pioter007
21.12.12,18:36
Zdravim, mam internet DSL od orange-u ale dnes mi nejde i ked na routeri svietia vsetky diody...
Len v pc na tej liste svieti zlty vykricnik - /ziadny pristup na internet /
Ked zapnem prehliadac naskoci text - od telekomu ze zadavam nespravne prihlasovacie udaje pre pripojenie k internetu. - i ked to doteraz islo v pohode, ked som teda skusal znovu do routera zadat prihlasovacie udaje tak mi ich zobralo ale po par krokoch mi vyskocila hlaska ze "1. please check the WAN connection type and parameters. 2. Please check your network connectivity and retry"
Tuto hlasku mi vypisalo kedysi ked som zle zadal VPI, VCI. Ale teraz som si daval na to pozor, (VPI:1, VCI;32)

Neviete co s tym moze byt??

Router mam Tp-link ale routrom to asi nebude lebo som uz skusal aj iny a tiez to neslo.

Ospravedlnujem sa za gramatiku ale pisem tu z mobilu...
babicka1
21.12.12,17:43
Ahoj neviem čo to je ,,ale aj mne sa nedá pripojit na internet a ked sa pripojím tak strašne pomaly načitáva čím to je, žeby pretažená siet alebo čo robí mi to aj stolový počítač aj notebooky dakujem za odpoved
Vlado40
21.12.12,18:37
Kontrólka ADSL2+ má svietiť trvale vtedy je router pripojený na providéra.Router TP-Link má ADSL alebo je iba zapojený za modem s ADSL.
Fero11
21.12.12,18:39
tazko povedat ... pozri na WAN rozhranie ci je aspon pridelena IP.
Neviem ake routery dava orange, ale telekom dava s okliestenymi moznostami, max co mozes zrobit je, ze zadas meno, heslo a zapnes wifi ....
Ale to je zas dobre pre IT analfabetov :)
babicka1
21.12.12,18:58
môj D-LINK od t-comu WLAN-bliká,DSL-svieti,INTERNET-bliká je to v poriadku?
Vlado40
21.12.12,19:06
môj D-LINK od t-comu WLAN-bliká,DSL-svieti,INTERNET-bliká je to v poriadku?
Áno.To že pomaly načitáva neznamená preťaženie interneru ale skôr ten internet brzdia veľakrát zbytočné doplnky do prehliadačov.
babicka1
21.12.12,19:22
Áno.To že pomaly načitáva neznamená preťaženie interneru ale skôr ten internet brzdia veľakrát zbytočné doplnky do prehliadačov. To vo všetkých počítačoch lebo rano to ide v poriadku a už poobede do večera už nie
pioter007
21.12.12,21:31
Mne všetko svieti, nic neblika, mozno obcas, ale vecsinou vsetko svieti a ano tento TP-LINK ma aj ADSL
Neviem fakt co s tym moze byt :(
pioter007
21.12.12,21:57
Prilozil som obrazok /status routera/ tak ak tam zazriete nieco co tam mam zle tak dajte vediet
mecky
21.12.12,22:01
a resetnut ten router si skusal?
Anik
22.12.12,00:09
včera s tým ADSL muselo niečo byť ja mám internet od slovanetu, fachčil asi tak do 21.35 všetko bolo v poriadku, ale PC čo sa týka internetu ani nehlesol iba sa ma pýtal niečo v zmysle či to chcem odstrániť,že sa internet v mojom PC nenachádza. Tak som to preistotu radšej vypla teraz už nie je žiaden problém, koniec sveta sme prežili internet ide tak wau.
pioter007
22.12.12,08:18
No skusal som aj tvrdy reset zariadenia, aj mi dal orange nove heslo a nič, stale to nejde
Vlado40
22.12.12,10:30
Ak máš zapojený aj splitter ,tak ho skús odpojiť a pripoj linku priamo do routra.
pioter007
22.12.12,19:12
No to som skusal ale nepomohlo
Ale po resetovani routera mi zacalo vyskakovat okno ze mam identicku IP adresu ako iny PC v sieti...
I ked v pc mam nastavene /centrum sieti, nastavenie adaptera, .../ mam nastavenu ip na automaticky vyber.. Čo mam s tym robit?
I ked je to trochumimotemy...
misoft
22.12.12,22:20
Skús "Opraviť" - bude skúšať dovtedy, kým nenájde vhodnú kombináciu (tá automatika - aj DHCP daj na automaticky).
Vlado40
23.12.12,08:57
Pozri sa na verziu firmware a ak je novšia verzia tak si router aktualizuj s novou verziou.
http://cz.tp-link.com/products/details/?categoryid=219&model=TD-W8951ND#down
pioter007
23.12.12,11:45
Misoft: A kde to mam dat opravit? Lebo ked naskoci to okno ak napise len to a ze mam poziadat spravcu sietre na riesenie tohto problemu...
viktorviktor
23.12.12,13:30
tiež som mal (mám) router čo mal stále problémy s adresou, potom si sám začal nastavovať továrenské nastavenie, rieši servis, ešte raz, potom to vyriešim prevzatím peňazí
pmajap
23.12.12,15:50
No takto, mám internet wifičkom od suseda (on o tom nevie aj tak by mi nerozumel, je to malý Číňan), ale vypadúva a je pomaaaaalllý. Dá sa s tým niečo robiť ?:D:D:cool::cool:
mecky
23.12.12,17:10
No takto, mám internet wifičkom od suseda (on o tom nevie aj tak by mi nerozumel, je to malý Číňan), ale vypadúva a je pomaaaaalllý. Dá sa s tým niečo robiť ?:D:D:cool::cool:
jasne ze da,
zaplatit si svoju pripojku!!!
IvetaH
23.12.12,17:16
100 bodov.
pmajap
23.12.12,19:56
jasne ze da,
zaplatit si svoju pripojku!!!

:Dzlezaradil
napíš čo neviem!!!
mecky
23.12.12,20:05
:Dzlezaradil
napíš čo neviem!!!
toto asi nevies

http://www.porada.sk/t2886-etiketa-porady.html
14. Nezadávam otázky, ktoré by sa dali kvalifikovať ako porušenie zákona. Na takéto otázky neodpovedám. Neodpovedám spôsobom, ktorý navádza k porušeniu, či obchádzaniu zákona.
misoft
23.12.12,20:46
Misoft: A kde to mam dat opravit? Lebo ked naskoci to okno ak napise len to a ze mam poziadat spravcu sietre na riesenie tohto problemu...
Dole vpravo systémová ikona pripojenia (vedľa hodín) - klik PTM na ikonku = Riešiť problémy - sám počítač začne vyhodnocovať stav pripojenia, odpojí sieťovú kartu a znova ju pripojí (pokiaľ je všetko nastavené na Automatické) a vyskúša prvú IP adresu a bránu servera DSN, ktorú dostane k dispozícii.
misoft
23.12.12,20:49
No takto, mám internet wifičkom od suseda (on o tom nevie aj tak by mi nerozumel, je to malý Číňan), ale vypadúva a je pomaaaaalllý. Dá sa s tým niečo robiť ?:D:D:cool::cool:
Takže pomalý a vypadáva :rolleyes: - t.z. že na toho chudáka sú napojení všetci okolo a sosajú jedna radosť na jeho úkor. Paráda. Ale toto je predsa zlodejina /i keď si to čingčangčung spôsobil asi sám nezabezpečením siete).
Riešenie? Poradili - otvor pudilár a zaplať si svoje vlastné.
pmajap
24.12.12,07:10
to len že sú Vianoce, neberte to tak vážne :-)))))))
pioter007
24.12.12,12:35
Ďakujem všetkým za rady, tak dnes mi to sprevadzkovali, chyba bola v tom že som neoznámil orange-u že som si dal zrušiť pevnú linku (od telekomu) a oni to teda neprehodili na iný port a tým pádom to nešlo.. i keď pevná sa mala rušiť až 31 decembra ale čo už, telekom si dal na čas aspoň že ich orange ponaháňal a stihli to takto napraviť :D
babicka1
26.12.12,15:02
môj D-LINK od t-comu WLAN-bliká,DSL-svieti,INTERNET-bliká je to v poriadku? resetla som router no viac neišiel wlan volala som aj do t-komu,tam mi povedali aby som vymenila router za druhý či to aj tam tak pôjde ,no naštastie som mala doma tak som ho vymenila a teraz je to zatial v poriadku