lullu74
05.12.12,19:16
Dobry den, prosim vas o radu. Sef mi chce dat vypoved k 31.12.2012. Vypovednu lehotu mam 3 mesiace, nakolko som nepretrzite pracovala 6 a pol roka a vlastne od svojich 19 rokov pracujem nepretrzite a nikdy som nebola evidovana na urde prace ( teraz mam 39rokov). Problem je ale v tom, ze buduci rok sme chceli mat s manzelom babatko(kvoli plucnym problemom som ho skor mat nemohla). Sef nam narusil nas plan a moj vek je dost vysoky, preto hladam sposob, ako na to.
1/Budem mat narok na matersky prispevok, ak by som otehotnela este vo vypovednej lehote?
2/Alebo ak nie, pomohlo by, ak by som sa pocas konca vypovednej lehoty dala na PN a otehotnela pocas PN ?
3/Aka je ta doba, v ktorej musim nastupit na riadnu matersku dovolenku po ukonceni PP? Niekde citam 6 mesiacov, niekde 8mesicov.
4/Rata sa do toho obdobia nastupu na matersku po skonceni PP aj PN, ci rata sa tato doba od skoncenia PN ?
5/Ma PN vplyv na vysku materskeho prispevku ?
6/ Ak by som sa po skonceni PP dala na PN a potom na urad prace, musela by som si na urade prace platit nemocenske, ak by som uz bola tehotna ?
Neviem, ako to vymysliet, aby som uz nemusela nastupovat po skonceni tohto PP do dalsieho zamestnania z dovodu zdravotnych problemov s plucami a v tomto zamestnani som mala vyborny plat a tym by vysla aj slusna materska. Platime si dost vysoku hypoteku a so stratou zamestnania pred odchodom na matersku som vobec nepocitala....
dakujem vam velmi pekne