21:24
ved hej on minulý rok udrem moju mamu a to mu bolo aj dokázané (po tri a pol hodinovom prejednávaní priestupku)
Ty si s pravdou v protiklade. Ak priestupok, tak to nebolo na polícii! A 27.11. tiež nie ...
Mefistofeles666
21.11.12,21:28
Ty si s pravdou v protiklade. Ak priestupok, tak to nebolo na polícii! A 27.11. tiež nie ...

jak že nie to napadnutie sa riešilo na obvodnom úrade odbor všeobecnej vnútornej správy na Hurbanovej ulici.......... no a 27.11. mám ist na obvodné oddelenie PZ na Lichnerovej ulici
marjankaj
21.11.12,21:31
Toto bolo presné.
Petra Nová
21.11.12,21:32
jak že nie to napadnutie sa riešilo na obvodnom úrade odbor všeobecnej vnútornej správy na Hurbanovej ulici.......... no a 27.11. mám ist na obvodné oddelenie PZ na Lichnerovej ulici
Veď práve, obvodný úrad nie je polícia.
buchač
21.11.12,21:37
sestra ja potrebujem seriózne poradiť... podla mňa jediní kto môže povedať že či ho dakto bíjaval je dedo ale ten je mrtvy............ ta co s tím?
Na seriózne otázky sa seriózne odpovede dávajú .
No tu serióznosť a aj zdravý rozum chýba...

Ale dalo by sa inak ...

som sa s ním hádal a spomenul som mu to, že čo si ti za človeka keď si bíjaval vlastného otca.
NO A ON MA KVôLI TOMU UDAL NA POLICIí.....

Nehádaj sa a nespomínaj ...rovno pridrb jednu mierenú ...
POTOM BUDE MAŤ PÁDNY DOVOD NA UDANIE...
vulxy
21.11.12,21:42
a pre mna specialne by si mohol napisat ako to dopadlo s tym sexom na dvore http://www.porada.sk/t193306-p11-sex-na-dvore.html (http://www.porada.sk/t193306-p11-sex-na-dvore.html???......inac) ???inac nezaspim:D
Mefistofeles666
21.11.12,21:52
a pre mna specialne by si mohol napisat ako to dopadlo s tym sexom na dvore http://www.porada.sk/t193306-p11-sex-na-dvore.html (http://www.porada.sk/t193306-p11-sex-na-dvore.html???......inac) ???inac nezaspim:D

no mi sme to robili a videl nas susedov vnuk co mal 5 rokov.......... to bolo ako trestné oznámenie za narúšanie mravnej výchovy..... matka 5 ročného na pojednávaní robila velké scény........... že jej syn je jak špongia a všecko nasáva....... dakoho som podmastil ale vysel som len z dohovorom bez pokuty..... bo ma nemali ofoteného jak ju klátim na zahrade..........
vulxy
21.11.12,21:58
dobrééééé......ti gratulujem....
srska
21.11.12,22:02
no mi sme to robili a videl nas susedov vnuk co mal 5 rokov.......... to bolo ako trestné oznámenie za narúšanie mravnej výchovy..... matka 5 ročného na pojednávaní robila velké scény........... že jej syn je jak špongia a všecko nasáva....... dakoho som podmastil ale vysel som len z dohovorom bez pokuty..... bo ma nemali ofoteného jak ju klátim na zahrade..........ta super - kláť ďalej za egrešmi
vulxy
21.11.12,22:03
ale bacha na kaktusy....oni su svine :-)
Petra Nová
21.11.12,22:03
no mi sme to robili a videl nas susedov vnuk co mal 5 rokov.......... to bolo ako trestné oznámenie za narúšanie mravnej výchovy

.. dakoho som podmastil ale vysel som len z dohovorom bez pokuty..... bo ma nemali ofoteného jak ju klátim na zahrade..........
A sklátená ako obišla? Veď ste pri tom ohrozovaní maloletého boli dvaja.
srska
21.11.12,22:04
A sklátená ako obišla? Veď ste pri tom ohrozovaní maloletého boli dvaja.videla malého suseda a orga-ni-zmus ta het
danushka
21.11.12,22:13
Mne sa tak zdá, že Mefisto ani tak nechcel o strýkovi hovoriť, ako sa vrátiť späť k zamknutej téme o fidlikaní na záhrade.
Ja ho aj celkom chápem, v lete toho človek môže viac navystrájať. Predsa len už je chladno. To by si človek mohol kadejakú pliagu na tej zime privodiť.

Mefisto, nože daj ešte nejakú príhodu za zatvorenými oknami. A nebožtíka deda nechaj na pokoji.
Petra Nová
21.11.12,22:23
Mefisto, nože daj ešte nejakú príhodu za zatvorenými oknami. A nebožtíka deda nechaj na pokoji.
Ja si myslím, že pri takej frekvencii riešenia susedských a rodinných sporov, rady by mal dávať Mefisto a nie my jemu.:)
Mefistofeles666
22.11.12,08:16
Dobrý deň na budúci týždeň som predvolaný na políciu k vysvetleniu nasledovnej situácie:

Môj otec má brata, no a oni keď boli ešte mladý tak bývali spolu so svojim otcom (mojim dedom). No a otcov brat býval agresívny na svojho otca a často ho aj bíjaval. No a on zomrel ((teda ten dedo) ale nie kvôli tomu že ho bíjaval).
U nás na dedine to všetci vedia, že ho takto bíjaval.

Problém je v tom, že minulí týždeň som sa s ním hádal a spomenul som mu to, že čo si ti za človeka keď si bíjaval vlastného otca.

NO A ON MA KVôLI TOMU UDAL NA POLICIí.....

Ako by som sa mal obhajovať? .......... on by mal dokázať že ho nebíjaval ak to nieje pravda ----TA NE?:mee::mee::mee:

ja potrebujem seriozne poradiť a ne nejaké odbočky ohľadom prípadu čo je uzavretý..........
by ma zaujímalo že či som sa v princípe dopustil nejakého priestupku alebo trestného činu ak som tvrdil že ho bíjaval...... a jediní kto to môže priznať je dedo ale ten je mŕtvy........ síce to videl moj otec jak ho tlče ale či to stačí na to aby som mu to mohol tvrdievať že ho bíjaval........ PROSte nejakú základnú argumentáciu, ktorú by som podla vás mal prezentovať na policajnej stanice...........
kopretinka
22.11.12,08:30
Ty sa nemáš čo obhajovať,ty si ho predsa nebil,ale on.
A videl si niekedy,žeby ho bil??
GabiZ
22.11.12,08:32
Nepozdáva sa mi, že len kôli samotnému tvrdeniu, ktoré ste tu uviedli ste predvolaný na políciu. Na to, aby sa polícia vôbec prípadom zaoberala hoci aj len ako priestupkom, musí byť iný vážnejší dôvod. To by nič iné neriešili, len samé udania ľudí, že ten povedal to, ten to a pod. Preto si myslím, že to "udanie" bolo zrejme na základe niečoho iného. Alebo?
taiko
22.11.12,08:58
Mozno Mefistoteles tomu strycovi aj ukazoval ako ten stryco toho chudaka dedka bil. A kedze stryco nie a nie sa rozpamatat, tak prisiel k fyzickej ujme, ktoru nasledne ohlasil na policii.
GabiZ
22.11.12,09:13
Mozno Mefistoteles tomu strycovi aj ukazoval ako ten stryco toho chudaka dedka bil. A kedze stryco nie a nie sa rozpamatat, tak prisiel k fyzickej ujme, ktoru nasledne ohlasil na policii.

...preto hovorím, že je v tom určite viac, súdim podľa tohto:


No veď to ....... že ja newem či to mám poprieť, že som to vravel........ alebo mám tvrdiť, že to mám od otca bo on to často krát videl jak ho otĺkaval.......... neexistuje dáky zákon o nepreukázateľnej skutočnosti alebo dačo takého?
Bo tento rok idem na polícii kvôli strýcovi už 7dmi krát.......... a už mám riadny prievan v peňaženke

Riešilo sa tam už aj napadnutie a neviem čo ešte iné, takže len samotnú skutočnosť, že niekto niekoho pred X rokmi bijával, čo sa už ani nedá dokázať určite polícia riešiť nebude. A aj z toho dôvodu, že "údajný poškodený" je už mŕtvy. Jedine že by padlo obvinenie, že zomrel v dôsledku cudzieho zavinenia, ale aj to je v tomto prípade diskutabilné, či by sa tým niekto zaoberal......(koľko rokov je vlastne dedko mŕtvy?)
Petra Nová
22.11.12,10:00
ja potrebujem seriozne poradiť a ne nejaké odbočky ohľadom prípadu čo je uzavretý..........
by ma zaujímalo že či som sa v princípe dopustil nejakého priestupku alebo trestného činu ak som tvrdil že ho bíjaval...... a jediní kto to môže priznať je dedo ale ten je mŕtvy........ síce to videl moj otec jak ho tlče ale či to stačí na to aby som mu to mohol tvrdievať že ho bíjaval........ PROSte nejakú základnú argumentáciu, ktorú by som podla vás mal prezentovať na policajnej stanice...........
Tak ty chceš seriózne poradiť? V čom? Aby si strýkovi mohol naďalej hovorievať, že dedka bíjaval? Prečo mu to potrebuješ naďalej tvrdievať? Chceš sa s ním ďalej ťahať po polícii a úradoch? A ako vieš, čo tvoj otec videl? Lebo to tvrdí? Prečo dovolil strýkovi, aby dedka bíjal? Nebíjal ho aj on? To potom by bol dôveryhodným svedkom!

Akáže základná argumentácia! Ty si tvrdil ..., ty máš povinnosť svoje tvrdenie dokázať. Ako, to je tvoja vec. Prečo by ti tu mal kto vymýšľať "základnú argumentáciu"? Veď nikto z nás nevidel, či strýko bíjal alebo nebíjal... A či svedectvo tvojho otca bude stačiť, to uvidíš podľa výsledku. Nikto tu nie je jasnovidec, aby vedel, čo otec na polícii povie a ako to polícia posúdi.

A ako dokázať pravdu? Určite nie klamstvom, ani "základnou argumentáciou", zmastenou ktorýmkoľvek poraďákom.:---
Mefistofeles666
22.11.12,10:09
ja len potrebujem poradiť že či som sa dačoho dopustil ked som mu to povedal pretoze to uz nemôze nikto dokázať či to bola pravda alebo nie.......
sito
22.11.12,10:12
A kde sú prutkari? Na záhrade, je.. na to? Zabiť hu je, treba, či nie?

To najlepšia zábava graduje, graduje, graduje ... :);)
Petra Nová
22.11.12,10:20
ja len potrebujem poradiť že či som sa dačoho dopustil ked som mu to povedal pretoze to uz nemôze nikto dokázať či to bola pravda alebo nie.......
Veď ty si sa do toho pustil, tak si poraď! Neprišiel si si vopred po radu, čo smieš strýkovi povedať a čo nie. Strýko nemá povinnosť dokazovať. To, že sa niečo nestalo, netreba dokazovať.

Ty si tvrdil, že sa stalo, tak musíš dokázať, že to tvoje tvrdenie je pravdivé. Ak nevieš, tak: do basy s tebou!:---

Keď už nikto nemôže preukázať, či to bola pravda, tak prečo to tvrdíš a chceš aj naďalej strýkovi vykrikovať? Na to si zabudol odpovedať.
KatarinaNR
22.11.12,10:26
jaaaaaaaaj, dobre sa bavím :-DDDDDD
Mefistofeles666
22.11.12,10:53
Nebuď ako mlynček.

Daj doslovné znenie, čo si mu povedal

Doslovne som mu povedal: Čo si ty za človeka, keď si bíjaval vlastného tatka..........to bola taka polo otázka polo konštatovanie
marjankaj
22.11.12,10:58
Doslovne som mu povedal: Čo si ty za človeka, keď si bíjaval vlastného tatka..........to bola taka polo otázka polo konštatovanie
A čo si tým chcel dosiahnuť? Aby ho prestal biť?:eek:
marjankaj
22.11.12,11:10
Syn , ktorý bezdôvodne zbije otca, patrí do basy (alebo na psychiatriu )
No možno mal nejaký svoj "dôvod".
A to teraz máme riešiť takéto staré prípady? Aký trest dať Kainovi, že zabil Ábela?:rolleyes:
Mefistofeles666
22.11.12,11:19
No možno mal nejaký svoj "dôvod".
A to teraz máme riešiť takéto staré prípady? Aký trest dať Kainovi, že zabil Ábela?:rolleyes:

No ale právna otázka potom stojí obviňujeme Kaina neoprávnene keď tvrdíme že zabil Ábela bez toho aby sme mali nejaké dôkazy že ho naozaj zabil. Tvrdíme to iba preto lebo sme to niekde počuli. Kain nás môže žalovať že poškodzujeme jeho dobrú povesť.
buchač
22.11.12,11:24
....stačilo srandy ....Slovami klasika ..." Balada o ho..e ! "