Alica K.
28.11.12,10:28
Zdravím, chela by som poradiť

V sobotu sme si v Tescu zakúpili kávovar Delonghi. Nakoľko na krabici nebolo nič napisané po slovensky a po blízku nebol pracovník, ktorý by nám vedel povedať niečo bližšie, zobrali sme ho na základe obrázku na krabici.
V práci mám jeden kávovar Delonghi a som s ním maximalne spokojná, preto sme sa rozhodli pre tú istú značku, len iný typ, ktorý sme videli prvý krát.
V nedeľu sme si uvarili v ňom prvú kávu a zistili, že absolutne nerobí penu, ako ten čo mám v práci, že má len 1,5dcl nádobu na vodu na preso...no katastrofa.
Z pracovných dôvodov sme sa do Tesca dostali až včera s tým, že sme ho celi vymeniť, pretože takýto kávovar je nám v podstate na nič. Odmietli, nakoľko bol 1x použitý :(
Existuje nejaký zákon ? Vedel by mi niekto poradiť ?
Ďakujem
draik
28.11.12,11:11
Snáď nedúfate, že by Vás mal chrániť nejaký zákon za to, že ste postupovali nanajvýš nerozumne.
Alica K.
28.11.12,11:21
Tak sko sme mali postupovať ?
mareko
28.11.12,11:46
Skúste ho normálne reklamovať (nie vymeniť) s tým, že nespĺňa bežné kritéria na výrobu espressa (žiadna pena, možno slabý tlak...). Prípadne skúste vymeniť v inom TESCO, vyčistiť, poutierať do sucha, zabaliť do kompletnej krabice aj s originálnou výplňou a možno ho zoberú na "vrátenie". Prístup v jednotlivých Tesco je rôzny, dokonca aj v tom istom ale pri inej zmene.
misoft
28.11.12,12:49
Alica K. - pokiaľ by ste si preštudovali toto: http://www.pravaspotrebitela.sk/index.php?page=brochures&itemid=9 , tak by ste zistili, že "výmena" je možná len vtedy, ak je to v rámci reklamácie.
A pokiaľ sa týka výmeny ako takej - nevhodný výber a pod. - záleží na obchode, či na to pristúpi. Pokiaľ áno - tovar nesmie byť použitý (teda ani 1x !).
mareko dal tip, ako to "obísť" - a pretože je to krátko po zakúpení, ani sa nebudú pýtať (berie sa ako výrobná vada, pokiaľ uznajú) na dôvod. Jednoducho "nepení, málo vody dáva" a basta!


Alebo zabaľte a dajte niekomu pod stromček :D. Zbavíte sa ho, niekomu radosť urobíte (bude vás velebiť do skonání světa ;) )


napisané po slovensky a po blízku nebol pracovník, ktorý by nám vedel povedať niečo bližšie, zobrali sme ho na základe obrázku na krabici.

A k tomuto - v Tescu je informačné centrum - stačilo urobiť pár krokov navyše (žeby lenivosť?), oni by ihneď zavolali pracovníka. A tiež zastaviť prvého zamestnanca a nech zavolá predavača od elektra - veď v Tescu všetci majú telefóny - boli by zavolali na info a tí by eletropredavača zavolali.
Alica K.
28.11.12,13:22
Ďakujem za každú odpoveď, ešte ho skúsim poriadne a dôkladne vyčistiť, a pokiaľ ani to nezaberie, tak to skúsime reklamáciou... ešte raz Vám všetkým ďakujem :)