Zavrieť

Porady

Može mi zamestnávateľ opakovane podľa ľubovôle meniť smeny.

Pracujem ako zamestanec na 4 smeny v nepretržitej prevádzke v 12hod smenách 2dni denná 2dni nočná 4dni voľno. Zamestnávateľ nás núti cez víkend namiesto svojich nočných robiť denné. Na výpomoc pri preventívnej údržbe. Následne počas nočnej v práci nikto nieje (To už nie sme nepretržitá - ako im vyhovuje). Opakuje a to takmer každý víkend v roku. Chcem sa spýtať ako sa voči tomuto zaobchádzaniu môžem brániť? Za celý rok mám približne 18 víkendov také voľno že nie som v práci v Sob ani Ned. Z toho 6 som v Sobotu po nočnej. Takže úplne voľné víkendy 12 za rok tj.za mesiac iba jeden. Cez týždeň keď sú všetci v práci a deti v škole mi trčíme doma cez víkend keď sú všetci doma mi sme v práci. Normálnemu človeku to už lezie na nervy. Pre koho sme tu, pre rodinu alebo pre zamestnávateľa? (citim sa niekedy ako otrok - kedy firma chce vtedy musím nehladiac na rodinu a už vôbec na ďalšie veci napr: zoberiem rodine auto a už ani oni nemôžu nikam ísť - musia trčať doma a bezomňa).Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

    kopretinka
    PeterKalkaf Pozri príspevok
    Pracujem ako zamestanec na 4 smeny v nepretržitej prevádzke v 12hod smenách 2dni denná 2dni nočná 4dni voľno. Zamestnávateľ nás núti cez víkend namiesto svojich nočných robiť denné. Na výpomoc pri preventívnej údržbe. Následne počas nočnej v práci nikto nieje (To už nie sme nepretržitá - ako im vyhovuje). Opakuje a to takmer každý víkend v roku. Chcem sa spýtať ako sa voči tomuto zaobchádzaniu môžem brániť? Za celý rok mám približne 18 víkendov také voľno že nie som v práci v Sob ani Ned. Z toho 6 som v Sobotu po nočnej. Takže úplne voľné víkendy 12 za rok tj.za mesiac iba jeden. Cez týždeň keď sú všetci v práci a deti v škole mi trčíme doma cez víkend keď sú všetci doma mi sme v práci. Normálnemu človeku to už lezie na nervy. Pre koho sme tu, pre rodinu alebo pre zamestnávateľa? no ja neviem,hádam v práci si pre zamestnávateľa,či?(citim sa niekedy ako otrok - kedy firma chce vtedy musím nehladiac na rodinu a už vôbec na ďalšie veci napr: zoberiem rodine auto a už ani oni nemôžu nikam ísť - musia trčať doma a bezomňa).Ďakujem
    .
    PeterKalkaf Samozrejme, v práci som pre zamestnávateľa. To je rečnícka otázka tj. na zamyslenie. Čas v práci ma uberá o čas s rodinou omnoho viac ako keby som v nej bol iba počas svojich smien. Skús si pracovať hlavne počas víkendov, čo ti povie manžel alebo deti.

    kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

    kopretinka
    10 rokov som robila v 3-smennej nepretržitej prevádzke,ďalších 10 robím v 2-smennej,či je piatok alebo sviatok.Doma som len 1.1.,25.12. a veľkonočnú nedeľu.
    Samozrejme, v práci som pre zamestnávateľa. To je rečnícka otázka tj. na zamyslenie. Čas v práci ma uberá o čas s rodinou omnoho viac ako keby som v nej bol iba počas svojich smien. Skús si pracovať hlavne počas víkendov, čo ti povie manžel alebo deti.
    Nepretržitá ako nepretržitá.
    U Nás to nie je nepretržitá ak im to vyhovuje.
    Prosím Ťa, Ja potrebuje poradiť. Takéto rady nepotrebujem a veľmi silno pochybujem o tom že si doma len 1.1. atď. Aj u Nás sú workoholici čo uprednostňuju prácu pred rodinou. Ťahaju nadčasy od svitu do mrku, ničia si zdravie a všetko len pre svoju skúposť za €.

    day je offline (nepripojený) day

    day
    kopretinka Pozri príspevok
    10 rokov som robila v 3-smennej nepretržitej prevádzke,ďalších 10 robím v 2-smennej,či je piatok alebo sviatok.Doma som len 1.1.,25.12. a veľkonočnú nedeľu.
    ... ale to neznamena, ze by sa niekto uz mohol postavit na zadne a povedat dost. Lepsiebpracovne prostredie ma cela zapadna europa a to radsej nespominam primorske krajiny.

    kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

    kopretinka
    day Pozri príspevok
    ... ale to neznamena, ze by sa niekto uz mohol postavit na zadne a povedat dost. Lepsiebpracovne prostredie ma cela zapadna europa a to radsej nespominam primorske krajiny.
    no veď dobre,šak sa postav na zadné,v pohode...a okrem toho,sú zamestnania,ktoré jednoducho musia fungovať non-stop,tam sa budeš stavať na zadné zbytočne.

    Indeed je offline (nepripojený) Indeed

    Vylúčený člen Indeed
    PeterKalkaf Pozri príspevok
    Pracujem ako zamestanec na 4 smeny v nepretržitej prevádzke v 12hod smenách 2dni denná 2dni nočná 4dni voľno. Zamestnávateľ nás núti cez víkend namiesto svojich nočných robiť denné. Na výpomoc pri preventívnej údržbe. Následne počas nočnej v práci nikto nieje (To už nie sme nepretržitá - ako im vyhovuje). Opakuje a to takmer každý víkend v roku. Chcem sa spýtať ako sa voči tomuto zaobchádzaniu môžem brániť? Za celý rok mám približne 18 víkendov také voľno že nie som v práci v Sob ani Ned. Z toho 6 som v Sobotu po nočnej. Takže úplne voľné víkendy 12 za rok tj.za mesiac iba jeden. Cez týždeň keď sú všetci v práci a deti v škole mi trčíme doma cez víkend keď sú všetci doma mi sme v práci. Normálnemu človeku to už lezie na nervy. Pre koho sme tu, pre rodinu alebo pre zamestnávateľa? (citim sa niekedy ako otrok - kedy firma chce vtedy musím nehladiac na rodinu a už vôbec na ďalšie veci napr: zoberiem rodine auto a už ani oni nemôžu nikam ísť - musia trčať doma a bezomňa).Ďakujem
    Skus to napísať zrozumiteľnejšie ,

    lebo raz píšeš že nie si v práci cez víkend potom sa zase sťažuješ,že nemáš voľný víkend....

    Ja tomu chápem tak,že ked prídeš z nočnej smeny,tak máš voľno, to že po nočnej ideš spať to neznamená,že to voľno by sa ti malo automaticky predlžiť o čas,ktorý prespíš....
    Indeed Pozri príspevok
    Skus to napísať zrozumiteľnejšie ,

    lebo raz píšeš že nie si v práci cez víkend potom sa zase sťažuješ,že nemáš voľný víkend....

    Ja tomu chápem tak,že ked prídeš z nočnej smeny,tak máš voľno, to že po nočnej ideš spať to neznamená,že to voľno by sa ti malo automaticky predlžiť o čas,ktorý prespíš....
    Neviem čo na tom nechápeš. Keď som po nočnej, celú sobotu prespím. Jednoducho to nepokladám za voľný víkend. Je to ako keby si bol v práci. Počas spánku nekomunikuješ nemôžeš nič vykonávať, ako keby si vôbec nebol prítomný. A samozrejme že nežiadam voľno o spánok dlhšie. Iba som chcel naznačiť že absolútne voľný víkend je taký cez ktorý nie som v práci a ani po nočnej.

    Inak moja otázka znela: Môže mi zamestnávateľ opakovane podľa ľubovole mneniť smeny?

    Indeed je offline (nepripojený) Indeed

    Vylúčený člen Indeed
    PeterKalkaf Pozri príspevok

    Inak moja otázka znela: Môže mi zamestnávateľ opakovane podľa ľubovole mneniť smeny?

    ANO, zamestnávateľ URČUJE rozvrh pracovného času, vyplýva to z príslušných §-ov Zákonníka práce.

    Može mi zamestnávateľ opakovane podľa ľubovôle meniť smeny.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.