PeterKalkaf
23.11.12,18:51
Pracujem ako zamestanec na 4 smeny v nepretržitej prevádzke v 12hod smenách 2dni denná 2dni nočná 4dni voľno. Zamestnávateľ nás núti cez víkend namiesto svojich nočných robiť denné. Na výpomoc pri preventívnej údržbe. Následne počas nočnej v práci nikto nieje (To už nie sme nepretržitá - ako im vyhovuje). Opakuje a to takmer každý víkend v roku. Chcem sa spýtať ako sa voči tomuto zaobchádzaniu môžem brániť? Za celý rok mám približne 18 víkendov také voľno že nie som v práci v Sob ani Ned. Z toho 6 som v Sobotu po nočnej. Takže úplne voľné víkendy 12 za rok tj.za mesiac iba jeden. Cez týždeň keď sú všetci v práci a deti v škole mi trčíme doma cez víkend keď sú všetci doma mi sme v práci. Normálnemu človeku to už lezie na nervy. Pre koho sme tu, pre rodinu alebo pre zamestnávateľa? (citim sa niekedy ako otrok - kedy firma chce vtedy musím nehladiac na rodinu a už vôbec na ďalšie veci napr: zoberiem rodine auto a už ani oni nemôžu nikam ísť - musia trčať doma a bezomňa).Ďakujem
kopretinka
23.11.12,18:04
Pracujem ako zamestanec na 4 smeny v nepretržitej prevádzke v 12hod smenách 2dni denná 2dni nočná 4dni voľno. Zamestnávateľ nás núti cez víkend namiesto svojich nočných robiť denné. Na výpomoc pri preventívnej údržbe. Následne počas nočnej v práci nikto nieje (To už nie sme nepretržitá - ako im vyhovuje). Opakuje a to takmer každý víkend v roku. Chcem sa spýtať ako sa voči tomuto zaobchádzaniu môžem brániť? Za celý rok mám približne 18 víkendov také voľno že nie som v práci v Sob ani Ned. Z toho 6 som v Sobotu po nočnej. Takže úplne voľné víkendy 12 za rok tj.za mesiac iba jeden. Cez týždeň keď sú všetci v práci a deti v škole mi trčíme doma cez víkend keď sú všetci doma mi sme v práci. Normálnemu človeku to už lezie na nervy. Pre koho sme tu, pre rodinu alebo pre zamestnávateľa? no ja neviem,hádam v práci si pre zamestnávateľa,či?(citim sa niekedy ako otrok - kedy firma chce vtedy musím nehladiac na rodinu a už vôbec na ďalšie veci napr: zoberiem rodine auto a už ani oni nemôžu nikam ísť - musia trčať doma a bezomňa).Ďakujem
.
PeterKalkaf
23.11.12,18:29
Samozrejme, v práci som pre zamestnávateľa. To je rečnícka otázka tj. na zamyslenie. Čas v práci ma uberá o čas s rodinou omnoho viac ako keby som v nej bol iba počas svojich smien. Skús si pracovať hlavne počas víkendov, čo ti povie manžel alebo deti.
kopretinka
23.11.12,19:55
10 rokov som robila v 3-smennej nepretržitej prevádzke,ďalších 10 robím v 2-smennej,či je piatok alebo sviatok.Doma som len 1.1.,25.12. a veľkonočnú nedeľu.
PeterKalkaf
23.11.12,21:04
Samozrejme, v práci som pre zamestnávateľa. To je rečnícka otázka tj. na zamyslenie. Čas v práci ma uberá o čas s rodinou omnoho viac ako keby som v nej bol iba počas svojich smien. Skús si pracovať hlavne počas víkendov, čo ti povie manžel alebo deti.
Nepretržitá ako nepretržitá.
U Nás to nie je nepretržitá ak im to vyhovuje.
Prosím Ťa, Ja potrebuje poradiť. Takéto rady nepotrebujem a veľmi silno pochybujem o tom že si doma len 1.1. atď. Aj u Nás sú workoholici čo uprednostňuju prácu pred rodinou. Ťahaju nadčasy od svitu do mrku, ničia si zdravie a všetko len pre svoju skúposť za €.
day
23.11.12,21:09
10 rokov som robila v 3-smennej nepretržitej prevádzke,ďalších 10 robím v 2-smennej,či je piatok alebo sviatok.Doma som len 1.1.,25.12. a veľkonočnú nedeľu.

... ale to neznamena, ze by sa niekto uz mohol postavit na zadne a povedat dost. Lepsiebpracovne prostredie ma cela zapadna europa a to radsej nespominam primorske krajiny.
kopretinka
28.11.12,08:17
... ale to neznamena, ze by sa niekto uz mohol postavit na zadne a povedat dost. Lepsiebpracovne prostredie ma cela zapadna europa a to radsej nespominam primorske krajiny.
no veď dobre,šak sa postav na zadné,v pohode...a okrem toho,sú zamestnania,ktoré jednoducho musia fungovať non-stop,tam sa budeš stavať na zadné zbytočne.
Indeed
28.11.12,08:24
Pracujem ako zamestanec na 4 smeny v nepretržitej prevádzke v 12hod smenách 2dni denná 2dni nočná 4dni voľno. Zamestnávateľ nás núti cez víkend namiesto svojich nočných robiť denné. Na výpomoc pri preventívnej údržbe. Následne počas nočnej v práci nikto nieje (To už nie sme nepretržitá - ako im vyhovuje). Opakuje a to takmer každý víkend v roku. Chcem sa spýtať ako sa voči tomuto zaobchádzaniu môžem brániť? Za celý rok mám približne 18 víkendov také voľno že nie som v práci v Sob ani Ned. Z toho 6 som v Sobotu po nočnej. Takže úplne voľné víkendy 12 za rok tj.za mesiac iba jeden. Cez týždeň keď sú všetci v práci a deti v škole mi trčíme doma cez víkend keď sú všetci doma mi sme v práci. Normálnemu človeku to už lezie na nervy. Pre koho sme tu, pre rodinu alebo pre zamestnávateľa? (citim sa niekedy ako otrok - kedy firma chce vtedy musím nehladiac na rodinu a už vôbec na ďalšie veci napr: zoberiem rodine auto a už ani oni nemôžu nikam ísť - musia trčať doma a bezomňa).Ďakujem

Skus to napísať zrozumiteľnejšie ,

lebo raz píšeš že nie si v práci cez víkend potom sa zase sťažuješ,že nemáš voľný víkend....

Ja tomu chápem tak,že ked prídeš z nočnej smeny,tak máš voľno, to že po nočnej ideš spať to neznamená,že to voľno by sa ti malo automaticky predlžiť o čas,ktorý prespíš....
PeterKalkaf
28.11.12,14:05
Skus to napísať zrozumiteľnejšie ,

lebo raz píšeš že nie si v práci cez víkend potom sa zase sťažuješ,že nemáš voľný víkend....

Ja tomu chápem tak,že ked prídeš z nočnej smeny,tak máš voľno, to že po nočnej ideš spať to neznamená,že to voľno by sa ti malo automaticky predlžiť o čas,ktorý prespíš....

Neviem čo na tom nechápeš. Keď som po nočnej, celú sobotu prespím. Jednoducho to nepokladám za voľný víkend. Je to ako keby si bol v práci. Počas spánku nekomunikuješ nemôžeš nič vykonávať, ako keby si vôbec nebol prítomný. A samozrejme že nežiadam voľno o spánok dlhšie. Iba som chcel naznačiť že absolútne voľný víkend je taký cez ktorý nie som v práci a ani po nočnej.

Inak moja otázka znela: Môže mi zamestnávateľ opakovane podľa ľubovole mneniť smeny?
Indeed
29.11.12,06:43
Inak moja otázka znela: Môže mi zamestnávateľ opakovane podľa ľubovole mneniť smeny?


ANO, zamestnávateľ URČUJE rozvrh pracovného času, vyplýva to z príslušných §-ov Zákonníka práce.