MIRIAMA1
13.01.13,09:46
Dobrý deň.
Mám jednu otázku. Predstavme si situáciu (týka sa to známej). Matka býva u dcéry s druhom. Druh má dlžoby a dlh v zdr. poistovni, prišla mu už obsielka zo súdu.
1) Ak mu kamarátka zruší ako majiteľka domu trvalý pobyt pomože to?
2) Je druh matky povinný vymeniť si občiansky preukaz, ak mu zruší pobyt?
3) Ak si ho nevymení, može si brať ďalšie požičky na starú adresu, keď tam už nemá pobyt? A čo ak príde exekútor po zrušení jeho pobytu?
Ďakujem
buchač
13.01.13,09:11
Dobrý deň.
Mám jednu otázku.
...hm ...ja vidím štyri ...či ?
Predstavme si situáciu (týka sa to známej). Matka býva u dcéry s druhom. Druh má dlžoby a dlh v zdr. poistovni, prišla mu už obsielka zo súdu.
Jeho problém ...
1) Ak mu kamarátka zruší ako majiteľka domu trvalý pobyt pomože to?
K čomu to má pomôcť ???...veď kamoška je majiteľom domu a matka s druhom tam len bývajú ...
2) Je druh matky povinný vymeniť si občiansky preukaz, ak mu zruší pobyt?
Viď ... http://www.minv.sk/?neplatnost-obcianskeho-preukazu
3) Ak si ho nevymení, može si brať ďalšie požičky na starú adresu, keď tam už nemá pobyt?
Banky lustrujú svojich zákazníkov ... nebankovky je už iná káva ...
A čo ak príde exekútor po zrušení jeho pobytu?
...šak nech mu kámoška aspoň kávu ponúkne ....exekuovať predsa nebude mať čo ....
Ďakujem
...
MIRIAMA1
13.01.13,09:22
Tak štyri, ale podstatné je, že sa to týka jednej veci.
1) Je to jeho problém, ale ak uvalia exekúciu, prídu do domu, kde má trvalý pobyt predsa.
2) Može byť majiteľka, ale on tam proste má tr. pobyt.
3) Od neho nemá čo exekuovať, ale stále tam býva, i keď tam nič nemá....
Preto sa pýtam, že ak mu okamžite zruší trvalý pobyt, či jej to nejako vobec pomože.
MIRIAMA1
13.01.13,09:25
Ešte ma zaujíma, aké povinnosti má poštárka, ak jej oznámim, že dotyčný má zrušený tr. pobyt? Pretože viem, že dotyčný druh si poštu preberá tajne na pošte, aby kamarátka nevedela odkiaľ mu chodí pošta. Náhodou zistila, že mu prišla obsielka zo súdu kvoli nezaplatenému zdravotnému pois. Je poštárka jeho poštu povinná vracať spať, alebo mu ju može ďalej dávať, ak je na obálkach uvádzaná stará adresa?
buchač
13.01.13,09:32
Tak štyri, ale podstatné je, že sa to týka jednej veci.
1) Je to jeho problém, ale ak uvalia exekúciu, prídu do domu, kde má trvalý pobyt predsa.
2) Može byť majiteľka, ale on tam proste má tr. pobyt.
3) Od neho nemá čo exekuovať, ale stále tam býva, i keď tam nič nemá....
Preto sa pýtam, že ak mu okamžite zruší trvalý pobyt, či jej to nejako vobec pomože.
Inak poviem ....príklad :

Dcéra býva u mňa ...
Povedzme , že si vzala pôžičku od nejakej banky ... alebo proste faktúry na mobil neplatí ...
Má aj trvalý pobyt na tej istej adrese ako ja ...

Chceš mi snáď tvrdiť , že exekútor nabehne s partiou maníkov a začne lepiť tie nálepky po veciach v JEJ izbe ????
Trvalý pobyt niekoho s majiteľom nehnuteľnosti totiž nemá nič spoločné ...

Tak po :
1. ani cez prah bytu by neprekročil ...
2. svinským krokom by pekne odišiel aj celou perepuťou ...
MIRIAMA1
13.01.13,09:36
A čo preberanie pošty po zrušení pobytu? (lebo ten pobyt mu zruší). Otázka vyššie......
buchač
13.01.13,09:53
A čo preberanie pošty po zrušení pobytu? (lebo ten pobyt mu zruší). Otázka vyššie......
...jeho problém .......

Osobne by som do smetia rovno šmaril ........
MIRIAMA1
13.01.13,09:57
To áno, ale ide o princíp, či mu poštárka može poštu vobec odovzdať, ak je zaslaná na starú adresu. Potrebujem jasnú odpoveď......
JankaO
13.01.13,10:22
Ak by bola exekúcia viazaná na trvalý pobyt, tak potom všetci bezdomovci, ktorí sú hlásení na trvalý pobyt na obecných a mestských úradoch, by zlikvidovali možno celé mesto...:D
buchač
13.01.13,10:25
To áno, ale ide o princíp, či mu poštárka može poštu vobec odovzdať, ak je zaslaná na starú adresu. Potrebujem jasnú odpoveď......
...nuž , šak sa opýtaj na pošte .......v podstate aj odpovedia , ak ten princíp nájdu ....;)
220870
13.01.13,10:27
Exekútor nemôže siahnuť na veci ktoré vlastní vaša priateľka, aj keď tam má nahlásený trvalý pobyt jej priateľ na ktorého sa exekúcia vzťahuje.Načo je priateľke priateľ ktorý sa nestará ani sám o seba.
misoft
13.01.13,10:35
Jasná odpoveď bola daná - do koša. Poštárka sa nepýta - len doručuje.
MIRIAMA1
13.01.13,10:35
Na pošte je zbytočné sa pýtať, keď sú kamaráti s vedúcou.....Vďaka, i keď som sa v podstate veľa nedozvedela :)
buchač
13.01.13,10:39
Na pošte je zbytočné sa pýtať, keď sú kamaráti s vedúcou.....Vďaka, i keď som sa v podstate veľa nedozvedela :)
Ty si nepevná ?????

To len jedna pošta na Slovensku existuje ????????????
Alebo aj na nete niečo snáď nájdeš ......či ????
http://www.posta.sk/

...nuž a k tej podstate o dozvedení sa tých skutočností je potom aj škoda sa ďalej zmieňovať ...
MIRIAMA1
13.01.13,10:42
To nie je priateľ mojej kamarátky. Kamarátka vlastní ten dom (na hypotéku). Kúpila ho od svojej matky, ktorá jej ho predala, lebo mala dlhy. Z predaja urovnala dlhy. Lenže nemá kam ísť, tak si ju vlastne dcéra nechala u seba doma, ale s matkou tam ostal aj jej druh (a ten má dlhy, aj na zdravotnom...). Preto sa pýtam, kamoška vzala hypotéku, aby neostali na ulici, ale niekto si to neváži, mama ju prosí, aby tam druh mohol zostať, lenže on má dlhy....
MIRIAMA1
13.01.13,10:43
Je to začarovaný kruh, bude si to musieť nejako vyriešiť sama, chcela som jej trocha pomocť
Mária27
13.01.13,10:44
Trvalý pobyt ani v jednom prípade nič neznamená.
Poštárka doručuje listy, neskúma trvalé pobyty. Ak máš na schránke aj druhé meno, doručí list na to meno. Ak iné meno na schránke nie je, ale na liste je uvedené, že býva u teba, doručí list do tvojej schránky (bytu). Je to jej povinnosť. Ak jej však povieš, aby všetku poštu vracala s poznámkou, že sa odsťahoval, bude vracať.
Exekútor môže zisťovať majetok povinného tam, kde sa zdržiava (kde má majetok) - aj keď tam nemá trvalý pobyt. Niekedy sú opletačky s dokazovaním, že nič nie je jeho.
draik
13.01.13,11:04
Závisí od exekútora. Mohol by prísť na adresu trvalého pobytu a začať spisovať veci, ktoré podľa neho patria povinnému. Vlastník veci by potom žalobou musel dokazovať, že veci sú jeho. Ale - spisovanie hnuteľných vecí je oštara s malým až neistým výnosom. Navyše za daných okolností (povinný nie je vlastníkom bytu) by to normálny exekútor ani neskúšal. A žiaden exekútor by tak nepostupoval, ak povinný má príjem, peniaze na účte atď.
MIRIAMA1
13.01.13,11:27
Nemá príjem, trvale sociálne dávky. Hlavne, že v providente mu požičali.... Ja to vidím tak, zrušiť tr. pobyt, bude si musieť vymeniť OP a potom nech si s novou adresou berie čo chce
misoft
13.01.13,11:29
To si mala urobiť ako PRVÉ!
MIRIAMA1
10.02.14,13:02
Chcela by som požiadať o radu. Som majitelkou domu. Nechala som u seba bývať matku s druhom, bývali sme tu aj pred tým spolu, len dom je teraz moj, odkúpený od matky kvoli dlhom. Zistila som ale, že druh matky má ďalšie dlžoby. Ako sa brániť pred prípadnou exekúciou? On tu nemá nič, celý život je na dávkach. Ak mu zruším trv. pobyt, pomože to v niečom? Poštu si necháva odkladať na pošte, aby som nevedela, čo mu chodí a odkial. AK zruším pobyt, može mu poštárka naďalej predávať listy so starou adresou? Ďakujem
avalik
10.02.14,13:14
a tu si odpoved pred rokom nenasla?
http://www.porada.sk/t207368-dlhy.html#post2223303



doplnenie:

MIRIAMA1 (Dnes 13:42) Lenže už som tu písala, že poštu si vyberá na pošte, aby som nevedela, čo mu sem chodí. Poštárka mu to predáva. I keď im oznámim, že nech to vracajú, má tam známu, ktorá mu to aj tak bude dávať. Už si neviem rady. Ešte ma napadla ďalšia vec.....Ak zruším TP a bude si meniť OP (napr. v prípade straty, ukončenia doby platnosti), čo ak náhodou si ho vymení zasa so starou adresou, napriek tomu, že bude už zrušený TP? Majú na polícii nejaké info, že na uvedenej adrese už človek nebýva?



na zaklade coho si myslis, ze mas narok zistovat aka posta mu chodi???

ty nemozes niekomu inemu branit aby si preberal vlastnu postu!!! aj ked bude mat zruseny trvaly pobyt a v OP uvedenu len obec, nic mu nezabrani v tom aby si udal ako korespondencnu adresu aku chce - napriklad aj tvoju a na poste si dohodne osobne preberanie
Chobot
10.02.14,13:42
Pobyt u teba mu môžeš zrušiť. Pošta aj tak bude môcť mu doručovať zásielky, predpokladám, že on si OP nezmení, takže tam bude mať naďalej uvedenú tvoju adresu. Nedávno tu bola podobná téma:

http://www.porada.sk/t234946-zrusenie-obcianskeho-preukazu.html

pozri si tam nejaké odpovede.

Zrušenie trvalého pobytu pomôže aspoň v tom, že exekútor nebude môcť siahnuť na jeho majetok, ktorý je u teba v byte (ak tam aj niečo má).
MIRIAMA1
10.02.14,13:44
toho sa bojím, že zrušenie trv. pobytu nič nezmení. OP si nevymení a bude brať požičky ďalej na moju adresu, neplatiť ich a problémy budú ďalej...Ďakujem
Chobot
10.02.14,13:44
Tak o koho ide? O kamarátku, alebo o teba?

Alebo "zhodou náhod" si sa dostala do tej istej situácie? A zase po roku?

Prečo zadávatelia nenapíšu hneď pravdu, ale v otázkach vždy mlžia? Čo nám ešte tajíš? Alebo sa nás na to budeš pýtať každý rok?
misoft
10.02.14,15:18
Chcela by som požiadať o radu. Som majitelkou domu. Nechala som u seba bývať matku s druhom, bývali sme tu aj pred tým spolu, len dom je teraz moj, odkúpený od matky kvoli dlhom. Predpokladám,, že nemáš žiadne VB na dom. Zistila som ale, že druh matky má ďalšie dlžoby. Ako sa brániť pred prípadnou exekúciou? Zrušiť TP jemu (prípadne i matke, ak to bude potrebné). Ak by (náhodou) prišiel exekútor - jednoducho (pretože on tam už nebude mať TP) ho nepustíš dnu a zacapneš mu dvere pred nosom. On tu nemá nič, celý život je na dávkach. Ak mu zruším trv. pobyt, pomože to v niečom? TP má len evidenčný charakter, nezakladá právo na majetok. Pomôže. Poštu si necháva odkladať na pošte, aby som nevedela, čo mu chodí a odkial. AK zruším pobyt, može mu poštárka naďalej predávať listy so starou adresou? Nebýva tam - t.z. Adresát neznámy. Poštárke povedz (alebo na pošte), aby korešpondenciu na jeho meno NEDORUČOVALI na tvoju adresu. Ak by aj doručili, vrátiť na pošte s tým, že Adresát je neznámy.Ďakujem.
MIRIAMA1
11.02.14,11:42
Lenže už som tu písala, že poštu si vyberá na pošte, aby som nevedela, čo mu sem chodí. Poštárka mu to predáva. I keď im oznámim, že nech to vracajú, má tam známu, ktorá mu to aj tak bude dávať. Už si neviem rady. Ešte ma napadla ďalšia vec.....Ak zruším TP a bude si meniť OP (napr. v prípade straty, ukončenia doby platnosti), čo ak náhodou si ho vymení zasa so starou adresou, napriek tomu, že bude už zrušený TP? Majú na polícii nejaké info, že na uvedenej adrese už človek nebýva?
kopretinka
11.02.14,11:57
veď tebe môže byť jedno,či si poštu preberá alebo nepreberá.
avalik
11.02.14,12:09
doplnila som odpoved
MIRIAMA1
11.02.14,12:11
Popravde mi to jedno nie je, pretože viem, že nemá zaplatený dlh z roku 2009 a už je to u inkasnej spoločnosti KRUK. A on určite nezaplatí, nemá z čoho. A čo bude ďalej, nechcem pomyslieť. Včera doručila poštárka poštu sem, lebo je tam nová a ešte jej nestihol povedať, aby ju sem nenosila, tak som sa to dozvedela....
kopretinka
11.02.14,12:14
a čo keď nemá zaplatený dlh? ako to súvisí s tým,že ty chceš,aby jeho poštu vracali? akože keď si neprevezme poštu a pošta sa vráti,tak dlh nebude? fakt nechápem.
MIRIAMA1
11.02.14,12:20
Bude, ale chcela som kontaktovať tú spoločnosť, aby na moju adresu nič nezasielali, že ten človek tu už nebýva.....ja viem, to je asi zbytočné :-(
kopretinka
11.02.14,12:25
zruš mu trvalý pobyt,zahoď do koša všetko,čo bude na jeho meno.čo si robila celý rok doteraz??
MIRIAMA1
11.02.14,12:37
Pravdu, naivne som držala hubu kvoli matke, aby som nebola tá najhoršia, moja chyba. Za to všetko, že neprišli o strechu nad hlavou, nepadlo ani ďakujem a toto je odmena....
kopretinka
11.02.14,12:44
zruš trvalý pobyt aj matke,nechaj ju tam bývať pod podmienkou,že jej druh sa odsťahuje.treba ho dostať preč.......
Chobot
11.02.14,13:19
"Bude, ale chcela som kontaktovať tú spoločnosť, aby na moju adresu nič nezasielali, že ten človek tu už nebýva.....ja viem, to je asi zbytočné :-("

Ty nemôžeš prikázať firme, aby niečo posielali či neposielali na danú adresu. Ten dotyčný si môže nahlásiť akúkoľvek korešpondenčnú adresu. Len on si môže zmeniť osobné údaje k úveru. Tú spoločnosť nemusíš riešiť vôbec.

Ako ti už napísali, zruš mu trvalý pobyt u teba, najlepšie by bolo ho vysťahovať. Ak aj nie, exekútor ti nemá čo zobrať, nehnuteľnosť je tvoja, nie jeho. Dlh je jeho. Ty za ten dlh neručíš.
MIRIAMA1
11.02.14,13:26
Áno, ale exekútor sa nepýta, príde do domu a zoberie, čo chce. Ako ja mu budem dokazovať, že dotyčný tu má s prepáčením h...o? Ďakujem
MIRIAMA1
23.02.14,07:51
Dobrý deň. Tak udalosti nabrali rýchly spád, dotyčný má zrušený pobyt a už je aj presťahovaný. Lenže má exekúcie....čo ak prídu exekuovať ku mne, keď tu už nebýva? Volať políciu?
pavol54
23.02.14,08:17
ten modrý lístok že? lebo ak nemá oprávnenie iná osoba na preberanie a prevezme ho pošta porušila zákon
kopretinka
23.02.14,09:25
POČÚVAJ,TY SI HOTENTOT ?????????????
MIRIAMA1
23.02.14,09:31
áno, tak ako ty