Zavrieť

Porady

Zrušenie občianskeho preukazu

Dcére som zrušila trvalý pobyt ešte v r. 2012, je dospela, u mňa nebýva, ale stále používa občiansky preukaz na uvedenej adrese. Neustále berie pôžičky a urgencie jej chodia ku mne domov. Ako mám s tým pokračovať, keď neviem kde sa nachádza, so mnou nekomunikuje.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Zrusit OP jej nemozes /narazam na nadpis tvojej temy/

    Na doslu postu napis odkaz, ze adresat na danej adrese nebyva od r. 2012 a posielaj naspat.
    Mozes sa aj pisomne obratit so ziadostou na vasu postu,aby zasielky na danu adresu nedorucovali a vracali spat.

    Skus poziadat aj Policiu-odd.obcianskych preukazov o radu . Mozno,ak si dcera bude robit novy OP,tak jej uz neplatnu adresu do noveho OP nenapisu. /nemam odskusane, za pokus to stoji/

    luja5 je offline (nepripojený) luja5

    luja5
    Môžeš oznámiť polícii, že si dcére zrušila trvalý pobyt, pokiaľ je zo situácie pre Teba zrejmé, že dcéra nemá nový OP. Inak po úradnej zmene adresy v evidencii pobytu obyvateľov by dcéra chodila s neplatným OP a taký môže polícia odňať. Problém však tým nemusí byť pre Teba celkom vyriešený, lebo ak dcéra brala pôžičky pred zmenou adresy v OP, môže jej určená pošta naďalej chodiť k Tebe (pôžičkové problémy sa môžu ťahať roky). V prípade takýchto zásielok ich nepreberať, alebo vrátiť na poštu s tým, že adresát na Tvojej adrese nebýva.

    http://www.minv.sk/?neplatnost-obcianskeho-preukazu
    Naposledy upravil luja5 : 09.02.14 at 09:49

    Zrušenie občianskeho preukazu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.