Zavrieť

Porady

Podmienky splnenia naroku ma matersky prispevok po skonceni pracovneho pomeru

Dobry den, prosim vas o radu. Sef mi chce dat vypoved k 31.12.2012. Vypovednu lehotu mam 3 mesiace, nakolko som nepretrzite pracovala 6 a pol roka a vlastne od svojich 19 rokov pracujem nepretrzite a nikdy som nebola evidovana na urde prace ( teraz mam 39rokov). Problem je ale v tom, ze buduci rok sme chceli mat s manzelom babatko(kvoli plucnym problemom som ho skor mat nemohla). Sef nam narusil nas plan a moj vek je dost vysoky, preto hladam sposob, ako na to.
1/Budem mat narok na matersky prispevok, ak by som otehotnela este vo vypovednej lehote?
2/Alebo ak nie, pomohlo by, ak by som sa pocas konca vypovednej lehoty dala na PN a otehotnela pocas PN ?
3/Aka je ta doba, v ktorej musim nastupit na riadnu matersku dovolenku po ukonceni PP? Niekde citam 6 mesiacov, niekde 8mesicov.
4/Rata sa do toho obdobia nastupu na matersku po skonceni PP aj PN, ci rata sa tato doba od skoncenia PN ?
5/Ma PN vplyv na vysku materskeho prispevku ?
6/ Ak by som sa po skonceni PP dala na PN a potom na urad prace, musela by som si na urade prace platit nemocenske, ak by som uz bola tehotna ?
Neviem, ako to vymysliet, aby som uz nemusela nastupovat po skonceni tohto PP do dalsieho zamestnania z dovodu zdravotnych problemov s plucami a v tomto zamestnani som mala vyborny plat a tym by vysla aj slusna materska. Platime si dost vysoku hypoteku a so stratou zamestnania pred odchodom na matersku som vobec nepocitala....
dakujem vam velmi pekne
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Podmienky splnenia naroku ma matersky prispevok po skonceni pracovneho pomeru

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.