Zavrieť

Porady

Je možné odstupit od zmluvy???

Dobrý deň, mám otázku : je možné odstúpiť od zmluvy pri kúpe ojazdeného vozidla?
Manžel kúpil pred 2hodinami auto, nie je s ním však spokojný objavil skryté vady, ktoré mu predávajúci nedal na vedomie.Je možné odstúpiť od zmluvy ked už uzatvoril kupno-predajnú zmluvu??
Viem že pri kúpe normálnych vecí z obchodov, je možné niekde do 3ní niekde do 24hodín vrátit alebo vymenit tovar.
ako je to z ojazdeným autom
Prípadne ak sa to dá ako ma postupovať?-volal totiž predávajucemu a ten mu zložil že on mu peniaze nevráti.
poradíte???
Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Pozri tieto ustanovenia občianskeho zákonníka, každý odstavec je iný. Hodí sa niečo na váš prípad?

    § 597 (Dodatočne zistené vady)


    (1) Ak dodatočne vyjde najavo vada, na ktorú predávajúci kupujúcehoneupozornil, má kupujúci právo na primeranú zľavu z dojednanej cenyzodpovedajúcu povahe a rozsahu vady; ak ide o vadu, ktorá robí vecneupotrebiteľnou, má tiež právo od zmluvy odstúpiť.

    (2) Právo odstúpiť od zmluvy má kupujúci aj vtedy, ak ho predávajúci ubezpečil,že vec má určité vlastnosti, najmä vlastnosti vymienené kupujúcim, alebo ženemá žiadne vady, a toto ubezpečenie sa ukáže nepravdivým.

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    daniela-D Pozri príspevok
    Dobrý deň, mám otázku : je možné odstúpiť od zmluvy pri kúpe ojazdeného vozidla?
    Manžel kúpil pred 2hodinami auto, nie je s ním však spokojný objavil skryté vady, ktoré mu predávajúci nedal na vedomie.Je možné odstúpiť od zmluvy ked už uzatvoril kupno-predajnú zmluvu??
    Viem že pri kúpe normálnych vecí z obchodov, je možné niekde do 3ní niekde do 24hodín vrátit alebo vymenit tovar.
    ako je to z ojazdeným autom
    Prípadne ak sa to dá ako ma postupovať?-volal totiž predávajucemu a ten mu zložil že on mu peniaze nevráti.
    poradíte???
    Dakujem

    Ono je pravdou , že závada sa vyskytne zo sekundy na sekundu ....ale o aké závady sa jedná v tomto prípade ???

    Aj na ojazdené auto sa vzťahuje záruka , bežne sa jedná o dobu 1/2 roka ...
    Postup je štandartný ...
    Buď tá cesta ochoty vrátenia ....ale tu nie je to ten prípad ...
    Alebo tá druhá ... domáhania sa svojich práv na súde ... je potrebné ale dokázať oné skutočnosti ...

    Je možné odstupit od zmluvy???

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.