dany.b
28.02.06,08:09
Vážený, viete mi niekto poradiť ohľadne prenájmov bilboardov(big,mega).
Jedná sa mi o informáciu, aké všeliake poplatky sú spojené s tým, že CHCEM PRENAJÍMAŤ ...board? Určite sú tam poplatky na úradoch, za umiestnenie ...boardu(plocha) a ďalšie náklady spojené s prevádzkovaním ...boardu, ale s akími ďalším poplatkami treba ešte rátať (daň.....) ???
KEJKA
28.02.06,15:55
všetko je na webe ... daj si vyhľadávač www.zoznam.sk
určite nájdeš firmu, ktorá sa tým zaoberá.
Aspoň posuniem
dany.b
28.02.06,18:05
Milá Lida,
ďakujm za reakciu, ale asi si ma nepochopila. Ja si nechcem prenajať ...board, ale ja chcem PRENÁJÍMAŤ ...board. Potrebujem vedieť aké poplatky sú stým spojene, rovnako aj s umiestnením ...boardov.
intenet som už prebrúsil:eek:
KEJKA
28.02.06,18:25
no a nemžeš si to zistiť akože záujemca o prenájom ako zákazník, aby si zistil ceny?? ja som to takto myslela.
JankaO
28.02.06,19:29
Vážený, viete mi niekto poradiť ohľadne prenájmov bilboardov(big,mega).
Jedná sa mi o informáciu, aké všeliake poplatky sú spojené s tým, že CHCEM PRENAJÍMAŤ ...board? Určite sú tam poplatky na úradoch, za umiestnenie ...boardu(plocha) a ďalšie náklady spojené s prevádzkovaním ...boardu, ale s akími ďalším poplatkami treba ešte rátať (daň.....) ???


určite viem, že sa platí poplatok za umiestnenie reklamy obci, na ktorej území board je umiestnený, takisto musí byť od obce povolenie na umiestnenie.
dany.b
01.03.06,07:02
no a nemžeš si to zistiť akože záujemca o prenájom ako zákazník, aby si zistil ceny?? ja som to takto myslela.

No nemyslím si že spoločnosť xy mi ako zákazníkovi bude ochotná prezradiť ich reálne náklady spojené s výstavbou boardu a všetky tie ostatné poplatky.
Poplatky pre obec sú my jasné, ale čo keď sa ten board umiestni na nejaký súkromný pozemok janka ferka?? Aj vtedy teba platiť obci???

PS: dúfam že nikto s poraďakov nerieši gramatiku príspevkov:o
JankaO
01.03.06,13:47
Poplatky pre obec sú my jasné, ale čo keď sa ten board umiestni na nejaký súkromný pozemok janka ferka?? Aj vtedy teba platiť obci???

PS: dúfam že nikto s poraďakov nerieši gramatiku príspevkov:o[/quote]


Ako poplatok za umiestnenie reklamy áno.
sklenkova
01.03.06,14:01
neviem, či máš záujem o takúto info,ale viem ,že v BA-RAČI platí firma za umiestnenie boardu v záhrade štvrťročne 3250,-Sk s tým že umožnia prístup...ale firma sa zaväzuje udržiavať poriadok...
dany.b
01.03.06,14:01
Ako poplatok za umiestnenie reklamy áno.

a ten polatok za reklamu činí???
dany.b
01.03.06,14:03
neviem, či máš záujem o takúto info,ale viem ,že v BA-RAČI platí firma za umiestnenie boardu v záhrade štvrťročne 3250,-Sk s tým že umožnia prístup...ale firma sa zaväzuje udržiavať poriadok...

Vďaka za info. konečne nejaká reálna cifra. :D
Táto cena záleží zrejme od dohody, ale platia niečo aj obci?
JankaO
01.03.06,14:38
Vďaka za info. konečne nejaká reálna cifra. :D
Táto cena záleží zrejme od dohody, ale platia niečo aj obci?



Treba rozlišovať dve veci.
1. ak je nosič reklamy umiestnený na pozemku, je to nájom pozemku a cena je vecou dohody medzi nájomcom a prenajímateľom.
2. Za takto umiestnenú reklamu sa ale platí aj obci ako poplatok z reklamy a výška je zase vecou určenia obecným zastupiteľstvom tak, ako sú určené ním ostatné dane a poplatky v kompetencii obce. Čiže, na výšku sa treba informovať u predstavenstva konkrétnej obce.
sklenkova
01.03.06,15:28
dala som ti info,ktoré viem od jednej známej, ktorá má v záhrade bilboard,ale cena záleží od dohody,či je prístup z vonka,alebo mu "lezú " do záhrady, od lokality...