daniela-D
12.01.13,13:39
Dobrý deň, mám otázku : je možné odstúpiť od zmluvy pri kúpe ojazdeného vozidla?
Manžel kúpil pred 2hodinami auto, nie je s ním však spokojný objavil skryté vady, ktoré mu predávajúci nedal na vedomie.Je možné odstúpiť od zmluvy ked už uzatvoril kupno-predajnú zmluvu??
Viem že pri kúpe normálnych vecí z obchodov, je možné niekde do 3ní niekde do 24hodín vrátit alebo vymenit tovar.
ako je to z ojazdeným autom
Prípadne ak sa to dá ako ma postupovať?-volal totiž predávajucemu a ten mu zložil že on mu peniaze nevráti.
poradíte???
Dakujem
buchač
12.01.13,12:52
Dobrý deň, mám otázku : je možné odstúpiť od zmluvy pri kúpe ojazdeného vozidla?
Manžel kúpil pred 2hodinami auto, nie je s ním však spokojný objavil skryté vady, ktoré mu predávajúci nedal na vedomie.Je možné odstúpiť od zmluvy ked už uzatvoril kupno-predajnú zmluvu??
Viem že pri kúpe normálnych vecí z obchodov, je možné niekde do 3ní niekde do 24hodín vrátit alebo vymenit tovar.
ako je to z ojazdeným autom
Prípadne ak sa to dá ako ma postupovať?-volal totiž predávajucemu a ten mu zložil že on mu peniaze nevráti.
poradíte???
Dakujem
:confused::confused::confused:
Ono je pravdou , že závada sa vyskytne zo sekundy na sekundu ....ale o aké závady sa jedná v tomto prípade ???

Aj na ojazdené auto sa vzťahuje záruka , bežne sa jedná o dobu 1/2 roka ...
Postup je štandartný ...
Buď tá cesta ochoty vrátenia ....ale tu nie je to ten prípad ...
Alebo tá druhá ... domáhania sa svojich práv na súde ... je potrebné ale dokázať oné skutočnosti ...
Mária27
12.01.13,21:32
Pozri tieto ustanovenia občianskeho zákonníka, každý odstavec je iný. Hodí sa niečo na váš prípad?

§ 597 (Dodatočne zistené vady)
(1) Ak dodatočne vyjde najavo vada, na ktorú predávajúci kupujúcehoneupozornil, má kupujúci právo na primeranú zľavu z dojednanej cenyzodpovedajúcu povahe a rozsahu vady; ak ide o vadu, ktorá robí vecneupotrebiteľnou, má tiež právo od zmluvy odstúpiť.

(2) Právo odstúpiť od zmluvy má kupujúci aj vtedy, ak ho predávajúci ubezpečil,že vec má určité vlastnosti, najmä vlastnosti vymienené kupujúcim, alebo ženemá žiadne vady, a toto ubezpečenie sa ukáže nepravdivým.