Katka01
17.12.12,08:41
Ahojte. Skalní ma tu už poznajú, mám problémy s agentúrou Atena, bola som cez nich pracovať ako opatrovateľka v Nemecku, stále mi dĺžia peniaze. Tu: http://i46.tinypic.com/2ppzig6.jpg som nahrala výplatnú pásku za október, vyzná sa v tom niekto? To som podľa toho ako pracovala 4 dni, 4 hodiny a zarobila 4 eurá? Ani to mi mimochodom neposlali. Tie podivné dodatky, že zarobím 1€ za deň som im nepodpísala. Chcem sa hlavne spýtať, kam sa môžem obrátiť na právne rady zadarmo? Strýko mi hovorí, že existujú aj právnici zadarmo, že si mám takého nájsť. Mama hovorí, že takí sú len pre sociálne prípady a že ja keď mám živnosť, mne neporadia. Priateľ mi radí, nech sa obrátim na odbory. Ale kam? Som z BA. Ďakujem za rady.
Katka01
17.12.12,07:45
Ešte aby som to doplnila. Na zmluve, ktorú som s nimi podpísala nie je napísané koľko zarobím. To sa ani nedá, pretože u každej rodiny je to inak. Na ich stránke www.atena.sk nájdete zoznam rodín, ktoré sú teraz v ponuke a aj plat, ktorý ku každej je. Rovnaké informácie k rodine, ktorú mi vybrali mi vždy poslali na mail a ja som to potvrdila. Bol tam vždy aj plat. Žiaden dodatok k zmluve som im nepodpísala, hoci mi ich už poslali zopár.
veronikasad
17.12.12,07:45
Katka, živnosť máš na akú činnosť ? Prácu opatrovatelky niekomu faktúruješ ?

Spory v pracovno-právnych vzťahoch rieši Inšpektorát práce. Peňažnú náhradu si však musíš uplatniť na súde.
Katka01
17.12.12,07:47
Ja mám živnosť na počítačové služby a maloobchod. Prácu opatrovateľky nikomu nefakturujem. Keď som ku nim šla, ponúkala som im, že si živnosť môžem rozšíriť a môžem tú prácu vykonávať na ňu, nemali ale záujem, že u nich sa robí len na dohodu.
blavaciko
17.12.12,11:33
viac ako vyplatna paska by pomohla zmluva
Mária27
17.12.12,15:27
Dáša_
17.12.12,15:48