Dann69
07.01.13,17:46
Dobrý deň,
chcel by som Vás týmto požiadať o radu: Na počítači mám jediný disk C:, ktorý je zároveň systémovým diskom. Mám na ňom nainštalované dvakrát WinXP. Chcel by som kompletne naformátovať disk C: a nainštalovať oba WinXP znovu, ale tentokrát už by som ich už chcel nainštalovať na dva disky C: a D:. Predtým by som asi potreboval rozdeliť disk tak, aby mi zostal rozdelený i po formátovaní. Príp. myslíte že by bolo možné rozdeliť C: disk na D:, na ktorý by som zálohoval potrebné data a súčasne nainštaloval náhradný WinXP - a až následne disk C: formátoval? Ako sa následne tento formát prevádza?

Budem Vám vďačný za akúkoľvek radu alebo tip.
misoft
07.01.13,16:51
kamowski
07.01.13,17:23
Na počítači mám jediný disk C:, ktorý je zároveň systémovým diskom. Mám na ňom nainštalované dvakrát WinXP.
..... a nainštalovať oba WinXP znovu, .......

fúúú, môžeš mi prosím vysvetliť načo tam máš 2xWXP ?
alebo mi niečo uniklo?
Fero11
07.01.13,17:32
A to je mozne mat na jednej systemovej particii 2x OS a este k tomu en isty ??
Nic ti nezazlievam, mozes to mat nainstalovane ako chces (aj 5x OS), prip virtual, ale mohol by si nam prezradit, preco chces 2x na 2 particie instalovat ten isty OS ?
Odporuacal by som ti to tak (mam to tiez tak riesene).
Mam 1x HDD 500 GB rozdeleny na 2 casti. 1x 50 GB to je C:\ system a 1x D:\ data.
Na c:\som si nainstaloval OS + vsetky ovladace na zariadenia a vsetky aplikacie ako napr. web prehliadac, antivir, firewall, player, acronis true image atd .... Vsetko som otestoval, aby fungovalo k mojej spokojnosti.
Potom som si acronisom urobil zalohu c:\ particie (nerobi komplet obraz disku 50GB, ale len kde mas data), ulozil som to na D.
Po resterte som sa pripojil na NET, stiahol update, OS, antivir, firewal atd ...
Ak v buducnosti budem mat problem, tak jednoducho pouzijem zalohu a idem zacinam od zaciatku s cistym OS.
Ak sa ti tak system dodrbe, ze sa tam ani nedostanes, tak v acronise sa da vytvorit boot CD, s ktoreho sa nabootuje a mozes urobit recovery.
KoxXxo
07.01.13,17:53
Urob si radšej dualboot win + linux.
misoft
07.01.13,18:23
mimotemy
Nic ti nezazlievam, mozes to mat nainstalovane ako chces (aj 5x OS), prip virtual, ale mohol by si nam prezradit, preco chces 2x na 2 particie instalovat ten isty OS ?No predsa keby jeden XP sa pošahal, má tam druhý - nyjé? Šak "logika" - zaloha po jeho!
Dann69
07.01.13,18:32
Druhý XP mi tam nainštaloval chlapík zo servisu, ktorý si nevedel poradiť s blbnúcim XP (reštartuje sa svojvoľne i bez bežiacej aplikácie), tak mi tam nainštaloval druhý. Mne to tiež moc nevyhovuje, keďže sa oba Windowsy bijú spoločnom Program Files priečinku, ale je pravda, že keď mi jeden Win blbol, a potreboval som urgentne pracovať v non-safe móde, prepol som sa do druhého Win a mal som okamžitý prístup k netu.
Najviac sa mi zatiaľ páči rada od Fero11, no neviem či si to trúfam všetko sám spraviť :-/
Dann69
07.01.13,18:35
Ak sa môžem spýtať, vedeli by ste mi poradiť nejaký free software na delenie a zálohu disku? Ten Acronis vyzerá byť platený :(
Vlado40
07.01.13,18:44
Vakos_SK
07.01.13,19:36
Nieje téma na ktorej by si niečo neporadil. Nechceš byť adminom fóra? :D